Autor Wątek:  Ilostan pojazdów trakcyjnych by ForumKolejowe.pl  (Przeczytany 5442 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mikrobart

 • Wiadomości: 14
  • Zobacz profil
  • ForumKolejowe.pl
 • Otrzymane polubienia: 0
Ilostan pojazdów trakcyjnych by ForumKolejowe.pl
« dnia: 27 Grudnia 2012, 18:49:23 »
Szanowni Państwo - pozwolę sobie przekopiować opis projektu z ForumKolejowe.pl na Państwa Forum. Myślę, że jest tu sporo osób interesujących się taborem, które uznają nasz projekt za bardzo wartościowy. Proszę także nie traktować wiadomości jako spam - to przede wszystkim zaproszenie do współpracy.

www.forumkolejowe.pl/ilostan

Cytuj
24 grudnia 2012 r. to dzień ważny pod wieloma względami. Oprócz atmosfery zbliżających się świąt miłośnicy kolei powinni odczuć także atmosferę ważnego dla nich wydarzenia. Otóż – po prawie roku pracy, setkach godzin spędzonych przy tworzeniu stosownych narzędzi, setkach błędów i propozycji usprawnień zgłoszonych przez testerów ukazał się Ilostan Pojazdów Trakcyjnych przygotowany przez społeczność ForumKolejowe.pl.

Dostępny jest pod adresem www.forumkolejowe.pl/ilostan

Czym jest nasze narzędzie? IPT to baza wszelkich danych o pojazdach, które pojawiały się na polskich torach dawniej, pojawiają się teraz oraz pojawić się dopiero mają zamiar. Projekt zakłada zebranie istotnych danych na temat taboru w jednym miejscu. I tak – typowa ilostanowa karta pojazdu zawiera dane o historii przydziałów danej jednostki, o historii jej napraw, malowań, przebytych wypadkach. Dowiedzieć się możemy także o tym, co ciekawego przytrafiło się danemu pojazdowi podczas jego pracy – do tego służy pole „Zdarzenia”.

Można by rzec – nudno, same literki i cyferki. Nic bardziej mylnego. IPT to także autorski, napisany od zera skrypt galerii zdjęć, który jest dostosowany do wymagań tego typu bazy. Teraz dane o rewizji to nie tylko data - do wpisu można dołączyć stosowne zdjęcie – wtedy każdy zobaczy, jak wygląda dany pojazd aktualnie. A co, jeśli chcemy sięgnąć do historii? IPT pozwala na dodanie zdjęć historycznych.

Przy skrypcie działa także galeria filmów – dla miłośników oglądania kolei w ruchu.
Projekt Ilostanu Pojazdów Trakcyjnych powstał z potrzeby uporządkowania olbrzymiej wiedzy, jaką posiadają polscy miłośnicy kolei w jednym miejscu – dla wygody nas, hobbystów oraz ludzi, którzy po prostu chcą zobaczyć, jaką historię ma pojazd, którym codziennie dojeżdżają do pracy lub szkoły.

Projekt jest otwarty na każdego. Jeśli widziałeś pojazd po naprawie, byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia, wypadku, zrobiłeś piękne zdjęcie czy nagrałeś niebanalny film – możesz się tym z nami podzielić! Każdy użytkownik ForumKolejowe.pl może zalogować się do ilostanu (danymi z forum – ilostan nie wymaga oddzielnego konta) i dodać dane. Po akceptacji moderatora ilostanu pojawią się one na karcie danego pojazdu i będą widoczne dla każdego.
Dla ułatwienia korzystania z IPT powstała seria filmów instruktażowych przygotowana przez pitagorasa23, dostępna na kanale ForumKolejowe.pl na portalu YouTube.

Nic nie byłoby możliwe, gdyby nie wytrwała i genialna praca twórcy wszystkich narzędzi i programistycznej otoczki ilostanu – Przemysława Szkatuły, junior-administratora ForumKolejowe.pl znanego jako „przem710”. Warto nadmienić, że wszystkie narzędzia z których korzysta projekt są autorskie – każda jedna powstała w głowie Przemka, on też przelał ją na tysiące linii kodu.

Jeśli projekt budzi Wasze zainteresowane, drodzy Państwo – zapraszamy na jego stronę: www.forumkolejowe.pl/ilostan Wszelkie propozycje zmian i zastrzeżenia prosimy składać w specjalnym temacie na ForumKolejowe.pl
W przypadku pytań zapraszam także do ich zadawania w tym wątku - postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości.
Ogólnopolskie forum miłośników kolei ForumKolejowe.pl
www.forumkolejowe.pl

Offline MaciejM

 • Wiadomości: 4095
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 1232
Odp: Ilostan pojazdów trakcyjnych by ForumKolejowe.pl
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Grudnia 2012, 16:31:36 »
Cześć! W połowie sierpnia zeszłego roku skontaktował się ze mną kolega @przem710 z zapytaniem dot. rewizji jednej lokomotywy i zdradził mi że jest przygotowywane coś takiego. Wtedy zadeklarowałem moje wsparcie w tym temacie. Nie pozostając bierny postaram się pomóc Wam głównie zdjęciami z "mojego" terenu czyli Warszawy i okolic.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Jeżyk

 • Wiadomości: 161
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ilostan pojazdów trakcyjnych by ForumKolejowe.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Grudnia 2012, 17:11:45 »
Też postaram się pomóc, w mojej mieścinie odstawiane są loki po służbie i przewija się ich duża ilość. Tudzież nie jestem w stanie złapać wszystkich ale zawsze coś tam przybędzie. A i mam pytanie jak się to ma do loków np. niemieckich? Niektóre są tu na stałe a niektóre tylko na pewien okres, te na stałe też jakoś tam umieszczacie?
Powróciło średniowiecze, ale bronią nie są miecze...

Offline mikrobart

 • Wiadomości: 14
  • Zobacz profil
  • ForumKolejowe.pl
 • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ilostan pojazdów trakcyjnych by ForumKolejowe.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Grudnia 2012, 17:33:49 »
Dziękuję za odpowiedzi.

Jeśli pojazd miał służbę w Polsce to znajdzie się w IPT, tak, jak np. lokomotywy serii 163.

Dzięki za deklarację pomocy, w razie jakichkolwiek pytań - proszę na PW, gg lub cokolwiek innego, na pewno pomogę i wyjaśnię co i jak ;)
Ogólnopolskie forum miłośników kolei ForumKolejowe.pl
www.forumkolejowe.pl