Autor Wątek:  Koniec honorowania biletów TLK w pociągach REGIO.  (Przeczytany 9887 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline R4TCH3T

  • Wiadomości: 246
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Koniec honorowania biletów TLK w pociągach REGIO.
« dnia: 02 Grudnia 2013, 05:58:37 »
Witam wszystkich,
Otóż jak co miesiąc, przyszedł czas aby nabyć nowy bilet miesięczny. Przychodzę na stacje, jak zwykle chciałem kupić bilet na tlki i regio. Przeważnie Jeżdżę tymi drugimi, ale zdarzało się kilkanaście razy w miesiącu jednak jeździć tymi tlkami. Podchodzę do okienka i czytam ogłoszenia i nagle zonk. Koniec honorowania biletów. Pytam się kasjerki o co chodzi, powiedziała mi to co sam wyczytałem. Jest to wielkie rozczarowanie. Teraz pociągi IC w ogóle będą jeździć puste, bo wielu ludzi  robiło, że jeździło i tymi i tymi pociągami. Najbardziej interesuje mnie powód tak nagłej zmiany. W Internecie jest tylko jakiś bełkot, że ktoś się z kimś nie dogadał. A to bardzo mocno uderza w pasażera, już w ogóle on sie nie liczy.   

Offline matfre96

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 594
  • m-sta
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 40
Odp: Koniec honorowania biletów TLK w pociągach REGIO.
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Grudnia 2013, 07:39:19 »
A konkretnie to gdzie nie ma honorowania?
Autoryzacja: EU07, EP07, EP08, EP09, EU160, ED160, ED161, ED250, SM42, 18D, 6Dh-1, 15D, E6ACTd, E6ACTadb, T448p, 6Dg

Offline R4TCH3T

  • Wiadomości: 246
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Koniec honorowania biletów TLK w pociągach REGIO.
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Grudnia 2013, 08:15:41 »
Z czego mi się wydaje i wyczytałem to w całej Polsce. I chodzi o wszystkie bilety okresowe. Na pewno zakład opolski i dolnośląski PR na pewno.

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: Koniec honorowania biletów TLK w pociągach REGIO.
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Grudnia 2013, 09:38:36 »
Witam wszystkich,
Otóż jak co miesiąc, przyszedł czas aby nabyć nowy bilet miesięczny. Przychodzę na stacje, jak zwykle chciałem kupić bilet na tlki i regio. Przeważnie Jeżdżę tymi drugimi, ale zdarzało się kilkanaście razy w miesiącu jednak jeździć tymi tlkami. Podchodzę do okienka i czytam ogłoszenia i nagle zonk. Koniec honorowania biletów. Pytam się kasjerki o co chodzi, powiedziała mi to co sam wyczytałem. Jest to wielkie rozczarowanie. Teraz pociągi IC w ogóle będą jeździć puste, bo wielu ludzi  robiło, że jeździło i tymi i tymi pociągami. Najbardziej interesuje mnie powód tak nagłej zmiany. W Internecie jest tylko jakiś bełkot, że ktoś się z kimś nie dogadał. A to bardzo mocno uderza w pasażera, już w ogóle on sie nie liczy.   
PKP IC dostało ostatnio ~1,7 mld dotacji z budżetu więc po co się będą przejmować klientami. Dla nich wagony/ezt mogą wozić powietrze bo i tak dostaną kasę z budżetu, żeby pokryć straty.Proste. Ciekawe ile będą dostawać, jak zacznie jeździć "pseudo Pendolino" (czytaj EZT ED250 bez wychylnego pudła).

