Autor Wątek:  Propozycja odnośnie radia  (Przeczytany 37066 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Propozycja odnośnie radia
« Odpowiedź #30 dnia: 11 Grudnia 2004, 20:22:19 »
Witam

Myśle że można by było stworzyć różne dźwięki do maszyny. Kwestia jest taka o odpowiedni zdefiniowanie ich w klawiszach na klawiaturze. Bo prawie wszystkie są już zajęte a biorąc pod uwage że w każdej wersji maszyny są nowe dodatkowe funkcje.
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Propozycja odnośnie radia
« Odpowiedź #31 dnia: 11 Grudnia 2004, 21:21:27 »
Cytat: "eu07-007"

Myśle że można by było stworzyć różne dźwięki do maszyny. Kwestia jest taka o odpowiedni zdefiniowanie ich w klawiszach na klawiaturze. Bo prawie wszystkie są już zajęte a biorąc pod uwage że w każdej wersji maszyny są nowe dodatkowe funkcje.


Eee.. jaki jest sens ręcznego odpalania dźwięków? (jedziemy jedziemy... no to teraz sobie... puścimy kierpocia i klap w klawisz...) to już lepiej zdefiniować event przy torze dla jakiegoś podania przez radio, niekoniecznie przecież dla nas. Moim zdaniem tak jest lepiej, bo przecież mech nie nagrywa sobie rozmów na dyktafon i nie odpala ich sobie jak mu sie podoba :P
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Propozycja odnośnie radia
« Odpowiedź #32 dnia: 11 Grudnia 2004, 22:23:08 »
Cytat: "Quark-t"
mech nie nagrywa sobie rozmów na dyktafon i nie odpala ich sobie jak mu sie podoba :P


A skąd wiesz że nie? ;)

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Propozycja odnośnie radia
« Odpowiedź #33 dnia: 11 Grudnia 2004, 22:35:01 »
Cytat: "hejnal"
Cytat: "Quark-t"
mech nie nagrywa sobie rozmów na dyktafon i nie odpala ich sobie jak mu sie podoba :P

A skąd wiesz że nie? ;)

Bo ma ważniejsze rzeczy na głowie niż zajmowanie się duperelami
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Tomek_SMKS2

  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
    • http://www.smks2.histo.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
dźwięki w Maszynie
« Odpowiedź #34 dnia: 12 Grudnia 2004, 00:12:35 »
Jestem za wprowadzeniem dźwięków z radia. Takowe nagrania mogę udostępnić, niestety nie potrafię ich zastosować w Symulatorze.
Można zrobić tak, że dźwięki będą odgrywane po naciśnięciu jakiegoś klawisza- tak chyba jest prosto zrobić.

Offline Szymon

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Propozycja odnośnie radia
« Odpowiedź #35 dnia: 12 Grudnia 2004, 09:22:46 »
Słuchajcie nie ma sensu robic dźwięków odgrywanych prez wiśnięcie jakiegoś klawisza bo jest to :
Po pierwsze "stuczne"
Po drugie to ma byc symulator,a jesli my sami będzemy sobie odgrywać dźwięki to już nie będzie symulator.

Proponuje abym  nagrał najpierw dźwięki a potem będziemy myśleć jak to wstawić do scenerii i jak je odpalać.
Jeśli ktoś ma inne koncepcje to prosze je podac.
Mam juz nagrane 2 dźwięki są to prosba o zewolenie na wjazdowy i odpowiedź dyspozytora,wybrałem te ponieważ myśle ze są one bardziej uniwerslane jeśli kltoś ma nowe to prosze mi powiedzieć co a nagram.
Postęp prac nad trasą------>80%-prace skoncentrowane na lokomotywie 401Da,więcej czytaj w dziale "Tabor"
--------------------------------------------------
Jesli uważasz ze ci pomogłem ,to możesz odwdzięczyć mi się za to plusikiem:)

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Propozycja odnośnie radia
« Odpowiedź #36 dnia: 12 Grudnia 2004, 09:37:28 »
Cytat: "Szymon"
Słuchajcie nie ma sensu robic dźwięków odgrywanych prez wiśnięcie jakiegoś klawisza bo jest to :
Po pierwsze "stuczne"
Po drugie to ma byc symulator,a jesli my sami będzemy sobie odgrywać dźwięki to już nie będzie symulator.


Zgadzam się z Tobą. Natomiast bardzo podoba mi się propozycja @Quarka-t o zdefiniowaniu eventu przy torze. Moim zdaniem byłoby to o niebo lepsze od "ręcznego" odgrywania dźwięków.

