Autor Wątek:  El2  (Przeczytany 9952 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
El2
« dnia: 26 Listopada 2004, 11:15:20 »
Tak, ZT-POZNAŃ go robi, jesli dobzre pamiętam. Całkiem ładnie wychodzi. Ej, a może by EL2 ? Gdybym dostał dobre zdjęcia, sam bym go zaczął robić, ale nie mam dobrych fotek na textury :(
Pozdrawiam serdecznie!

Offline ZT-POZNAN

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 493
  • PKP Cargo S.A
    • Zobacz profil
    • Wszystko o ET22
  • Otrzymane polubienia: 0
El2
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Listopada 2004, 14:56:01 »
Cytat: "TruckeR"
Tak, ZT-POZNAŃ go robi, jesli dobzre pamiętam. Całkiem ładnie wychodzi.


Tak robie go. Model jest już na ukończeniu zostało kilka poprawek i mapowanie. Wydaje mi się że bedzie to prezent jak znalazł na Wigilie :)))))))
www.et22.pl - zapraszam

Offline Bartek

  • Wiadomości: 378
  • MaSzyna Team Member since 2003
    • Zobacz profil
    • http://republika.pl/gliniecki
  • Otrzymane polubienia: 5
El2
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Listopada 2004, 15:39:05 »
Głupio spytam: dumb czy do jeżdżenia? Ale pewnie dumb... :/
Pozdrawiam z Gdyni Wielkiego Kacka,
Bartek

Offline ZT-POZNAN

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 493
  • PKP Cargo S.A
    • Zobacz profil
    • Wszystko o ET22
  • Otrzymane polubienia: 0
El2
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Listopada 2004, 16:01:48 »
Cytat: "Bartek"
Głupio spytam: dumb czy do jeżdżenia? Ale pewnie dumb... :/


Dumb napewno ale czy bedzie kabina :)))))
www.et22.pl - zapraszam

Offline Ra3ek

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
El2
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Listopada 2004, 16:14:52 »
Cytuj
Ej, a może by EL2 ? Gdybym dostał dobre zdjęcia, sam bym go zaczął robić, ale nie mam dobrych fotek na textury :(


A moze zamiast zabierać sie za 10 projektów naraz skupił byś się na jednym. Zacząłeś EM10 i co?

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
El2
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Listopada 2004, 16:31:38 »
A moze darowalbys sobie pouczanie tworcow? Bedzie robil to co bedzie chcial.
Mnie osobiscie np. trafia od siedzenia non stop nad jedna tylko rzecza.
Pozdrawiam,
Winger

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
El2
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Listopada 2004, 18:27:09 »
Mój projekt EM10 zdechł, bo:
-ktoś zrobił inny model; [to w sumie nie problem, moze być więcej]
-Brakło mi zdjęć na textury [tu już spory problem]
A modelu do Maszyny bez tekstur nie da się zrobić - tzn. da się, ale by to wyglądało beznadziejnie. Ja też lubię robić 1000 projektów i ich potem nie kończyć, bo mi się nudzą :] takie lepsze, udane to kończe, ale jak nie mam zdjęc , chęci* etc - to nici z modelu. Co do Em10, to brakło mi zdjęć z frontu, profilu itp. GŁupio by to wyglądało, jeśli miałby przód tej nowej przerobionej wersji, a boki starszej.
*Chęci też mi później brakło.
Pozdrawiam serdecznie!

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
El2
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Listopada 2004, 18:51:10 »
Cytat: "TruckeR"
Ej, a może by EL2 ?


