Autor Wątek:  Sieć trakcyjna w Maszynie.  (Przeczytany 14060 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sebastian82

  • Gość
Sieć trakcyjna w Maszynie.
« dnia: 08 Stycznia 2014, 09:47:43 »
Mając na uwadze przyszłe dodatki do symulatora postanowiłem napisać kilka słów o tym zagadnieniu. W Maszynowych sceneriach brakuje takich elementów jak: punkty zasilania, rozłączniki oraz izolatory sekcyjne, jak również granice zasilania. Dzięki wprowadzeniu tych elementów myślę, że w niedługim czasie będzie możliwość symulowania dodatkowych zdarzeń: brak zasilania (konieczność ściągnięcia składu przez lok spalinowy), spadki napięcia, czy duże "skoki napięci". Stosując te elementy już na etapie projektowania scenerii uniknie się późniejszych wielu poprawek. W polskiej sieci trakcyjnej zasilanym prądem stałym 3kV (3000V) ze względu na duże wahania napięcia stosujemy punkty zasilania z podstacji rozmieszczonych wzdłuż szlaku co 15-28 km. Jedna podstacja zasila dwie sekcje sieci trakcyjnej. Spotyka się również zasilanie jednej sekcji sieci w przypadku, gdy jest to krańcowy odcinek sieci. Na granicach zasilania z poszczególnych podstacji powinny zostać zastosowane odcinki izolowane (przejazd ezt oraz lokomotyw elektrycznych bez pobierania prądu). Na liniach dwu i wielotorowych dodatkowo należy stosować kabiny sekcyjne, które umieszczone są w połowie odległości między podstacjami. Ich zadaniem jest zmniejszenie wahań napięcia. W pobliżu podstacji w okolicy przęseł naprężających powinny pojawić się odłączniki sekcyjne oraz odgromniki,a pomiędzy sekcjami izolatory sekcyjne, dzięki którym można prowadzić ruch kolejowy uniezależniony od awarii sieci trakcyjnej. Izolatory oraz rozłączniki sekcyjne stosuje się również na stacjach kolejowych do wyizolowania torów głównych od stacyjnych i ładunkowych. Dodatkowo należy pamiętać o możliwości uszynowania sieci na torach postojowych i ładunkowych (zapewnienie bezpieczeństwa pracujących osób). W sceneriach brakuje  również modeli stworzonych przez Mytnika zwłaszcza dławików i skrzynek kablowych. Bolączką jest również brak odcinków izolowanych, niezbędnych do takich symulacji. Ponieważ niektóre zagadnienia nie są w sieci dokładnie opisane (np. zasilanie sieci z podstacji, punkty zasilania, na większych stacjach takich jak Wrocław Główny) postaram się czegoś dowiedzieć na ten temat.

 
« Ostatnia zmiana: 08 Stycznia 2014, 17:34:34 wysłana przez sebastian82 »

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Sieć trakcyjna w Maszynie.
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Stycznia 2014, 17:03:00 »
Wszystko, co napisałeś jest prawdą. Ale nie możesz oczekiwać od nikogo, że zostanie to zrobione. Sieć trakcyjna jest obecnie udoskonalana w exe, ale do jej poprawnego działania potrzeba przerobić każdy metr druta we wszystkich sceneriach. Tak więc, jeżeli oprócz wiedzy masz chęci, to możesz pomóc ;)

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Sieć trakcyjna w Maszynie.
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Stycznia 2014, 17:08:15 »
Nie do końca. Nie wszystkie zagadnienia z siecią są zrozumiałe i jasne.

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Sieć trakcyjna w Maszynie.
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Stycznia 2014, 17:17:31 »
Zgadza się, nie wszystko jest jeszcze wyjaśnione, ale akurat problemu nie ma tutaj z dostępem do wiedzy, ino ilość rzeczy do poprawienia w sceneriach przerasta możliwości jednej/kilku osób.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Sieć trakcyjna w Maszynie.
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Stycznia 2014, 17:24:10 »
Ja słyszałem co innego. Problem jest i z wiedzą, i z tym, że nie ma chętnych rąk do pomocy - tak wynika z rozmów z deweloperami. Więcej jednak nie mogę napisać, bo na tym się nie znam.

