Autor Wątek:  Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.  (Przeczytany 22931 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Marca 2013, 08:38:53 »
jeśli żaden z was nie jest prawnikiem, to ja nie wiem o co się tu toczy dyskusja w ogóle.
Idąc tym tokiem myślenia to praktycznie nikt tutaj obecny nie ma prawa rozmawiać o kolei bo mała grupa osób jest z nią związana.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Marca 2013, 08:46:30 »
W tematach kolejowych pojawiają się konkretne paragrafy z instrukcji i przepisów. W tym temacie nie ma odniesienia do przepisów, artykułów oraz nie wiemy, jak naprawdę było. To duża różnica.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Eisenmann

  • Wiadomości: 218
  • Eisenbahn und Maschinen Fan
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Marca 2013, 08:59:07 »
W dzisiejszym świecie żeby ktoś się liczył z Twoim zdaniem/krajem to musisz mieć bombę atomową. Nie masz bomby to Cię dymają bez przerwy. Dlatego do Polski wjechał ten pociąg, kiedyś towarzysz Gierek był bliski wyposażenia Polski w bombę a teraz(być może) planuje to towarzysz Tusk:)
.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Marca 2013, 10:07:25 »
W dzisiejszym świecie żeby ktoś się liczył z Twoim zdaniem/krajem to musisz mieć bombę atomową. Nie masz bomby to Cię dymają bez przerwy. Dlatego do Polski wjechał ten pociąg, kiedyś towarzysz Gierek był bliski wyposażenia Polski w bombę a teraz(być może) planuje to towarzysz Tusk:)

E pewno nasi "friends" z "jueesej" na około Europy coś dla ściemy wiozą, wiedzą, że wszystko od nich przyjmiemy to nam dali jakieś odpady, które przypłynęły statkiem :) A potem koleją nam przywieźli...
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #34 dnia: 29 Marca 2013, 22:18:25 »
W dzisiejszym świecie żeby ktoś się liczył z Twoim zdaniem/krajem to musisz mieć bombę atomową. Nie masz bomby to Cię dymają bez przerwy. Dlatego do Polski wjechał ten pociąg, kiedyś towarzysz Gierek był bliski wyposażenia Polski w bombę a teraz(być może) planuje to towarzysz Tusk:)
      Coś tu się nie zgadza, 3 maja 1969 został przez Polskę ratyfikowany układ o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej.

Offline 201E-003

  • Wiadomości: 252
  • Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #35 dnia: 30 Marca 2013, 03:31:35 »
Zakazu fotografowania jako takiego nie ma, jednak jako, że skład był specjalny to i mógł jechać na specjalnych zasadach. Cholera wie komu podlegał? MSW, wojsko? Tego się nie dowiemy. Ktoś wydał taki rozkaz/polecenie i tego się trzymali.

Nie wiem czy wiecie, ale byle eszelona bez zgody wojska fotografować nie wolno. Niby zwykły pociąg z ciekawym ładunkiem, niby żadna tajemnica a jednak. Przekonałem się o tym osobiście fotografując sobie eszelona jadącego kilka lat temu z Tarnowskich Gór do Nowej Dęby. Ładowali się na rampie miejskiej, skład stał w peronach, dwa wagony drugiej klasy i kilkadziesiąt platform ze Starami itp - nic specjalnego. I mimo, że dla osób na dworcu widok ten tajemnicą nie był, ŻW również pogoniła mnie strasząc przesłuchaniem i konfiskatą sprzętu. Zaskoczony tym faktem postanowiłem omówić sytuację z moim nauczycielem PO, kimś właśnie od informacji niejawnych w stopniu podpułkownika. I okazało się, że istotnie, mieli ku temu prawo. Podejrzewam, że tu mogło być podobnie - z zagadnień wojskowych jestem ciemny, z resztą z wiadomych względów dostęp do podobnych informacji mają nieliczni. Morał z tego taki, że nie wszystko co widzimy jest jawne, mimo, iż nikt tego nie ukrywa.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #36 dnia: 30 Marca 2013, 09:37:51 »
Z miejsc ogólnodostępnych możesz fotografować wszystko.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline PX48-28

  • Wiadomości: 238
  • PR-o maniak.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #37 dnia: 30 Marca 2013, 10:56:24 »
Z miejsc ogólnodostępnych możesz fotografować wszystko.

