Autor Wątek:  Rozważania na temat przyszłości spotkań MaSzynowców.  (Przeczytany 24487 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Rozważania na temat przyszłości spotkań MaSzynowców.
« dnia: 04 Stycznia 2014, 19:58:10 »
Może mnie zjedziecie, ale uważam, że przydałoby się nam bardziej spotkanie w stylu wewnętrznego szkolenia. Niepotrzebne, wszyscy wszystko wiedzą? Dobre żarty. Będę szczery aż do boola (sic!), jest fatalnie. Nie uważam się za świetnego developera, nie chcę się wymądrzać, ale powiedzcie mi, kto może w pełni powiedzieć "tak, znam się na eventach". Kto? Starzy się znają, z nowych parę osób jest, ale misje wydaje dużo więcej osób.

Czepiam się? Macie prawo tak uważać. Ja zaś uważam, że problemem, z jakim musi się zmierzyć obecna MaSzyna, to niewiedza i twierdzenie, że wiemy wszystko. Daleko tak nie zajedziemy. Jak tak dalej pójdzie, to za parę lat ludzie będą się zastanawiali o co chodzi w tych plikach i nikt nie będzie znał odpowiedzi na pytania. Wystarczy, żeby kosmici porwali Ra, a już wszystko się zacznie sypać.

Kto stworzył scenariusz zgodny w 100% z ideą Ra? Chyba tylko Benek miał takie plany. A kto jeszcze o tym pomyślał? Nikt? Dobrze mówię?

Organizujcie sobie spotkania przy piwku, nikomu nie bronię. Ale moim zdaniem równie ważne są spotkania szkoleniowe. Warto poszerzyć swoją wiedzę, przy okazji się integrując.

Nie wiem jakie wartości merytoryczne wynikają z takich spotkań w knajpach. Towarzyskie tak, zgadzam się - też są potrzebne. Ale nie łudźcie się, że jako MaSzyna gdzieś daleko zajedziemy, bo kto ją dalej będzie ciągnął?

Wydzielam dyskusję na temat przyszłych spotkań.
adsim
« Ostatnia zmiana: 04 Stycznia 2014, 21:01:59 wysłana przez adsim »
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Stycznia 2014, 20:03:04 »
Kto niby stwierdził, że wie wszystko? Konkrety na stół proszę. Poza tym ja odbieram twoją wypowiedź jakby @Ra był bogiem. Bez przesady. Nie podlega dyskusji, że naprawił odwieczne problemy i jego wkład w symulator jest ogromny, ale poza nim są też inni np króliczek, który wydał niedawno SPKS i wielu innych, którzy coś zrobili większego lub mniejszego, ale też się przyczynili do tego rozwoju w którymś tam kierunku.
« Ostatnia zmiana: 04 Stycznia 2014, 20:08:26 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Stycznia 2014, 20:06:51 »
Krzychu i jesteś w błędzie. To, że spotkanie odbywa się przy piwku w knajpie to wcale nie przekreśla wciskania się w dalszy rozwój symulatora. Daj czasu, a zobaczysz, że będzie coś, czego Piotrek dowiedział się od pewnej osoby, która była na spotkaniu. Na forum jako ''szary żuczek'' na spotkaniu, mózg i potężna wiedza a ja/my w niego zapatrzeni w niego jak obrazek.
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Stycznia 2014, 20:15:04 »
A kto stwierdził, że wie za mało i musiałby poszerzyć swoją wiedzę? Kto choć chwilę zastanowił się między wydaniem n-tego, a n+1-ego dodatku, czy robi to dobrze?

Ja nie krytykuję spotkania przy piwku. Mówię tylko, że to nie wystarcza. Coś na pewno można z niego wynieść, ale to jest skutkiem ubocznym takiego spotkania, a nie jego celem.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Stycznia 2014, 20:17:56 »
Ale nie łudźcie się, że jako MaSzyna gdzieś daleko zajedziemy, bo kto ją dalej będzie ciągnął?