Żeby ktoś mi nie zarzucał, że kłamię, dołączam link do artykułu z dobrze znanego portalu:
http://www.rynek-kolejowy.pl/47979/pkp_intercity_wynegocjowalo_dodatkowe_1_7_mld_zl_z_budzetu.htm
« Ostatnia zmiana: 02 Grudnia 2013, 10:29:37 wysłana przez RoboBatman »

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Koniec honorowania biletów TLK w pociągach REGIO.
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Grudnia 2013, 11:20:53 »
Ciekawe ile będą dostawać, jak zacznie jeździć "pseudo Pendolino" (czytaj EZT ED250 bez wychylnego pudła).
Pendolino nie jeździ w ramach służby publicznej, więc nie będzie finansowane z budżetu.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: Koniec honorowania biletów TLK w pociągach REGIO.
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Grudnia 2013, 13:55:57 »
Ciekawe ile będą dostawać, jak zacznie jeździć "pseudo Pendolino" (czytaj EZT ED250 bez wychylnego pudła).
(...) nie jeździ w ramach służby publicznej(...)
Co to znaczy "służba publiczna" w ramach PKP Intercity? Rozumiem, że skoro PseudoNuovoPendolino nie jeździ w ramach służby publicznej to będzie wozić tylko urzędników państwowych, bo zwykły szary obywatel nie będzie miał wstępu na pokład włoskiego cuda techniki? Nie rozumiem nic z tego kompletnie.

Po co cytujesz kogoś, kto odpowiedział w ostatnim poście? Skończ z tym infantylnym przekręcaniem nazwy Pendolino. Dziecko jesteś?
Benek


Benku, gdyby miał wychylne pudełka to można nazywać go Pendolino. Nie ma wychylnych pudełek, to jest tylko zwykłym EZT więc ja go nazywam tak jak napisałem wyżej.

Proszę, byś nazywał go tak, jak się nazywa naprawdę, nawet jeśli zarzucasz temu pojazdowi jakieś wady. Takie pisanie jest nieprofesjonalne i budzi skrajne emocje.
Benek
« Ostatnia zmiana: 02 Grudnia 2013, 14:14:40 wysłana przez Benek »

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Koniec honorowania biletów TLK w pociągach REGIO.
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Grudnia 2013, 14:23:14 »
Co to znaczy "służba publiczna" w ramach PKP Intercity? Rozumiem, że skoro PseudoNuovoPendolino nie jeździ w ramach służby publicznej to będzie wozić tylko urzędników państwowych, bo zwykły szary obywatel nie będzie miał wstępu na pokład włoskiego cuda techniki? Nie rozumiem nic z tego kompletnie.
No właśnie. Nic nie rozumiesz, a do powiedzenia masz dużo. Służba publiczna to właśnie pociągi, które są dofinansowane przez państwo - Regio oraz TLK. Pociagi EIC, czy EIC Premium kursują na zasadach rynkowych.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Koniec honorowania biletów TLK w pociągach REGIO.
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Grudnia 2013, 19:10:50 »
Ale to są dwaj różni przewoźnicy, to mają prawo nie honorować biletów innego przewoźnika.

Offline kolejorz

  • Wiadomości: 28
  • M(BCB)P-AS
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Koniec honorowania biletów TLK w pociągach REGIO.
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Grudnia 2013, 20:08:21 »
No właśnie. Nic nie rozumiesz, a do powiedzenia masz dużo. Służba publiczna to właśnie pociągi, które są dofinansowane przez państwo - Regio oraz TLK. Pociagi EIC, czy EIC Premium kursują na zasadach rynkowych.
Jeszcze TLK na trasie Łódź-Warszawa, też nie dotowane.
Linia 11
Łowicz Główny - Skierniewice

Offline PiterCC

  • Wiadomości: 211
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Koniec honorowania biletów TLK w pociągach REGIO.
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Grudnia 2013, 21:27:10 »
To jest skutek celowego rozwalenia kolei, najpierw przez AWS, a teraz przez ideowych następców, z których duża część zresztą w owym 2000 roku brała udział w rządach. Już od 2008 r. PO rozwala zwykłym ludziom połączenia regionalne.

W cywilizowanym kraju musi być honorowany bilet na DOTOWANE pociągu. Państwo płaci, państwo wymaga wzajemnego honorowania.

