Autor Wątek:  www.nicolass.eu07.pl  (Przeczytany 18943 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szymon

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
www.nicolass.eu07.pl
« dnia: 20 Listopada 2004, 11:02:35 »
Cześć  mam prosbe czy moglibyście udostępnic mi lokomotywe Sm48 sterowaną przez komputer bo potrzebna mi jest do trasy którą robie opanowałem gmax-a - zrobiłem juz dobry odcinek i bardzo bym prosił o udostepnienie mi tej lokomotywy bo tylko ona jeżdzi tym torem. Wozi ona cement z Cementowni Ożźarów to stacji Ożarów Cementownia.

PROSZE BARDZO,BĘDE WDZIĘCZNY
Postęp prac nad trasą------>80%-prace skoncentrowane na lokomotywie 401Da,więcej czytaj w dziale "Tabor"
--------------------------------------------------
Jesli uważasz ze ci pomogłem ,to możesz odwdzięczyć mi się za to plusikiem:)

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
www.nicolass.eu07.pl
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Listopada 2004, 12:43:40 »
Będzie dostępna wraz z taborem Barta, wtedy ją sobie ściągniesz. CTL i Bart mówili, że nie będą tego nikomu rozsyłać, że będzie to tylko dostępne do pobrania na stronie Nicolassa.
Pozdrawiam serdecznie!

Offline ST44

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
www.nicolass.eu07.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Listopada 2004, 19:15:13 »
A kiedy ta strona ma powstać? Już jakiś czas temu była mowa o tym, że strona ma powstać. Nikt nie wie np. jak daleko są posunięte prace nad tą stroną? czy długo jeszcze będzie trzeba czekać?
Bartek

Offline Nicolass

  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
www.nicolass.eu07.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Listopada 2004, 21:23:28 »
Heh, strona istnieje, ostatnio nawet aktualka była...
Pozdrawiam, Nicolass

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
www.nicolass.eu07.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Listopada 2004, 21:40:03 »
Cytat: "Nicolass"
Heh, strona istnieje, ostatnio nawet aktualka była...


Przejrzałem stronę... Fajna jest... Forum jest... Szkoda tylko, że robi się konkurencja dla eu07.pl... IMO lepiej byłoby, aby tabor itp był w jednym miejscu, rozumiem, że Bart się napracował przy modelach, ale...

Offline Nicolass

  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
www.nicolass.eu07.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Listopada 2004, 21:48:39 »
Nie jest to rzadna konkurencja, powód? Nie mam motywacji do rozwijania tego projektu, mam dużo roboty w szkole itp. Ale planuję rozbudować stronę o poradniki które robiły różne osoby i mówiły o tym kiedyś na forum, jest tego naprawdę sporo. I wtedy to mogę zacząć konkurować :-> Ale to dopiero wkrótce, jak będzie kilka dni wolnych. (może święta)

PS: Wcięło mi ulubione z w/w poradnikami i linkami maszynowymi, wszystkich którzy mają jakiekolwiek linki do czegokolwiek o tym projekcie [obojętnie co by to miało być] proszę o wyłanie mi ich na PW. Z góry wielkie txn!
Pozdrawiam, Nicolass

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
www.nicolass.eu07.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Listopada 2004, 22:19:20 »
Ja sie wypowiem nt. tej strony.

Ogolnie nie mam nic przeciwko istnieniu takowej - to logiczne i zrozumiale ze tworcy nowych modeli chcieliby je udostepnic na swoj sposob, na 'wlasnym' kaciku. Ale kilka uwag:

1) Tylko w jednym dziale jest wogole wspomniane do czego owe modele sa i co z nimi zrobic ('Od czego zaczac?') - nigdzie indziej ani slowa o wlasciwej stronie glownej projektu. Jesli ktos wejdzie na ta strone nie bedac wczesniej na oficjalnej stronie projektu, moze byc troche zagubiony nim trafi tam gdzie najpierw powinien.

2) Jako autorow podano glownych tworcow, slusznie, ale nie wspomniano ni slowem ze w calosci projektu uczestnicza dziesiatki innych osob. Chociazby tworcy poradnikow - nota bene dzial 'Poradniki' jest podlinkowany pod glowna strone eu07.pl, lecz nie wspomniano o podlinkowaniu. Przeczytalem ponizszy fragment:
Cytuj
Pewnie po uruchomieniu symulatora nie będziesz wiedział jak ruszyć, poradnik jak ruszyć znajdziesz na tej stronie (Pomoc > Dla userów > Poradniki > Jak ruszyć lokiem).

