Autor Wątek:  Jest mi po prostu smutno-temat od razu do zamknięcia.  (Przeczytany 13019 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sierakowiczanin

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jest mi po prostu smutno-temat od razu do zamknięcia.
« dnia: 31 Grudnia 2004, 19:52:10 »
Widzę,że co bym nie napisał od razu każdy mój temat zostanie zamknięty.
Chcę sie podzielić z innymi moimi uwagami ,a tu od razu problem...
Poza tym dział "Inne" jest według mnie do tematów właśnie luźno lub wcale nie związanych z Maszyną.Jeśi coś mi się podoba i to pochwalę od razu staję się lizusem...Poza tym uważam,że na tym forum jest wiele osób zbyt agresywnych i nie nadających się do spokojnej rozmowy,badź pomocy innym
niezorientowanym użytkownikom Maszyny.Najprzyjemniej jest uprzejmie poprosić o pomoc,lub porozmawiać,a dostać w zamian obraźliwe i straszące posty dotyczące blokady IP.

Offline piotrek-

  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
    • http://www.ts.kolej.szczecin.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Jest mi po prostu smutno-temat od razu do zamknięcia.
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Grudnia 2004, 22:35:38 »
cóz, widocznie admini uznali moje posty za zagrożenie dla maszyny, bo przedstawione tam informacje przedstawiały ts inne niż się propaguje na forum ...
Lokomotywa sm31: prace wstrzymane
model 100%,

hunter

  • Gość
Re: Jest mi po prostu smutno-temat od razu do zamknięcia.
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Grudnia 2004, 22:40:10 »
Cytat: "Sierakowiczanin"
Widzę,że co bym nie napisał od razu każdy mój temat zostanie zamknięty.
Chcę sie podzielić z innymi moimi uwagami ,a tu od razu problem...
Poza tym dział "Inne" jest według mnie do tematów właśnie luźno lub wcale nie związanych z Maszyną.Jeśi coś mi się podoba i to pochwalę od razu staję się lizusem...Poza tym uważam,że na tym forum jest wiele osób zbyt agresywnych i nie nadających się do spokojnej rozmowy,badź pomocy innym
niezorientowanym użytkownikom Maszyny.Najprzyjemniej jest uprzejmie poprosić o pomoc,lub porozmawiać,a dostać w zamian obraźliwe i straszące posty dotyczące blokady IP.


Zgadzam się z Tobą, panie Sierakowiczanin. Powinniśmy być dobrzy dla siebie, a nie warczeć, jak psy. Nie chce tu nikogo pouczać, ale każdy ma swoje złe dni, napisze coś a my zaraz mu ban'a IP. Powinniśmy trochę "inaczej" na to patrzeć.

Jeszcze raz się z Tobą zgadzam, Sierakowiczanin!!!!
Pozdrawiam.

Offline piotrek-

  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
    • http://www.ts.kolej.szczecin.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Jest mi po prostu smutno-temat od razu do zamknięcia.
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Grudnia 2004, 22:41:06 »
nierozumiem tego, przecież temat był najbardziej normalny i nadawał się do działu inne
Lokomotywa sm31: prace wstrzymane
model 100%,

hunter

  • Gość
Jest mi po prostu smutno-temat od razu do zamknięcia.
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Grudnia 2004, 22:43:27 »
Tacy są panowie "Moderatorzy". Radzę 1000000 razy zastanowić się nad każdą decyzją, np. wyjście na dwór!

Offline Gneisenau

  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jest mi po prostu smutno-temat od razu do zamknięcia.
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Stycznia 2005, 00:31:51 »
Zgadzam się z wami panowie. Ostatnio "ktoś" nazbyt cenzuruje nasze wypowiedzi i decyduje za nas co i gdzie mamy czytać. Rozumie się że na forum nie może panowac całkowita anarchia, ale to co wyprawiają moderatorzy jest wedlug mnie zalążkiem tyranii. Szczególnie dotyczy to działu inne gdzie jak sama nazwam wskazuje powinno pisać się o d@#!e marynie co wcale nie oznacza o byle czym. A zresztą co ja się tu rozpisuje, ten temat jest z góry skazany na bocznice więc...bye bye
*Snuff*
Bo to miłość.. do tabaki

Offline Tomi

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jest mi po prostu smutno-temat od razu do zamknięcia.
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Stycznia 2005, 12:30:29 »
Cytat: "Gneisenau"
Szczególnie dotyczy to działu inne gdzie jak sama nazwam wskazuje powinno pisać się o d@#!e marynie co wcale nie oznacza o byle czym.

