Autor Wątek:  Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.  (Przeczytany 22986 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6084
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2063
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13627144,Przez_Polske_przejechal_pociag_z_niebezpiecznym_ladunkiem_.html
Cytuj
W miniony weekend do Polski przez czeską granicę wjechał pociąg, który od razu otrzymał eskortę policji i straży granicznej. Jego przejazd był objęty absolutną tajemnicą. - Decyzją spółki nie udzielamy w tej sprawie informacji - powiedział rzecznik PKP Cargo. Nie wiadomo, co przewoził pociąg. Według informacji opublikowanych przez czeski serwis idnes.cz może chodzić o materiał rozszczepialny.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Marca 2013, 19:54:28 »
Takie pociągi przejeżdżają Polskę kilka razy w roku, więc to żadne niezwykłe wydarzenie.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline ŁukaszWrocław

  • Wiadomości: 69
  • Linia 355 - km 53 :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Marca 2013, 20:02:22 »
Przejeżdżał przez moją wioske. Z tego co widziałem, leciał nad nim policyjny helikopter. Brat mówił mi że przy każdym przejeździe stała także policja.
Jeśli masz problem z symulatorem pisz na forum w dziale "Pomoc Doraźna" Przedtem upewnij się czy nie ma już gdzieś odpowiedzi na Twoje pytanie. Przeczytaj także plik readme.html. Jeżeli jednak nie znajdziesz odpowiedzi na problem, wtedy napisz temat.

Offline PX48-28

  • Wiadomości: 238
  • PR-o maniak.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Marca 2013, 20:15:27 »
Przez D29-143?

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Marca 2013, 23:37:59 »
Miedzylesie-Wroclaw-Olesnica-Ostrow i dalej na Lodz pojechal.

Brak Wielkich liter.
adsim
« Ostatnia zmiana: 25 Marca 2013, 23:53:23 wysłana przez adsim »

Offline Szopa

  • Wiadomości: 228
  • Miłośnik kolei z Wrocławia
    • Zobacz profil
    • Moja galeria zdjęciowa
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Marca 2013, 13:20:04 »
To był prawdopodobnie pociąg z paliwem jądrowym/odpadami jądrowymi z jednej z czeskich elektrowni. Kursuje on bodajże do/z Gdańska. Widziałem kiedyś zdjęcie takiego składu, nie mogę go teraz znaleźć, w każdym razie szedł na dwóch gagarinach (w przypadku awarii jednego drugi jest gotowy do pracy) i rzekomo miał największy priorytet.
www.gagarin.kolej.org.pl -moja galeria zdjęciowa
www.youtube.com/user/gagarinpl -moja galeria filmowa
Pozdrawiam!

Offline Generix

  • Wiadomości: 63
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Marca 2013, 14:18:38 »
Cytuj
w każdym razie szedł na dwóch gagarinach
Z tego co ja wiem i widziałem to były inne lokomotywy niż gagarin ale nie powiem jakie bo obowiązuje mnie tajemnica służbowa.
Maszynista Pojazdów Trakcyjnych
PKP CARGO LOGISTICS
Dolnośląski Zakład Spółki we Wrocławiu

Offline Szopa

  • Wiadomości: 228
  • Miłośnik kolei z Wrocławia
    • Zobacz profil
    • Moja galeria zdjęciowa
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Marca 2013, 18:27:07 »
Miałem na myśli skład, którego zdjęcie kiedyś widziałem. :)
www.gagarin.kolej.org.pl -moja galeria zdjęciowa
www.youtube.com/user/gagarinpl -moja galeria filmowa
Pozdrawiam!

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 983
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 233
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Marca 2013, 18:46:09 »
Zakładam, że to masz na myśli: http://wrp.home.pl/details.php?image_id=22430

Offline ŁukaszWrocław

  • Wiadomości: 69
  • Linia 355 - km 53 :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Marca 2013, 21:17:00 »
Czytałem na jakimś forum kolejowym że skład ciągnęła ET22, a na końcu był SM42.
Jeśli masz problem z symulatorem pisz na forum w dziale "Pomoc Doraźna" Przedtem upewnij się czy nie ma już gdzieś odpowiedzi na Twoje pytanie. Przeczytaj także plik readme.html. Jeżeli jednak nie znajdziesz odpowiedzi na problem, wtedy napisz temat.

