Autor Wątek:  Wydzielone z: MaSzyna w TVP! (program: Jak to działa?)  (Przeczytany 3969 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ryba825

  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Wydzielone z: MaSzyna w TVP! (program: Jak to działa?)
« dnia: 12 Stycznia 2014, 00:35:37 »
Oglądałem nic specjalnego niebyło, program przeznaczony raczej dla dzieci. Jakbym się nie dowiedział, też bym nie oglądał. O symulatorze była tylko wzmianka.
A czego się spodziewałeś? Przecież nie zrobią programu dla kolejarzy, bo to mija się z czymkolwiek na tym programie i o tej godzinie. To ma być wiedza inna, ale prosta.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Wydzielone z: MaSzyna w TVP! (program: Jak to działa?)
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Stycznia 2014, 00:40:04 »
Oglądałem nic specjalnego niebyło, program przeznaczony raczej dla dzieci. Jakbym się nie dowiedział, też bym nie oglądał. O symulatorze była tylko wzmianka.
Wyobraź sobie, że zamiast o kolejnictwie byłby program o powiedzmy dziedzinie, o której nie masz pojęcia – załóżmy o statkach i o komunikacji wodnej. Czy Ty jako widz, który w życiu statki widział tylko jak pływają gdzieś na horyzoncie chciałbyś oglądać program pełen niezrozumiałych terminów i dyskusji na poziomie (tutaj odpowiednik kolejowy) różnicy pomiędzy Oerlikonem a Knorrem albo Matrosowem? Raczej jako osoba będąca zielona w tej tematyce nie miałbyś zielonego pojęcia o czym jest rozmowa i zmarnowałbyś kilkadziesiąt minut na słuchaniu coraz to nowszych terminów i określeń. Takie programy są od tego, żeby zachęcić odbiorcę do eksplorowania tematyki, a nie naświetlać jakieś niuanse.
« Ostatnia zmiana: 12 Stycznia 2014, 00:41:18 wysłana przez Patrykos »
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Wydzielone z: MaSzyna w TVP! (program: Jak to działa?)
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Stycznia 2014, 00:42:30 »
Oglądałem nic specjalnego niebyło, program przeznaczony raczej dla dzieci. Jakbym się nie dowiedział, też bym nie oglądał. O symulatorze była tylko wzmianka.
A no tak zapomniałem bo Ty wiesz lepiej. Jakoś mi ciężko sobie wyobrazić dziecko, które jest w stanie pojąć co to jest środek ciężkości i zjawisko tarcia. Nie było piszemy oddzielnie, a no tak pewnie to też wiesz...
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Wydzielone z: MaSzyna w TVP! (program: Jak to działa?)
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Stycznia 2014, 00:54:18 »
A no tak zapomniałem bo Ty wiesz lepiej. Jakoś mi ciężko sobie wyobrazić dziecko, które jest w stanie pojąć co to jest środek ciężkości i zjawisko tarcia. Nie było piszemy oddzielnie, a no tak pewnie to też wiesz...
Ogólnie to posty kolegi @Anreja są tak cenne jak te listy biednych studentów piszących do Gazety Wyborczej, więc nie ma co się przejmować takim typem ludzi. ;-)