Hmm, jestem miłośnikiem tej serii i byłoby ciekawie. Jednak jak wiesz, "krokodyle" pracują tylko w przemyśle (KWB Konin, KWB Turek - w 1998 jeszcze w KCW Kujawy, a dawniej w ZGH Zębiec) i wobec tego, aby takowy okaz pracował tam, gdzie powinien potrzebna by była do tego trasa (bocznica) itd. o odpowiednim klimacie. Ja jej nie zrobię, inni koledzy pewnie też, gdyż pracują nad projektami związanymi z PKP. Tak czy inaczej pomysł ciekawy!
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
El2
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Listopada 2004, 20:03:02 »
Cytat: "Jaco"
aby takowy okaz pracował tam, gdzie powinien potrzebna by była do tego trasa (bocznica) itd. o odpowiednim klimacie. Ja jej nie zrobię, inni koledzy pewnie też(...)Tak czy inaczej pomysł ciekawy!


To mi przypomniało o Lxd2 i wąskich torach... ech... to też był ciekawy pomysł ale chyba nie chwycił za bardzo... :(

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
El2
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Listopada 2004, 20:34:41 »
No właśnie Hejnal, co z Twoim LXD2 ? Ja czekam na niego z niecierpliwością. Jakbym mógł, to bym pomógł, tylko że u mnie takie nie jeżdżą. A El2.. CHyba pasowałby na QUARKMCE, tylko musze mieć zdjęcia z wielu stron JEDNEGO egzemplarza (tak jak było z EM10 - miałem zdjęcie z przodu po remoncie, i z boku tego starego).
Pozdrawiam serdecznie!

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
El2
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Listopada 2004, 20:39:29 »
Cytat: "TruckeR"
A El2.. CHyba pasowałby na QUARKMCE...


Nie widzę tam dla niego pracy. Czyżby manewry w Dejawach? EL2 wykonują w realu specyficzną pracę i nie widzę tutaj wykorzystania ich lub dopasowania do istniejących tras. Zresztą nie ma co gdybać - modelu EL2 (LEW) na razie nie ma.
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline ABu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 45
El2
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Listopada 2004, 23:20:05 »
Jak tylko się wygrzebię z gorączki, to poprawię ostatnie (mam nadzieję) bugi ze sprzęgami. W nowej wersji będzie już można łączyć i rozłączać dowolne wagony, należące do prowadzonego pociągu. Wszystko to w trybie freefly. Np. będzie można gdzieś zostawić 3 ostatnie wagony, a z resztą pojechać dalej. Jakie to ma znaczenie dla manewrów chyba nie muszę nikogo uświadamiać :)

pozdrawiam
ABu

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
El2
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Listopada 2004, 13:02:06 »
A właściwie to ten cały EL2 to jest lokomotywą liniową, czy manewrową ? Niewiele o niej wiem, ale wygląda ciekawie, dlatego się nią nieco zainteresowałem. Nawet szukałem na Googlach itd. i nie wyszukało mi nic specjalnego, żadnego zdjęcia dokładnie z boku nadającego się na textury, wzory do zrobienia modelu etc.
Pozdrawiam serdecznie!

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
El2
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Listopada 2004, 13:12:32 »
Cytat: "TruckeR"
No właśnie Hejnal, co z Twoim LXD2 ?


Model jest. Nawet wystawiłem go w Betatesterach, ale bez odzewu :(. Nie ma natomiast trasy do niego. Ja jej nie zrobie bo to jest za trudne dla mnie (może się kiedyś nauczę).

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
El2
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Listopada 2004, 14:09:06 »
Cytat: "TruckeR"
A właściwie to ten cały EL2 to jest lokomotywą liniową, czy manewrową ? Niewiele o niej wiem, ale wygląda ciekawie, dlatego się nią nieco zainteresowałem.