Nic nie trwa wiecznie, MaSzyna także nie. Ja na to spotkanie jechałem w konkretnym celu, tzn. czysto towarzyskim. Czy przyjechałbym na "szkolenie"? Nie wiem. Wątpliwa sprawa. I nie boję się tego przyznać.

Każdy chyba woli za 10 zł kupić czteropak piwa, niż 1 piwo w knajpie/barze.

Niekoniecznie ;)
« Ostatnia zmiana: 04 Stycznia 2014, 20:21:31 wysłana przez AtapiCl »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Stycznia 2014, 20:22:19 »
A kto stwierdził, że wie za mało i musiałby poszerzyć swoją wiedzę? Kto choć chwilę zastanowił się między wydaniem n-tego, a n+1-ego dodatku, czy robi to dobrze?

Ja nie krytykuję spotkania przy piwku. Mówię tylko, że to nie wystarcza. Coś na pewno można z niego wynieść, ale to jest skutkiem ubocznym takiego spotkania, a nie jego celem.
A ja stwierdzam, że Cię nie było i nie wiesz o pewnych sytuacjach  przez co jesteś w błędzie. Dlaczego? Bo ostatnio się przekonaliśmy, że są na forum osoby, które nie rzucają się w oczy, ale moją sporą wiedzę na tematy o różnych zagadnieniach. Po prostu po cichu robią swoje. Nie podoba mi się to, że napomknąłeś tylko o @Ra jakby reszta, która coś tam robi nie była godna uwagi. Jakby ich praca nie miała dla Cb żadnego znaczenia. Nie znałem cię z tej strony przykre. @Ra to człowiek tak jak każdy z nas i wątpię by podobało się jemu stawianie go na piedestale.
« Ostatnia zmiana: 04 Stycznia 2014, 20:25:26 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Stycznia 2014, 20:29:27 »
Nie mogłem wspomnieć o wszystkich. Choć to prawda, mogłem wymienić też innych developerów EXE, nie jest ich wielu, zalicza się do nich m.in. yB, hunter, i już mnie pamięć zawodzi...

Nie uważam Ra za jakiegoś boga (co najwyżej słońca;)), ale uważam, że zrobił bardzo dużo i nie wiem, co by było, gdyby nie on. Nie zapominam o innych, ale uważam, że wyróżnianie go nie jest niczym złym.
Cytuj
Nie podoba mi się to, że napomknąłeś tylko o @Ra jakby reszta, która coś tam robi nie była godna uwagi.
Nigdzie tego nie napisałem.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline up5358

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Stycznia 2014, 20:33:13 »
@SKP. Twoje założenia popieram, aby spotkanie miało też, w jakiś sposób charakter edukacyjny ( nie mam tutaj na myśli np szkolenia z otwierania butelek z oranżadką % o "kant parowozu" ;) ). Każdy by na tym skorzystał: jeden by się czegoś nauczył, na pewno byłaby dyskusja pomiędzy uczestnikami w trakcie "nauczania". Pytanie, czy konstruktywna ? Każdy z nas wie, że część osób może przyjechać na spotkanie na "podwójnym, potrójnym dopalaczu" (w skrajnych przypadkach nawet podwójnie, potrójnie "wypalona") i wówczas nie wiele z tego wyjdzie. Nie wspominając, że takie nauczanie (w tej chwili myślę o kwestii np. modelowania, teksturowania) wymagałoby wzięcia z sobą sprzętu by móc coś unaocznić, pokazać, czy nauczyć. Nie każdy tworzy w laptopie, więc też nie wyobrażam sobie taszczenia sprzętu z sobą. Kolejna kwestia: przykładowo, ja biorę lapka, ktoś bierze i pokazuje, jak i co się robi. Rodzi się konstruktywna dyskusja, wymiana doświadczeń, na której większość by skorzystała. Następnie wieczorem robimy ognisko, kiełbaski, promile (dla lepszych zawodników długodystansowych, zamiast promili to procenty) i gwarantuję, że kolejnego dnia większość by nie pamiętała co było wcześniej "na zajęciach".

