Autor Wątek:  Problem  (Przeczytany 2717 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lipton

  • Gość
Problem
« dnia: 15 Stycznia 2005, 13:01:16 »
Zanim to napisałem poczytałem sporo postów na forum, aby upewnić się, czy przypadkiem nie było poruszonego tematu, a więc nie trafiłem na cos takiego więc piszę.
1. Po zainstalowaniu Patcha 220604 sp1 (ściągany był w tym tygodniu) nie działają rózne elemnty w lokomotywach. Nie da się ryszyć:
- nie działa przetwornica
-sprężarka
-w momencie kiedy przekręcam nastawnik wywala całe zasilanie i to już kompletny koniec, nic wtedy się nie da zrobić.
Miałem problem z grafiką tzn. nie było praktycznie tła tylko jakieś kratki itp, ale doczytałem, że trzeba wcisnąć F2 i pomaga (zgadza się).
Jestem początkujący w tej dziedzinie więc postanowiłem skorzystać z kilku gotowych tras i ściągnąłem je ale...
po co właściwie jest ten patch? Trasy które ściągnąłem działają tak samo z zainstalowanym patchem jak i bez niego.
2 Następny problem to to, że nie ładują się wszystkie trasy (te ściągnięte). Czekam, wczytuje się wszystko (wyskakuje okienko i zielone napisy, wiecie pewnie o co chodzi przy wczytywaniu). Kończy i jakiś błąd. Ale nie jest to ten sam błąd jak w przypadku kiedy miałem nowe sterowniki. Faktycznie Symek zaczął chodzić na 44.03 do Nividii i niższych, ale te niektóre trasy np. Bochnia, Jelitkowo, Zwrotnicowo nie uruchamiają się.
AAAA i jeszcze coś, jak zainstalować Jelitkowo (po skopiowaniu do instalki maszyny nie ma tej trasy w spisie.
A co zrobić z trasą Spalinowo, jak to zainstalować?
Jestem tu nowy więc narazie korzystam z waszych doswiadczeń, ale z czasem mam zamiar sam się wziąć za coś.
Pozdrawiam

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Problem
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Lutego 2005, 21:27:28 »
Cytat: "lipton"
1. Po zainstalowaniu Patcha 220604 sp1 (ściągany był w tym tygodniu) nie działają rózne elemnty w lokomotywach. Nie da się ryszyć:
- nie działa przetwornica
-sprężarka
-w momencie kiedy przekręcam nastawnik wywala całe zasilanie i to już kompletny koniec, nic wtedy się nie da zrobić.

Musisz podnieść pantografy. Załączamy je klawiszami:
SHIFT + O - tylny pantograf
SHIFT + P - przedni pantograf.
Musisz chwilę poczekać. Patrz na woltomierz i czekaj aż wskazówka pokaże że jest napięcie.

Cytat: "lipton"
Jestem początkujący w tej dziedzinie więc postanowiłem skorzystać z kilku gotowych tras i ściągnąłem je ale...
po co właściwie jest ten patch? Trasy które ściągnąłem działają tak samo z zainstalowanym patchem jak i bez niego.


Patch nie jest po to aby trasy lepiej działały, tylko żeby np. dodać nowe funkcje (patrz np. pantografy - więcej w pliku tekstowym zmiany.txt)

Cytat: "lipton"
Czekam, wczytuje się wszystko (wyskakuje okienko i zielone napisy, wiecie pewnie o co chodzi przy wczytywaniu). Kończy i jakiś błąd. Ale nie jest to ten sam błąd jak w przypadku kiedy miałem nowe sterowniki. Faktycznie Symek zaczął chodzić na 44.03 do Nividii i niższych, ale te niektóre trasy np. Bochnia, Jelitkowo, Zwrotnicowo nie uruchamiają się.


Gdyby to były sterowniki, to zaraz po uruchomieniu symulatora wyskoczył by błąd. Podaj więcej informacji na temat tego błędu, np. treść błędu.

Cytat: "lipton"
AAAA i jeszcze coś, jak zainstalować Jelitkowo (po skopiowaniu do instalki maszyny nie ma tej trasy w spisie.


Zauważyłem że Jelitkowo jest spakowane do katalogu eu07-220703 i dopiero tam są główne katalogi scenery, models itp..
Wypakuj pliki do osobnego katalogu (byle nie do tego gdzie symulator), i skopiuj same katalogi Dynamic, Models, Scenery i textures do katalogu symulatora. Jeśli będzie pytał o nadpisanie plików, to zastępujemy je.

Cytat: "lipton"
A co zrobić z trasą Spalinowo, jak to zainstalować?

Wypakowywujesz pliki i katalog Scenery do główego katalogu symulatora.

Cytat: "lipton"
Jestem tu nowy więc narazie korzystam z waszych doswiadczeń, ale z czasem mam zamiar sam się wziąć za coś.

Życzę powodzenia w tworzeniu modeli/scenerii/tekstur i nie zniechęcaj się jeżeli Ci coś nie będzie wychodzić!!

Offline RiZoNe

  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lutego 2005, 22:25:55 »
Cytuj
i skopiuj same katalogi Dynamic, Models, Scenery i textures do katalogu symulatora.

trochę to nieprecyzyjne....wydaje mi się , że miałeś na myśli skopiowanie zawartości <plików> tych katalogów do odpowiadających im katalogów w symulatorze :) bo gdyby skopiował katalogi to by mu się nadpisały i wtedy lipa...miałby tylko to co jest w Jelitkowie.

Offline Nicolass

  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lutego 2005, 23:58:43 »
Muszę się z kolegą @ RiZoNe nie zgodzić, Explorer wyświetla taki oto monit:



Co oznacza, że efekt jest ten sam co przy przenoszeniu plików ;-)
Pozdrawiam, Nicolass

Offline RiZoNe

  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Lutego 2005, 00:12:05 »
UPS !
Niech będzie sieknąłem gafe sorry :) To ja biedny tak się zawsze męczyłem ;)