Sugeruje on, jakoby poradniki byly czescia strony Looblyn Project (i w calosci autorstwa Nicolassa/Barta) a nie eu07.pl.

3) Forum. O ile umieszczanie wlasnych modeli na osobnej stronie jest czyms dla mnie zrozumialym, to tworzenie kolejnego osobnego forum poswieconego MaSzynie jest czyms juz mniej sensownym. Czy nie po to istnieje niniejsze forum zeby kwestie zwiazane z taborem i wszystkim innym poruszac w jednym miejscu?

4) Nicolass, napisales ze nie jest to zadna konkurencja. Po przeczytaniu ponizszego fragmentu:

Cytuj
Chcielibyśmy nawiązać współpracę z ludźmi którzy pragną włożyć swój wkład w rozwój Symulatora w dowolnej dziedzinie (budowa modeli, przeróbki, pisanie tras, eventów, poradników. Naszym marzeniem jest stworzyć porządną alternatywną stronę o Symulatorze MaSzyna. :)


...mam troche mieszane uczucia.

Chcialbym zeby inni rowniez sie wypowiedzieli w temacie - oczywiscie obiektywnie.
Pozdrawiam,
Winger

Offline Wojtek M

  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
www.nicolass.eu07.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Listopada 2004, 22:26:52 »
Cytat: "Winger"

Cytuj
Chcielibyśmy nawiązać współpracę z ludźmi którzy pragną włożyć swój wkład w rozwój Symulatora w dowolnej dziedzinie (budowa modeli, przeróbki, pisanie tras, eventów, poradników. Naszym marzeniem jest stworzyć porządną alternatywną stronę o Symulatorze MaSzyna. :)


...mam troche mieszane uczucia.

Chcialbym zeby inni rowniez sie wypowiedzieli w temacie - oczywiscie obiektywnie.


Cześć

Pomysł poroniony, jedna strona już jest i działa bardzo dobrze. Zalatuje mi to niespełnionymi ambicjami sfrustrowanego nastolatka. Może zbyt mocne słowa, ale taka jest prawda. Raz tam wszedłem i tyle starczy.
Pozdrawiam
Wojtek z Krakowa

Offline Bartek

  • Wiadomości: 378
  • MaSzyna Team Member since 2003
    • Zobacz profil
    • http://republika.pl/gliniecki
  • Otrzymane polubienia: 5
www.nicolass.eu07.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Listopada 2004, 22:44:15 »
Cytat: "Wojtek M"
Pomysł poroniony, jedna strona już jest i działa bardzo dobrze. Zalatuje mi to niespełnionymi ambicjami sfrustrowanego nastolatka. Może zbyt mocne słowa, ale taka jest prawda. Raz tam wszedłem i tyle starczy.


Dokładnie! Wojtek ujął to świetnie. Nikt nikomu nie zabroni robić swoich stron, ale taki twórca powinien się zastanowić co osiągnie stawiając osobną stronę. Po stronie plusów - zaspokoi swoje (niespełnione) ambicje. Po stronie minusów - napracuje się tylko i utrudni życie setkom wielbicieli MaSzyny, którzy będą musieli po nowe modele/tekstury "skakać" na jego stronę (o ile będą o niej wiedzieli).

Patrząc na to z perspektywy zwykłego usera, to lepiej jak wszystkie jajka są w jednym koszyku - czyli wszystkie rzeczy do pobrania związane z symkiem (łatki, tekstury, trasy, modele, dźwięki itd.) są w w dziale Download na oficjalnej stronie www.eu07.pl.

A forum to już totalne przegięcie... Jakby to powiedzieć - przerost formy nad treścią.
Pozdrawiam z Gdyni Wielkiego Kacka,
Bartek

Offline Nicolass

  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
www.nicolass.eu07.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Listopada 2004, 22:47:45 »
Cytuj
1) Tylko w jednym dziale jest wogole wspomniane do czego owe modele sa i co z nimi zrobic ('Od czego zaczac?') - nigdzie indziej ani slowa o wlasciwej stronie glownej projektu. Jesli ktos wejdzie na ta strone nie bedac wczesniej na oficjalnej stronie projektu, moze byc troche zagubiony nim trafi tam gdzie najpierw powinien.