Maszyny te w Polsce wykonują jedną i drugą pracę. O ile w KCW Kujawy EL2 prowadziły w ostatnim okresie służby tylko manewry http://www.przewoznicykolejowi.kolej.szczecin.pl/Przewoznicy/KCWKujawy/EL2.htm o tyle w KWB Konin i Turek głównie prace liniowe http://www.ufo.kolej.szczecin.pl/galeria/przemysl/el2/el2-20.jpg. Generalnie są to loki o charakterystyce uniwersalnej. Ich praca liniowa też nie należy do imponujących, tak więc słowo "liniowa" jest nieco przesadzone. Ich "liniowa" praca ogranicza się do prowadzenia składów z węglem brunatnym (głównie po 10 wagonów typu "Talbot") z odkrywek do konkretnych elektrowni, gdzie jest on wyładowywany na estakadach (np. EL Pątnów). Długość tych relacji sięga 20 - 30 km, a Vmax 40 - 60 km/h. Dodam tylko, że ich nacisk na oś wynosi 25t, co jest ewenementem w PL.
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline Szymon

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
El2
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Listopada 2004, 15:39:09 »
Cześć słuchajcie co do EL2 to moze być mały problem bo nie zdjeć nadjaących sie na tekstury,szukałem wszędzie ale nic jedyne co pozostaje to spróować zrobić teksrurke własnoręcznie.
Postęp prac nad trasą------>80%-prace skoncentrowane na lokomotywie 401Da,więcej czytaj w dziale "Tabor"
--------------------------------------------------
Jesli uważasz ze ci pomogłem ,to możesz odwdzięczyć mi się za to plusikiem:)

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
El2
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Listopada 2004, 15:46:34 »
Widzę, że jest zainteresowanie konstrukcją elektryków EL2. W związku z tym, że "siedzimy" w temacie ET40 może warto założyć nowy wątek osobno, żeby nie mieszać tutaj...?
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
El2
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Listopada 2004, 17:18:14 »
Cytat: "Szymon"
Cześć słuchajcie co do EL2 to moze być mały problem bo nie zdjeć nadjaących sie na tekstury,szukałem wszędzie ale nic jedyne co pozostaje to spróować zrobić teksrurke własnoręcznie.


Najpierw potrzebny jest chyba model i są tutaj przynajmniej 2 rodzaje: z patykami górnymi i bocznymi oraz tylko z górnymi. Niektóre egzemplarze różnią się jeszcze układem lamp. Teksturę można zrobić próbnie samemu na podstawie dostępnych fotek, a docelowo należałoby napisać pismo do KWB w sprawie pozwolenia na fotki i obcykać krokodyle z każdej strony. Byłem w KWB Konin i KCW Kujawy i wiem, że nie robią problemów - tylko należy ich uprzedzić.
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
El2
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Listopada 2004, 17:20:00 »
Fajnie, zę przenieśliście temat, tylko z pierwszego postu tak wynika, jakby ZT-Poznań robił EL2 , oraz, jakbym to ja założył ten temat : )
Pozdrawiam serdecznie!

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
El2
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Listopada 2004, 17:25:22 »
Proponuję, aby ten wątek zaczynał mój post "Wysłany: Pią Lis 26, 2004 18:51"... i dalej będzie już wszystko jasne.
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
El2
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Listopada 2004, 22:49:41 »
Cytuj
(...) Są tutaj przynajmniej 2 rodzaje: z patykami górnymi i bocznymi oraz tylko z górnymi. Niektóre egzemplarze różnią się jeszcze układem lamp.
Widziałem zdjęcia róznych egzemlparzy . Własnie w Atlasie Lokomotyw jest EL2 nr. 4, która ma takie małe lampy, a wiele lokomotyw na zdjęciach w Internecie ma inne, większe lampy. A pantografom się nie przyglądałem.
Pozdrawiam serdecznie!

Offline Szymon

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
El2
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Listopada 2004, 11:02:39 »
co do modelu to ja mam kilka zdjęć to mge je udostepnić i wtedy według tych zdjęć mozna by było skleić model.jeśli kotś jest zainetresowany tymi zdjęciami to prosze o kontakt
Postęp prac nad trasą------>80%-prace skoncentrowane na lokomotywie 401Da,więcej czytaj w dziale "Tabor"
--------------------------------------------------
Jesli uważasz ze ci pomogłem ,to możesz odwdzięczyć mi się za to plusikiem:)