Autor Wątek:  Intel 965 laptop - jakie sterowniki ?  (Przeczytany 3896 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KrzysiekXF

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Intel 965 laptop - jakie sterowniki ?
« dnia: 23 Grudnia 2012, 13:11:32 »
Pozwoliłem sobie załozyć wątek dotyczący tej marnej karty graficznej ponieważ widzę , że u kilku osób z forum maszyna działa jak i u mnie to było ale teraz już nie jest. Paczke ściagałem nową i nic nie pomaga.
Wszystko było dobrze, troche czasu nie używałem maszyny i teraz wystąpił problem. Odpala Rainsted, menu głowne i po wybraniu symulacji (obojetnie której ) wyswietla sie tylko czarna ramka logu pusta w środku , puste obramowanie okna gdzie powinien być widoczny symulator. Ramka nie ma napisu "program nie odpowiada" a odczekanie na ewentualną reakcje po czasie nic nie daje. W tle słychać tylko dzwięk w postaci tykania lokomotywy. Problem wg mnie na 100% dotyczy niezgodności sterowników mimo, że sa raczej autualne ( być może w tym problem ale starszych nie znalazłem nigdzie ) . Jeśli ma ktoś taką karte i wie jak ogarnąc problem prosze o pomoc.
W załaczniku dodaje log.
Sprzet to: Procesor Intel T2390 Dual 2x 1,86GHz
Karta: Intel 965    sterownik :  Intel  8.15.10.1930
System : Windows 7 Ultimate 64 bit
« Ostatnia zmiana: 23 Grudnia 2012, 15:22:01 wysłana przez KrzysiekXF »

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Intel 965 laptop - jakie sterowniki ?
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Grudnia 2012, 15:16:18 »
Spróbuj wyłączyć/włączyć synchronizację z częstotliwością monitora, albo uruchomić symka w oknie.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Intel 965 laptop - jakie sterowniki ?
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Grudnia 2012, 15:25:17 »
Mój kolega miał podobny model też z intela, jego rozwiązaniem było wywalenie tego na śmietnik i kupienie amd'eka, choć raczej do laptopa ciężko będzie coś znaleźć. Miał problemy nie tylko z maszyną ale ogólnie niską wydajnością tych kart intelowskich.
Powróciło średniowiecze, ale bronią nie są miecze...

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Intel 965 laptop - jakie sterowniki ?
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Grudnia 2012, 17:29:50 »
Podłączę się pod temat bo po formacie zaczęło mi przycinać symulator. FPS spada z 50 do 15 na każdej scenerii. Wydaje mi się że to wina sterowników, chyba coś pokićkałem.
Mój lapek:
Procesor:Intel Core i5 2430M
Karta graficzna:Nvidia GeForce 540M 2GB
Pamięć RAM: 8GB
Załączam log.

  Dodano: 23 Grudnia 2012, 18:07:35
Sam naprawiłem. Ta linijka w logu mi nie pasowała: "Renderer: GeForce GT 540M/PCIe/SSE2". Wystarczyło w panelu sterowania Nvidii zmienić karte na GeForcea.
« Ostatnia zmiana: 23 Grudnia 2012, 18:07:35 wysłana przez Mihau »
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline kacp3r

  • Wiadomości: 185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Intel 965 laptop - jakie sterowniki ?
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Grudnia 2012, 21:55:39 »
Porada dla innych użytkowników laptopów. Oprogramowania kart graficznych nie wykrywają działania symulatora, jako porogramu. Trzeba niestety ręcznie ustawić kartę graficzną. Swoją drogą raczej ten intel nie pociągnie symulatora.
Jestem wektorem kreacji anihilacji...

Offline KrzysiekXF

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Intel 965 laptop - jakie sterowniki ?
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Grudnia 2012, 22:57:46 »
Napisałem u góry, że wcześniej na tym samym laptopie wszystko smigało bez większych problemów. Teraz zabawa konczy się po wybraniu scenerii i wciśnięciu - Uruchom symulator.
Jeśli chodzi o jakieś ręczne konfiguracje tej karty to może nie jestem zbyt biegły w komputerze bo nie widzę raczej wielkich możliwości zadziałać.
Myślę, że po prostu system zaktualizował mi sterowniki graficzne do najnowszych jakie wyszły dla tej karty. Możliwe ,że nowa wersja gryzie się z symulatorem ?

Offline popatrz

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Intel 965 laptop - jakie sterowniki ?
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Grudnia 2012, 13:36:47 »
Wyłączenie serwisów WindowsUpdate, Remote Desktop Help, Remote registry i innych mechanizmów automatycznego update to pierwszy krok, który robię po instalacji windozy. Kolejnym jest zainstalowanie i odpowiednia konfiguracja firewalla. Nic mi się wtedy "samo" nie robi.

Offline Kaczoros26

  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Intel 965 laptop - jakie sterowniki ?
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Stycznia 2013, 17:46:32 »
A czy rozdzielczość, oraz częstotliwość odświeżania ekranu, są ustawione tak samo w symulatorze, jak w systemie?
Kochaj i szalej, nie pytaj co dalej...

Offline KlimaT

  • Wiadomości: 191
  • Rąbiniak.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Intel 965 laptop - jakie sterowniki ?
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Stycznia 2013, 19:25:22 »
@Popatrz, akurat dla zwykłego usera wyłączenie windows update to nie jest dobry pomysł.