Autor Wątek:  Dziwne pasy  (Przeczytany 6788 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TheArejon

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 170
  • I like horn ST44!
    • Zobacz profil
    • Youtube
  • Otrzymane polubienia: 0
Dziwne pasy
« dnia: 04 Stycznia 2013, 16:48:13 »
Mając problemy z SPKS ściągnąłem na nowo paczkę PC2011, jednak powstały inne problemy, a mianowicie dziwne pasy ciągnące się przez całą scenerię. Występują we wszystkich sceneriach oprócz TD.
« Ostatnia zmiana: 04 Stycznia 2013, 17:43:55 wysłana przez TheArejon »
Kolejowa Galeria TheArejon'a thearejon.cba.pl

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Dziwne pasy
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Stycznia 2013, 16:52:45 »
Są jakieś problemy z wyświetlaniem tree.inc na SPKS, ale dlaczego - nie wiem. U mnie jest w porządku.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Dziwne pasy
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Stycznia 2013, 16:54:47 »
OIDP, chodziło o usunięcie z listy separatorów przecinka. Załącz tree.inc (scenery/tree.inc).
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline TheArejon

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 170
  • I like horn ST44!
    • Zobacz profil
    • Youtube
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne pasy
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Stycznia 2013, 16:57:20 »
Tutaj już używam zwykłe EXE390 no nowo ściągniętej paczce.
Kolejowa Galeria TheArejon'a thearejon.cba.pl

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Dziwne pasy
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Stycznia 2013, 16:58:44 »
Paczka nie ma pliku informacyjnego, więc proszę przeczytać koniecznie szczegółowe informacje o wersji 390 EU07.EXE oraz zapoznać się z uwagami do wersji 372 (wypakować sobie załączone tam pliki albo pobrać SP1). Zawartość archiwum należy wypakować do katalogu z EU07.EXE, ewentualnie zmienić nazwę pliku EU07_390.EXE na EU07.EXE.
SPKS@390 też to dotyczy.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Dziwne pasy
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Stycznia 2013, 17:41:37 »
Masz przecinki w pliku tree.inc. Prosiłem Cię o załączenie tego pliku - nie zrobiłeś tego, ale to i tak raczej pewne. Zamień przecinki na średniki lub spacje.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Dziwne pasy
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Stycznia 2013, 17:45:19 »
Wypakuj pliki załączone do exe 372.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Dziwne pasy
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Stycznia 2013, 17:45:38 »
Chwila, bo już ta bajka była poruszona tutaj. Więc to tyle w tym temacie.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline oscyp

  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne pasy
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Stycznia 2013, 19:29:49 »
Tam był brak drzew, a tu są paski. Też miałem ten problem, pomogło mi ponowne zainstalowanie EXE, i SPKS.
Pozdrawiam

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Dziwne pasy
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Stycznia 2013, 19:36:29 »
W jednym miejscu ich brakuje, bo w innym wyświetlają się jako paski. Też zastanawiałem się czy dorzucać również te drzewa do wersji 390, ale liczyłem na inteligencję użytkowników. Jeszcze trochę i nabiorę przekonania, że jedyne, co warto wydawać, to paczka całościowa.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Dziwne pasy
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Stycznia 2013, 19:36:38 »
Tam był brak drzew, a tu są paski. Też miałem ten problem, pomogło mi ponowne zainstalowanie EXE, i SPKS.
Bo te paski to są właśnie drzewa. U mnie również występował owy błąd i po ściągnięciu exe 372 wraz z dodatkami załączonymi do tego exe błąd z drzewkami zniknął.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline TheArejon

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 170
  • I like horn ST44!
    • Zobacz profil
    • Youtube
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne pasy
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Stycznia 2013, 19:56:39 »
Problem rozwiązany, wypakowałem następujące pliki z EXE372.
Kolejowa Galeria TheArejon'a thearejon.cba.pl

Offline popatrz

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Dziwne pasy
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Stycznia 2013, 22:19:56 »
Jeszcze trochę i nabiorę przekonania, że jedyne, co warto wydawać, to paczka całościowa.
Ta chwila zapewne nadejdzie, bo mając marchewkę (fajne nowe funkcje) ludziska zapominają o kiju (konieczności przestrzegania pewnych opisanych co prawda założeń) i przypominają sobie o nim dopiero jak ten kij się uaktywni ;) Może warto zrobić dział "Publikacje testowe - tylko dla zaawansowanych", w których pojawiałyby się produkty do ogólnego testowania z planami wprowadzenia ich do następnej paczki, ale niekompatybilne z obecną paczką? Wszelkie komentarze i uwagi byłyby moderowane przez autora wątku i wrzucane na bocznicę, jeśli rozwiązanie jest w opisie.