Występ bardzo w porządku, jednak sama rozmowa według mnie zbyt krótka. Myślę, że na taki temat producent powinien wygospodarować przynajmniej 5 minutek.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Wydzielone z: MaSzyna w TVP! (program: Jak to działa?)
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Stycznia 2014, 01:16:20 »
@Patrykos
Lokomotywę widziałem na stacji, tak samo jak statek w porcie. Czyli porównanie chybione. Poza tym program był o infrastrukturze a nie o taborze. O taborze kolejowym będzie następny program, ale nikt nie wymaga szczegółów.
A no tak zapomniałem bo Ty wiesz lepiej. Jakoś mi ciężko sobie wyobrazić dziecko, które jest w stanie pojąć co to jest środek ciężkości i zjawisko tarcia. Nie było piszemy oddzielnie, a no tak pewnie to też wiesz...
Czepiasz się szczegółów w całym programie nie było mowy o zjawisku tarcia i środku ciężkości. Słownictwo było zrozumiałe nawet dla dzieci. To na pytanie prowadzącego o zainteresowanie się symulatorem, jeden odpowiedział, że interesowało go. Jak to stalowe koła jadą po stalowych szynach (czy jakoś tak). Potem dowiedział się, że to dzięki tarciu i środku ciężkości.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Wydzielone z: MaSzyna w TVP! (program: Jak to działa?)
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Stycznia 2014, 01:21:02 »
@Patrykos
Lokomotywę widziałem na stacji, tak samo jak statek w porcie. Czyli porównanie chybione. Poza tym program był o infrastrukturze a nie o taborze. O taborze kolejowym będzie następny program, ale nikt nie wymaga szczegółów.
Ale z racji tego, że tutaj się udzielasz i korzystasz z symulatora wiesz więcej niż przeciętna/y Polka/Polak widząca/y pociąg, przez który stoją na przejeździe i liczą czas zamknięcia rogatek. Serio tego nie rozumiesz, czy trollujesz dla samego nabijania postów? Bo wydaje mi się, że to drugie.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Wydzielone z: MaSzyna w TVP! (program: Jak to działa?)
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Stycznia 2014, 01:22:18 »
Cytuj
To na pytanie prowadzącego o zainteresowanie się symulatorem, jeden odpowiedział, że interesowało go. Jak to stalowe koła jadą po stalowych szynach (czy jakoś tak).
Zalecam dokładnie obejrzeć materiał, a dopiero potem pisać takie bzdury :)
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Wydzielone z: MaSzyna w TVP! (program: Jak to działa?)
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Stycznia 2014, 01:28:43 »
Czepiasz się szczegółów w całym programie nie było mowy o zjawisku tarcia i środku ciężkości. Słownictwo było zrozumiałe nawet dla dzieci. To na pytanie prowadzącego o zainteresowanie się symulatorem, jeden odpowiedział, że interesowało go. Jak to stalowe koła jadą po stalowych szynach (czy jakoś tak). Potem dowiedział się, że to dzięki tarciu i środku ciężkości.
Być może to czepianie, ale z całym szacunkiem dla Ciebie widać, że nie zrozumiałeś przekazu. Obejrzyj sobie wypowiedzi króliczka kilka razy, to może wtedy zrozumiesz.
« Ostatnia zmiana: 12 Stycznia 2014, 01:29:48 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Wydzielone z: MaSzyna w TVP! (program: Jak to działa?)
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Stycznia 2014, 01:32:40 »
Tak mam się podniecać, jak wszyscy się podniecacie. Program miał być o infrastrukturze. Jedynie co można było zobaczyć, to ogólny widok nastawni. Nagle ni z gruchy ni z pietruchy  wzmianka o symylatorze.

