Autor Wątek:  Materiały zdjęciowe dla ZNTK UP5358  (Przeczytany 5354 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline up5358

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Materiały zdjęciowe dla ZNTK UP5358
« dnia: 02 Stycznia 2013, 18:16:54 »
Witam

Zwracam się z gorącą prośbą (jeśli ktoś posiada i mógłby udostępnić) o zdjęcia pojazdów 102E (PKP seria EP08) w malowaniu granatowym (potocznie barwy te były zwane "smerfetka"/"dykta"). W tym malowaniu występowały: EP08-007 (jako pierwsza), 001, 008, 010, 011, 012 i 013 (006 i 009 zostały z pomarańczowo-brązowego przemalowane w obecnie obowiązujące).

Pod spodem link do galerii:
http://rail.phototrans.eu/14,20312,0,PaFaWag_102E_EP08_007.html

Prośbę motywuję faktem, że w symulatorze mamy 4E, oraz 303E w podobnej wersji tego malowania, natomiast 102E żadnej. Wyrażam chęć zmiany tego.

Druga część prośby:

Poszukuję pod kątem tekstur zdjęć ET22 z " kwadratowymi wiadrami" dla niskich numerów (pod spodem zdjęcia dla zobrazowania, o jaki typ reflektorów chodzi, ponieważ część osób zaczęła mi przesyłać zdjęcia "rekinów" twierdząc, że to są te "kwadratowe wiadra"). Zdjęcia własne sprzed około 10-ciu lat. Dodatkowo DOBRE zdjęcia ET22 z żółtymi pasami wzdłuż pudła, oraz w malowaniu po Mińsku Maz (zdjęcie ET22-012, która tam przeszła....naprawę główną w latach 90-tych). Zdjęcia poglądowe ze zbiorów własnych publikuję.

Prośbę motywuję: ET22 z "kwadratowymi wiadrami" jest w symulatorze sztuk - 2, a pasuje więcej zrobić. ET22 w malowaniu po Mińsku nie ma w ogóle (Podpowiedź: na przełomie wieków nosiły to malowanie m.in: ET22-011, 012 (obie wówczas z Czechowic Dziedzic), ET22-629, 682 (jedna była z CM Łódź lub nawet obydwie - nie pamiętam),675,  ET22-1172 z CM Czechowice Dziedzice. W symulatorze ET22 w tym malowaniu całe 0, słownie ZERO sztuk.

Trzecia i ostatnia część prośby:

Jakby ktoś się mógł podzielić JEDNYM, wyraźnym, w miarę PROSTOPADLE wykonanym zdjęciem herbu lokomotywowni Kraków Prokocim.
Podesłane przeze mnie było zrobione na wraku ET21-260 lub 264. Jest wyblakłe i brakuje górnej części. 
Jest mi ono potrzebne w związku z projektem pewnej ET21 z Prokocimia o numerze 200, lub EU07-002 (zobaczę, z którą lepiej będzie robić ze skanów zdjęć - nie ma innej możliwości, bo wówczas dostęp do obecnej, cyfrowej technologii robienia zdjęć był znikomy). Owe logo na zdjęciach mam mało wyraźne i będzie trzeba "podstawiać". Bez tego logo nie mogę wydać tekstury.

Nie długo tory w ZNTK opuszczą EU07-334, 336, 1517, oraz ET22-767. Zrobi się miejsce pod kolejne lokomotywy. Chciałbym zrobić coś ciekawszego i mam nadzieję, że użytkownicy mi w tym pomogą udostępniając odpowiednie materiały.

Edit2: Zdjęcia mogą być cyfrowe, lub w przypadku posiadania analogowych, a braku cyfrowych poproszę dobre skany. W skrajnych przypadkach (nikt nie myślał o robieniu pod tekstury w latach np 90-tych ubiegłego stulecia) może być wyraźne czoło i choćby jeden bok. W jeszcze bardziej skrajnych przypadkach - nie muszą należeć do tego samego egzemplarza. Użytkownik @Cesky Kretek pokazał na screenach, że można czasem wykonać dobrą teksturę tylko na podstawie zdjęć poglądowych i odpowiednich umiejętności. Inny użytkownik zaprezentował nie dawno wagony pasażerskie 111a i pochodne w malowaniu oliwkowym (tym ciemnym), które udało się opublikować. Podejmę się podobnego zadania w kwestii lokomotyw.  Zdjęcia można załączyć w temacie zdjęć na tekstury podając link tutaj lub poprzez PW.
Osoby nie posiadające konta w forum mogą je założyć, lub za pośrednictwem osób posiadających tutaj konto wspomóc moją pracę. Gorąca prośba o podanie też kto jest wykonawcą zdjęć, bądź nicku. Jest to istotne gdyż umieszczę autora zdjęć na teksturze.
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2013, 18:40:33 wysłana przez up5358 »

Offline up5358

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Materiały zdjęciowe dla ZNTK UP5358
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Stycznia 2013, 19:59:26 »
Witam,

Dziękuję użytkownikom za nadesłane materiały, zarówno w kwestii ET22, jak i herbu Prokocimia. Zostaną one wykorzystane, gdy powrócę do teksturowania.  Proszę uprzejmie moderatorów/administrację o czasowe zamknięcie toru wjazdowego do tematu, gdyż do czasu ukończenia tego co w podpisie nie będę prosił o kolejne materiały. Pracy nad obecnymi jest wystarczająco sporo.

Zamykam.
Rozi


Otwieram na życzenie autora.
Benek
« Ostatnia zmiana: 13 Maja 2013, 18:52:22 wysłana przez Benek »

Offline up5358

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Materiały zdjęciowe dla ZNTK UP5358
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Maja 2013, 19:00:27 »
Dziękuję @Benku za otworzenie.

Mam do Was serdeczną prośbę o materiały na teksturę dla ET22-243. Swoich sił próbuję z materiałami z postu @Hanysa: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,7953.msg262060.html#msg262060. Jednak część jest robiona w słońcu, brakuje drugiego boku, więc generalnie praca na tym materiale nie jest nie możliwa, lecz bardzo utrudniona.

Swoją prośbę argumentuję faktem, że w spółce PKP Cargo była to jedyna ET22, z "kwadratowymi wiadrami", która dostała, wówczas, nowe, niebieskie barwy tego przewoźnika. Takiej w symulatorze nie mieliśmy, a bardzo bym chciał zmienić ten stan rzeczy. Jeśli jest ktoś w stanie pomóc to bardzo proszę o stosowne informacje poprzez wiadomość prywatną.

UP5358