sebastian82

  • Gość
Odp: Sieć trakcyjna w Maszynie.
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Stycznia 2014, 17:24:52 »
@Niebugoclaw wiem, że prowadzone są prace na siecią trakcyjną. Nie oczekuje też, że każdy autor opublikowanego dodatku przerobi drut centymetr po centymetrze. Przygotowuję obszerny materiał na temat sieci trakcyjnej napisany przyjaznym językiem (żeby wszyscy zrozumieli) poparty przykładami, zdjęciami będą zrobione również rysunki techniczne. Bardziej chodzi mi o zastosowanie tych elementów w nowo tworzonych dodatkach.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Sieć trakcyjna w Maszynie.
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Stycznia 2014, 17:26:06 »
Mam zamiar stworzyć narzędzie, które poprawi rozwieszenie drutów, uwzględniając maksymalne wartości zygzakowania, przechyłkę w torach oraz różnice wysokości przewodów ponad rozjazdami. A jak sobie w jakimś miejscu nie poradzi, to będzie wypisywać te miejsca do ręcznego ogarnięcia. Na samym Quarku zlikwidowałem już kilkadziesiąt miejsc, w których łamało mi pantograf. A WS to wywala praktycznie na każdym łuku, a przy większej prędkości również na każdym przęśle z bieżnią wspólną.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Tolein

  • Wiadomości: 483
  • Kanapowy Toromistrz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Sieć trakcyjna w Maszynie.
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Stycznia 2014, 00:13:22 »
"ilość rzeczy do poprawienia w sceneriach przerasta możliwości jednej/kilku osób" == "nie ma chętnych rąk do pomocy"
Pytanie z mojej strony, @sebastianie82, czy skarbnicą wiedzy jedynie w zakresie zagadnień elektro-energetycznych związanych z siecią trakcyjną, czy również specem od konstrukcji sieci łańcuchowych?
"Podejrzewam, że:
1. poświęcają na to niewiele czasu,
2. mają ograniczoną liczbę zwojów mózgowych, przez co są w stanie wykonywać tylko proste i powtarzalne czynności,
3. wydaje im się, że mogą nawet podbić kosmos, ale życie weryfikuje im to negatywnie."

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Sieć trakcyjna w Maszynie.
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Lutego 2014, 21:58:43 »
Poczytałem dziś o budowie sieci trakcyjnych i mam wrażenie, że model sieci, który mamy obecnie zrobiony, jest zupełnie nieodpowiedni. Pojedyncze przęsło sieci (od słupa do słupa) ma wskaźnik na obiekt zasilający. Taki wskaźnik jest potrzebny, aczkolwiek przy spełnieniu pewnych warunków może być tworzony automatycznie. Problemem jest jednak to, że na ogół sekcja sieci (od izolatora do izolatora) zasilana jest z dwóch końców przez różne podstacje, a do tego dochodzą jeszcze kabiny sekcyjne, które łączą wszystkie przewody jezdne w pomiędzy podstacjami i umożliwiają dynamiczne rozłączenie każdego z nich. Czyli zasadniczo każde przęsło sieci powinno mieć dwa wskaźniki na obiekty zasilające z obu końców, a do tego trzeba rozwiązać kwestię fizyki podstacji oraz zachowania kabiny sekcyjnej. Wyliczanie oporu zastępczego sieci jako obwodu o dynamicznych gałęziach wydaje się już być prostym zagadnieniem. No i pytanie, jak zdefiniować wpis do scenerii dla podstacji i kabiny sekcyjnej i jak skojarzyć z nimi przęsło sieci?

  Dodano: 08 Lutego 2014, 01:24:32
Jakoś nikt się nie odzywa. To może tak. Ponieważ poszczególne przęsła sieci są i tak łączone w listy dwukierunkowe na potrzeby animacji pantografu, to nie ma konieczności wpisywania zasilania w każde przęsło. Wystarczy wpisać w to przęsło, które ma bezpośrednio podłączone zasilanie (dokładność do jednego przęsła przy liczeniu zastępczej impedancji jest wystarczająca). Problemem jest naprężanie, bo przęsła tworzące wspólną bieżnię mogą nie być połączone. To również można załatwić na poziomie animacji pantografu, nadając tym przęsłom nazwy oraz wpisując je po słowie parallel. Włączy to poszukiwanie innego przęsła do przełączenia pantografu, a jednocześnie połączy zasilanie (zasadniczo druty znajdujące się obok siebie powinny mieć ten sam potencjał). Tak więc zasilanie było by zdefiniowane (wpisane) tylko na końcach sekcji (w skrajnych przęsłach). Kabiny sekcyjne jak i podstacje były by zdefiniowane jako TractionPowerSource, przy czym musiałyby się jakoś różnić parametrami. Rozwiązanie takie nie daje możliwości nadania nazw sekcjom, więc ewentualnie trudności może sprawiać sprawdzenie, czy zasilanie jest dostępne nad danym torem.

