Autor Wątek:  Zegar nie wyświetla się po wciśnięciu F1  (Przeczytany 11040 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline stone

  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Zegar nie wyświetla się po wciśnięciu F1
« dnia: 04 Kwietnia 2013, 20:40:39 »
Witam,

Na wstepie proszę nie bić, że wątek oczywisty, był milion razy - przeszukałem trochę forum, użyłem szukajki i podobnego wątku nie znalazłem. Otóż po użyciu przycisku F1 nie zawsze wyświetlany jest zegar z aktualną godziną w symulatorze. Niestety nie odkryłem jeszcze zależności od scenerii i typu pojazdu (szczerze mówiąc swego czasu takowy zegar nie był mi w ogóle potrzebny). Co może być przyczyną tego że np. na linii 61 + 144 w misji z osobowym w EN57-20xx zegar wyświetla się, natomiast gdy wrzuciłem skład wagonowy z EU07, tenże zegar pojawić się nie chce?

Wiecie co może być grane? Z góry dzięki za odpowiedź.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9228
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 748
Odp: Zegar nie wyświetla się po wciśnięciu F1
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Kwietnia 2013, 20:42:27 »
Wiemy o tym. Nie raz, nie dwa tak jest podczas użycia trybu pełnoekranowego.
« Ostatnia zmiana: 04 Kwietnia 2013, 20:47:08 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6323
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 361
Odp: Zegar nie wyświetla się po wciśnięciu F1
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Kwietnia 2013, 20:54:59 »
Tak? To czemu ja o tym nie wiem?
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline stone

  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zegar nie wyświetla się po wciśnięciu F1
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Kwietnia 2013, 21:07:25 »
Wiemy o tym. Nie raz, nie dwa tak jest podczas użycia trybu pełnoekranowego.

Ja nie używam trybu pełnoekranowego.

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Zegar nie wyświetla się po wciśnięciu F1
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Kwietnia 2013, 21:14:41 »
Ustaw sobie inną rozdzielczość symka w starterze, bo pewnie Ci ucina obraz.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9228
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 748
Odp: Zegar nie wyświetla się po wciśnięciu F1
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Kwietnia 2013, 21:16:37 »
Tak? To czemu ja o tym nie wiem?
Tak. Wspominałem o tym jakiś czas temu. Dlatego nie korzystam z trybu pełnoekranowego.
« Ostatnia zmiana: 04 Kwietnia 2013, 21:17:39 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Zegar nie wyświetla się po wciśnięciu F1
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Kwietnia 2013, 03:47:11 »
Tak gwoli wyjaśnienia. Jak się używa trybu pełnoekranowego to zegar w zasadzie pokaże się zawsze. Ruszając myszką może zniknąć, poruszenie myszką przywraca. Jeśli nie ma trybu pełnoekranowego, czyli jest tryb okienkowy. Wtedy zegara niema, gdyż w tym miejscu jest pasek nazwy okna. Zmiana rozdzielczości nic nie da, bo pasek nazwy okna zawsze będzie zakrywał. Jak @stone nie używa trybu pełnoekranowego, to nie może widzieć zegara.
Jeżeli mamy włączony tryb okienkowy to tak samo po kliknięciu F2, nie widać górnej linijki.
« Ostatnia zmiana: 05 Kwietnia 2013, 09:08:46 wysłana przez Anrej »

Offline stone

  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zegar nie wyświetla się po wciśnięciu F1
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Kwietnia 2013, 09:38:17 »
Tak gwoli wyjaśnienia. Jak się używa trybu pełnoekranowego to zegar w zasadzie pokaże się zawsze. Ruszając myszką może zniknąć, poruszenie myszką przywraca. Jeśli nie ma trybu pełnoekranowego, czyli jest tryb okienkowy. Wtedy zegara niema, gdyż w tym miejscu jest pasek nazwy okna. Zmiana rozdzielczości nic nie da, bo pasek nazwy okna zawsze będzie zakrywał. Jak @stone nie używa trybu pełnoekranowego, to nie może widzieć zegara.
Jeżeli mamy włączony tryb okienkowy to tak samo po kliknięciu F2, nie widać górnej linijki.

Ok, sprawdziłem teraz. Dzięki użyciu trybu pełnoekranowego wyświetla się zegar. Niemniej jednak w pewnych przypadkach zdarzało się że pojawił się mimo że trybu pełnoekranowego nie używałem. Co mnie trochę intryguje.

