Autor Wątek:  Sygnał odjazdu przed czasem. Propozycja zabezpieczenia.  (Przeczytany 3784 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline joey

  • Deweloper
  • Wiadomości: 422
  • the Invisible Man
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 209
Sygnał odjazdu przed czasem. Propozycja zabezpieczenia.
« dnia: 25 Lipca 2013, 18:28:39 »
Jadąc dziś jedną z misji, w której rozkład jazdy był dość luźny, zaobserwowałem, że sygnał odjazdu podawany był nawet dwie minuty przed czasem podanym w tymże rozkładzie. Wymyśliłem więc (może ktoś na to wpadł przede mną), by zastosować mechanizm zabezpieczający. Nie znam się zbyt na zdarzeniach, zwłaszcza po modyfikacjach exe, proszę więc bardziej niż ja zaawansowanych o stwierdzenie, czy w realizacja poniższej propozycji jest możliwa bez dalszych zmian w pliku wykonywalnym symulatora.

kierunek jazdy -->

Przejechanie przez pogrubiony na powyższym schemacie tor wcześniej niż np. dwie minuty przed odjazdem (ten czas można modyfikować w zależności od potrzeb) zmienia wartość komórki pamięci. Zdarzenie zależące od wartości tej komórki, wyzwalające się o konkretnej godzinie jest wykonywane i odjazd odbywa się o czasie.
Od tej samej komórki zależy drugie zdarzenie wyzwalające się, jeśli pociąg nie przejechał przez pogrubiony tor co najmniej np. wspomniane wyżej dwie minuty przed planowym odjazdem i nie zmienił wartości komórki (spóźnienie). Możliwość zmiany wartości wspomnianej wyżej komórki jest wtedy blokowana, w zamian po przejechaniu przez ten tor wywołuje się zdarzenie, które podaje odjazd po pewnym, ustalonym czasie.

Nie jestem pewny, czy napisałem zrozumiale. Proszę o uwagi, jeśli coś jest niezrozumiałe.
« Ostatnia zmiana: 25 Lipca 2013, 18:29:50 wysłana przez joey »

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Sygnał odjazdu przed czasem. Propozycja zabezpieczenia.
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Lipca 2013, 18:37:20 »
Dokładnie tak można to rozwiązać na chwilę obecną. Da się oczywiście to zrobić. Myślałem już o tym wielokrotnie, ale póki co nie mam czasu dokończyć jednego ze swoich scenariuszy (zniechęcił mnie brak chętnych do nagrań RT, gdzie czekać trzeba na nie dłużej niż pisze się scenariusz).

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6165
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 870
Odp: Sygnał odjazdu przed czasem. Propozycja zabezpieczenia.
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Lipca 2013, 21:06:45 »
Sądzę, że lepszym rozwiązaniem byłoby użycie zdarzenia uruchamianego przy postoju na torze zamiast przejazdu przez określony tor — dzięki temu nie będzie można oszukać kierownika, tocząc się wzdłuż peronu z niewielką prędkością. Natomiast przedstawione tu rozwiązanie jest jak najbardziej możliwe do wykonania i na pewno lepsze niż brak uzależnienia czasowego.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Sygnał odjazdu przed czasem. Propozycja zabezpieczenia.
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Lipca 2013, 23:53:32 »
Króliczku, coś na zasadzie eventu0?
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Sygnał odjazdu przed czasem. Propozycja zabezpieczenia.
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Lipca 2013, 00:11:31 »
Event0 ma jeden duży minus - trzeba się zatrzymać na konkretnym torze. Często peron składa się z kilku torów, a niespecjalnie widzi mi się powracanie do czasów paczki z 2004r., gdzie przedwczesne zatrzymanie kończyło się nieodpaleniem kolejnych zdarzeń. Nawet, jeśli użyjemy eventall0, i tak przy krótszych składach może być problem.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6165
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 870
Odp: Sygnał odjazdu przed czasem. Propozycja zabezpieczenia.
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Lipca 2013, 07:50:26 »
Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wpisać to samo zdarzenie do kilku torów na całej długości peronu.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.