Nadanie nazwy całej sekcji upraszcza jej identyfikację, ale komplikuje kwestię wskazania miejsca zasilania oraz podłączenia wielu sekcji do jednej kabiny sekcyjnej czy podstacji.
« Ostatnia zmiana: 08 Lutego 2014, 01:24:32 wysłana przez Ra »
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Sieć trakcyjna w Maszynie.
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Listopada 2014, 18:33:44 »
We wszystkie przęsła sekcji wpisuje się nazwę sekcji np. sec01 (proponuję zamiast pwr01), z wyjątkiem skrajnych, gdzie powinno być np. pwr1 i pwr2 jako zasilacze (ta sama nazwa zasilacza dla wszystkich sekcji kończących się w danym miejscu). Zasilacz ma wpisane norecuperation, a definicja sekcji — section. Plik pkp/odsekc20.inc definiuje zasilacz o wskazanej nazwie i wstawia kontener w podanym miejscu.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

sebastian82

  • Gość
Odp: Sieć trakcyjna w Maszynie.
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Listopada 2014, 20:24:41 »
Na podstawie schematu stacji Kłodzko Główne chciałbym przedstawić Wam miejsca zastosowania żab (izolatorów sekcyjnych). Są one zaznaczone na schemacie czarną kropką. Pionową czerwoną kreską zaznaczyłem granicę zasilani. W ich miejscu należy zastosować izolowany odcinek sieci trakcyjnej. W symulatorze oprócz modelu samej ropuchy trzeba zastosować niewidoczny odcinek sieci trakcyjnej: node 600 0 none traction * 0 0 0.01 Cu 3 1 [współrzędne] 0.4 4.0 3 0.04 unvis. Na przęsłach izolowanych należy zastosować: node 600 0 none traction * 0 0 0.01 Cu 3 1 [współrzędne] 0.4 4.0 3 0.04 vis. Jeśli chodzi o zasilanie sieci trakcyjnej na scenerii należy do każdego pwr dodać podstację/kabinę sekcyjną o tej samej nazwie oraz odłącznik sekcyjny. Np:
node -1 0 pwr1 tractionpowersource 0 0 0 3400 0 0.01 2400 1.0 3 60.0 section end // odłącznik
include pkp/odsekc20.inc pwr01 -119.751 0 0 2230.17 pkp/odsekc20 3600 0.01 4500 end// podstacja/kabina sekcyjna.
Nie należy stosować tylko jednego pwr ponieważ może to skutkować wywaleniem podstacji.
« Ostatnia zmiana: 26 Listopada 2014, 20:52:53 wysłana przez sebastian82 »

Offline selsyn

  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Sieć trakcyjna w Maszynie.
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Grudnia 2014, 10:21:07 »
Mam pytanie, czy zasilacze mają przewidziane jakieś zabezpieczenie nadprądowe czy idą narazie na "sztywno" czyli bez limitu? Druga sprawa, mogę się mylić czy to tak jest liczone
Cytuj
dokładność do jednego przęsła przy liczeniu zastępczej impedancji jest wystarczająca
Wystarczyła by zwykła rezystancja bo to prąd stały i zjawiska typu pojemność sieci czy indukcyjność w tym przypadku nie występują, a liczenie łatwiejsze.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Sieć trakcyjna w Maszynie.
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Grudnia 2014, 10:46:32 »
Niestety, to nie jest takie proste jak napisałeś. Mimo zasilania prądem stałym, to jednak występują stany nieustalone (z różnych powodów), które powodują różne zjawiska, zakłócenia itd. Symulowanie tych zjawisk jest moim zadaniem mało prawdopodobne w symulatorze, jednak nie można zamienić impedancję przęsła rezystancją wprost. To są zbyt dusze pętle obciążane bardzo dużymi prądami, a zasilanie ich prądem stałym nie upraszcza liczenia.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Sieć trakcyjna w Maszynie.
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Grudnia 2014, 13:33:27 »
Wyłączniki sekcyjne jak i zasilacze mają zabezpieczenia. Ich odwzorowanie w sieci dla DC chyba wystarczy, bo ze względu na długość kroku fizyki stanów przejściowych nie zasymulujemy i tak.
Myśląc o przyszłościowych rozwiązaniach nie należy ograniczać się do napięcia stałego i myśleć od razu o algorytmach działających również dla przemiennych-może kiedyś wyjdziemy za rodzinne podwórko i będziemy potrzebować czeskiej sieci. Czy liczyć to tak samo i dla stałych zawsze mieć zerowe składowe urojone czy rozbić to na dwa i dla stałych stosować prostsze algorytmy-kwestia dyskusyjna.
Mój kanał youtube

