Autor Wątek:  Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.  (Przeczytany 57889 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Exe

  • Wiadomości: 581
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #120 dnia: 11 Grudnia 2012, 22:58:23 »
Może się zgrają z PR :)

A może jednak? http://www.rynek-kolejowy.pl/37903/_Slaskie_Przewozy_Regionalne_przejma_czesc_polaczen_.htm

Od jutra PR-y mają ponoć 20% pociągów przejąć od KŚ.
Maszynista Stażysta - PKP Cargo Północny Zakład Spółki, Sekcja Przewozów i Eksploatacji Bydgoszcz

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #121 dnia: 11 Grudnia 2012, 23:03:17 »
Cytuj
"Bratnia pomoc", jak ją nazwał marszałek, odbije się jednak na kieszeni śląskiego podatnika. Michał Stilger z biura prasowego Przewozów Regionalnych zaznaczył w rozmowie z "Rynkiem Kolejowym", że Przewozy Regionalne w swojej propozycji dla Urzędu Marszałkowskie zawarły określoną wysokość stawek za prowadzenie pociągów. Wszystko ma być opłacone na podstawie umowy, którą podpisze jutro marszałek.

Oprócz tego, Koleje Śląskie będą musiały zapłacić kary umowne Urzędowi Marszałkowskiemu, opłaty za wynajem lokomotyw PKP Cargo i wagonów PKP Intercity, czy kary za opóźnienia pociągów do PKP PLK. Jednak najwięcej i tak stracili pasażerowie, którzy w poniedziałek i wtorek nie dojechali do szkoły i pracy.
No no nieźle. Na starcie już w plecy, ciekawe jak to się potoczy. Pożyjemy zobaczymy.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #122 dnia: 11 Grudnia 2012, 23:06:18 »
Dlaczego inne spółki nie mają problemów? Czy nie wydaje się dziwne, że nagle zepsuło się tyle składów, opóźniło, nie przyjechało, itp.? Czy po prostu mają za mało pociągów i myśleli, że to się rozejdzie po kościach? Generalnie każdy opisuje co się dzieje, ale cóż to za przyczyna?

Offline Exe

  • Wiadomości: 581
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #123 dnia: 11 Grudnia 2012, 23:09:01 »
Cytuj
Od jutra do końca grudnia br. połączenia na trasach
  • Częstochowa - Piotrków Trybunalski
  • Częstochowa - Kielce
  • Kędzierzyn Koźle - Gliwice
  • Strzelce Opolskie - Gliwice
  • Kędzierzyn Koźle - Racibórz

przejmą Przewozy Regionalne.

Czyli jednak pomoc nadejdzie.
Maszynista Stażysta - PKP Cargo Północny Zakład Spółki, Sekcja Przewozów i Eksploatacji Bydgoszcz

Offline 201E-003

  • Wiadomości: 252
  • Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #124 dnia: 11 Grudnia 2012, 23:09:47 »
Dlaczego inne spółki nie mają problemów? Czy nie wydaje się dziwne, że nagle zepsuło się tyle składów, opóźniło, nie przyjechało, itp.? Czy po prostu mają za mało pociągów i myśleli, że to się rozejdzie po kościach? Generalnie każdy opisuje co się dzieje, ale cóż to za przyczyna?
Nie, to nie sabotaż, a brak jakiejkolwiek rezerwy, brak kompetencji w dyspozyturze (nikt nie odbiera telefonów, drużyny czekają na pociągi widmo, maszyniści jeżdżą po 18 godzin), niewystarczająca ilość pracowników i chore, nierealizowalne obiegi.

PS. Benek, REWIZOR, Charlie - pozdrawiam :)

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #125 dnia: 11 Grudnia 2012, 23:26:53 »
Dlaczego inne spółki nie mają problemów? Czy nie wydaje się dziwne, że nagle zepsuło się tyle składów, opóźniło, nie przyjechało, itp.? Czy po prostu mają za mało pociągów i myśleli, że to się rozejdzie po kościach? Generalnie każdy opisuje co się dzieje, ale cóż to za przyczyna?