Właśnie o to chodzi, to jest miejsce publiczne i bez wyraźnego zakazu lub papieru uświadamiającego o tym nic mi nie mogą zrobić. To samo tyczy się poligonów, jeśli niema wyraźnej informacji że wstęp jest tam zabroniony można ze swobodą tam przebywać (o ile nas o tym ktoś nie uświadomi, wtedy jesteśmy zmuszeni do opuszczenia terenu) już nie raz miałem takie starcie, więc wiem o czym pisze.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #38 dnia: 30 Marca 2013, 13:20:35 »
Z miejsc ogólnodostępnych możesz fotografować wszystko.
Pod warunkiem że w takim miejscu nie znajdzie się osoba lub przedmiot objęty zakazem fotografowania. Trzeba pamiętać że zakaz ma na celu uniemożliwienie rozpowszechniania wizerunku obiektu. W przypadku wyższej konieczności można zostać pozbawionym aparatu, nawet nie wytłumaczą z jakiego powodu i trzeba się z tym pogodzić.

Offline PX48-28

  • Wiadomości: 238
  • PR-o maniak.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #39 dnia: 30 Marca 2013, 13:40:21 »
Z miejsc ogólnodostępnych możesz fotografować wszystko.
Pod warunkiem że w takim miejscu nie znajdzie się osoba lub przedmiot objęty zakazem fotografowania. Trzeba pamiętać że zakaz ma na celu uniemożliwienie rozpowszechniania wizerunku obiektu. W przypadku wyższej konieczności można zostać pozbawionym aparatu, nawet nie wytłumaczą z jakiego powodu i trzeba się z tym pogodzić.

Nie aparatu tylko nośnika, lecz trzeba wiedzieć że naszym obowiązkiem jest w takim przypadku (reguluje to prawo) spisać dane osobowe, nr. legitymacji i gdzie karta będzie czyszczona bo można ją po odpowiednich działaniach odebrać (niewiem czy przy tym przypadkiem nie będzie się płaciło grzywny). Jeszcze jedno, nikt bez wytłumaczenia niema prawa nic zabrać, jeśli sprawa jest objęta t.p. to zostanie się o tym poinformowany, mamy więcej prawa niż wam się wydaje.

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #40 dnia: 30 Marca 2013, 14:12:24 »
Pod warunkiem że w takim miejscu nie znajdzie się osoba lub przedmiot objęty zakazem fotografowania.
A taki obiekt powinien być odpowiednio oznaczony z tego co wiem.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #41 dnia: 30 Marca 2013, 15:41:59 »
Musi być oznaczony wyraźnym znakiem, jeszcze kilka lat temu budynek Sztabu Generalnego WP w Warszawie miał 2 duże (1x1m) znaki przekreślonego aparatu, obecnie nie ma. Była głośna "sprawa" z ministrem obrony Sikorskim, kiedy sam zaczął zdejmować te tablice:
Cytuj
Będzie można fotografować obiekty wojskowe
Nie będzie tabliczek z zakazem fotografowania na budynkach i obiektach wojskowych. Decyzję w tej sprawie podjął minister obrony narodowej.
Sam szef MON Radosław Sikorski zdjął pierwszą taką tabliczkę z ogrodzenia wojskowego terenu przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie. Sikorski złożył swój podpis na tablicy i przekazał ją do wojskowego muzeum.

Szef resortu obrony przekonywał, że bezpieczeństwo państwa nie ucierpi, jeśli tabliczki ze wszystkich obiektów Wojska Polskiego zostaną zdjęte. Wojsko chronione jest przepisami o tajemnicy państwowej i o zakazie penetrowania obiektów wojskowych. Zdaniem ministra takie tabliczki są anachroniczne i przez identyfikowanie ważnych obiektów wojskowych wręcz je dekonspirują. Sikorski zapewnił, że usunięcie tablic nie spowoduje, że wojsko będzie mniej czujne na ewentualność obserwowania obiektów wojskowych przez osoby podejrzane, np. terrorystów. Jednak zwykli turyści fotografujący się na tle wojskowego budynku nie muszą już obawiać się kary.

