Autor Wątek:  Router do podłączenia do PC.  (Przeczytany 2509 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Router do podłączenia do PC.
« dnia: 14 Grudnia 2012, 17:40:37 »
Przepraszam Państwa, że przerywam Wam ratowanie się "nagłym" i przejeżdżanie S1 na SPKS-ie, ale mam pytanko dot. routera. W domu na PC jadę na prowizorce - bezprzewodowym Blueconnect-cie. Jest to jedyne źródło połączenia z internetem. Od kilku dni grono mojej rodziny poszerzyło się o telewizor z anteną fifirifi. Rodzicielka upiera się, żeby telewizor mimo wszystko do internetu podłączyć (słuchanie muzyki, ipla czy głupi YouTube). Czy jest możliwość połączenia routera do mojego PC i przesłanie sygnału do TV? Jeżeli tak to w jaki sposób, ponadto jakbyście mogli podać mi konkretne rzeczy potrzebne do kupienia wraz z kosztem. Z góry dziękuję :)
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Router do podłączenia do PC.
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Grudnia 2012, 18:25:05 »
Jedynym godnym rozwiązaniem wydaje się zakup routera 3G, który ma "wbudowane" wifi.

Lub takie coś: http://allegro.pl/edimax-3g-6408n-router-wi-fi-lte-4xlan-usb-3g-i2837621878.html
« Ostatnia zmiana: 14 Grudnia 2012, 18:27:33 wysłana przez jageer »
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline byczek

  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Router do podłączenia do PC.
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Grudnia 2012, 18:26:10 »
Zobacz czy takie coś by działało. Ja mam ,,orendżowski" internet z routerem, więc nie wiem jak jest z blueconnectem. http://forum.pcformat.pl/Czy-mozna-udostepnic-lacze-Blueconnect-za-pomoca-routera-TP-Link-WR340G-t

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Router do podłączenia do PC.
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Grudnia 2012, 00:56:01 »
Blueconnect to jest właśnie udostąpienie internetu przez sieć komórkową T-Mobile. Router jest to urządzenie które łaczy dwie sieci, najczęściej łączy sieć internetu z siecią lokalną. Router jest rozbudowany przez switch, punkt dostepowy Wi-Fi, nie rzadko w USB do którego można podłaczyć drukarkę lub dysk twardy. Do routera podłaczasz dostęp internetu, tak jak teraz podłączony do PC. Tworzysz sieć lokalną PC, telewizor i co tam chcesz. Oczywiście wszystko musisz skonfigurować. Tym sposobem PC i telewizor mają nie zależny dostep do internetu. Jak wyłaczysz PC, to telewizor będzie miał dostęp do internetu. Przesyłanie danych będzie możliwe pomiędzy urządzeniami w sieci lokalnej. Najlepiej najpierw utworzyć sieć lokalną.
Router Komputronik
Nim wieksza predkość przesyłu na WiFi tym lepiej. W Windowsie konfigracja sieci jest opisana. Jeszcze jedno urządzenia muszą być wyposażone w karty Wi-Fi.
Jak w Komputroniku powiesz co chcesz połaczyć i jak, to ci doradzą.
« Ostatnia zmiana: 15 Grudnia 2012, 00:59:26 wysłana przez Anrej »

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Router do podłączenia do PC.
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Grudnia 2012, 01:36:26 »
Dzięki, rozjaśniłeś mi nieco sytuację. Jutro wybieram się na giełdę komputerową, tam jeszcze podpytam co i jak.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!