Symulatorem się zainteresowałem, gdyż w dzieciństwie lubiłem się bawić kolejka PIKO produkcji NRD. Nigdy się nie zastanawiałem. Jak to jest, że pociąg na stalowych kołach może jechać po stalowych szynach. Potem zrozumiałem, że to dzięki tarciu.
« Ostatnia zmiana: 12 Stycznia 2014, 01:42:41 wysłana przez Anrej »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Wydzielone z: MaSzyna w TVP! (program: Jak to działa?)
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Stycznia 2014, 01:34:42 »
Trzymaj język na wodzy, bo nikt tu się tym programem nie podnieca. Wiem o czym był program. Jedna rzecz, która mnie irytuje w niektórych twoich wypowiedziach to zgrywanie wielkiego znawcy niejednego tematu, a kiedy miałeś okazje się wykazać i pokazać na co się stać, to cisza. Więc jak to jest? Czyżby nagle zwrot o 180%? Raczej w to wątpię.
« Ostatnia zmiana: 12 Stycznia 2014, 01:36:56 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Wydzielone z: MaSzyna w TVP! (program: Jak to działa?)
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Stycznia 2014, 01:36:15 »
@Anrej Ty weź zluzuj majty, bo zachowujesz się jak 14 letni chłopczyk, któremu ktoś zabrał dostęp do twarzoksiążki...
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Wydzielone z: MaSzyna w TVP! (program: Jak to działa?)
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Stycznia 2014, 01:37:44 »
Tak mam się podniecać, jak wszyscy się podniecacie. Program miał być o infrastrukturze. Jedynie co można było zobaczyć, to ogólny widok nastawni. Nagle ni z gruchy ni z pietruchy  wzmianka o symylatorze.
Mam poważne dowody na to, że jesteś komputerowym botem, który ma na celu wprowadzać zamęt i prowokować dyskusje na tematy poziomu szkoły podstawowej. Czepiasz się bezpodstawnie, bez jakiegokolwiek zapoznania z materiałem. Poświęć Wielce Czcigodny użytkowniku 24 minuty swojego drogocennego czasu i przestań pisać te wymyślone głupoty, bo szkoda klawiatury.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Wydzielone z: MaSzyna w TVP! (program: Jak to działa?)
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Stycznia 2014, 01:46:10 »
Mam prawo mieć swoje zdanie, przecież to wy podniecacie dyskusje.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Wydzielone z: MaSzyna w TVP! (program: Jak to działa?)
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Stycznia 2014, 01:49:46 »
Twierdzenie na zasadzie „ET22 jest lokomotywą 4osiową” nie jest żadnym zdaniem, bo każde zdanie (stwierdzenie faktu) musi być poparte dowodami/argumentami, których Ty nie masz. Rzucasz (bezpodstawnie zresztą) zarzutami wokół, a kiedy przychodzi do uargumentowania tego co piszesz, stwierdzasz, że „mam prawo mieć swoje zdanie”. No to skoro masz zdanie, którego nie potrafisz poprzeć, to po co w ogóle tutaj piszesz? Nie możesz pójść i porozmawiać do lustra?
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Wydzielone z: MaSzyna w TVP! (program: Jak to działa?)
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Stycznia 2014, 02:05:28 »
@Patrykos
Lokomotywę widziałem na stacji, tak samo jak statek w porcie. Czyli porównanie chybione. Poza tym program był o infrastrukturze a nie o taborze. O taborze kolejowym będzie następny program, ale nikt nie wymaga szczegółów.
Ale z racji tego, że tutaj się udzielasz i korzystasz z symulatora wiesz więcej niż przeciętna/y Polka/Polak widząca/y pociąg, przez który stoją na przejeździe i liczą czas zamknięcia rogatek. Serio tego nie rozumiesz, czy trollujesz dla samego nabijania postów? Bo wydaje mi się, że to drugie.
Jak widzę to nie mam prawa mieć własnego zdania. Jak zauważyłem, to nie potrafisz mieć własnego zdania, tylko krytykować innych. Napisałeś swoje zdanie o całym programie, nie tylko o ostatnich pięciu minutach? Nie.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Wydzielone z: MaSzyna w TVP! (program: Jak to działa?)
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Stycznia 2014, 02:07:41 »
Jak widzę to nie mam prawa mieć własnego zdania. Jak zauważyłem, to nie potrafisz mieć własnego zdania, tylko krytykować innych. Napisałeś swoje zdanie o całym programie, nie tylko o ostatnich pięciu minutach? Nie.
Masz prawo, tak samo jak ja mam prawo je skomentować (tak jak każdy inny).
Ja nie mam własnego zdania? No dobrze, poopowiadaj mi jeszcze coś o mnie, dobrodzieju. ;-)
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline karolmaszynista

  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Wydzielone z: MaSzyna w TVP! (program: Jak to działa?)
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Stycznia 2014, 07:37:15 »
Cytuj
Zastanawia mnie tylko fakt tego 200 na godzinę w Polsce.
   

  Mi się zdaje, że mówił o niedalekiej przyszłości. Proszę moderatorów o poprawienie wiadomości, bo coś nie działa.
   
Usunąłem niepotrzebne posty. Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, nawet jeśli się nie zgadza z większością.
Benek
« Ostatnia zmiana: 12 Stycznia 2014, 08:50:56 wysłana przez Benek »