Offline TheArejon

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 170
  • I like horn ST44!
    • Zobacz profil
    • Youtube
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne pasy
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Stycznia 2013, 12:55:36 »
Jeszcze trochę i nabiorę przekonania, że jedyne, co warto wydawać, to paczka całościowa.
Ta chwila zapewne nadejdzie, bo mając marchewkę (fajne nowe funkcje) ludziska zapominają o kiju (konieczności przestrzegania pewnych opisanych co prawda założeń) i przypominają sobie o nim dopiero jak ten kij się uaktywni ;) Może warto zrobić dział "Publikacje testowe - tylko dla zaawansowanych", w których pojawiałyby się produkty do ogólnego testowania z planami wprowadzenia ich do następnej paczki, ale niekompatybilne z obecną paczką? Wszelkie komentarze i uwagi byłyby moderowane przez autora wątku i wrzucane na bocznicę, jeśli rozwiązanie jest w opisie.

Heh śmieszne, kilka osób trochę tutaj czegoś nie rozumie. Po co w ogóle jest to forum? Do czego jest stworzone? Jakie tematy można poruszać? Na forum prowadzi się konwersacje użytkowników na różnego typu tematy. Ja tutaj widzę dział "Pomoc doraźna", to po co on tu w ogóle jest, usunąć go i po prolemie. Są takie osoby z charakteru i przyznam się, że taką i ja jestem która lubi mieć tzw. podane wszystko na tacy. Ściąganie dodatkowych plików do sypiącej się paczki to naprawdę jest wkurzające. Jakiś dodatek przechodzi kilka miesiący testy, a 100% gwarancji nigdy nie ma. Ja nie jestem twórcą i w pewnych sytuacjach sam sobię nie poradzę. Pozdrawiam całą wyższą hierarchię.

Wszelkie komentarze i uwagi byłyby moderowane przez autora wątku i wrzucane na bocznicę, jeśli rozwiązanie jest w opisie.
Kolega chyba nie doczytał dokładnie. Proponuję jeszcze raz przeczytać moją propozycję i dodatkowo opis działu "Pomoc doraźna".

  Dodano: 05 Stycznia 2013, 13:34:51
Ściąganie dodatkowych plików do sypiącej się paczki to naprawdę jest wkurzające. Jakiś dodatek przechodzi kilka miesiący testy, a 100% gwarancji nigdy nie ma.
Paczka 2011 i nakładka w postaci SP1 były testowane i wydane jako działające poprawnie. Dodatki SPKS i exe 390 miały wyraźnie zaznaczone w opisie, że mogą nie działać poprawnie z niektórymi elementami paczki. Nie wiem, dlaczego więc pada tu określenie "sypiąca paczka". Może po prostu jestem jakiś ograniczony?

Ja już zakończyłem rozmowę, ale widze, że kolega chce ją nadal kontynuować. Pozdrawiam.


Temat do zamknięcia.
« Ostatnia zmiana: 05 Stycznia 2013, 13:40:33 wysłana przez TheArejon »
Kolejowa Galeria TheArejon'a thearejon.cba.pl

Offline popatrz

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Dziwne pasy
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Stycznia 2013, 13:25:59 »
Najpierw pretensje, później zamykanie na siłę mimo wyjaśnień. Dziwna ta "rozmowa". Pozdrawiam także.
« Ostatnia zmiana: 05 Stycznia 2013, 13:53:05 wysłana przez popatrz »

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Dziwne pasy
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Stycznia 2013, 13:48:28 »
Heh śmieszne, kilka osób trochę tutaj czegoś nie rozumie. Po co w ogóle jest to forum?
Po to żeby użytkownicy czytali posty i opisy ze zrozumieniem. Po to jest to forum. Jak jesteś wygodnicki, to po prostu nie pobieraj dodatków, które są oznaczone jako nie w pełni zintegrowane z resztą paczki.
Temat do zamknięcia.
Nie, teraz jest temat do zamknięcia, po obronie niesłusznych ataków w stronę tych co coś dla MaSzyny robią.

Offline kocio

  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Dziwne pasy
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Stycznia 2013, 17:08:34 »
Witam. Też jestem mało kumatym w temacie ale Benek w krótkim zdaniu zawarł cały sens działu Pomoc doraźna. Czytać trzeba nawet dziesięć razy, żeby chwycić sedno. Masz 100% racji. Pozdrawiam.