Online matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6084
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2063
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Marca 2013, 21:32:52 »
Czytałem na jakimś forum kolejowym że skład ciągnęła ET22, a na końcu był SM42.
A to kiedyś był transport paliwa z portu do Czech. Stonka była z tyłu.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Marca 2013, 21:40:39 »
To na pewno była ET41-109. Została odstawiona przez UTK na niewłaściwe świadectwo sprawności technicznej, więc została potraktowana jak tabor niebezpieczny.
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline ŁukaszWrocław

  • Wiadomości: 69
  • Linia 355 - km 53 :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Marca 2013, 22:11:58 »
@matek123, cytat jednego z użytkowników ForumKolejowe.pl
Cytuj
"Przed godziną 17 tą w Grabownie Wielkim zatrzymał się skład ET 22 , 2 wagony osobowe pkp cargo (jakieś takie dziwne) i dwie platformy z kontenerami oznaczonymi znakami promieniotwórczymi i radioaktywnymi , na końcu zaczepiona na haku SM 42 . W okolicy stacji eskorta około 30 radiowozów opancerzonych , helikopter w powietrzu , a w peronach straż graniczna w pełnym rynsztunku z długą bronią . Około 17 tej ruszył w kierunku Bukowic Trzebnickich a za nimi eskorta 20 tu specjalistycznych radiowozów. "
Więc to nie transport paliwa. A ja się dziwiłem co u mnie na wiosce tyle policji.
« Ostatnia zmiana: 26 Marca 2013, 22:13:01 wysłana przez ŁukaszWrocław »
Jeśli masz problem z symulatorem pisz na forum w dziale "Pomoc Doraźna" Przedtem upewnij się czy nie ma już gdzieś odpowiedzi na Twoje pytanie. Przeczytaj także plik readme.html. Jeżeli jednak nie znajdziesz odpowiedzi na problem, wtedy napisz temat.

Offline Szopa

  • Wiadomości: 228
  • Miłośnik kolei z Wrocławia
    • Zobacz profil
    • Moja galeria zdjęciowa
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Marca 2013, 00:25:56 »
Zakładam, że to masz na myśli: http://wrp.home.pl/details.php?image_id=22430
Dokładnie. Swoją drogą dziwi mnie, że tym razem pociąg miał taką obstawę i był objęty taką tajemnicą. Dawniej o takim pociągu było wiadomo na kilka dni przed przejazdem.
www.gagarin.kolej.org.pl -moja galeria zdjęciowa
www.youtube.com/user/gagarinpl -moja galeria filmowa
Pozdrawiam!

Offline Domio

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Marca 2013, 02:18:36 »
To było zużyte paliwo jadrowe z osrodka badan jadrowych w Pradze. Ciekawe gdybym stał na szlaku z aparatem czy coś by się przyczepili że fotografuje ten tajemniczy skład ;)

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Marca 2013, 06:32:00 »
W artykule w/w masz o tym wspomniane:
Cytuj
Cytowane przez serwis osoby twierdzą, że udało im się wykonać zdjęcia przejeżdżającego składu, ale policja kazała im oddać karty pamięci z aparatów.
« Ostatnia zmiana: 27 Marca 2013, 06:33:50 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Marca 2013, 08:02:54 »
O, a jakim prawem im zabrano karty pamięci?
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Marca 2013, 11:04:40 »
Obstawiam, że prawem silniejszego ze względów bezpieczeństwa i pewnie bano się wycieku o tym nietypowym składzie. Bo nigdy nie wiadomo kiedy po drodze znajdzie się jakiś szaleniec. A co jak co, ale paliwo jądrowe nawet i zużyte, to mimo wszystko nie przelewki.
« Ostatnia zmiana: 27 Marca 2013, 11:05:45 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Marca 2013, 11:26:06 »
A co jak co, ale paliwo jądrowe nawet i zużyte, to mimo wszystko nie przelewki.
No właśnie zwłaszcza zużyte. Nowe kasety paliwowe nie są szczególnie groźne, bo to tylko uran. Ubiór pracowników przy gotowych kasetach nie jest jakiś szczególny. Zużyte paliwo jest mocno promieniotwórce ze względu na produkty rozpadu. To trochę jak z butelkami szklanymi. Póki jest nowa (cała), to nawet dzieci mogą z niej pić. Gdy się zużyje (potłucze), to trzeba uważać.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline PX48-28

  • Wiadomości: 238
  • PR-o maniak.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Marca 2013, 13:23:58 »
O, a jakim prawem im zabrano karty pamięci?

