Autor Wątek:  Wirus Policja  (Przeczytany 5050 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PX48-28

  • Wiadomości: 238
  • PR-o maniak.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Wirus Policja
« dnia: 23 Stycznia 2013, 17:56:25 »
Dzisiaj z przykrością stwierdziłem że mój komputer został zainfekowany wirusem UKASH zwanym Policją, założyłem ten temat po to by napisać o swoim odkryciu, gdy ktoś złapie go w przysłości i nie będzie mógł niczego zrobić to należy wcisnąć i przytrzymać przycisk startu do momętu zniknięcia planszy, odzyskamy wtedy kontrole nad komputerem. Wirus pochodził ze strony -naprawataboru.pl/et22/ Uważajcie!!!!

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: Wirus Policja
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Stycznia 2013, 18:03:46 »
Mam nadzieję, że nikt nie złapie haczyka i nie będzie tak głupi, że zapłaci okup za odblokowanie kompa.

Offline PX48-28

  • Wiadomości: 238
  • PR-o maniak.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Wirus Policja
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Stycznia 2013, 18:07:01 »
A no zapomniałem dodać żeby nie płacić, to zwykłe złodziejstwo!!!

Offline matikolejarz

  • Wiadomości: 240
  • EP07- 361
    • Zobacz profil
    • Shakes and Fidget
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wirus Policja
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Stycznia 2013, 18:10:06 »
Jest na to podobno odpowiedni kod, który wpisuje się w takie pole które jest tam pokazane. OIDP wirus sprawdza tylko pierwsze i ostatnie cyfry kodu, więc łatwo go oszukać. Tylko trzeba jeszcze znać te cyfry...

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Wirus Policja
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Stycznia 2013, 18:20:17 »
Ja złapałem tego wirusa już jakieś 3 tygodnie temu. Przyznam na początku zrobiło mi się gorąco. Natomiast pozbyłem się go używając opcji przywracania systemu.

Offline Tomnord15

  • Wiadomości: 603
  • Fan ET21
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Wirus Policja
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Stycznia 2013, 18:29:02 »
Jest na to podobno odpowiedni kod, który wpisuje się w takie pole które jest tam pokazane. OIDP wirus sprawdza tylko pierwsze i ostatnie cyfry kodu, więc łatwo go oszukać. Tylko trzeba jeszcze znać te cyfry...
Cyfry te podane były na stronie Cert Polska, ale nowe wersje tego wirusa są już mocniej zabezpieczone i nie da się tak łatwo ich usunąć. Tu są opisane metody usuwania tego wirusa.

http://www.cert.pl/news/5707
T.N

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Wirus Policja
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Stycznia 2013, 17:40:51 »
Wystarczy uruchomić w trybie awaryjnym, wyłączyć natręctwo w autostarcie i w trybie normalnym przelecieć dyski antywirem. Miałem go.

Offline Husarz

  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wirus Policja
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Stycznia 2013, 17:58:07 »
Włączamy awaryjny z dostępem do sieci - ściągamy program ComboFix i dajemy mu pracować ;)

Offline Davidsonxx

  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wirus Policja
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Stycznia 2013, 18:44:30 »
Włączamy awaryjny z dostępem do sieci - ściągamy program ComboFix i dajemy mu pracować ;)

Stanowczo odradzam. ComboFix potrafi zrobić siekę z systemu, jeżeli nie umie się go stosować. Polecam przeczytać: http://www.fixitpc.pl/topic/7-dezynfekcja-narzedzie-combofix/#cf5.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Wirus Policja
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Stycznia 2013, 18:48:25 »
Coś o tej sieczce wiem, bo musiałem system po tym na nowo instalować. Zaczęło się jakieś odliczanie potem reset jeden i drugi i się potem okazało, że brakuje mi sterownika do karty sieciowej heh.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Husarz

  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wirus Policja
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Stycznia 2013, 18:49:57 »
Włączamy awaryjny z dostępem do sieci - ściągamy program ComboFix i dajemy mu pracować ;)

Stanowczo odradzam. ComboFix potrafi zrobić siekę z systemu, jeżeli nie umie się go stosować. Polecam przeczytać: http://www.fixitpc.pl/topic/7-dezynfekcja-narzedzie-combofix/#cf5.

Miałem już ten shit kilka razy i każdy znajomy informatyk polecał ten program. Ja żadnego takiego problemu nie miałem ;)

@Sawi - trzeba po prostu umieć tego używać.

Offline czakulec1825

  • Wiadomości: 152
  • Koleje Dolnośląskie S.A.
    • Zobacz profil
    • Legnicka Galeria Kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wirus Policja
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Stycznia 2013, 19:00:16 »
A no zapomniałem dodać żeby nie płacić, to zwykłe złodziejstwo!!!
Siostra na lapku tego syfa złapała, okup wynosił 10,000€! Ale tryb awaryjny z dostępem do sieci i antywirus załatwiło sprawę.
Koleje Dolnośląskie S.A

Windows 8 32bit, 2GB RAM, Nvidia Geforce GT220 1GB.

Offline Davidsonxx

  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wirus Policja
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Stycznia 2013, 19:04:46 »
Miałem już ten shit kilka razy i każdy znajomy informatyk polecał ten program. Ja żadnego takiego problemu nie miałem ;)

@Sawi - trzeba po prostu umieć tego używać.

Jeżeli kolega powiedział "odpal to, a rozwiąże wszystkie twoje problemy" bez spojrzenia w system, to nie jest informatykiem, tylko ryzykantem. Nie sztuką jest coś uruchomić, trzeba umieć sobie poskładać system, jeśli coś pójdzie nie tak.