Nie.
Wejdź na stronę główną forum i zobacz co jest napisane pod działem INNE: Inne tematy do dyskusji ZWIAZANE z projektem
Jak widzisz d... maryni się w tym przedziale nie mieści.
Nie dziwcie się więc, że sporo postów ląduje później na bocznicy.
Cytat: "sq1mhv"
Radzę 1000000 razy zastanowić się nad każdą decyzją, np. wyjście na dwór!

Radzę Ci zastanowić się 1000000 razy przed wysłaniem każdego posta, a problemu nie będzie.
Cytat: "sq1mhv"
(...) warczeć, jak psy

Przyrównując KOGOKOLWIEK na forum do warczącego psa ostro przeginasz. A stosując taką aluzję do Moderatorów czy Adminów prosisz się o bana. Naprawdę tego nie dostrzegasz? Dalej będziesz pisał tego typu teksty a później będziesz biadolił jaki to jesteś pokrzywdzony przez Admina i że przez to nie wydasz trasy? No nie rób jaj.

Cytat: "Sierakowiczanin"
Widzę,że co bym nie napisał od razu każdy mój temat zostanie zamknięty.

Na spokojnie przeanalizuj tematy, jakie poruszasz na forum, a może dojdziesz do tego dlaczego się tak dzieje.
Pozdro z Wielkiego Kacka
Tomek

Offline piotrek-

  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
    • http://www.ts.kolej.szczecin.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Jest mi po prostu smutno-temat od razu do zamknięcia.
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Stycznia 2005, 13:11:36 »
no, a post o train simulator troche był związany jednak z maszyną, a jak uważacie że nie, to wkrótce bedziecie musieli się przyzwyczaić,
Lokomotywa sm31: prace wstrzymane
model 100%,

Offline Sierakowiczanin

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jest mi po prostu smutno-temat od razu do zamknięcia.
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Stycznia 2005, 14:02:16 »
Już 3 osoby uważają,że ten temat mógł się tam znaleźć.Czy to nie dziwne?Może jednak powinien się tam znaleźć?Zresztą był on o Maszynie.A poza tym jesteśmy ludźmi i myślę,że na forum można mówić o wszystkim o czym chcemy(no są pewne ramy ograniczone tematyką,ale np. wszystko o Maszynie,to znaczy też,że  o innych symulatorach kolei,to nie żaden kosmos na tym forum).Ciężko jest niektóre tematy pominąć.Chcę napisać na forum,to piszę.Nie obraźliwie,nie złośliwie,nie z wykrzyknikami,a tu trach na bocznicę i upomnienie.

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Jest mi po prostu smutno-temat od razu do zamknięcia.
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Stycznia 2005, 15:58:48 »
Cytat: "Sierakowiczanin"
Już 3 osoby uważają,że ten temat mógł się tam znaleźć.Czy to nie dziwne?Może jednak powinien się tam znaleźć?Zresztą był on o Maszynie.A poza tym jesteśmy ludźmi i myślę,że na forum można mówić o wszystkim o czym chcemy(no są pewne ramy ograniczone tematyką,ale np. wszystko o Maszynie,to znaczy też,że  o innych symulatorach kolei,to nie żaden kosmos na tym forum).Ciężko jest niektóre tematy pominąć.Chcę napisać na forum,to piszę.Nie obraźliwie,nie złośliwie,nie z wykrzyknikami,a tu trach na bocznicę i upomnienie.


