Autor Wątek:  Hamulec zasadniczy i pomocniczy?  (Przeczytany 4965 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Damianek2000

  • Wiadomości: 98
  • Bez pracy niema Kołaczy..
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Hamulec zasadniczy i pomocniczy?
« dnia: 08 Lutego 2013, 13:38:56 »
Siemka.
Już od dawna planuje budowę pulpitu do MaSzyny ale nie z autentycznych części tylko z innych ze względu na brak wystarczających funduszy. I tu właśnie problem. 80% materiałów typu przełączniki itd mam już zgromadzone ALE nie mam hamulców. (chodzi mi tu a o hamulce w kabinie :)) Mam do was takie pytanie. Z czego i jak mniej więcej w domowych warunkach można zrobić takie hamulce? Prosiłbym o pomoc i jakieś pomysły a nie odpowiedzi typu Nie da się.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Hamulec zasadniczy i pomocniczy?
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Lutego 2013, 13:48:50 »
Wystrugać z drewna.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline PX48-28

  • Wiadomości: 238
  • PR-o maniak.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Hamulec zasadniczy i pomocniczy?
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Lutego 2013, 13:53:19 »
Rękojeść możesz zrobić na tokarce, lub (i to by lepsze było) metalowy pręt i kawałek węża ogrodniczego. Główną część (pokrywa mechanizmu) to może być pleksa posklejana a ostre krawędzie zeszlifować. Generalnie to tokarka i frezarka. Na pozostałe części to dobra by była balsa dostępna w każdym sklepie z modelami RC, jedyną wadą balsy jest jej miękkość (po skończonej robocie można nasączyć ją lakierem a na koniec farbą, nadaje się w ten sposób twardości).

Offline Damianek2000

  • Wiadomości: 98
  • Bez pracy niema Kołaczy..
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Hamulec zasadniczy i pomocniczy?
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Lutego 2013, 14:24:15 »
A może jakieś pomysły na podłączenie hamulca Pomocniczego macie? Na zasadniczy to juz mam schemat ale na pomocniczy nie wiem jak to zrobić. PS; Dzięki na pewno skorzystam @PX48-28 dziękuje.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Hamulec zasadniczy i pomocniczy?
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Lutego 2013, 14:25:47 »
 W jaki sposób podłączasz kran hamulca zasadniczego?
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Damianek2000

  • Wiadomości: 98
  • Bez pracy niema Kołaczy..
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Hamulec zasadniczy i pomocniczy?
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Lutego 2013, 14:57:12 »
Dokładnie tego nie opisze bo nie umiem ale powiem w skrócię. Będą dwie tarcze ze stykami. Po odpowiednim ułożeniu kranu styki będą się odpowiedni zwierać i inicjując wciśnięcie odpowiedniego klawisz poprzez przylutowaniu ich do styków w klawiasze. Wiadomo 1 pozycja będzie się inicjował klawisz 3 , 2 pozycja luzowanie klawisz 4 Itd. Ale wiadomo w maszynie za hamulec dodatkowy są odpowiedzialne 2 klawisze num1 i num7. I właśnie nie mam pomysłu jak to zrobić. Każdy wie że przytrzymanie num1 zmienię położenie hamulca i ja nie wiem co zrobić żeby to było tak że jak przełożę hamulec w odpowiednią pozycja to taka się ukaże w maszynie. Tutaj nie da się tak jak w zasadniczym. Liczę na waszą pomoc. Pozdrawiam.

PS; Myślałem coś o potencjometrach ale to się nie zgra z Maszyną.

Liczę tutaj także na Pomoc kolegi @mechanitronik Ponieważ on już robił coś takiego i pewnie wie jak by to podłączyć. :)
« Ostatnia zmiana: 08 Lutego 2013, 15:01:12 wysłana przez Damianek2000 »

Offline Davidsonxx

  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Hamulec zasadniczy i pomocniczy?
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Lutego 2013, 15:02:53 »
PS: Myślałem coś o potencjometrach ale to się nie zgra z Maszyną.

Dlaczego?

Offline Damianek2000

  • Wiadomości: 98
  • Bez pracy niema Kołaczy..
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Hamulec zasadniczy i pomocniczy?
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Lutego 2013, 15:06:35 »
No bo w exe jest tak że in dłużej przytrzymasz num1 tym więcej się przesunie hamulec. Tak już jest zaprogramowane. Jak byś to zrobił na potencjometrach?  Tutaj to się kłania przeróbka EXE ;/

Offline popatrz

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Hamulec zasadniczy i pomocniczy?
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Lutego 2013, 15:08:10 »
Teoretycznie: potencjometr, przetwornik a/c i oprogramowany mikrokontroler (+trochę elementów R/C po drodze") w skrócie. Układ niezbyt skomplikowany ale wymaga wiedzy nt. elektroniki cyfrowej. Praktycznie - nie robiłem tego i mi się nie chce, ale pewnie tak bym kombinował.

Offline Davidsonxx

  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Hamulec zasadniczy i pomocniczy?
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Lutego 2013, 15:18:19 »
http://www.youtube.com/watch?v=tl5UffOCzUQ - sterowanie za pomocą PoKeys jest zaimplementowane w exe.

Offline Damianek2000

  • Wiadomości: 98
  • Bez pracy niema Kołaczy..
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Hamulec zasadniczy i pomocniczy?
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Lutego 2013, 22:31:37 »
Ja tutaj widze tylko działanie a nie wiem dalej jak to podłączyć do maszyny/ Czy ktoś by mógł to mniej więcej opisać lub dać jakiś schemat (info co do programu, sterownika itp)