Offline Eisenmann

  • Wiadomości: 218
  • Eisenbahn und Maschinen Fan
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Koniec honorowania biletów TLK w pociągach REGIO.
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Grudnia 2013, 23:34:05 »
@PiterCC. Dla kolei państwowej pasażer to wróg publiczny nr 1. Połączenie nie musi być opłacalne czy rentowne, ważne że my kolejarze mamy pracę.
Pasażer jest niepotrzebny, tylko narzeka, zużywa papier toaletowy w kiblu, śmieci w przedziałach, chleje w przejściu pomiędzy wagonami, pali na korytarzu itd. Robi nam po prostu dodatkową, niepotrzebną robotę.

A my i tak dostaniemy dopłatę/dotację i będziemy jeździć. Co z tego że pociąg jedzie 12 godz.? To dla nas lepiej, szychta zrobiona za jednym zamachem. Nam się nie spieszy, możemy stać w polu, to pasażerowi się spieszy, a nie nam bo szychta leci :)

I co? Firma upadnie? Buahaha:) PKP nigdy nie upadnie dopóki jest dopływ kapusty z UE i państwa, podatnika który mimo że nie jeździ koleją to i tak dopłaca.
.

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: Koniec honorowania biletów TLK w pociągach REGIO.
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Grudnia 2013, 23:50:47 »
I co? Firma upadnie? Buahaha:) PKP nigdy nie upadnie dopóki jest dopływ kapusty z UE i państwa, podatnika który mimo że nie jeździ koleją to i tak dopłaca.
Gdyby PKP IC była firmą prywatną, za lekceważenie klientów już dawno by zbankrutowała, bo nie dostawałaby znikąd "kapusty" (czytaj:dotacji) z budżetu państwa na pokrycie strat spowodowanym brakiem pasażerów i wożeniem najdroższego ładunku czyli "powietrza". Dlatego jestem ZA prywatyzacją PKP Intercity (zaraz pewnie pracownicy PKP IC z tego forum mnie wyklną za te słowa) i ZA tym aby zostawić spółki PKP CARGO i PKP LHS w spokoju i w rękach państwowych (CARGO po restrukturyzacji przynosi dochód, a PKP LHS to "kura znosząca złote jaja " czyli również przynosząca całkiem niezłe dochody). To firma być pro kliencka a nie klient ma być wrogiem firmy. Ja nie chce dopłacać z moich podatków do kolei pasażerskich, która nie kursuje z/przez moje miasto i nawet się nie zatrzymuje jak w chwili obecnej objazdowy TLK Monciak. Efekt takiego lekceważenia? Połączenia przejęły prywatne busy (furgonetki dostawczaki przerobione na busy).
« Ostatnia zmiana: 02 Grudnia 2013, 23:54:14 wysłana przez RoboBatman »

Offline Eisenmann

  • Wiadomości: 218
  • Eisenbahn und Maschinen Fan
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Koniec honorowania biletów TLK w pociągach REGIO.
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Grudnia 2013, 00:10:27 »
To firma być pro kliencka a nie klient ma być wrogiem firmy. Ja nie chce dopłacać z moich podatków do kolei pasażerskich, która nie kursuje z/przez moje miasto i nawet się nie zatrzymuje jak w chwili obecnej objazdowy TLK Monciak. Efekt takiego lekceważenia? Połączenia przejęły prywatne busy (furgonetki dostawczaki przerobione na busy).