Pomimo to w pełni popieram Twoją ideę szkoleń. Tylko wówczas trzeba by było zapowiedzieć, że "oranżadki" odpadają, bo spotkanie stricte edukacyjne i np 3 dni wzajemnych szkoleń. Takie spotkanie też by mogło być na luzie i wówczas są spore szanse, że każdy by wyniósł ze spotkania coś więcej niż szklanki/puste butelki/ból głowy/kelnerkę.

Nie było mnie na ostatnim spotkaniu, więc pozostaje mi mieć nadzieję, że poza płynami konfekcjonowanymi w opakowaniach szklanych 0,5l, można się było także czegoś dowiedzieć w kwestiach tworzenia dla symulatora.

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Stycznia 2014, 20:39:39 »
Zaprawdę powiadam Wam, nie byliście na spotkaniu więc nie wiecie na jakie tematy rozmawialiśmy. Przybądźcie na następne to się przekonacie do jakich konstruktywnych wniosków można dojść nawet przy piwku.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Stycznia 2014, 20:40:53 »
Do jakich?
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Stycznia 2014, 20:42:58 »
A ja jestem na nie. Czemu? Bo spotkanie ma być na luzie, a nie wyścig szczurów  to po pierwsze. Po drugie wątpię by takie coś wypaliło, bo sama idea już na starcie odstrasza. Przynajmniej mnie i ja się nie pojawię.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Stycznia 2014, 20:43:50 »
Dużo było o historii, dużo wyższości jednych dodatków nad drugimi, dużo o pracy niektórych osób, trochę uwag do pracy pewnych moderatorów... Za dużo, by rozwijać to szczegółowo ;)

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Stycznia 2014, 20:45:03 »
Nie, prosimy o relację.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Stycznia 2014, 20:47:31 »
Wcześniejsza argumentacja Ziomala mnie nawet trochę przekonuje, choć wciąż trwam przy swoim.

Nawet przez chwilę się nie łudziłem, że takie spotkanie dojdzie do skutku. Chciałem tylko zobaczyć jak bardzo wszyscy są przekonani, że jest wszystko dobrze. Mechanizm samoobrony zadziałał idealnie. Jak tylko to napisałem, to natychmiast zostałem zaatakowany. A mi nie zależy na tym spotkaniu, tylko na zmianie mentalności forum. Mission impossible.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2475
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1091
Odp: Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Stycznia 2014, 20:48:20 »
No właśnie. Tego kogo nie było to niech sobie nie myśli że tylko spotkaliśmy się po to aby pić. Wręcz przeciwnie. Dużo rzeczy dowiedzieliśmy się jak naprawdę ma się rozwój symulatora, że to nie takie łatwe i przyjemnie jest, jak niektórym się to zdaje. Popieram zdanie Sawiego. Mnie spotkanie z tematem przewodnim "szkolenie" również odstrasza i zniechęca do przyjazdu. Według mnie spotkanie ma być w zupełności na luzie, a jak ktoś chce kogoś podszkolić, to niech te dwie osoby się zgadają i przyjadą do siebie i tyle.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Stycznia 2014, 20:49:58 »
A wynegocjować podszkalanie mogą właśnie na takim ogólnym spotkaniu, gdzie się poznają i po % ***** - no dobra, zintegrują się ;)
« Ostatnia zmiana: 04 Stycznia 2014, 20:55:39 wysłana przez AtapiCl »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Stycznia 2014, 20:54:39 »
Nikt się nie zataczał, więc nie wiem po tak drążyć temat tego alko. Nie ukrywamy był, ale w umiarze i na poziomie :).
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2475
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1091
Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Stycznia 2014, 20:58:55 »
A tak wgl. po co drążyć temat tego całego alko. oraz miejsca spotkania? Ktoś chce zorganizować, to proszę bardzo. Załóż temat, opisz spotkanie, co gdzie i jak i kiedy i juz. Zebrać ludzi tak jak Wojte, (woku) zrobił i już. Więc w czym problem? A to że Wojtek (woku) chce spotkanie zrobić w Chabówce to nie miejcie do niego żadnych aluzji do niego. Chce chłopak zrobić, niech zrobi, a zapewniam Wam, że ekipa co była w Katowicach w jakimś % zjawi się w pełnym składzie, a temu co się to nie podoba to niech lepiej zamilczy.
« Ostatnia zmiana: 04 Stycznia 2014, 21:02:03 wysłana przez hanys »

