Autor Wątek:  Wydzielone z: Użycie cudzysłowów  (Przeczytany 1060 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Wydzielone z: Użycie cudzysłowów
« dnia: 22 Lutego 2013, 20:23:50 »
Co mnie to obchodzi, że ciebie irytuje. Ja mam na klawiaturze " cudzysłów owierający, " cudzysłów zamykający. Dwa przecinki to jest ,,. Nie będę stosował jakiś "U+201E, [Alt]+[Num0132]" i "U+201D, [Alt]+[Num0148]".

Troszkę grzeczności by Ci się przydało.
Bocznica.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 23 Lutego 2013, 08:52:04 wysłana przez Rozi »

Offline ryba825

  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wydzielone z: Użycie cudzysłowów
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lutego 2013, 20:39:58 »
Anrej, przeczytaj jeszcze raz, bo chyba nie pojąłeś myśli przewodniej.

Offline muri

  • Wiadomości: 627
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Wydzielone z: Użycie cudzysłowów
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Lutego 2013, 20:41:20 »
Co mnie to obchodzi, że ciebie irytuje. Ja mam na klawiaturze " cudzysłów owierający, " cudzysłów zamykający. Dwa przecinki to jest ,,. Nie będę stosował jakiś "U+201E, [Alt]+[Num0132]" i "U+201D, [Alt]+[Num0148]".
Dwa przecinki to dwa przecinki a nie cudzysłów. Jeżeli nie chcesz używać cudzysłowów drukarskich, to używaj zwykłych - a nie przecinków.

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Wydzielone z: Użycie cudzysłowów
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lutego 2013, 04:12:30 »
Po przeczytaniu trzech powyższych postów (szczególnie posty 2 i 4), autentycznie tęsknię na starą ekipą administracji. Brakuje niektórym osobom piątej klepki albo macie jakieś problemy życiowe i nie wiecie gdzie rozładować emocje, albo nie rozumiecie o co chodzi, albo (pisząc wprost) poprzewracało Wam się od dobrobytu w tyłkach. @Ra, klarownie wyjaśnij nieoczywisty problem i to podając gotowe rozwiązanie. Ja pomijam ordynarny ton postów, brak szacunku do osoby, która rozpoczęła wątek ("ciebie"? toć to powinna być forma grzecznościowa), brak merytorycznej wiedzy na temat naszego języka.
@Arnej, bo brnę do Ciebie, otwórz mi słownik języka polskiego (najlepiej papierowy) i wskaż mi w nim " taki cudzysłów otwierający. Postawię Ci kratę piwa. Po drugie, wykaż więcej empatii do pozostałej braci forumowej i nie pluj jadem.
« Ostatnia zmiana: 23 Lutego 2013, 04:13:37 wysłana przez pol102 »