Offline Szymon

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Propozycja odnośnie radia
« Odpowiedź #37 dnia: 12 Grudnia 2004, 09:46:44 »
Tak,EU07-457 propozycja Quarka podoba mi sie i podjął bym sie tego jak bym umiał.
Jeśli ktos udzieli mi lekcji z tego jak zrobić dżwięk w trasie to chętnie to zrobie.
Postęp prac nad trasą------>80%-prace skoncentrowane na lokomotywie 401Da,więcej czytaj w dziale "Tabor"
--------------------------------------------------
Jesli uważasz ze ci pomogłem ,to możesz odwdzięczyć mi się za to plusikiem:)

Offline Szymon

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Propozycja odnośnie radia
« Odpowiedź #38 dnia: 12 Grudnia 2004, 09:54:36 »
Mam jescze jedno pytanie czy moz.ę ktoś mi podać w której wersji był ten sygnał odjazdu przez radio.
Prosze!!!
Postęp prac nad trasą------>80%-prace skoncentrowane na lokomotywie 401Da,więcej czytaj w dziale "Tabor"
--------------------------------------------------
Jesli uważasz ze ci pomogłem ,to możesz odwdzięczyć mi się za to plusikiem:)

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Propozycja odnośnie radia
« Odpowiedź #39 dnia: 12 Grudnia 2004, 11:07:35 »
W trasie Bochnia - Brzesko. Plik bochnia/bochnia_events.inc czy jakos tak. Są komentarze wewnątrz pliku - łatwo się można połapać.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Szymon

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Propozycja odnośnie radia
« Odpowiedź #40 dnia: 12 Grudnia 2004, 11:17:23 »
\Czesć dzięki ylko mi chodzi o ta wersje z pierwszychg gdzie było"...odjazd" a w Bochni chyba jest tylko gwizdek
Postęp prac nad trasą------>80%-prace skoncentrowane na lokomotywie 401Da,więcej czytaj w dziale "Tabor"
--------------------------------------------------
Jesli uważasz ze ci pomogłem ,to możesz odwdzięczyć mi się za to plusikiem:)

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Propozycja odnośnie radia
« Odpowiedź #41 dnia: 12 Grudnia 2004, 11:22:52 »
Yyyy... kurczę, nie kojarzę tej wersji z "odjazdem". Ale przecież to to samo. Tylko dźwięk inny. Po prosty podstawiasz "Szszszszsz 43 odjazd szszszsz" i juz :)
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Szymon

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Propozycja odnośnie radia
« Odpowiedź #42 dnia: 12 Grudnia 2004, 11:29:12 »
Dzięki zaarz sobie popatrze i coś z tych dżwięków co mam stworze mozę coś z tego wyjdzie.
Postęp prac nad trasą------>80%-prace skoncentrowane na lokomotywie 401Da,więcej czytaj w dziale "Tabor"
--------------------------------------------------
Jesli uważasz ze ci pomogłem ,to możesz odwdzięczyć mi się za to plusikiem:)

Offline Szymon

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Propozycja odnośnie radia
« Odpowiedź #43 dnia: 12 Grudnia 2004, 11:32:56 »
Słuchajcie czy jeśli nagrał bym kilka dobrych dźwięków do maszyny i okazałyby sie naprawde dobre czy opublikował by je ktoś ????????
Postęp prac nad trasą------>80%-prace skoncentrowane na lokomotywie 401Da,więcej czytaj w dziale "Tabor"
--------------------------------------------------
Jesli uważasz ze ci pomogłem ,to możesz odwdzięczyć mi się za to plusikiem:)

Offline err

  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Propozycja odnośnie radia
« Odpowiedź #44 dnia: 12 Grudnia 2004, 11:36:57 »
a co będzie z ukradzioną linią trakcyjną? to naprawdę ciekawy przypadek :) dwa czy trzy lata temu jak wracalem z kielc do gdyni, expres, nida bodajże, stałem chyba 6 czy 7 godzin w polu bo ukradli sieć, w zimie to było :] tego, może jakies losowe kradzieże? :D
nawet to sobie wyobrażam, jedziemy z misją, juz prawie, ledwo co z rozkładem, dojeżdżamy już, a tu trach, ukradli na złom :D
pozdrawiam :)

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Propozycja odnośnie radia
« Odpowiedź #45 dnia: 12 Grudnia 2004, 11:53:32 »
Cytat: "Szymon"
Słuchajcie czy jeśli nagrał bym kilka dobrych dźwięków do maszyny i okazałyby sie naprawde dobre czy opublikował by je ktoś ????????