Bo inne spółki są przygotowane do prowadzenia przewozów. Oni nie mają ani taboru, ani kadry, ani pomysłu na siebie. Mają za to jedną super zdolność - łykają pieniądze jak młode pelikany...  No i Marszałka, który w sobotę w czapeczce KŚ świętował sukces przewoźnika. A przed rewolucją zapowiadał, że już mieszkańcy jego województwa nie będą musieli jeździć NIEBEZPIECZNYMI i beznadziejnymi EN57. No to chyba już przestał się troszczyć o bezpieczeństwo obywateli...
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #126 dnia: 11 Grudnia 2012, 23:36:23 »
Hm, to tak jakby to było z góry zaplanowane...

Offline Pawel205

  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #127 dnia: 11 Grudnia 2012, 23:51:24 »
Jakby nie można było stopniowo wycofywać PR-ów, kompletować tabor i powoli przygotowywać się na zmiany. Najśmieszniejsze jest to, że przez rok na dotychczasowej trasie (Cz-wa-Gliwice) przez rok regularnie w pewnych godzinach pociągi są przeładowane. Kupiono Impulsa, który pojeździł 2-3 tygodnie w tych godzinach i znów powrócono do upychania prawie 300 ludzi (a może i ponad) w Elfie. Teraz po "spektakularnym sukcesie" 3 wagony IC zapięte do Traxxa, a ludzi nie ubyło.
Wydaje mi się, że z nie jest to "z góry zaplanowane". Po prostu miała być szybka zmiana przewoźnika a wyszła klapa i bez pomocy innych spółek KŚ nadal chowałyby głowę w piasek olewając pasażerów. Zła organizacja, za szybko.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #128 dnia: 12 Grudnia 2012, 00:05:28 »
Tak pozwoliłem sobie trochę dowiedzieć.
Cytuj
Przewozy Regionalne, PR – polskie przedsiębiorstwo transportowe, prowadzące działalność w zakresie pasażerskich przewozów kolejowych. Powstało przez formalne wydzielenie z Polskich Kolei Państwowych[a]. Przedsiębiorstwo należy obecnie do samorządów wszystkich województw.
Liczba udziałów poszczególnych samorządów województw w kapitale zakładowym Przewozów Regionalnych jest uregulowana Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 27 listopada 2008.
śląskie – 116 890 udziałów (9,2%)
Tak według mnie te udziały to sa w taborze w ludziach. Czyli jak to jest my tworzymy nową spółkę pod nazwą Koleje Śląskie. Czy bierzemy swoje zabawki (czyli udziały) i tworzymy nową spółkę Koleje Śląskie. Prędzej to drugie gdyz jak przeczytałem:
Cytuj
9 grudnia 2012r. - przejęcie wszystkich linii Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych przez samorządową spółkę Koleje Śląskie.
Czyli 9,2% udziałów bierzemy. Tak powinno być jak ja rozumiem.

Cytaty z Wilkipedii.

Offline przem710

  • Wiadomości: 600
  • Tczew miasto kolejarzy :)
    • Zobacz profil
    • ForumKolejowe.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #129 dnia: 12 Grudnia 2012, 06:14:38 »
Hm, to tak jakby to było z góry zaplanowane...

Brak Ci już rozsądnych argumentów?

-brak taboru
-brak maszynistów
-napięte obiegi
-brak rezerwy taborowej
-brak informacji o odwołaniu pociągów
-niekompetentne władze spółki, które nie mają pojęcia jak funkcjonuje kolej.
-niedopasowanie taboru do frekwencji
-mijanie się z prawdą władz spółki na kolejnych konferencjach, więc albo nie mają pojęcia co robią i co się dzieje, albo kłamią w żywe oczy.

Plusy KŚ:
-ciepła herbata i kawa

Pierwsze faktury już w styczniu, ale podatnicy na śląsku zapłacą. Tylko za co?

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #130 dnia: 12 Grudnia 2012, 10:21:50 »
Brak Ci już rozsądnych argumentów?
Ja mówię dokładnie o tym samym co Ty, więc nie wiem po jakiego grzyba się czepiasz.

Offline selsyn

  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #131 dnia: 12 Grudnia 2012, 22:32:04 »
Zdaniem ministra transportu sytuacja na Śląsku jest skandaliczna.