Otóż to, klient ma zawsze rację. Dlatego ja też popieram prywatyzację kolei, bo jak sam napisałeś lukę po pociągu TLK w Twoim mieście przejęły furgonetki przerobione na busy i co ważne prywatne, czyli takie do których ja np. nie dopłacam, tylko kupuję bilet i jadę. I tak powinno być, nie tylko z wsiobusami ale także z koleją - jak chcę sobie przejechać ciapągiem to kupuję bilet i jadę i gitara:)
.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Koniec honorowania biletów TLK w pociągach REGIO.
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Grudnia 2013, 23:31:57 »
Dawniej PKP było dotowane przez państwo czyli obywateli. Po rozbiciu PKP na spółki, nadal są dotowane, szczególnie spółki o znaczeniu lokalnym. Ktoś może powiedzieć. Skoro ja dojeżdżam samochodem i nikt mi nie dofinansowuje, to dlaczego transport publiczny ma być dofinansowywany. Ostatni pomysł prezydent Warszawy wprowadzenia karty dla mieszkańców, skoro nie odprowadzasz podatków do Warszawy, to dlaczego masz mieć ulgi. Można to przenieś na inne aspekty życia.
Inny problem o znaczeniu regionalnym. Ludzie pracują na dwie lub trzy zmiany i powinni mieć zapewniony dojazd i powrót. a tu kolej układa rozkład jazdy. Na 1 zmianę dojedziesz i powrócisz. Na druga zmianę dojedziesz, ale już nie powrócisz. Albo ustalą rozkład tak, że na 1 zmianę jesteś już 5:00, powrót po 2 zmianie masz dopiero po 23:00.
Potem dochodzą do wniosku, że dana linia jest nierentowna i trzeba ją zlikwidować.

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: Koniec honorowania biletów TLK w pociągach REGIO.
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Grudnia 2013, 21:30:10 »
@Anrej: to skoro jesteś mądry to wytłumacz mi, dlaczego objazdowy TLK Monciak Krupówki 13203/31202 nie zatrzymywał się w Staszowie który ma 15000 mieszkańców a zatrzymywał się i zatrzymuje się nadal na postojach handlowych w mniejszych wioskach/miastach (niewłaściwe skreślić) jak Nisko,Skarżysko Kościelne, Rudnik nad Sanem, Nowa Sarzyna które mają po 6-7 tysięcy mieszkańców czy również w nawet takim Chmielowie koło Tarnobrzega który ma około 2000 mieszkańców? Czyżby był większy popyt w mniejszych o połowę miastach? Od czego to zależy gdzie się zatrzymuje? Naciski lokalnych władz? Wysokość dotacji? Jeden list do PKP IC i mamy postój handlowy? Nie rozumiem tu czegoś.

EDIT:

Z tego co kiedyś nieoficjalnie się dowiedziałem, to nawet jeśli ktoś chciałby uruchomić połączenie przez Staszów, to L.K. 70 nie jest dostępna dla pasażerskich spółek, ponieważ linia 70 jest linią na której ponoć pierwszeństwo mają... składy towarowe jako objazd dla linii Kraków-Przemyśl. Może to ktoś potwierdzić/zdementować?
« Ostatnia zmiana: 04 Grudnia 2013, 22:00:34 wysłana przez RoboBatman »

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Koniec honorowania biletów TLK w pociągach REGIO.
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Grudnia 2013, 21:58:59 »
Czasem jest tak, że z mniejszej miejscowości jeździ więcej osób niż z większej. Ogólnie jeśli czujesz się uciśniony to napisz do PKP IC czy PRów - może zmienią decyzję. Pamiętaj też, że jak taki TLK będzie zatrzymywał się wszędzie (bo każdy chce żeby miał postój w jego miejscowości) to zrobi się z tego osobówka. Jest sporo niesprawiedliwości dookoła ale żyjemy w takim państwie i ustroju, że trzeba iść na ustępstwa. Mnie też się to nie podoba, że z moich podatków utrzymywana jest infrastruktura kolejowa w jakimś tam Staszowie. Ja tam nie jeżdżę i nie mam zamiaru. Skoro tak to można to zaorać bo po co marnować moje pieniądze jak i tak z tego nic nie mam.
A tak na serio, to chyba nie ma co więcej ciągnąć tego tematu. No chyba, że napiszesz do IC/PR w tej sprawie to się pochwal co odpisali.

Racja, zamykam temat.
Benek
« Ostatnia zmiana: 04 Grudnia 2013, 22:06:46 wysłana przez Benek »
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76