Nie ma sprawy. B. chętnie jak tylko dojdę do tego momentu w trasie :) Ale to co i jak to jużdo Ciebie się zgłoszę, ok?

Cytat: "err"
a co będzie z ukradzioną linią trakcyjną?

Uff, no można zrobić w jakiejś trasie odcinek na którym ukradziono trasę. Z tym że będzie to punkt stały więc szybko się znudzi (bo kto będzie odpalał misję tylko po to żeby stanąć znów w szczerym polu?). Chyba że..... :)
Mam pomysł :)
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Szymon

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Propozycja odnośnie radia
« Odpowiedź #46 dnia: 12 Grudnia 2004, 12:10:16 »
Dobra Quark -t spoko jak będziesz chciał to oczywiście Ci je prześle.
Jak tylko będziesz ich potrzebował
Postęp prac nad trasą------>80%-prace skoncentrowane na lokomotywie 401Da,więcej czytaj w dziale "Tabor"
--------------------------------------------------
Jesli uważasz ze ci pomogłem ,to możesz odwdzięczyć mi się za to plusikiem:)

Offline Szymon

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Propozycja odnośnie radia
« Odpowiedź #47 dnia: 12 Grudnia 2004, 12:19:43 »
Wąłśnie wpadłem na kolejny pomysł ,tak sobie mysle ze te rozmowy nie muszą byc takie ofivjalne moga to byc rozmowy miedzy sobą(mam tutaj na mysli kolegów po fachu)jakieś rozmowy miedzy sobą np."Franek jak tam ,pogodziłeś sie z żoną " albo "uważaj bo za zakrętem  pstrykają zdjęcia przygotuj sie!"
po prostu trzeba by wymyślić kilku kolegów z różnymi imionami np.dwóch i potem nagrac ich.
Tylko prosze o komentarz do tego!!!
Postęp prac nad trasą------>80%-prace skoncentrowane na lokomotywie 401Da,więcej czytaj w dziale "Tabor"
--------------------------------------------------
Jesli uważasz ze ci pomogłem ,to możesz odwdzięczyć mi się za to plusikiem:)

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Propozycja odnośnie radia
« Odpowiedź #48 dnia: 12 Grudnia 2004, 13:06:13 »
Cytat: "Szymon"
Tylko prosze o komentarz do tego!!!


Pomysł jest niezły, ale... No właśnie zawsze są jakieś ale.
Ale nr. 1) Jeśli będzie w tym samym monmencie ciągle odtwarzane to samo to się szybko znudzi (tak jak pisał Quark o kradzieży trakcji)
Ale nr.2) Eventy. Ile fps'u to zeżre? Jeśli każda wypowiedź będzie oddzielnym plikiem to pewnie sporo. Ale jeśli zostałby nagrany plik np. 15 minutowy (pod waruynkiem, że nie ma stacji w międzyczasie, bo wtedy nie ma jak podać odjazdu) to może nie będzie tak źle? Niech wypowie się ktoś, kto ma o tym pojęcie.

Offline Szymon

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Propozycja odnośnie radia
« Odpowiedź #49 dnia: 12 Grudnia 2004, 13:23:32 »
Może nie mam za bardzo pojęcia ale moje dźwięki mają po niecałe 4 minuty rozmowy nawet mozna powiedziec 3 minutki więc o fps nie trzeba się chyba martwić a nie moze sie znudzić chyba zezwolenie na odjazd no chyba ze sie mozę to sory.
Postęp prac nad trasą------>80%-prace skoncentrowane na lokomotywie 401Da,więcej czytaj w dziale "Tabor"
--------------------------------------------------
Jesli uważasz ze ci pomogłem ,to możesz odwdzięczyć mi się za to plusikiem:)

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Propozycja odnośnie radia
« Odpowiedź #50 dnia: 12 Grudnia 2004, 13:31:27 »
Z tymi eventami może być faktycznie problem. Dlstego najbezpieczniej jest odgrywać cokolwiek wtedy kiedy stoimy. Ale nie przekonamy sie ile to zjada mocy procka póki nie sprawdzimy :)
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline mw158979

  • Wiadomości: 209
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Propozycja odnośnie radia
« Odpowiedź #51 dnia: 12 Grudnia 2004, 13:32:33 »
Cytat: "Quark-t"

Eee.. jaki jest sens ręcznego odpalania dźwięków?


Sens jest tylko wtedy, jesli to my jestesmy zrodlem tych dzwiekow.