Hmm... Wrzucę info do działu "Pomoc", moje niedopatrzenie

Cytuj
2) Jako autorow podano glownych tworcow, slusznie, ale nie wspomniano ni slowem ze w calosci projektu uczestnicza dziesiatki innych osob.

Cały czas czekam na porządny button / banner eu07.pl, wtedy pojawi się on w dziale buttony. Pragnę podkreślić, że jest to strona projeku Looblyn, a nie symulatora. W dziale "Od czego zacząć odsyłam gości na eu07.pl, więc uważam że problemu nie ma.

Cytuj
Chociazby tworcy poradnikow - nota bene dzial 'Poradniki' jest podlinkowany pod glowna strone eu07.pl, lecz nie wspomniano o podlinkowaniu.

Czy naprawdę istnieje taka konieczność?

Cytuj
Przeczytalem ponizszy fragment:
Cytat:
Pewnie po uruchomieniu symulatora nie będziesz wiedział jak ruszyć, poradnik jak ruszyć znajdziesz na tej stronie (Pomoc > Dla userów > Poradniki > Jak ruszyć lokiem).  

Sugeruje on, jakoby poradniki byly czescia strony Looblyn Project (i w calosci autorstwa Nicolassa/Barta) a nie eu07.pl.

W poradniku podany jest autor, ale masz racje, moje kolejne niedopatrzenie.

Cytuj
3) Forum. O ile umieszczanie wlasnych modeli na osobnej stronie jest czyms dla mnie zrozumialym, to tworzenie kolejnego osobnego forum poswieconego MaSzynie jest czyms juz mniej sensownym. Czy nie po to istnieje niniejsze forum zeby kwestie zwiazane z taborem i wszystkim innym poruszac w jednym miejscu?

Masz trochę racji, w najbliższym czasie podejmę ostateczną decyzję, co do przysżłości forum.
EDIT: Forum zostanie wkrótce usunięte.

Cytuj
4) Nicolass, napisales ze nie jest to zadna konkurencja. Po przeczytaniu ponizszego fragmentu:

Cytat:
Chcielibyśmy nawiązać współpracę z ludźmi którzy pragną włożyć swój wkład w rozwój Symulatora w dowolnej dziedzinie (budowa modeli, przeróbki, pisanie tras, eventów, poradników. Naszym marzeniem jest stworzyć porządną alternatywną stronę o Symulatorze MaSzyna. :)

...mam troche mieszane uczucia.

Poproszę Bart'a o komentarz, sam się nie będę wypowiadał w tej kwestii.
Pozdrawiam, Nicolass

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
www.nicolass.eu07.pl
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Listopada 2004, 23:03:18 »
Cytat: "Nicolass"
Cytuj
Chociazby tworcy poradnikow - nota bene dzial 'Poradniki' jest podlinkowany pod glowna strone eu07.pl, lecz nie wspomniano o podlinkowaniu.

Czy naprawdę istnieje taka konieczność?


Uwazam ze tak, i wyjatkiem na pewno nie jestem.

Cytat: "Nicolass"
Cytuj
Przeczytalem ponizszy fragment:
Cytat:
Pewnie po uruchomieniu symulatora nie będziesz wiedział jak ruszyć, poradnik jak ruszyć znajdziesz na tej stronie (Pomoc > Dla userów > Poradniki > Jak ruszyć lokiem).  

Sugeruje on, jakoby poradniki byly czescia strony Looblyn Project (i w calosci autorstwa Nicolassa/Barta) a nie eu07.pl.

W poradniku podany jest autor, ale masz racje, moje kolejne niedopatrzenie.


Ja tu dodam ze nie dosc iz staracie sie utworzyc konkurencyjna strone dla eu07.pl to umieszczacie tam materialy nie pytajac autorow o zgode. Wiem bo przed chwila rozmawialem z autorem jednego z poradnikow.

Cytat: "Nicolass"
Cytuj
4) Nicolass, napisales ze nie jest to zadna konkurencja. Po przeczytaniu ponizszego fragmentu:

Cytat:
Chcielibyśmy nawiązać współpracę z ludźmi którzy pragną włożyć swój wkład w rozwój Symulatora w dowolnej dziedzinie (budowa modeli, przeróbki, pisanie tras, eventów, poradników. Naszym marzeniem jest stworzyć porządną alternatywną stronę o Symulatorze MaSzyna. :)

...mam troche mieszane uczucia.

Poproszę Bart'a o komentarz, sam się nie będę wypowiadał w tej kwestii.


A ja sadze ze powinienes sie wypowiedziec. Przeciez jestes wspolautorem strony.