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Odp: Wyniki spotkania MaSzynoców 28.12.2013
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Stycznia 2014, 21:01:48 »
Nikt się nie zataczał, więc nie wiem po tak drążyć temat tego alko. Nie ukrywamy był, ale w umiarze i na poziomie :).
Dokładnie. A że spotkanie ma być kilkudniowe więc zaręczam że nikt takiej ilości trunków nie wytrzyma, no może z małymi wyjątkami. W każdym razie trzeźwe rozmowy też postaramy się przeprowadzic.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Rozważania na temat przyszłości spotkań MaSzynowców.
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Stycznia 2014, 21:34:20 »
Panowie, żeby nie było niejasności. Kilka dni ma na celu, nie dzień w dzień ''lać do basa'' tylko po to, aby każdy chętny dojechał i żebyśmy się spotkali wszyscy, a nie jak w Katowicach, że ktoś miał wyjazd o 13, a inny dopiero przyjazd o 15. Cały czas będę się upierał, że alkohol tutaj nie ma wpływu na rozwój symulatora. Szkoda, że nie włączyłem dyktafonu czy innego sprzętu, żeby pokazać Wam, jak było serio. Pub, ludzi pełno, ciężko przejść i każdy każdego przekrzykuje...na temat..zgadnij...tak brawo...kolejowy. I jeśli ja mam jechać na spotkanie i czuć się sztywno i zachowywać się jak biznesmen pod krawatem i służbowo mówić ''Tak'', ''Nie'', ''Oczywiście masz rację'', etc to od razu mówię NIE bo to ma być czysty spontan a nie stypa. Więc proszę, Ci co nie byli i nie widzieli niech nie stawiają tez i swoich przekonań, że było inaczej, niż my to widzieliśmy.
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Rozważania na temat przyszłości spotkań MaSzynowców.
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Stycznia 2014, 21:45:48 »
W żadnym poście nie krytykowałem luźnych spotkań.

Napisałem tylko, że uważam, iż jest potrzeba zorganizowania szkoleń. Temat zszedł na obronę spotkania przy piwku, a ja wciąż podkreślam, że mi chodzi o problem przedstawiony w pierwszym poście, a nie konkretny sposób jego rozwiązania. Może ma ktoś jakiś inny pomysł, a może ktoś uważa, że jest wszystko w porządku?
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Rozważania na temat przyszłości spotkań MaSzynowców.
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Stycznia 2014, 21:52:03 »
Jakby miało wyglądać takie szkolenie. Napisz tutaj jak to widzisz.
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Rozważania na temat przyszłości spotkań MaSzynowców.
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Stycznia 2014, 22:00:21 »
Ludzie muszą przede wszystkim chcieć czegoś się nauczyć. Jak to ma wyglądać podobnie do wykładów na uczelni to gwarantuję Ci, że nikt nie będzie się fatygował przez pół kraju po to, żeby słuchać jak działają eventy itp.. Tu mała poprawka - nikt, poza osobami które naprawdę chcą się tego nauczyć i widzą w tej dziedzinie symka siebie. Ja np. zupełnie nie jestem zainteresowany nauką eventów, ale chętnie bym zobaczył jak modelarze korzystają z 3DSa - na chwilę obecną wspomagam się tutorialami z youtube, ale filmikowi nie zadam pytania podczas 'wykładu'.