Myślę, że temat o TS nie trafił na bocznicę tylko dlatego, że był o TS. Swoją droga, co chciałeś wnieść zakładając nowy temat i pisząc w nim że MaSzyna jest 1000 razy lepsza od TS?
Jak widzę jakiś nowy temat mam nadzieję, że wniesie coś ciekawego. Niestety nie zawsze tak jest. Ostatnio np. dowiedziałem się, że na forum jest zarejestrowanych już ponad 1000 użytkowników. Oby takich wątków jak najmniej.  Czasami odnoszę wrażenie, że niektóre osoby piszą tylko po to, aby "nabijać" posty (bardzo dobrze, że tylko w profilu widoczna jest ich ilość).

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Jest mi po prostu smutno-temat od razu do zamknięcia.
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Stycznia 2005, 18:20:38 »
Cytat: "EU07-457"

Myślę, że temat o TS nie trafił na bocznicę tylko dlatego, że był o TS. Swoją droga, co chciałeś wnieść zakładając nowy temat i pisząc w nim że MaSzyna jest 1000 razy lepsza od TS?

Masz racje...Staralismy sie uniknac czegos takiego, co bylo na forum msts...Tylko ze tam nie bylo tak "milo"...

Offline Wojtek M

  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Jest mi po prostu smutno-temat od razu do zamknięcia.
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Stycznia 2005, 19:23:34 »
Cytat: "Sierakowiczanin"
Chcę sie podzielić z innymi moimi uwagami ,a tu od razu problem...
Poza tym dział "Inne" jest według mnie do tematów właśnie luźno lub wcale nie związanych z Maszyną.Jeśi coś mi się podoba i to pochwalę od razu staję się lizusem....



Witam

Nie  chce mi się dalej czytać odpowiedzi, już się na ten tamat wypowiadałem. BARDZO DOBRZE, że głupkowate posty rodem z pl.misc.kolej są kasowane. Ten dział jest stworzony dla tematów NIE MIESZCZĄCYCH SIĘ W RAMACH POZOSTAŁYCH DZIAŁÓW. I głupkowate posty o foceniu będą kasowane.
Pozdrawiam
Wojtek z Krakowa

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Jest mi po prostu smutno-temat od razu do zamknięcia.
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Stycznia 2005, 00:42:31 »
Ja jednak przyłącze się i stane w obronie biadolących chłopaków. Rzeczywiście niektórzy poniekąd przezsadzają. Niezapomniajcie że MaSzyna to jest rozrywka, GRA [tak GRA bo myśle że lokomotywy w realu nie latają nad torami, a ich kabinami nie rzuca tak że mechanikom kończą się zęby i tysiąc innych błędów), zabawa, a jednak na tym forum zaczyna być rygor taki jakby dotyczyło conajmniej postanowień agencji rządowych :/. Sporo osób lubi rządzić to widać na tym forum, a ponieważ nie mają żadnych możliwości władzy (chyba że nad swoim domowym zwierzątkiem) to przenoszą to na to forum (wystarczy że w wątku pojawi się "prosze zamknąć temat" i już sie znajdzie moderator który bez zastanowienia zamknie temat. Znów nadchodzą czasy cenzury i to co sie nie podoba niektórym na tym forum jest usuwane. Co komu przeszkadza dyskusja wyższości MaSzyny nad MSTS?

WOJTEK M.. Tobie? To nie czytaj, kupujesz gazety? Czytasz je od deski do deski? Gdybym czytał wszystkie posty tutaj to bym zwariwał. Naogół czytam pierwszy i drugi post, jeśli mnie nie ciekawi to dalej juz tego nie czytam.

Tomi. Dział Inne... hm.. Powrót EP05.. jaki ma związek z symulatorem? Czemu nie został ten post po narodzinach zamknięty? Przejrzyj ile postów tam jest o d@#!e marynie? całe mnóstwo...

Userzy też nie są bezwinny. Np widzimy przykład jednego takiego który ostatnio często walnie jakiegoś posta, inny go ochrzani a ten odpisze "sorry miałem zły dzień". A guzik prawda, głupia odzywka żeby usprawideliwić nieprzemyślanego posta. Jak ma się zły dzień to tu jest ostatnie miejsce jakie powinni odwiedzić userzy/admin(i).