EDIT: Ogolnie nie byloby problemu gdyby strona byla strona dotyczaca nowych modeli taboru. Ale strona wyraznie stara sie konkurowac z eu07.pl. I to jest powodem bardzo krytycznych uwag ktore mialem okazje przeczytac dzisiaj w pewnym miejscu...
I ogolnie chcialem poprawic moja wczesniejsza wypowiedz - o ile nie zglaszam kategorycznego sprzeciwu odnosnie tworzenia oddzielnej strony poswieconej sprawom zwiazanym z symulatorem, to jednak uwazam to za zly pomysl.

EDIT 2:
A ogolnie to sadze ze caly tabor powinien lezec wylacznie na eu07.pl, a jesli ktokolwiek uwaza iz moglby utworzyc lepsze opisy czy tez poszczegolne dzialy na stronie, to pierwszym krokiem powinien byc kontakt z Iwanem tudziez ze mna, a nie tworzenie czegos osobno na uboczu. Nikt monopolu na zawartosc strony nie ma i kazdy warty uwagi pomysl zostanie zrealizowany w ramach strony eu07.pl.
Pozdrawiam,
Winger

Offline Nicolass

  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
www.nicolass.eu07.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Listopada 2004, 00:39:10 »
Hmm... coż, skoro tak wiele osób krytycznie wypowiada się na temat mojej cięzkiej pracy, zaczynam się zastanawiać... czy to grzech robić nieoficjalną stronę? Tak, wiem, ma ona kilka niedociągnięć, i jest na niej kilka rzeczy które tam być nie powinny, ale to jest do zrobienia i obiecuje że wszystkie twoje uwagi zostaną uwzględnione przy edytowaniu strony. Jej nowa odsłona na pewno będzie lepsza niż obecna, i jeżeli autorzy poradników pozwolą, będzie ich zawierała całkiem sporo. Dodatkowo planuję zrobić listę mailingową i kilka innych ciekawych rzeczy.

Myślę, że takie nieoficjalne centrum jest dobre, że może uzupelnić braki eu07.pl i co najważniejsze, wszelkie nieoficjalne materiały które z różnych przyczyn nie mogą być publikowane na oficjalnym www, mogą się na takiej stronie pojawić, dodatkowo strona w zamierzeniu autorów będzie również traktowała o kolei w Lublinie, a na to już miejsca  na eu07.pl nie ma.

Nie chcę wchodzić w konflikt z autorami symulatora, ponieważ to przecież ich ciężka praca spowodowała iż on powstał. Dlatego ja nie chcę z wami toczyć wojny, nie chcę wam szkodzić ani zajmować waszego czasu sporami z moją osobą. Tak więc, jeżeli wasz nacisk na mnie będzie duży, ugnę się i zamknę stronę, bo ja konflikttu nie chcę. Chcę temu projektowi służyć, nie szkodzić. Nie mam siły z wami toczyć otrwartej wojny, nie chcę konkurować, itp.

Tak więc, nie chcąc być tutaj czarną owcą nie będę się upierał, i walczył buntował się. Myślę, że Bart powinien też w tej sprawie zabrać głos, w końcu jest współtwórcą strony. No cóż... czekam :-(
Pozdrawiam, Nicolass

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
www.nicolass.eu07.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Listopada 2004, 03:00:54 »
Cytat: "Nicolass"
Hmm... coż, skoro tak wiele osób krytycznie wypowiada się na temat mojej cięzkiej pracy, zaczynam się zastanawiać... czy to grzech robić nieoficjalną stronę? Tak, wiem, ma ona kilka niedociągnięć, i jest na niej kilka rzeczy które tam być nie powinny, ale to jest do zrobienia i obiecuje że wszystkie twoje uwagi zostaną uwzględnione przy edytowaniu strony. Jej nowa odsłona na pewno będzie lepsza niż obecna, i jeżeli autorzy poradników pozwolą, będzie ich zawierała całkiem sporo. Dodatkowo planuję zrobić listę mailingową i kilka innych ciekawych rzeczy.


Nie wierze ze to czytam... Nicolass, Ty chyba nie zrozumiales istoty problemu.

Cytuj
Myślę, że takie nieoficjalne centrum jest dobre, że może uzupelnić braki eu07.pl i co najważniejsze, wszelkie nieoficjalne materiały które z różnych przyczyn nie mogą być publikowane na oficjalnym www, mogą się na takiej stronie pojawić, dodatkowo strona w zamierzeniu autorów będzie również traktowała o kolei w Lublinie, a na to już miejsca  na eu07.pl nie ma.