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Rozważania na temat przyszłości spotkań MaSzynowców.
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Stycznia 2014, 22:03:37 »
Spotkanie 20 osób, każdy z laptopem i uczymy się tworzenia. Kto w 3 dni się nauczy czegoś, czego nie umie? Ja eventy piszę tyle czasu, a dalej popełniam błędy i się zapominam, ale z czasem się nauczę.
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Rozważania na temat przyszłości spotkań MaSzynowców.
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Stycznia 2014, 22:06:03 »
Ja chętnie mógłbym pomóc w nauce robienia tekstur, ale to nie jest bardzosuperskomplikowane. Poza tym, czy potrzeba aż 20 osób do robienia tekstur? Potem mamy non stop siódemki w downloadzie. Faktycznie eventy, modele (głównie infrastruktura) - na to jest największe zapotrzebowanie. Nie wspominam o rozwoju exe, bo do tego i 30 dni nauki to będzie za mało.

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2475
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1091
Odp: Rozważania na temat przyszłości spotkań MaSzynowców.
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Stycznia 2014, 22:08:32 »
Mnie Woku uczył prostych eventów. I powiem, że tak jak Cesky też nie widzę się w tym temacie, więc te szkolenia nie są dobrym tematem. A uczyć kogoś czegoś, co np nie chce albo zupełnie nie ma o tym pojęcia jest nietrafne. A nawet, to kto by niby miał szkolić, co? Bo zapewne ty sam nie ogarniesz SKP wszystkich tematów, eventy, tekstury i modelowanie. Ja sam bym mógł uczyć teksturowania, ale we mnie się gotuje jak coś komuś pokazuje, ucze go a on dalej swoje, nie mam nerwów na takie zabawy.

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Rozważania na temat przyszłości spotkań MaSzynowców.
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Stycznia 2014, 22:11:36 »
Ja się nie wypowiadam już na ten temat. Dla mnie to ma być luzackie spotkanie, nie wykład i nauka jak w szkole. Dziękuję dobranoc. Kończąc, jakby ktoś był zainteresowany Chabówką proszę pisać. Jeśli tak dalej będzie, że będą niepotrzebne tematy, zapytam się tylko tych, którzy byli na Katowickim czy przyjadą bo tam nie było problemów i każdy był sobą.
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Rozważania na temat przyszłości spotkań MaSzynowców.
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Stycznia 2014, 22:13:44 »
Co do Chabówki, to ktoś nadmienił o kiepskim połączeniu. Są częste połączenia autobusowe prywatnych przewoźników do Krakowa, nawet w weekend. A z Krakowa już wszędzie 'blisko'.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2475
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1091
Odp: Rozważania na temat przyszłości spotkań MaSzynowców.
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Stycznia 2014, 22:14:58 »
To według mnie, zwołać ekipe tych co byli w Katowicach i już. Bo skoro są tu osoby, które na forum sprawują problem, to nie wole pytać co będzie na spotkaniu.

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Rozważania na temat przyszłości spotkań MaSzynowców.
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Stycznia 2014, 22:15:25 »
@Woku, trzeba trzeba by było zobaczyć, na jaki temat jest największy "popyt", później trzeba znaleźć "specjalistę", załatwić jakąś salę z rzutnikiem, później będzie z górki. Chodzi o usystematyzowanie wiedzy, jakieś podstawy trzeba mieć.

Na przykładzie EXE: "Wykładowca" mógłby powiedzieć, jak konkretnie rozwijać EXE MaSzyny, ale podstawy programowania słuchacze muszą mieć.

Chodzi o uczenie grupy w formie wykładu, pytania mogę być na koniec, natomiast pierw wykład, z rzutnikiem, najlepiej tablicą, choć nie wiem czy to możliwe. Hanysie, nie musiałbyś się przejmować tym, że ktoś ma swoją rację - Ty masz za zadanie przekazać wiedzę, jak ktoś nie chce z tego skorzystać, to nie.

Teksturowanie jest związane z modelowaniem, a modele są nam bardzo potrzebne (infrastruktura). Myślę, że wiedza żadnego doświadczonego developera (nie mam na myśli podpisu pod nickiem) się nie zmarnuje. A i doświadczony betatester może nauczyć młodszych kolegów, na co zwracać uwagę. Właściwie każdy wydział może się tak doszkalać.

Na takim spotkaniu, przynajmniej w części oficjalnej, mogliby być wszyscy, o ile będą zachowywali spokój i nie będą się odzywali, kiedy nie trzeba.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.