sebastian82

  • Gość
Odp: Sieć trakcyjna w Maszynie.
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Grudnia 2014, 11:15:23 »
Proszę się wypowiedzieć na temat tego PDFa. Czy jest on zrozumiały oraz czy proponujecie jakieś zmiany lub co mam dodać.
« Ostatnia zmiana: 25 Grudnia 2014, 08:44:28 wysłana przez sebastian82 »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Sieć trakcyjna w Maszynie.
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Grudnia 2014, 11:44:17 »
Cytuj
Każda sekcja musi mieć zdefiniowany obiekt  tractionpowersource section o unikalnej nazwie. Przypisuje się go jako wskaźnik tractionpowersource do wszystkich przęseł w obrębie sekcji. Dwa skrajne przęsła powinny mieć wskaźnik na zasilacz. Symulator propaguje sekcję na to przęsło, podłączając do niego zasilanie z wskazanego obiektu norecuperation przez odłącznik sekcyjny o parametrach zdefiniowanych w obiekcie  section.

Symulator nie odróżnia póki co różnych obiektów zasilania. należy zdefiniować jeden  tractionpowersource  norecuperation odpowiadający za podstację i wpinać go bezpośrednio jako wszystkie zasilacze w obrębie obwodu tej podstacji.

Obiekt  norecuperation ustala napięcie znamionowe dla wszystkich podłączonych do niego sekcji i jest obciążany przez podłączone do nich odbiorniki (pojazdy). W przypadku przekroczenia poboru prądu zdefiniowanego w odłączniku (section) sekcja ta zostaje odcięta. Ponowne załączenie zasilania następuje po sekundzie. A po trzech nieudanych próbach po minucie. (lub są to parametry p8 p9 p10 źródła; opinie devs sprzeczne)
Mój kanał youtube

sebastian82

  • Gość
Odp: Sieć trakcyjna w Maszynie.
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Grudnia 2014, 12:22:33 »
Po otrzymaniu kilku sugestii i spostrzeżeń wieczorem wrzucę poprawki. Dotyczą one m.in. wskaźników i podstacji z zasilaczami.
« Ostatnia zmiana: 24 Grudnia 2014, 12:23:56 wysłana przez sebastian82 »

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Sieć trakcyjna w Maszynie.
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Grudnia 2014, 16:34:09 »
Przydałyby się bardziej wyraźne screeny, bo są strasznie rozmazane i pikselowate.
« Ostatnia zmiana: 24 Grudnia 2014, 16:35:29 wysłana przez Woku »
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

sebastian82

  • Gość
Odp: Sieć trakcyjna w Maszynie.
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Grudnia 2014, 17:39:22 »
Dopisuję część dotyczącą zygzakowania sieci trakcyjnej oraz zastosowanych słupów; pozostałe wskaźnik WE; pozmieniałem paintowe screeny na gimpowskie; czy dopisać inne rodzaje stosowanych na pkp przęseł naprężenia (np skrócone lub stosowane na CMK)? Jeśli ma ktoś jeszcze jakieś propozycje co do zawartości to proszę tu opisać.
Edit:// Dołączę jeszcze informacje zawarte w PW od Ra oraz kilka zdjęć i schematów. Jeśli czegoś będzie brakować to trudno.
Edit2// Do zmiany:
I   - dodać do każdego z działów porównanie symka do rzeczywistosci na podstawie fotkek i schematów;
II  - zmienić atmo na screenach;
III - zmienić kolory na te z debugmode;
IV  - poprawić opisy (dodać strzałki i zmienić kolory);
V   - dodać legendę na schemacie Kłodzka i poprawić czytelność
VI  - opisać pozostałe przęsła naprężenia (również zastosowane słupy i wysięgniki ze screenami i fotami)
VII - opisać pozostałe wskaźniki WE
VIII- opisać zygzakowanie (również wysięgniki ze screenami i fotami)
IX - pozostałe o których zapomniałem
« Ostatnia zmiana: 25 Grudnia 2014, 20:22:33 wysłana przez sebastian82 »