Na razie nie widzialem pomyslow na wprowadzenie "wypowiedzi wlasnych". Sam troche nad tym myslalem, ale kiepsko mi idzie. W nebuli zapewne rozne AI beda sie ze soba komunikowaly (np pilot-mech, mech-dyzurny, dyspozytor-mech) wysylajac sobie kolejowe polecenia, a przy okazji oczywiscie az sie prosi odgrywac stosowne dzwieki. O ile przypadek polecenia skierowanego do mecha wydaje sie prosty, to komunikacja w druga strone wyglada gorzej.
http://www.marchewa.alleluja.pl

GUI edytora scenerii (nebula) -

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Propozycja odnośnie radia
« Odpowiedź #52 dnia: 12 Grudnia 2004, 13:48:16 »
Cytat: "mw158979"
Cytat: "Quark-t"

Eee.. jaki jest sens ręcznego odpalania dźwięków?


Sens jest tylko wtedy, jesli to my jestesmy zrodlem tych dzwiekow.

No fakt, na to nie wpadłem...

Cytat: "mw158979"

(...) O ile przypadek polecenia skierowanego do mecha wydaje sie prosty, to komunikacja w druga strone wyglada gorzej.

Dlaczego? Zawsze można zrobić tak, że jeden dźwięk jest odgrywany po drugim. Np.: jedziemy, dojeżdżamy do jakiejś stacji i "wywolujemy" pytanie "Nastawnia Gl2 co z przebiegiem dla 83401" [przerwa] "83401 masz wolną drogę z prędkością 100 km/h" czy jakoś tak :) MOże jakiejś podpowiedzi udzieliliby "nasłuchiwacze"?[/quote]
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Propozycja odnośnie radia
« Odpowiedź #53 dnia: 12 Grudnia 2004, 13:56:28 »
Cytat: "Quark-t"

Dlaczego? Zawsze można zrobić tak, że jeden dźwięk jest odgrywany po drugim. Np.: jedziemy, dojeżdżamy do jakiejś stacji i "wywolujemy" pytanie "Nastawnia Gl2 co z przebiegiem dla 83401" [przerwa] "83401 masz wolną drogę z prędkością 100 km/h" czy jakoś tak :) MOże jakiejś podpowiedzi udzieliliby "nasłuchiwacze"?


Hmm. W sumie dobry pomysł. Aby ruszyć lokomotywą musimy m.in. ruszyć nastawnikiem. Aby uzyskać odpowiedź na pytanie, które nas męczy musimy się odezwać. Nastawnikiem ruszamy poprzez +, otwierać usta, brać wdech, wydawać z siebie jakiś bełkot możemy innym klawiszem (przyjmijmy na chwilę, że będzie to F3). I tak: Jadę, daję F3, cośtam mówię (niech będzie pytanie o przebieg). Pani Jola z nastawni mi odpowiada i jest super, jestem zadowolony. Tylko teraz nasuwa się inna kwestia: skąd mam wiedzieć kiedy się odzywać (żeby nie było sytuacji, że wyjeżdżając ze stacji początkowej nacisnę 7 razy F3 i usłyszę, że mam podany wjazd na stację końcową, lub, że juz służbę zakończyłem)?

Offline Marcin Czapnik (Techniks)

  • Wiadomości: 126
    • Zobacz profil
    • http://marcinc.rail.pl/galeria
  • Otrzymane polubienia: 0
Propozycja odnośnie radia
« Odpowiedź #54 dnia: 12 Grudnia 2004, 14:04:08 »
Ja sobie w scenerii Zwrotnicowo zrobiłem coś takiego: do event multiple, który po naciśnięciu shift+4 ustawia zwrotki i daje mi sygnał na semaforze, dodałem zdarzenia, które w kilkusekundowych odstępach odpalają kolejno: zapowiedź przez megafon gdzieś tam w tle, gwizdek, "gotów do odjazdu" i "odjazd" przez radio. Brzmi to super. Niestety "gotów" i "odjazd" mam z "innej parafii". Może ktoś ma i mógłby udostępnić pliki z tekstami "12345 gotów do odjazdu" i "12345 odjazd"? Chodzi o to aby głos i nr pociągu były te same.
pozdrawiam
Marcin Czapnik

Offline mw158979

  • Wiadomości: 209
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Propozycja odnośnie radia
« Odpowiedź #55 dnia: 12 Grudnia 2004, 14:20:52 »
Cytat: "|andy|"
Aby uzyskać odpowiedź na pytanie, które nas męczy musimy się odezwać. Nastawnikiem ruszamy poprzez +, otwierać usta, brać wdech, wydawać z siebie jakiś bełkot możemy innym klawiszem (przyjmijmy na chwilę, że będzie to F3).