Po pierwsze. Jesli eu07.pl ma braki to je wymien czy tez uzupelnij, ale niech to bedzie czescia jednej witryny - tej oficjalnej.
Po drugie - wspominasz o 'nieoficjalnych materialach ktore z roznych przyczyn nie moga byc publikowane na oficjalnym www'. Moglbys sprecyzowac jakie materialy moglyby to byc? I dlaczego nie moglyby byc opublikowane na eu07.pl?
Strona ma traktowac o kolei w Lublinie - niech traktuje, ja nie widze w ty najmniejszego problemu. Nie widze tez dlaczego to ma byc argument za oddzielaniem czesci materialow symulatora od glownej strony.

Cytuj
Nie chcę wchodzić w konflikt z autorami symulatora, ponieważ to przecież ich ciężka praca spowodowała iż on powstał. Dlatego ja nie chcę z wami toczyć wojny, nie chcę wam szkodzić ani zajmować waszego czasu sporami z moją osobą. Tak więc, jeżeli wasz nacisk na mnie będzie duży, ugnę się i zamknę stronę, bo ja konflikttu nie chcę. Chcę temu projektowi służyć, nie szkodzić. Nie mam siły z wami toczyć otrwartej wojny, nie chcę konkurować, itp.


Nie chodzi mi o wojne ani nic takiego. Po prostu istnieje moim zdaniem lepsze rozwiazanie niz oddzielny projekt - polaczenie sil i polepszenie glownej strony. Czy kiedykolwiek wspominales ze utworzyles jakis nowy dzial lub ulepszyles istniejacy material i chcialbys zeby to wlaczono w obecna witryne projektu?

Cytuj
Tak więc, nie chcąc być tutaj czarną owcą nie będę się upierał, i walczył buntował się. Myślę, że Bart powinien też w tej sprawie zabrać głos, w końcu jest współtwórcą strony. No cóż... czekam :-(


Czekamy wiec na komentarz Barta. A ja prosze kazdego kto to czyta o wyrazenie wlasnego zdania - moze to ja, Wojtek, Bartek i pare innych osob jestesmy przewrazliwieni i alternatywna strona powinna istniec? Nie wiem, chce poznac zdanie innych. Obiektywne zdanie.
Pozdrawiam,
Winger

Offline wasyl

  • Wiadomości: 276
  • Permanentny Inwigilator Sieciowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
www.nicolass.eu07.pl
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Listopada 2004, 08:25:50 »
Witam!!!
Dla mnie jako "nieoficjalnego twórcy tras" tworzenie dodatkowych stron jest sprawą dziwną i niepojętą. Napisałem wyżej "twórcy tras", ponieważ, ja też mógłbym swoje trasy zamieszczać na własnej stronie, a przecież to dzięki www.eu07.pl wiem jak te trasy tworzyć, to ludzie "z tąd" pomagali mi przy projektowaniu scenerii, więc jakby "jestem im winien" to, że rezultat swoich prac powiniennem zamieszczam na oficjalnej stronie.
Druga sprawa - taka strona może i była by dobra gdyby symulator był płatny, albo tworzenie modeli było by zabronione itp jak w wielu grach markowych firm. Jezeli jest free to po co się rozdrabniać? Po co dublowac te same tematy na forach? Taki podział spowoduje, że duzo poczatkujących uzytkowników zacznie pisać posty "brak lokomotywy - gdzie szukać?".
Nicolass - przemyśl to. Taka strona nigdy nie będzie konkuręcją dla www.eu07.pl ale przystworzy tylko więcej problemów.
Przygarnę fotki na tekstury obiektów!

Offline mw158979

  • Wiadomości: 209
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
www.nicolass.eu07.pl
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Listopada 2004, 09:49:50 »
W jednosci sila.

(ale zawsze to fajnie, ze sie ludzie angazuja)
http://www.marchewa.alleluja.pl

GUI edytora scenerii (nebula) -

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
www.nicolass.eu07.pl
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Listopada 2004, 10:05:40 »
Cytat: "Winger"
Ja sie wypowiem nt. tej strony.
...


i tu jestem zły. Strona nie jest skończona i wypadałoby żeby autorzy ogłosili powstanie strony a nie jakiś (L)user. Czy ja ogłaszałem że jest jakś inna strona o czymkolwiek do MaSzyny??. W tym momencie wywalam wszystko i zrobie tak że puki nie będzie skończona nic nie zobaczycie. Jak będzie skonczone to będzie wszystko...