Dzisiejsza decyzja MON jest tak naprawdę tylko uporządkowaniem przepisów. Faktycznie już od 1999 roku za fotografowanie obiektów wojskowych nie groziła żadna sankcja. Działo się tak z powodu wejścia w życie ustawy z 29 stycznia 1999 roku o ochronie informacji niejawnych. Na jej mocy straciła ważność ustawa o ochronie tajemnicy państwowej i służbowej i odpowiednie zarządzenie MON w sprawie określenia wzoru i sposobu oz

PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline 201E-003

  • Wiadomości: 252
  • Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #42 dnia: 30 Marca 2013, 15:42:09 »
Skoro tak to kto z Was zasadza się na następny podobny transport lub będzie łaził dookoła eszelona? Chciałbym relację live, w tym zdjęciową z dyskusji z jakimś "terminatorem" na temat "z miejsc ogólnodostępnych można fotografować wszystko".

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #44 dnia: 30 Marca 2013, 15:47:26 »
A jaki obecnie sens ma zakaz fotografowania, jeśli wysokiej rozdzielczości kamerę można zamontować w guziku? Można tylko łapać tych, którzy mają zauważalny sprzęt i wykonują gesty wskazujące na robienie zdjęć takim sprzętem.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #45 dnia: 30 Marca 2013, 15:52:43 »
Musi być oznaczony wyraźnym znakiem, jeszcze kilka lat temu budynek Sztabu Generalnego WP w Warszawie miał 2 duże (1x1m) znaki przekreślonego aparatu, obecnie nie ma. Była głośna "sprawa" z ministrem obrony Sikorskim, kiedy sam zaczął zdejmować te tablice:

No i racja, że nie ucierpi. Zlikwidowali warty i zatrudnili emerytów z firm ochroniarskich na bramach. A zakaz focenia, to był tylko dodatek.
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #46 dnia: 30 Marca 2013, 16:31:06 »
Cytuj
Nie aparatu tylko nośnika, lecz trzeba wiedzieć że naszym obowiązkiem jest w takim przypadku (reguluje to prawo) spisać dane osobowe, nr. legitymacji i gdzie karta będzie czyszczona bo można ją po odpowiednich działaniach odebrać (nie wiem czy przy tym przypadkiem nie będzie się płaciło grzywny). Jeszcze jedno, nikt bez wytłumaczenia niema prawa nic zabrać, jeśli sprawa jest objęta t.p. to zostanie się o tym poinformowany, mamy więcej prawa niż wam się wydaje.
Chciałbym zobaczyć jak się bawią w wyjmowanie karty, pokazywanie legitymacji itd. W takich sytuacjach tłumaczy się fotografujący. Proszę mnie dobrze zrozumieć, piszę o sytuacji kiedy wdepnęliśmy w bardzo nietypowy układ, nie o foceniu byle pierdół.

Offline PX48-28

  • Wiadomości: 238
  • PR-o maniak.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #47 dnia: 30 Marca 2013, 17:05:04 »
Niema różnicy, jeśli nie wylegitymuje się, a my tego żądamy nie ma prawa nic nam zrobić, jeśli poczyni kroki możemy takiego funkcjonarusza uwiecznić (foto lub film) i zgłosić się z tym do służb wyższego szczebla. Więc jeśli chcemy grać na zwłoke mamy prawo: spisać nr. legitymacji i funkcjonarusza, dane personalne i dowiedzieć się jak możemy skomunikować się z przełożonym. Gorzej jak funkcjonariuszowi wydaje się że jest ponad prawem. Niema różnicy co fotamy, chyba że jesteśmy na terenie prywatnym, wtedy to coś innego.
« Ostatnia zmiana: 30 Marca 2013, 17:06:27 wysłana przez PX48-28 »

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #48 dnia: 30 Marca 2013, 17:20:28 »
Chciałbym zobaczyć jak się bawią w wyjmowanie karty, pokazywanie legitymacji itd. W takich sytuacjach tłumaczy się fotografujący. Proszę mnie dobrze zrozumieć, piszę o sytuacji kiedy wdepnęliśmy w bardzo nietypowy układ, nie o foceniu byle pierdół.
Krzysiek ale z czego on się ma tłumaczyć, jeśli jest na ogólnodostępnym terenie. W przypadku gdy na składzie jest jakaś informacja o zakazie fotografowania-ok. Jeśli nie, funkcjonariusz powinien mnie poinformować, że fotografowanie obiektu jest zabronione, a ja powinienem sie do tego zastosować. Jeśli niema takiej informacji, konfiskata sprzętu, czy też karty, to nadużycie
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline 201E-003