Niby tak.
Ale w ten sposob mech mialby w danym momencie tylko jedna wypowiedz do dyspozycji, od niego zalezalo by tylko czy ja wypowie i jesli tak to kiedy. Zalozenie takie upraszcza realizacje, ale i tak sa problemy:

Cytat: "|andy|"
skąd mam wiedzieć kiedy się odzywać

To po pierwsze.
Ja sie jeszcze zapytam po "zerowe": skad mam wiedziec co powiem, jesli w danym momencie aktywuje gadanie? Mechanik moze zadawac rozne pytania, adresowac je do roznych odbiorcow - nie tylko do P. Joli. Moze takze w lokomotywowni zglaszac dyspozytorowi, ze przygotowal pojazd do pracy, moze zglaszac awarie, i pewnie duzo, duzo innych.
http://www.marchewa.alleluja.pl

GUI edytora scenerii (nebula) -

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Propozycja odnośnie radia
« Odpowiedź #56 dnia: 12 Grudnia 2004, 14:26:21 »
Cytat: "mw158979"

Ja sie jeszcze zapytam po "zerowe": skad mam wiedziec co powiem, jesli w danym momencie aktywuje gadanie? Mechanik moze zadawac rozne pytania, adresowac je do roznych odbiorcow - nie tylko do P. Joli. Moze takze w lokomotywowni zglaszac dyspozytorowi, ze przygotowal pojazd do pracy, moze zglaszac awarie, i pewnie duzo, duzo innych.


Tu niestety pojawia się pewne ograniczenie. Myślałem, że byłby szereg dźwięków (np. 1.wav, 2.wav itd.) i byłaby sztywna kolejność ich odtwarzania. Chociaż teraz wydaje mi się, że to stałoby się nudne jeśli jechałbym drugi czy trzeci raz tą samą trasą i ciągle mówił to samo.

Offline Szymon

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Propozycja odnośnie radia
« Odpowiedź #57 dnia: 12 Grudnia 2004, 15:28:27 »
Wiecie co nie lepiej nagrać normalne głosy prez radio,niż tworzyć włąnse  tamte są dużo lepsze niż własne napewno macie dostęp do takich rzeczy.
Dlatego trak mówie ponieważ nie jest takłatwo zrobić własne dźwieki.
Ale czekam na propozycje.
Postęp prac nad trasą------>80%-prace skoncentrowane na lokomotywie 401Da,więcej czytaj w dziale "Tabor"
--------------------------------------------------
Jesli uważasz ze ci pomogłem ,to możesz odwdzięczyć mi się za to plusikiem:)

Offline Szymon

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Propozycja odnośnie radia
« Odpowiedź #58 dnia: 12 Grudnia 2004, 16:34:14 »
Słuchjcie czy zna ktoś jakies strony gdzie jest dużo rozmów prez radiotelefon
Prosze jeśli ktoś zna prosze mi podać
Postęp prac nad trasą------>80%-prace skoncentrowane na lokomotywie 401Da,więcej czytaj w dziale "Tabor"
--------------------------------------------------
Jesli uważasz ze ci pomogłem ,to możesz odwdzięczyć mi się za to plusikiem:)

Offline mw158979

  • Wiadomości: 209
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Propozycja odnośnie radia
« Odpowiedź #59 dnia: 12 Grudnia 2004, 16:59:48 »
Cytat: "Szymon"
lepiej nagrać normalne głosy prez radio,niż tworzyć włąnse  tamte są dużo lepsze niż własne


A czy wlasne przez radio to sa nienormalne? ;-) Jesli mamy radiostacje taka jak na kolei (a przynajmniej miewamy) oraz struny glosowe tak jak dyzurni, dyspozytorzy, etc to nie widze potencjalnych niedorobek w "produkcji wlasnej" (co nie znaczy, ze ich nie ma - jesli je znacie to wysyocie tutaj).


Cytat: "|andy|"
Myślałem, że byłby szereg dźwięków (np. 1.wav, 2.wav
itd.) i byłaby sztywna kolejność ich odtwarzania.


To jest w zasadzie najprostsze i najmniej ciekawe. Do nebuli nie za bardzo pasuje na pierwszy rzut oka. Z zalozenia nie ma tam sztywnego planu - wyrezyserowanego ciagu zdarzen. Wezmy chocby manewry: maja sie odbywac calkowicie wg uznania AI dyzurnego ruchu, wiec nie da sie okreslic z gory wszystkich zdarzen. A radiostacja ma w dyrygowaniu manewrami  zastosowanie, zwlaszcza, jesli tu i tam nie ma tarczy manewrowej.
http://www.marchewa.alleluja.pl

GUI edytora scenerii (nebula) -