Teraz podsumowanie od serca. Sam uważam że Userzy/Admin/Moderatorzy przesadzają, nie zapominajcie że MaSzyna służy ROZRYWCE, co z tego że ktoś nowy pisze "jak zmienić loka, co to SCN" "olewam" to bo wiem że znajdzą się ludzie którzy chętnie odpowiedzą bo sami miesiąc temu o to pytali i wiem że za miesiąc będą już ochrzaniać nowych co tak napiszą i tak wkółko.
Panowie, nie prowadzimy tu poważnych badań, kosztownych projektów... to jest tylko hobby i rozrywka

ZASTANÓWCIE SIĘ

Ps. Ciekawe czy zadziała.. :] PROSZĘ ZAMKNĄĆ TEMAT... :>
a może teraz już tak łatwo nie zadziała... :>
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline jaras

  • Wiadomości: 224
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Jest mi po prostu smutno-temat od razu do zamknięcia.
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Stycznia 2005, 03:56:07 »
Ech...

Pisałem już o tym :-(. Tu i tu.

Panowie, czy naprawdę musi forum MaSzyny zmienić się tak, że będzie przypominało Techtronic?

Na marginesie: już od ponad miesiąca (jeśli nie dłużej) nie wchodziłem na tamto forum - kiedyś maniacy komórek dyskutowali sobie na bardzo ciekawe tematy - dziś, jak dla mnie "śmierdzi" ono komercją, jest pełno kłótliwych "trolli", a dyskusje na mądre tematy szybko się kończą albo pozostają bez odpowiedzi. Najwięcej postów chyba gromadzi tamtejszy dział "Inne", gdzie można znaleźć różne kawały, zagadki, tematy typu "Moja furka", byle tylko nie telefony komórkowe. A w pozostałych działach? Tylko posty typu: "nie działa mi fon <typ>, co mam zrobić?". Okazuje się, że nawet tak wychwalany przeze mnie Regulamin nie do końca sprawdza się. Podobnie zresztą jest na news:pl.misc.kolej, a także news:pl.misc.telefonia.gsm.

Ale przecież nie chcemy mieć tutaj takich rzeczy, prawda? Niech więc sobie maniacy kolei i symulatora rozmawiają na o wiele ciekawsze tutaj tematy, aniżeli o d... Maryni!

Na to żaden, nawet najlepiej skonstruowany regulamin nic nie pomoże. Forum, to przede wszystkim ludzie. Bądźmy więc dla siebie nimi!

I jeszcze słowo do Ciebie, @ Sierakowiczanin. Niniejszy wątek (i inne, tego typu), pomijając już, że w ogóle nie powinien znaleźć się na forum (to nie księga skarg i zażaleń), powinien znaleźć się w dziale "Forum". Tam podobno dyskutuje się o samym forum. Prawdę mówiąc, gdybym ja był administratorem, to przeniósłbym od razu ten wątek tam właśnie (jeśli nie od razu na "Bocznicę").

Proszę Was, sami wszyscy pilnujmy porządku - to i forum będzie porządne.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę szybkiego pogodzenia się.
Jarosław Krasuski (@ jaras)

Doc: tutaj.
No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Jest mi po prostu smutno-temat od razu do zamknięcia.
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Stycznia 2005, 10:56:32 »
Cytat: "piotrek-"
cóz, widocznie admini uznali moje posty za zagrożenie dla maszyny, bo przedstawione tam informacje przedstawiały ts inne niż się propaguje na forum ...


To forum jest na okreslony temat - TS inne maja swoje fora i tam sie mzoesz wywnetrzniac na ich temat...
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Jest mi po prostu smutno-temat od razu do zamknięcia.
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Stycznia 2005, 11:49:07 »
Cytat: "winger_to_lamer"
I nie umie czytać!!!!!! TO NAJGORSZY MODERATOR JAKIEGO WIDZIAŁEM !!!!!!!! !SZKODZI WASZEMU PROJEKTOWI!!!!!!!!!! BANA MU!!!!!!!


Gdyby nie On to ten projekt by sobie lezal odlogiem...