Offline Lelek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 265
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 13
Odp: Sieć trakcyjna w Maszynie.
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Października 2015, 11:30:44 »
I made modification of td scenery, where one half of ring is under DC current and second under AC. There are also used Overhead events. It may could be useful for testing multi-system locomotives. I tested there EU43 and everything was fine. I was also kindly surprised , when I found we have also simulated sound of AC main switch. Maybe small bug is logging Vlotage loss when AI is rising pantograph. But when AI drives ET22 on AC part, sound of convertor is played, but voltmeter shows it's of.
M.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Sieć trakcyjna w Maszynie.
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Października 2015, 12:10:37 »
No way, you really made it. I was about to give such suggestion but as a joke. :D
On proper phisicis EU43 switches off everything before We sign then rises pantograph again on AC part but can't close main switch due to overvoltage. Hoped it won't even try after comparing overhead events parameters with it's own phisics.
« Ostatnia zmiana: 11 Października 2015, 12:26:40 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline Lelek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 265
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 13
Odp: Sieć trakcyjna w Maszynie.
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Października 2015, 13:51:30 »
On proper phisicis EU43 switches off everything before We sign...
Maybe you wanted to write ET22. My EU43 works fine under AC traction. When I'm in cabin of ET22 driven by AI under AC traction, main switch control is flashing and I hear noise of convertor. Of course, AI is unable to use motors in this traction.
M.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Sieć trakcyjna w Maszynie.
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Października 2015, 14:09:33 »
No, EU43 with induction motors implemented we're working on. Currently there's no way of making multisystem locos. At least you also can't demage pantograph by connecting it to wrong voltage.
Mój kanał youtube

Offline Lelek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 265
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 13
Odp: Sieć trakcyjna w Maszynie.
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Września 2016, 13:36:40 »
I'm again playing with my AD/DC scenery and I have made AC diagnostic display for TRAXX. I have only took DC diagnostic and increase numbers on voltage scale six times. Then in python renderer I have added condition, that if voltage is bigger than 5 000 V, the AC display will be used. Changing of display surprisingly works.
When the scale has six time bigger values, I considered, the height of rectangle must be six times less sensitive to voltage, to keep in the scale. So I have multiplied voltage in algorithm by 0,167, so have code like this:
#diag slupki ac

if (state['eimp_c1_uhv']>5000):
#wolto
wolt = state['eimp_c1_uhv']
napiecie = 586-(0.0866*wolt*0.167)
draw.rectangle(((266,586),(358,napiecie)), fill=niebieski_diag)
#if wolt>2500:
#draw.rectangle(((267,608),(358,646)), fill=niebieski_diag)
if state['eimp_c1_ms']:
draw.text((271,613), u'WG wł', font=self.maly_arial, fill=bialy_diag)
elif wolt>2500:
draw.text((265,613), u'WG wył', font=self.maly_arial, fill=bialy_diag)
else:
draw.text((265,613), u'WG wył', font=self.maly_arial, fill=czarny_diag)

#ampery
prad = state['eimp_c1_ihv']
if prad<0:
prad=0
self.print_fixed_with(draw, '2000', (535,607), 4, self.sredni_arial, czarny_diag)
if prad>3700:
prad=3700
ampery = 586-(0.1183*prad)
draw.rectangle(((532,586),(625,ampery)), fill=niebieski_diag)


#hbl
hbl = state['eimp_pn1_sp']
cisn = 586-(34.6666*hbl)
draw.rectangle(((727,647),(820,cisn)), fill=niebieski_diag)
But the rectangle is still going out of scale. I also tried to change the number, but it has no effect, no matter if it's 1000 or 0,001. What I have done wrong? Files are in attachment.
M.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Sieć trakcyjna w Maszynie.
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Września 2016, 15:17:41 »
Does it works? Your backgroud image with ac scale is only initialised byt never used. Your code is added on the same level as conditions on coupled locos counter. So it should display whole my old module for single loco and then your values on top of it.
Put it inside "if (pojazdy ==1):" condition with my code as alternative of yours under voltage condition.
if (pojazdy ==1):
if (state['eimp_c1_uhv']>5000):
<your code>
else
<my code>
« Ostatnia zmiana: 15 Września 2016, 15:20:26 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline Lelek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 265
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 13
Odp: Sieć trakcyjna w Maszynie.
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Września 2016, 17:47:48 »
I tried like you have written, but I'm getting error: File "<string>", line 302
    else:
    ^
IndentationError: expected an indented block
in log.txt.
But you was right with idea, that rectangle from my code is covered by rectangle from your code. When I wrote my code on another place and your one covered with #, on AC it was working correctly. You have the file with error in attachment.
M.