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 985
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 234
Odp: Zegar nie wyświetla się po wciśnięciu F1
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Kwietnia 2013, 13:29:32 »
Jeśli nie ma trybu pełnoekranowego, czyli jest tryb okienkowy. Wtedy zegara niema, gdyż w tym miejscu jest pasek nazwy okna. Zmiana rozdzielczości nic nie da, bo pasek nazwy okna zawsze będzie zakrywał.
Prawoklik na przycisku symulatora na pasku zadań > Maksymalizuj i problem znika.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Zegar nie wyświetla się po wciśnięciu F1
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Kwietnia 2013, 23:50:16 »
Prawoklik na przycisku symulatora na pasku zadań > Maksymalizuj i problem znika.
Jakieś niepotwierdzone brednie. Jaki prawoklik? Na jakim przycisku symulatora? Gdzie na pasku zadań? W Rainsted.exe w ustawieniach jest zaznaczona maksymalna rozdzielczość monitora. Wybierasz scenerie i klikasz Uruchom symulator. Jakie masz możliwości zmian potem? Żadne. Mysz służy do poruszania kamerą, prawoklik ustawia kamerę na pozycji początkowej. Pasek zadań jest ukryty.
Problem w tym, że przy programowaniu nie uwzględniono szerokość pasku nazwy okna i kilka pikseli na obramowanie okna.
Ostatnio czyli dziś przetestowałem ustawienie mniejszych rozdzielczości. Przy mniejszej rozdzielczości i odznaczonej opcji tryb pełnoekranowy zegar jest wyświetlany. Ale ja chcę mieć okno na cały kran, przycisk maksymalizacji okna nie działa. Przy pracy w trybie pełnoekranowym ustawienie rozdzielczości niema znaczenia.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6166
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 871
Odp: Zegar nie wyświetla się po wciśnięciu F1
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Kwietnia 2013, 00:07:59 »
Zawsze możesz przełączyć się na inne okno (Alt+tab czy Ctrl+Shift+Esc – menedżer zadań).
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Zegar nie wyświetla się po wciśnięciu F1
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Kwietnia 2013, 01:16:49 »
Zawsze możesz przełączyć się na inne okno (Alt+tab czy Ctrl+Shift+Esc – menedżer zadań).
Mogę. Tylko co z tego mam? Mogę z edytować plik Rainsted.ini zmniejszając szerokość okna o 15 pikseli i wysokość okna o 39 pikseli. Wtedy niema problemu z wyświetlaniem zegara. Przed chwilą to sprawdziłem. Ale nie o to pewnie chodzi.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6166
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 871
Odp: Zegar nie wyświetla się po wciśnięciu F1
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Kwietnia 2013, 01:26:09 »
Masz z tego to, że możesz powiększyć okno na całą dostępną przestrzeń (w nowszych windowsach poprzez przeciągnięcie belki tytułowej do góry ekranu, w starszych poprzez menu wyświetlające się po kliknięciu na ikonę programu).
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 985
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 234
Odp: Zegar nie wyświetla się po wciśnięciu F1
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Kwietnia 2013, 19:51:31 »
Prawoklik na przycisku symulatora na pasku zadań > Maksymalizuj i problem znika.
Jakieś niepotwierdzone brednie.
Raczej namacalny dowód, że wiedza informatyczna w narodzie jednak ginie...

Więc w skrócie:
1) Odpalasz symka, masz takie coś jak na screenie start.jpg poniżej tj. górna linijka przysłonięta,
2) Naciskasz przycisk Windowsa, ewentualnie Alt+Tab,
3) Klikasz prawym przyciskiem myszy na nazwie symulatora na pasku zadań, wybierasz Maksymalizuj (patrz kolejny screen),
4) Po kłopocie.

Offline Munkustrap

  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zegar nie wyświetla się po wciśnięciu F1
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Kwietnia 2013, 00:19:11 »
Nie wiem jak jest z trybem pełnoekranowym gdyż go nie używam, natomiast zegar faktycznie czasami jest, czasami go nie ma i nie wydaje mi się, że to kwestia rozdzielczości czy czegoś bo tych parametrów nie zmieniam. Poza tym, gdyby to była kwestia tego że "obraz jest ucięty i nie widać zegara" - to nie wyświetlały by się też inne parametry typu F3 itd. a problem tyczy faktycznie samego F1. Na ogół ponowne uruchomienie trasy pomaga. Ale sama zależność jest dziwna...

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Zegar nie wyświetla się po wciśnięciu F1
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Kwietnia 2013, 00:27:38 »
Raczej namacalny dowód, że wiedza informatyczna w narodzie jednak ginie...

Więc w skrócie:
1) Odpalasz symka, masz takie coś jak na screenie start.jpg poniżej tj. górna linijka przysłonięta,
2) Naciskasz przycisk Windowsa, ewentualnie Alt+Tab,
3) Klikasz prawym przyciskiem myszy na nazwie symulatora na pasku zadań, wybierasz Maksymalizuj (patrz kolejny screen),
4) Po kłopocie.
ad1) Nie mam czegoś takiego. Pasek zadań jest zakryty, ale górna linijka jest przysłonięta.
ad3) Klikam prawym przyciskiem myszy na nazwie symulatora na pasku zadań i nie ma maksymalizuj.
ad4) Kłopot pozostaje.

Nie wiem jak jest z trybem pełnoekranowym gdyż go nie używam, natomiast zegar faktycznie czasami jest, czasami go nie ma i nie wydaje mi się, że to kwestia rozdzielczości czy czegoś bo tych parametrów nie zmieniam. Poza tym, gdyby to była kwestia tego że "obraz jest ucięty i nie widać zegara" - to nie wyświetlały by się też inne parametry typu F3 itd. a problem tyczy faktycznie samego F1. Na ogół ponowne uruchomienie trasy pomaga. Ale sama zależność jest dziwna...
W przypadku każdych parametrów górna linijka jest zasłonięta. Parametry F3 są wyświetlane, gdyż są poniżej. Ponowne uruchomienie trasy nic nie zmienia.

W ustawieniach zaznaczam maksymalną rozdzielczość, przecież chcę mieć obraz na cały ekran. Wybieram tryb pełnoekranowy. Uruchamiam po uruchomieniu klikam F1 zegar się wyświetla. Zmieniam ustawienia, odznaczam tryb pełnoekranowy. Po uruchomieniu zegar nie jest wyświetlany, jest zasłonięty przez pasek okna. Jest kilka trików naprawiających ten problem, ale nie oto chodzi. Przeważnie używam trybu pełnoekranowego.