Jako, ze nie lubie takich anonimowych wypowiedzi skierowanych pod adresem szanowanych przeze mnie kolegow, kazda taka wypowiedz bedzie przeze mnie traktowana jako kierowana przeciwko mnie i bede podejmowal srodki zeby takie osoby ktore sobie na nie pozwalaja nie zobaczyly wiecej www.eu07.pl. Nie po to powstala ta strona i to forum zeby jakis anonimowy gnojek uzywal sobie kosztem ludzi ktorzy maja w to wklad...
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline Seiec

  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jest mi po prostu smutno-temat od razu do zamknięcia.
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Stycznia 2005, 21:54:47 »
Dobra moge o cos zapytac? Z powyzszego wynika ze to forum ma traktowac TYLKO i WYLACZNIE o MaSzynie, a o innych gierkach (oczywiscie o tematyce kolejowej) nie mozna nic napisac? Np. znam sporo innych tytulow zwiazanych z tym gatunkiem i nie raz chcialem podyskutowac o nich z innymi (poznac ich opinie, zapytac o cos itp.), ale nigdy sie nie odwazylem. Czemu? Bo spodziewam sie wylece z hukiem na bocznice.

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Jest mi po prostu smutno-temat od razu do zamknięcia.
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Stycznia 2005, 23:02:55 »
Przyznaje, zdarzyło mi się pochopnie zamknąć wątek na temat Virtual Railroad, ale został on odblokowany, oczywiście zmieniłem swoje podejście do moderowania. Nie widzę nic złego w pisaniu o innych projektach.

Chciałbym zaznaczyć że naszym zadaniem nie jest 'straszenie' użytkowników, ale ograniczenie ilości niepotrzebnych postów, wzajemnego obrażania się itp. Szkoda że niektórzy postrzegają to co robimy jako złą pracę - poświęcamy temu czas i staramy się zachować porządek na Forum.  Wystarczy spojrzeć na Bocznicę. Nie chcemy dopuścić do sytuacji w której to forum by przypominało pl.misc.kolej

Chciałbym wspomnieć że nikt nie jest idealny i każdemu zdarzają się błędy.

Odnośnie problemów z krytykowaniem nowych użytkowników za zadawanie pytań na które na Forum są odpowiedzi wypowiedziałem się w wątku http://www.eu07.pl/forum/viewtopic.php?p=22357#22357.

Offline piotrek-

  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
    • http://www.ts.kolej.szczecin.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Jest mi po prostu smutno-temat od razu do zamknięcia.
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Stycznia 2005, 23:14:31 »
no dobra, ale i tak uważam, ze tamten temat niezagrażał porządkowi na forum
Lokomotywa sm31: prace wstrzymane
model 100%,

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Jest mi po prostu smutno-temat od razu do zamknięcia.
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Stycznia 2005, 23:28:23 »
Zgadzam się z Tobą. Nie zagrażał i przepraszam że go zamknąłem.

Offline Sierakowiczanin

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jest mi po prostu smutno-temat od razu do zamknięcia.
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Stycznia 2005, 23:51:14 »
Przeprosiny przyjęte,aczkolwiek uważam,że to wszystko spowodował admineu07 i to on tu jest największym agresorem,można przeczytać kilka jego postów.

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Jest mi po prostu smutno-temat od razu do zamknięcia.
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Stycznia 2005, 00:06:57 »
@Sierakowiczanin:

Wybacz, ale takie właśnie wytykanie palcami osób powoduje konflikty. Jeśli nie zgadzasz się w czymś z Admineu to napisz mu o tym na PM, lub wogóle nie rozmawiaj, ale nie używaj do rozgrywek 'prywatnych' Forum.

To się tyczy również innych forumowiczów.

  • Gość
Jest mi po prostu smutno-temat od razu do zamknięcia.
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Stycznia 2005, 00:20:01 »
Nie wiem czy zauważyliście jedną ale za to nieamowicie charakterystyczną rzecz, nie tylko dla tego forum... Najwięcej do powiedzenia (niekoniecznie dobrego) mają Ci, którzy dla rozwoju tego projektu zrobili najmniej..., albo nic, natomiast jedyne na co ich stać to otwarta i masowa krytyka innych znacznie bardziej zasłużonych...