Też mie to ciekawi, musieli by mieć zezwolenie od prokuratora i każdy któremu została taka karta zabrana ma prawo taki nakaz zobaczyć, jeśli nie może przekazać sprawe do przeglądu, a w razie nieprawidłowości do sądu. Tyle udało mi się dowiedzieć na ten temat.

Offline 201E-003

  • Wiadomości: 252
  • Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Marca 2013, 16:21:06 »
Zapewne staropolskim prawem "oddaj kartę albo połamiemy ci ręce". Prawo prawem, w Polsce niektórzy są ponad nim.

Z czarnym "terminatorem" nie pogadasz, a jak się uprzesz to okaże się, że napadłeś na funkcjonariusza, obraziłeś go słownie a ręka złamana bo stawiałeś opór i musieli użyć środków przymusu bezpośredniego. Słowo 5 funkcjonariuszy przeciw twojemu - komu uwierzą?
« Ostatnia zmiana: 27 Marca 2013, 16:25:00 wysłana przez 201E-003 »

Offline ryba825

  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Marca 2013, 16:26:04 »
To było eskortowanie pociągu, więc każdy, kto był w pobliżu, był potencjalnym złoczyńcą. Zdjęcia mogą być wykorzystane przy planowaniu napadu na taki pociąg, więc dlatego zabierali karty, a jeśli by ktoś nie chciał oddać, to pewnie na dołek by poleciał.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Marca 2013, 16:43:41 »
To było eskortowanie pociągu, więc każdy, kto był w pobliżu, był potencjalnym złoczyńcą.
Ale to nie jest argument do tego, żeby zabierać kartę pamięci. Tak samo z ochroną. Nie mogą kompletnie nic zrobić, jeżeli nie jesteś na terenie chronionym przez nich. Miałem tak na Hucie Katowice, że pan ochroniarz zażądał, żebym usunął zdjęcia Ikarusów na pętli na co się nie zgodziłem i nie usunąłem. Groził policją i na tym się skończyło. Jeżeli oddali karty to ich sprawa, jeżeliby nie oddali to by też nie powinno się im nic stać, gdyż policja tak dobrowolnie nie może zabrać Ci czegoś (pod warunkiem, że nie łamiesz prawa). A coś na zasadzie – o jedzie sobie niebieski byczek więc zrobię sobie zdjęcie nie jest złamaniem żadnego prawa, nawet gdyby przewożony byłby tam grobowiec Tutenhamona. No ale to co napisał @201E-003 jest prawdą i prawdopodobnie tak mogło być.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Marca 2013, 17:35:44 »
To było eskortowanie pociągu, więc każdy, kto był w pobliżu, był potencjalnym złoczyńcą.
Ale to nie jest argument do tego, żeby zabierać kartę pamięci. Tak samo z ochroną. Nie mogą kompletnie nic zrobić, jeżeli nie jesteś na terenie chronionym przez nich. Miałem tak na Hucie Katowice, że pan ochroniarz zażądał, żebym usunął zdjęcia Ikarusów na pętli na co się nie zgodziłem i nie usunąłem. Groził policją i na tym się skończyło. Jeżeli oddali karty to ich sprawa, jeżeliby nie oddali to by też nie powinno się im nic stać, gdyż policja tak dobrowolnie nie może zabrać Ci czegoś (pod warunkiem, że nie łamiesz prawa). A coś na zasadzie – o jedzie sobie niebieski byczek więc zrobię sobie zdjęcie nie jest złamaniem żadnego prawa, nawet gdyby przewożony byłby tam grobowiec Tutenhamona. No ale to co napisał @201E-003 jest prawdą i prawdopodobnie tak mogło być.

Taki skład zapewne ma jakąś dokumentacje i jeden zapisek w tej dokumentacji mówiący przykładowo o całkowitym i bezwzględnym zakazie fotografowania, filmowania, itd, itp owego składu w zupełności wystarczy by dać pracownikom ochrony tego składu, policji czy innych służb bezpieczeństwa upoważnienie do takowych działań. Odebranie karty, może i sposób bardzo radykalny, ale jeśli takie mieli wytyczne, to się ich trzymali.

