Autor Wątek:  Przyspieszenie symka w hardawre  (Przeczytany 3131 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gneisenau

  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Przyspieszenie symka w hardawre
« dnia: 30 Grudnia 2004, 22:27:07 »
Witam wszystkich. Chciałbym podzielić się tutaj moimi próbami przyspieszenia symka, ale nie od strony software-u..
Zaczne może od tego, iż posiadam kompa przeszło półtorarocznego, jest to Athlon xp 2400, 512 mb ram oraz wielce tak popularna, jak i niesławna geferce 4 -mx 440. Powiem także, że zanim zacząłem kombinować w wielkim kacu tj tam, gdzie zaczyna sie misja et22 zaraz na początku  miałem 13 fps. Postaram się tutaj napisac co zrobić by ilość fps podwoiła się i nie mam zamiaru nawijać o wywalaniu przeszkadzajek itp. , co więcej wydatek nie przekroczy 18zl ;]  Dodam jeszcze, że wersja symka to 22.02.2004 + sp1
Żeby wszystko dało większy efekt polecam instalację sterowników omegi, jeżeli chodzi o gf4mx i 2 mx to najnowsze, w pełni kompatybilne są oznaczone numerami 15303, czyli odpowiedniki nvidiowskich 53.03. Spodziewam się tego , że niektórzy zaczną pisac o tym, że mają w 3dmarku 2001  trzy  punkty więcej na sterach xxx. Nie zamierzam nikogo zmuszac, natomiast wg mnie po dlugiej obserwacji te okazują się najwłaściwsze. Jak już mamy sterowniki omegi czas przejść do ulepszenia naszego sprzetu, ściślej grafiki. Jeżeli masz kartę zaopatrzoną w wiatraczek to.. współczuje. Sory ale dalsza część nie jest dla ciebie ;)
Słowo natomiast do osób posiadających karty z pasywnym chłodzeniem:
Nawet nie wiecie jaki potencjał drzemie w waszej grafice. Miałem ochotę podkręcić nieco moją grafe toteż zabrałem się do sklepu no i pytam o wentylatorki do grafiki. Sprzedawca wyciągnął malutkie pudełeczko z wentylatorkiem i 25 zeta. Ja takie zdziwko..  Zapytalem o cos większego. Wyciągnął 3 razy większy wiatrak firmy manhattan za 18 zeta (co za ironia)  do obudowy na tył. ZAkupiłem,  przymocowałem jedną szeroką śrubą do radiatora (była dołączona do wiatraka gratis, nie jedna, ale cztery:P), z drugiej strony zawiesiłem wiatrak na sznurówce :P Amatorszczyzna?-tak wiem, ale to bylo to..  .
Moją kartę o ustawieniach domyślnych 250/310 powoli przetaktowywalem co 10 mhz, sprawdzając za każdym razem temperature pamięci oraz radiatora palcami. Niestety dmuchawa była tak wydajna, iż prędzej pojawiły mi się pierwsze przekłamania obrazu w 3dmarku (artefakty), nim radiator doszedl do temperatury takiej jaką osiąga zwykle na normalnym taktowaniu bez wiatraka, nie wspominając już o pamięciach na które również dmuchało powietrze.  Ostatecznie moj overclocking zakonczylem na ustawieniach 390 silnik i 450 pamięci. Dopowiem jeszcze że kręciłem przy pomocy sterowników omegi. Ustawienia przed symkiem najlepiej zmienić na najwyższą wydajność, gdyż praktycznie nie ma w nim skomplikowanych mipmap. Co innego np w nfsu2, gdzie po ustawieniu na najwyzsza wydajność grafika staje sie wręc ohdyna..
To tyle z moich przemyśleń, nie chce nikogo zachęcać do zbyt mocnego tweakowania. Najlepiej we wszystkim mieć umiar. Ide odespać jutrzejszy sylwester, Szczęśliwego Nowego Roku. ;)
*Snuff*
Bo to miłość.. do tabaki