  • Wiadomości: 252
  • Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #49 dnia: 30 Marca 2013, 17:39:24 »
Już wcześniej o "nadużyciach" i sposobach ich usprawiedliwienia mówiłem. Uwiecznienie funkcjonariusza - rozumiem, że tym sprzętem który "przypadkiem" wcześniej upadnie przy stawianiu oporu lub tym skonfiskowanym? ;) W Polsce żyjecie?

Wierzcie mi, służby nie takie akcje wykręcają i nic im z tego tytułu złego się nie dzieje. Bezpodstawnego bicia kibiców (nie kiboli) maszerujących na mecz też prawo zabrania a jednak na co drugim meczu kibice przyjezdni przechodzą "prewencyjne pieprznięcie pałą", tak o. Wymyślam? To co powiecie na sytuację, kiedy Polonia Bytom grała jeszcze w Ekstraklasie, derby z Ruchem Chorzów w Bytomiu. Była głośna akcja gdy policjant po cywilu urządził sobie szarżę z bronią w ręku na człowieka, który stał i filmował przemarsz kibiców z Chorzowa, za nic, za to, że filmował. Zglebił go, przeciągnął po ziemi, przyłożył broń do głowy jak pospolitemu bandycie. Pewnie nie byłoby problemu gdyby nie okazało się, że owym "zglebionym" był inny policjant w cywilu, mający właśnie filmować przemarsz. Tak, swój napadł na swego jak widać za nic, za to, że potencjalnie był "kibolem". I normalnie sprawa rozeszłaby się po kościach gdyby nie fakt, że tamten się wkurzył i zażądał między innymi zwrotu kosztów za zniszczone ubrania. Sprawa wyciekła do mediów, film z zajścia nagrywany przez kibiców z Chorzowa do internetu. To jest właściwe i regulaminowe wykonywanie czynności służbowych?

Dlatego powtarzam - powodzenia w dyskusji. A w wyszukiwarce z WRP miało być pewnie hasło "eszelon"? No więc nikt nie będzie się rzucał o jedno zdjęcie na szlaku i z tego powodu zatrzymywał skład, szlak przecież obstawiany nie jest. Ale gdy ja kręciłem się tuż obok, przez długi czas - jak widać, czyjąś uwagę zwróciłem. A skład z odpadami jądrowymi? No cóż, skład i trasa były obstawiane, stąd każdy fotografujący był potencjalnym terrorystą, który po ujawnieniu musiał być "sprawdzony".
« Ostatnia zmiana: 30 Marca 2013, 18:00:56 wysłana przez 201E-003 »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #50 dnia: 30 Marca 2013, 18:05:36 »
Cytuj
Krzysiek ale z czego on się ma tłumaczyć, jeśli jest na ogólnodostępnym terenie. W przypadku gdy na składzie jest jakaś informacja o zakazie fotografowania-ok. Jeśli nie, funkcjonariusz powinien mnie poinformować, że fotografowanie obiektu jest zabronione, a ja powinienem sie do tego zastosować. Jeśli niema takiej informacji, konfiskata sprzętu, czy też karty, to nadużycie
Robisz zdjęcie, jedno, drugie, jeszcze klika. Podchodzą dwaj panowie, sprawnie biorą Cię pod ręce i wloką do samochodu. Wywożą razem ze sprzętem do swojej siedziby i tam zadają setki pytań. Wypuszczają Cię jak mają pewność że nie wiesz w co wdepnąłeś, więc nie ma mowy o wytłumaczeniu Twojego zatrzymania, o sprzęcie zapomnij (Pamięci Pentakon SIX TL). Zażalenie owszem, do samego siebie że byłeś tam gdzie być nas nie powinno. Są sytuacje których nie pojmujemy i tak zostanie po wieki, czy nam się to podoba,czy nie.