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Jest mi po prostu smutno-temat od razu do zamknięcia.
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Stycznia 2005, 00:23:24 »
Cytat: "SherifF"
Nie wiem czy zauważyliście jedną ale za to nieamowicie charakterystyczną rzecz, nie tylko dla tego forum... Najwięcej do powiedzenia (niekoniecznie dobrego) mają Ci, którzy dla rozwoju tego projektu zrobili najmniej..., albo nic, natomiast jedyne na co ich stać to otwarta i masowa krytyka innych znacznie bardziej zasłużonych...


Bo wiesz... Chyba jest najłatwiej krytykować coś, jak nie jest twoje!?

Offline RiZoNe

  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jest mi po prostu smutno-temat od razu do zamknięcia.
« Odpowiedź #24 dnia: 08 Stycznia 2005, 04:40:34 »
Ja powiem krótko...szukajka oczywiście jest jak najbardziej wkazana..tyle, że na forum gdzie nie panuje burdel tak jak tutaj..byćmoże dostane bana za tą wypowiedź...trudno...takie jest moje zdanie..są Moderatorowie, są Admini i kupa syfu na forum..przykro mi...ale, zeby znaleźć tu cos co mnie czy kogoś interesuje potrzeba całego dnia..

Offline RiZoNe

  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jest mi po prostu smutno-temat od razu do zamknięcia.
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Stycznia 2005, 04:43:15 »
Cytat: "SherifF"
Nie wiem czy zauważyliście jedną ale za to nieamowicie charakterystyczną rzecz, nie tylko dla tego forum... Najwięcej do powiedzenia (niekoniecznie dobrego) mają Ci, którzy dla rozwoju tego projektu zrobili najmniej..., albo nic, natomiast jedyne na co ich stać to otwarta i masowa krytyka innych znacznie bardziej zasłużonych...

bo sa zajarani tym co jest i oczekują jeszcze BÓG wie czego...

Offline jaras

  • Wiadomości: 224
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Jest mi po prostu smutno-temat od razu do zamknięcia.
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Stycznia 2005, 05:09:42 »
@ RiZoNe:

Nie w tym rzecz, aby banować kogo popadnie. Forum, to przecież otwarte medium dla wszystkich.

Lecz w każdej "społeczności" (także i tutaj), oprócz pracy Moderatorów i Administratorów potrzebna jest też współpraca Userów.

Jeśli Userzy zaczęliby pisać same posty o d... Maryni, to i forum przestałoby być cokolwiek warte. OK, ja rozumiem, że nie wszystkie posty tutaj są o d... Maryni. Jednak wielokrotne pisanie postów na tematy, które też już po wielokroć były poruszane sprawia, że właśnie zaczyna tu panować wspomniany przez Ciebie burdel.

Zatem, zarówno Administratorzy, Moderatorzy, jak i zwykli Userzy powinni pilnować tego porządku.

A jeśli uczestnicy go nie pilnują? Wtedy po prostu ich wypowiedzi albo też samych autorów wyklucza się z tej "społeczności". To są jednak już środki ostateczne.

Przecież chcemy tutaj rozmawiać o symulatorze, prawda? I nie chcemy tutaj bajzlu, prawda? Zatem pilnujmy porządku wszyscy!

Pilnujmy także kultury naszych wypowiedzi. Już nie tak bardzo chodzi o to, aby nie przeklinać (przynajmniej nie nadużywać), lecz o to, by zachowywać się na forum, jak w towarzystwie ludzi, którzy też coś mają do powiedzenia, którzy mają prawo do swoich poglądów i upodobań. Nie obrażajmy naszych rozmówców, nie wytykajmy im niewiedzy. O tzw. netykiecie napisał już @ ShaXbee tutaj.

Forum przecież służy wymianie informacji i doświadczeń.