Offline ryba825

  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Marca 2013, 18:45:26 »
A coś na zasadzie – o jedzie sobie niebieski byczek więc zrobię sobie zdjęcie nie jest złamaniem żadnego prawa, nawet gdyby przewożony byłby tam grobowiec Tutenhamona.
Nie jest, ale ten skład był specjalny i nie jechały nim krowy, tylko niebezpieczne substancje, dlatego przejazdy były zabezpieczone, żeby ktoś nie spowodował wykolejenia, a także monitorowany z helikoptera. Lepiej zapobiegać, niż leczyć. Chciałbyś, żeby taki skład jechał bez eskorty? Dali prikaz, żeby nie było muchy w pobliżu składu i nie dopuszczać do fotografowania, to prikaz wykonywali. Nie róbcie demagogii, bo gdyby można było fotografować, to by nie zabierali nic.

Offline PX48-28

  • Wiadomości: 238
  • PR-o maniak.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Marca 2013, 19:07:56 »
A coś na zasadzie – o jedzie sobie niebieski byczek więc zrobię sobie zdjęcie nie jest złamaniem żadnego prawa, nawet gdyby przewożony byłby tam grobowiec Tutenhamona.
Nie jest, ale ten skład był specjalny i nie jechały nim krowy, tylko niebezpieczne substancje, dlatego przejazdy były zabezpieczone, żeby ktoś nie spowodował wykolejenia, a także monitorowany z helikoptera. Lepiej zapobiegać, niż leczyć. Chciałbyś, żeby taki skład jechał bez eskorty? Dali prikaz, żeby nie było muchy w pobliżu składu i nie dopuszczać do fotografowania, to prikaz wykonywali. Nie róbcie demagogii, bo gdyby można było fotografować, to by nie zabierali nic.

Chyba nie wiesz o co tu toczy się dyskusja, tu chodzi o to że funkcjonarusze być może złamali prawo Polskie i nieważne dlaczego, ważne że do tego się dopuścili! No i bardzo mnie dziwi że piszesz o wykolejeniu i nagle że niemożna robić zdjęć, zdjęcie jak zdjęcie.

Offline Domio

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Marca 2013, 21:12:19 »
Karty pamięci muszą oddać, przecież to nie jest materiał dowodowy jak nic się nie stało, swoją drogą mogli pospisywać fotografujących w razie czego wiedzą kto to był i gdzie go szukać.
« Ostatnia zmiana: 27 Marca 2013, 21:54:16 wysłana przez Żuk »

Offline PX48-28

  • Wiadomości: 238
  • PR-o maniak.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Marca 2013, 22:47:26 »
Karty pamięci muszą oddać, przecież to nie jest materiał dowodowy jak nic się nie stało, swoją drogą mogli pospisywać fotografujących w razie czego wiedzą kto to był i gdzie go szukać.

Na podstawie jakiego paragrafu tak twierdzisz? Nic nie musieli (jeśli nie zostały im ukazane nakazy prokuratorskie), spisać mogą każdego i jak chcą nawet rewizje zrobić ale zabrać niczego nie mogą (jeśli nie jest to niezgodne z prawem).

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Marca 2013, 22:50:21 »
Według mnie ta cała historyjka o odebraniu kart pamięci jest wymyślona.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Tolein

  • Wiadomości: 483
  • Kanapowy Toromistrz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem.
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Marca 2013, 23:39:33 »
Chyba nie wiesz o co tu toczy się dyskusja, tu chodzi o to że funkcjonarusze być może złamali prawo Polskie i nieważne dlaczego, ważne że do tego się dopuścili!
A według mnie tego też ten wątek nie dotyczy. Temat zdjęć był już poruszany niejednokrotnie w różnych kontekstach, jeśli żaden z was nie jest prawnikiem, to ja nie wiem o co się tu toczy dyskusja w ogóle.
"Podejrzewam, że:
1. poświęcają na to niewiele czasu,
2. mają ograniczoną liczbę zwojów mózgowych, przez co są w stanie wykonywać tylko proste i powtarzalne czynności,
3. wydaje im się, że mogą nawet podbić kosmos, ale życie weryfikuje im to negatywnie."