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #51 dnia: 30 Marca 2013, 18:38:04 »
Zapewne masz rację, mimo to stawiał bym czynny opór że się tak wyrażę. Choć by mieli mnie zamknąć.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

sebastian82

  • Gość
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #52 dnia: 31 Marca 2013, 00:33:13 »
Zgodnie z obowiązującymi przepisami (ustawa o policji, kodeks postępowania karnego oraz innymi aktami prawnymi) Funkcjonariusz policji podejmujący czynności służbowe ma obowiązek podać: stopień, swoje imię  i nazwisko oraz podstawę prawną, w związku z którą podjęte są czynności służbowe oraz na Wasze życzenie okazać legitymację służbową w taki sposób aby była możliwość zanotowania danych w niej zawartych. Pomija fakt, że na każdy zakwestionowany przedmiot powinno być wystawione pokwitowanie. Nie dostosowanie się do tych wytycznych to przekroczenie uprawnień, które jest obostrzone sankcją karną z pierdlem włącznie. Takie sprawy zgłasza się w Biurze Spraw Wewnętrznych Komendy Wojewódzkiej.

Zamykam.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 31 Marca 2013, 08:33:57 wysłana przez Rozi »

Offline malły

  • Wiadomości: 40
  • ORZYSZ
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Tajemniczy pociąg, który przejechał przez Polskę, wiózł uran.
« Odpowiedź #53 dnia: 07 Kwietnia 2013, 09:36:53 »
Czeski pociąg, który 23 marca przejechał przez Polskę do Gdańska, przewoził 68 kilogramów wzbogaconego uranu (ta ilość starczyłaby na wyprodukowanie dwóch bomb) z Instytutu Badań Jądrowych pod Pragą do Murmańska - poinformowała prezes czeskiego Państwowego Urzędu do Spraw Bezpieczeństwa Jądrowego. Jak podkreślono, "eskortowanie pociągu było jedną z najtrudniejszych akcji logistycznych czeskiej i polskiej policji".
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,13690679,Tajemniczy_pociag__ktory_przejechal_przez_Polske_.html

Scaliłem.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 07 Kwietnia 2013, 11:46:15 wysłana przez Rozi »
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale... w piekle tylu znajomych...

Offline 201E-003

  • Wiadomości: 252
  • Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Tajemniczy pociąg, który przejechał przez Polskę, wiózł uran.
« Odpowiedź #54 dnia: 07 Kwietnia 2013, 11:44:13 »
No, także teraz słucham tych, którzy twierdzili, że poradziliby sobie z "czarnymi" :)

Offline maciejzkap

  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #55 dnia: 07 Kwietnia 2013, 12:15:36 »
Na Kontakt24 zdjęcia pokazujące jak duże siły policyjne zostały użyte do zabezpieczenia tego składu. Jak widać obyło się bez konfiskaty kart pamięci i aparatów.
http://kontakt24.tvn24.pl/temat,przez-polske-przejechal-transport-wysokowzbogaconego-uranu,82621.html?categoryId=0

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #56 dnia: 07 Kwietnia 2013, 12:55:24 »
Cytuj
To tylko odwrócenie uwagi. Prawdziwy transport jest przewożony w plecakach kilkudziesięciu agentów udających czeskich turystów jadących zwiedzić Trójmiasto. Dzisiaj wyjechali z Warszawy w kierunku północnym. Poruszają się normalną komunikacją (pociągi, autobusy i pieszo) i śpią w hotelach. Materiał nie jest zabezpieczony, to normalne turystyczne plecaki. Złodziejaszki z Centralnego, którzy chcieli skroić Czechów, zniknęli w dziwnych okolicznościach. Kilka godzin później przyszła dostawa mięsa do barów z kebabem.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline CovaluS

  • Wiadomości: 92
  • STK S.A. & Majkoltrans S.A. dwa bratanki :D
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #57 dnia: 07 Kwietnia 2013, 15:52:57 »
Już jakiś mądrala puścił informację do mediów to teraz media zaczną głupieć i wymyślać niepoparte dowodami steki bzdur. Prasa, radio a w szczególności telewizja na tym żeruje, by ciemnocie w głowie siać zamęt... Tak więc zajmijmy się własnymi kolejowymi stanowiskami, a nie myślmy o tym co nas nie dotyczy.

Zamykam.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 07 Kwietnia 2013, 16:54:55 wysłana przez Rozi »