Nie do końca się jednak zgodzę z Tobą, co do wyszukiwarki. Tak naprawdę, wiele razy z niej korzystałem i zawsze znajdowałem co mi było potrzebne. I znajdowałem potrzebne mi informacje nawet na forach, na których większy bałagan panował, a które używają tego samego interfejsu użytkownika co to forum (phpBBforum).

Rzecz w tym, że w każdej wyszukiwarce (także w Google) trzeba wpisać odpowiednie zapytanie. I wtedy wszystko da się znaleźć :-).

Pozdrawiam Cię.
Jarosław Krasuski (@ jaras)

Doc: tutaj.
No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.

Offline RiZoNe

  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jest mi po prostu smutno-temat od razu do zamknięcia.
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Stycznia 2005, 05:28:18 »
Cytat: "jarzec"
nie wytykajmy im niewiedzy.

przedewszystkim !
ale jeśli ktos zapyta o to co już było to zamist otrzymać odpowiedzi, przeczyta "poszukaj sobie bo to juz było omawiane" ..nie wiem jak innych ale mnie na dzieńdobry takie coś zniechęca...odnosi się wrażenie, że w pewnym sensie Twórcy oczekują jak nie wymagają jakiejś wiedzy na temat programowania od forumowiczów..
Cytat: "jarzec"
Nie do końca się jednak zgodzę z Tobą, co do wyszukiwarki

możesz mieć swoje zdanie, które szanuje..wiesz..jestem moderatorem oficjalnego forum ZTM Warszawa tez z resztą phpBB i jakoś tam konkrety można znaleźć..a tutaj jest syf..moderacja polega na opieniczaniu ludzi i na przeciąganiu głupich tematów na bocznicę..a może warto by oczyszczać tematy z głupich zawalających miejsce, a przedewszystkim niczemu nie wnoszących postów ?
nie mam tu do nikogo pretensji..w końcu forum prywatne więc "róbta co chceta" ;) jak to Owsiak mówił niegdyś :)
jeśli sobie tutaj radzisz- jestem pełen podziwu...ja nie mam czasu na czytanie bezsensownych postów..
Pozatym czytając forum widze, że jesteś człowiekiem, który wie z czym ma doczynienia jeśli chodzi o wszelkie różności..."znam" Cie z nie jednego tematu...i zarazem podziwiam...ale postaw sie na miejscu tych zwykłych zwyklaków...nie każdy jest "jarcem" ;)

Offline jaras

  • Wiadomości: 224
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Jest mi po prostu smutno-temat od razu do zamknięcia.
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Stycznia 2005, 05:46:02 »
... @ jarasem, jeśli już ;-).

Dzięki za Twoje dobre zdanie o mnie, ale... ja tak naprawdę jestem też tylko "zwyklakiem", a całego symka poznałem właśnie przez wnikliwe czytanie informacji zawartych na naszym forum. Nie pytałem "jak uruchomić?", "jak ruszyć?", tylko poszukałem, poczytałem doce i już. A i tak wciąż nie wiem wszystkiego i sam czasami też pytam o to, czego nie wiem.

Mam nadzieję, że już niedługo w końcu tutaj zapanuje porządek. A przynajmniej w dziale "Pomoc". ;-)

Postaramy się o to, prawda, @ Mutopompka?
Jarosław Krasuski (@ jaras)

Doc: tutaj.
No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.

Offline RiZoNe

  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jest mi po prostu smutno-temat od razu do zamknięcia.
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Stycznia 2005, 05:59:22 »
Oki niech będzie Jarasem ;)
Też mam nadzieje, że będzie porządek i nie ukrywam..poprostu boje się tez czasem o coś zapytac..co do ruszania lokiem...oczywiście...to nie trudne do wyczytania..ale z edycją samego programu czasem bywają niezłe"jazzy".
Jednak nadal przystaje przy swoim...lepiej napisać 100 razy to samo niż zniechęcać użytkowników...co z reszta widac po tym i nie tylko temacie.
Albo niech ktoś napisze w końcu ludzkie FAQ - na podstaiwe najczęściej - wobec ADMINISTRATORÓW oraz innych typowo stałych USERRÓW -"głupich pytań"
Cieszę się, że w końcu ma powstać wersja całościowa Symulatora :)