"Związkowcy z kolejarskiej Solidarności domagają się wstrzymania likwidacji Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych, od którego Koleje Śląskie przejęły obsługę połączeń pasażerskich w regionie."
Czyżby się zaczęło rozlatywać, to co dopiero powstało? Dyspozytor zrezygnował jako pierwszy :).
http://biznes.onet.pl/koleje-slaskie-zapowiadaja-uporzadkowanie-sytuacji,18490,5329636,1,news-detal
« Ostatnia zmiana: 12 Grudnia 2012, 22:33:44 wysłana przez selsyn »

Offline Tyrystor

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #132 dnia: 12 Grudnia 2012, 22:39:42 »
Po obejrzeniu "Panoramy" na TVP 2 dowiedziałem się, że Przewozy Regionalne pomogą Kolejom Śląskim w obsłudze połączeń na Śląsku.

Offline selsyn

  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #133 dnia: 12 Grudnia 2012, 22:46:53 »
Za to wszystko, ktoś powinien dostać potężnego kopa w ..... Myślę, że będzie to przestroga dla kolejnych, którzy zechcą organizować publiczny transport kolejowy. Nie wystarczy mieć układy i chcieć, trzeba także umieć i móc.
« Ostatnia zmiana: 12 Grudnia 2012, 23:46:48 wysłana przez selsyn »

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #134 dnia: 13 Grudnia 2012, 00:36:15 »
Po obejrzeniu "Panoramy" na TVP 2 dowiedziałem się, że Przewozy Regionalne pomogą Kolejom Śląskim w obsłudze połączeń na Śląsku.
Tak pomogę, tylko jest pewna rozbieżność. Koleje Śląskie chcą pomocy do końca roku 2012. Przewozy Regionalne chcą przejąć pewne połączenia na rok.
« Ostatnia zmiana: 14 Grudnia 2012, 14:03:12 wysłana przez AtapiCl »

Offline popatrz

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #135 dnia: 13 Grudnia 2012, 01:19:30 »
No i się im nie dziwię. Między innymi, źle jest zrobiony rozkład przez KŚ. Teraz z PLKą PR ma ułożyć na biegu nowy rozkład, żeby te stykowe ogarnąć. Raczej bez sensu tracić czas na nowy rozkład żeby przez 2 tygodnie pojeździć. Nie wspominając o wysiłku na zapewnienie dodatkowego taboru i maszynistów znających szlaki.
« Ostatnia zmiana: 13 Grudnia 2012, 01:32:08 wysłana przez popatrz »

Offline przem710

  • Wiadomości: 600
  • Tczew miasto kolejarzy :)
    • Zobacz profil
    • ForumKolejowe.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #136 dnia: 13 Grudnia 2012, 06:09:29 »
Znów KŚ zachowują się jakby przez 2 tygodnie mogły opanować sytuację. Jak wiemy to nie możliwe bo taboru pod choinkę nie dostaną.   

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #137 dnia: 13 Grudnia 2012, 10:08:32 »
Na TVN24 była rozmowa z panią od PR i powiedziała że, pomogą KŚ ale chcą podpisania umowy na rok, nie do końca tego roku.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #138 dnia: 13 Grudnia 2012, 10:40:33 »
No chyba KŚ się nie będą honorem unosić. Zostanie im 80% połączeń i tak będą mieć problemy, oni mają problemy sami ze sobą. Czy wiadomo kiedy ma być podjęta decyzja?
Sianie złudnej nadziei:
http://www.rynek-kolejowy.pl/37963/_Bienkowska_Przewozy_Regionalne_nie_dzialaja_dobrze_wcalej_Polsce_.htm
« Ostatnia zmiana: 13 Grudnia 2012, 10:42:13 wysłana przez Benek »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #139 dnia: 13 Grudnia 2012, 10:54:01 »
To było do przewidzenia, że do krytycznego błędu się nie przyznają, więc próbują ludziom mydlić oczy heh.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #140 dnia: 13 Grudnia 2012, 12:49:13 »
Chyba uda się podpisać: http://www.rynek-kolejowy.pl/37978/_Matusiewicz_podpisze_umowe_roczna_zPrzewozami_Regionalnymi_.htm
Ciekaw jestem jakie to będą konkretnie połączenia. Oby Częstochowa - Lubliniec obsługiwały PR-y.
P.S. Nie podobały mi się PR, ale wybieram mniejsze zło.
« Ostatnia zmiana: 13 Grudnia 2012, 12:50:21 wysłana przez Benek »

