Autor Wątek:  Strona internetowa  (Przeczytany 3201 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jakub S.

  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Strona internetowa
« dnia: 29 Października 2013, 20:10:51 »
Witam wszystkich.

Na wstępie nie wiem czy w dobrym dziale założyłem wątek, w razie błędu proszę o przeniesienie.

Zapraszam na moją stronę internetową dotyczącą międzi innymi symulatorów kolejowych oraz moich modeli czy innych rzeczy zrobionych własnoręcznie i nie tylko.
Oto link do strony:
http://www.multimedialnepkp.strefa.pl/
Strona w miarę czasu będzie powiększanan i ulepszana.

Proszę o pomysły oraz krytykę dotyczącą mojej strony

Pozdrawiam Jakub S.

Reg. zakazy 10, obowiązki 8, 16.
Proszę poprawić.
Benek
« Ostatnia zmiana: 30 Października 2013, 18:07:44 wysłana przez Jakub S. »

Offline hubo221

  • Wiadomości: 174
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Strona internetowa
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Października 2013, 20:38:37 »
To było pisane "czystym" HTML? (przez Notatnik, Notepad) Czy jakimś edytorem?

Offline AK2012

  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 150
Odp: Strona internetowa
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Października 2013, 21:08:55 »
Widać, że stronka robiona trochę "na szybko". Jednolite zielone tło, normalna czcionka itp. Ale swoje funkcje spełnia. ;)

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: Strona internetowa
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Października 2013, 21:21:04 »
Stronka byłaby fajna gdyby mielibyśmy teraz rok 2004 a nie 2013. Programowanie stron internetowych poszło sporo do przodu. Nie wiem ile znasz języków kodowania stron internetowych ale w internecie jest sporo tutoriali jak zrobić lepszą graficznie stronę. Do zdecydowanych plusów można zaliczyć jej lekkość jeśli ktoś by chciał wejść na nią przez urządzenia mobilne typu iPhone/iPad czy jakiekolwiek urządzenia z Androidem. Do minusów-brak wyrównania tekstu do obydwu stron tak aby tekst był równo położony. Jeżeli nie umiesz zbytnio języków wykorzystywanych do programowania stron internetowych, polecam blogować na silniku Wordpress albo Google'owego Bloggera. Bardzo podoba mi się relacja z budowania twojego własnego pulpitu lokomotywy EU07. Mam sowitą nadzieję, że będziesz opisywać szczegółowo krok po kroku proces budowania tego pulpitu, co zagwarantuje Ci oglądalność z mojej strony. Tyle z mojej strony.

Offline Jakub S.

  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Strona internetowa
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Października 2013, 22:05:42 »
Dziękuję za wszelką krytykę. Strona była pisana w programie Nvu. To są moje początki jeśli chodzi o strony internetowe. Relację z budowy pulpita będę się starał uzupełniać na bierząco. strona będzie się rozrastać. Pojawią się zdjęcia i tym podobne.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
Jakub S.

Reg. zakazy 10.
Zanim wyślesz kolejną wiadomość, to proszę Cię, popraw oba Twoje posty w tym temacie. W przeciwnym razie licz się z ostrzeżeniem i tematem na bocznicy.
Benek


W takim razie bocznica oraz ostrzeżenie.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 31 Października 2013, 09:39:51 wysłana przez Rozi »

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Strona internetowa
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Października 2013, 23:55:22 »
Poszukaj w Internecie informacji na temat CSS i zastosuj go na swojej stronie. To tak na początek. Za pomocą HTML i CSS można zrobić dobre strony statyczne, jeśli tylko zapoznasz się z podstawami web designu i posiadasz wyobraźnie.

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Strona internetowa
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Października 2013, 15:52:32 »
Polecam program Artisteer. Tą poniżej stronę zrobiłem w niecałe 10 minut.
http://www.hanys.cal.pl/strzelec/startowa/
« Ostatnia zmiana: 30 Października 2013, 16:13:31 wysłana przez hanys »

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Strona internetowa
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Października 2013, 16:40:38 »
Hanysie, jedna uwaga dotycząca Twojej strony: Logo jest zrobione we flashu. To jedyne miejsce na stronie, gdzie jest napisane czego ona dotyczy. Moja przeglądarka flasha nie wyświetla, więc nawet nie wiem o czym jest ta strona. Jeśli logo ma być we flashu, to niech statyczne też będzie. Zresztą osobiście uważam, że takie "błyszczące" logo już się ludziom przejadło, ale de gustibus non disputandum est.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Strona internetowa
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Października 2013, 00:59:27 »
Nie mieszajcie mu, jak nie zna pewnych podstaw, na temat budowy strony, to mu żaden program nie pomoże. Powtórzę tutaj link do strony  http://www.kurshtml.edu.pl/, która dokładnie opisuje budowę strony. Program Artisteer nie uczy, poprawności budowy strony. Strona zaczyna się:
<!DOCTYPE html>Standardem jest:<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">Tak zaczyna się strona symulatora i większość stron. Gwarantuje, ze strona powinna być zgodna ze standardem W3C. Na stronie http://validator.w3.org/ można sprawdzić poprawność kodu strony.
Ja bym polecił program Notepad++. Jest lepszy od zwykłego notatnika, koloryzuje składnie. Ale nierobi nic automatu.
« Ostatnia zmiana: 31 Października 2013, 01:05:15 wysłana przez Anrej »