Autor Wątek:  Skąd mam wiedzieć, że robię scenariusz dobrze?  (Przeczytany 4650 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Emin

  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Skąd mam wiedzieć, że robię scenariusz dobrze?
« dnia: 10 Października 2013, 22:00:15 »
Czuję się odrobinę głupio zadając to pytanie - zwłaszcza biorąc pod uwagę srogość tutejszego Regulaminu - ale: skąd mam właściwie wiedzieć, że dobrze robię jakiś scenariusz (tak ogólnie, nie do jakiegoś konkretnego). Nie ma żadnych przecież żadnych punktów czy bo ja wiem gwiazdek za przejechanie przez odpowiednie miejsca w odpowiednim czasie albo coś w tym rodzaju. No więc skąd mam wiedzieć, że działam tak jak misja/scenariusz oczekuje?

Przenoszę do odpowiedniego działu.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 10 Października 2013, 23:42:07 wysłana przez Rozi »

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Skąd mam wiedzieć, że robię scenariusz dobrze?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Października 2013, 22:22:49 »
MaSzyna jest przeznaczona do symulacji jazdy koleją, a nie do zdobywania punktów. Dla użytkowników MaSzyny najważniejsze jest to, że mogą poprowadzić pojazd, nie potrzebują oni żadnych gwiazdek, by stwierdzić, że przejechali szlak zgodnie z rzeczywistością. Jeśli lubisz pociągi, ale nie wiesz jak się je prowadzi poprawnie, to powinieneś poszukać opisów w Internecie, obejrzeć filmy z kabin, poczytać przepisy kolejowe i instrukcje. Wtedy sam będziesz umiał stwierdzić czy przejechałeś szlak poprawnie.

Offline Emin

  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Skąd mam wiedzieć, że robię scenariusz dobrze?
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Października 2013, 22:28:52 »
Rozumiem. Dzięki za odpowiedź. Czyli jest jak "w życiu", w tym sensie, że jak nie rozkminię czegoś dostatecznie szybko to... po prostu pociąg będzie spóźniony. Niezłe. Zawsze byłem miłośnikiem koleji, ale przez dwa tygodnie z MaSzyną dowiedziałem się o niej dużo więcej niż wcześniej.

Jak rozumiem nawet jeśli coś robię później (mniej szybko z braku doświadczenia) to scenariusz zasadniczo działa dalej?

Kolei, nie koleji.
Benek
« Ostatnia zmiana: 10 Października 2013, 22:39:13 wysłana przez Benek »

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Skąd mam wiedzieć, że robię scenariusz dobrze?
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Października 2013, 22:31:33 »
Tak. W zasadzie w obecnych scenariuszach jakbyś nie jechał, to i tak dojedziesz prędzej czy później do celu. Tak są skonstruowane.

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: Skąd mam wiedzieć, że robię scenariusz dobrze?
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Października 2013, 22:33:57 »
Jeszcze niedługo to użytkownicy będą pytać czemu symulatora MaSzyna nie ma w platformie Steam lub Origin i czemu nie można zdobywać achievementów (osiągnięć). :X Może warto dodać w Readme zapis odnośnie tego, że w symulatorze nie przewiduje się ŻADNYCH gwiazdek/osiągnięć/punktów.

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Skąd mam wiedzieć, że robię scenariusz dobrze?
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Października 2013, 22:36:33 »
Zapewne użytkownicy, którzy zadają takie pytania, nie czytają readme, więc trud zbyteczny.
« Ostatnia zmiana: 10 Października 2013, 22:52:22 wysłana przez SKP »
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline Emin

  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Skąd mam wiedzieć, że robię scenariusz dobrze?
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Października 2013, 22:52:03 »
Ja akurat przeczytałem Readme, przestudiowałem również forum. I - dla jasności - nie zależy mi na punktach itp. Mnie w tym cieszy to, że mogę się - że tak powiem - pobawić lokomotywami (zwłaszcza ET22), ponieważ "w realu" nie mam nawet szans zajrzeć do jakiejś że nie wspomnę o dotykaniu nastawnika. Po prostu dręczyła mnie myśl - że tak powiem - "czy ja to dobrze robię", bo w odróżnieniu od chyba niektórych tutaj nie mam właśnie realnego doświadczenia.

Offline Mikol91

  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
    • YouTube - > marianpkp
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Skąd mam wiedzieć, że robię scenariusz dobrze?
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Października 2013, 23:01:09 »
Po co komu jakieś tam punkty i gwiazdki itp? Symulator ma przynosić z tego przyjemność. ;)

Odpowiedź padła.
Zamykam.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 10 Października 2013, 23:41:49 wysłana przez Rozi »