Offline Pawel205

  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #141 dnia: 13 Grudnia 2012, 13:37:40 »
Jak na razie jeden z kibli ŚZPR z naklejką "www.sigmatabor.pl" (WTF?) jechał z Katowic do Cz-wy o 12.31. Czyżby kible kupiła Sigma?
« Ostatnia zmiana: 13 Grudnia 2012, 13:40:52 wysłana przez Pawel205 »

Offline DRE

  • Wiadomości: 63
  • D29-131
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #142 dnia: 13 Grudnia 2012, 14:09:04 »
"Z seminarium odszedł tuż przed święceniami kapłańskimi z powodu załamania nerwowego. Od zapłacenia do ZUS zaległych składek wymigiwał się, twierdząc m.in., że cierpi na chorobę psychiczną. Prokuratura zarzuca mu także, że kierując inną spółką za 1,5 mln zł kupił sprzęt o wartości 144 tys. zł. Wszystko to Marek Worach zataił przed marszałkiem województwa, który mianował go prezesem Kolei Śląskich. Sylwetka odwołanego prezesa Kolei Śląskich, których debiut na wszystkich regionalnych liniach kolejowych w regionie zakończył się totalnym blamażem."

Cały tekst: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,13042787,Prezes_Kolei_Slaskich__Czlowiek_bez_swiadomosci.html#MT#ixzz2Ew9klVyV

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #143 dnia: 13 Grudnia 2012, 16:32:44 »
„Marszałek Adam Matusiewicz podał się do dymisji!”

http://www.tvs.pl/42335,marszalek_adam_matusiewicz_podal_sie_do_dymisji.html
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #144 dnia: 13 Grudnia 2012, 17:51:37 »
Wybrał najprostsze rozwiązanie...
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline selsyn

  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #145 dnia: 13 Grudnia 2012, 23:03:24 »
Cytuj
Cały tekst: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,13042787,Prezes_Kolei_Slaskich__Czlowiek_bez_swiadomosci.html#MT#ixzz2Ew9klVyV
I taki człowiek prezesem? Haha, takie rzeczy tylko w Polsce! Na pocieszenie, obaj "ojcowie założyciele" przypłacili siedzeniem tą farsę. Od zwykłego pracownika wymaga się zaświadczenia z sądu o niekaralności, a od prezesów nie? Chyba że w Polsce na te stanowiska nie ma już ludzi "nieumoczonych".
« Ostatnia zmiana: 13 Grudnia 2012, 23:08:44 wysłana przez selsyn »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #146 dnia: 13 Grudnia 2012, 23:20:35 »
Tylko w Polsce? Ciekawe, bo o ile ja sobie przypominam to podobne przypadki dzieją się na całym świecie. Tylko zapewne nie są tak nagłaśniane.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #147 dnia: 14 Grudnia 2012, 00:18:57 »
Wybrał najprostsze rozwiązanie...
Raczej zrezygnował "z powodów zdrowotnych". Czytaj, zadzwoniła centrala i powiedziała, że nie jest już marszałkiem.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #148 dnia: 14 Grudnia 2012, 10:25:30 »
Ta. Wice prezes też. Pewno dogadali się z marszałkiem i przelewają i piorą sobie pieniądze i obsadzają na stołku szwagrów. Ale cóż, trzeba było napisać "Nie wiedziałem". Nie zdziwiłbym się, gdyby ŚZPR zniknęły, bo w KŚ można lepiej prać pieniądze i brać w łapę.
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline selsyn

  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Ostatnie wyjazdy pociągów ŚZPR.
« Odpowiedź #149 dnia: 14 Grudnia 2012, 14:47:43 »
Cytuj
Tylko w Polsce?

Napewno gdzieś jeszcze, tzn. w krajach gdzie demokracja i kultura polityczna jest na podobnym poziomie. Nie łudźmy się jednak, że tym ludziom stanie się jakaś krzywda z powodu ich dwuznacznej przeszłości, lub rażących niekompetencji. Jak tylko sprawa przycichnie znajdą nowe ciepłe posadki. I to jest klęska Polskiej demokracji.