Autorzy pracują a ktoś prezentuje i to jeszcze na forum?? :[


 Szymon masz u mnie zajebistą kreche!!!! :[
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
www.nicolass.eu07.pl
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Listopada 2004, 10:25:21 »
Ja pierdziele właśnie doczytałem resztę...

Więc tak. Konkurencja żadna to nie jest bo strony o MaSzynie nie ma nigdzie!! www.eu07.pl to "tylko" forum! nigdzie nie można nic poczytać. Strona powstawała w zamierzeniu o przedstawieniu kolei w Lublinie. Sporo jest takich stron MK w miastach (poprostu miałem ochote na własną stronę). Później pojawiła się trasa więc postanowiłem pociągnąć to na stronę i zacząć wogóle "zabawe" ze stroną.
 i nie będziemy za nic przepraszać ani niczego kasować. Co do zagubienia: STRONA NIE JEST NIGDZIE ODLINKOWANA I JEŚLI KTOŚ MA SIE NA NIĄ DOSTAĆ TO TYLKO ZE STRONY WWW.EU07.PL!! Myśle że to jest ważna informacja więc żadnego zagubienia nie będzie. Nie chciałem żeby to była oddzielna całkowicie strona. Liczyłem na mały baner na stronie www.eu07.pl który nazywał by się "warsztat Barta", ale później projekt się rozbudował więc baner byłby "MaSzyna Looblin Project".

Co do słów Wojtka: TAK TO SĄ TROCHĘ ZAMOCNE SŁOWA!!! wkońcu jeśli się coś kocha to czemu miałbym robić stronę o czymś innym?? bo strona MaSzyny już jest? to nie może być drugiej?? Włóżmy wszystkie jajka do jednego koszyka... jak upadnie to wszystkie szlak trafi..!!

Powtarzam jeszcze raz. MaSzyna Looblin Project to nie będzie oddzielna strona! Jest to mój i paru innych osób warsztat na www.eu07.pl! Pozatym została wykradziona przez Szymona bo ja nie skonczyłem projektu i nie podałem go oficjalnie. Wiesz Winger że bym dał na DEVS i wtedy byśmy podyskutowali.
Co do poradników to rzeczywiscie nie było zgody (choć ja o tym niewiedziałem) ale poprostu czuliśmy się jako "inny pokój w całości projektu" bo czy podając linka na forum do poradnika musze pytać się o pozwolenie? więc tak samo ze stroną (o czymś co kochamy). Zresztą zdawało mi się że poradnik wyrzuca nas na stronę www.eu07.pl / edycja...

Podsumowanie: Strona o Lublinie (w rzeczywistości), o Looblynie (w MaSzynie) oraz Warsztat (modele moje, CTLa i kto jeszcze będzie chciał dołączyć).

Teraz strona jest zablokowana. Popracuje nad nią spokojnie...
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
www.nicolass.eu07.pl
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Listopada 2004, 10:29:18 »
Cytat: "Bart"

Szymon masz u mnie zajebistą kreche!!!! :[


A co on takiego zrobił? Bo na pewno nie podał adresu do strony...

Offline jrosik

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
www.nicolass.eu07.pl
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Listopada 2004, 10:52:28 »
Cytat: "Bart"

i tu jestem zły. Strona nie jest skończona i wypadałoby żeby autorzy ogłosili powstanie strony a nie jakiś (L)user. Czy ja ogłaszałem że jest jakś inna strona o czymkolwiek do MaSzyny??. W tym momencie wywalam wszystko i zrobie tak że puki nie będzie skończona nic nie zobaczycie. Jak będzie skonczone to będzie wszystko...


Mam pytanko. Czy tę stronę robicie tylko dla siebie czy dla innych użytkowników?

Bo jeżeli dla innych to wcześniejsze opublikownie strony pozwala dostosować ją do potrzeb użytkowników. Każdy może się wypowiedzieć co chciał by tam widzieć i co mu się nie podoba. Nikt nie jeste wszystko wiedzący i zawsze sie przydadzą jakieś opinie.

Natomiast jeżeli strona ma wyglądać tylko tak jak wy sobie to wymyślićie i kropka to...

Cytat: "Bart"
Autorzy pracują a ktoś prezentuje i to jeszcze na forum?? :[


I w czasie tej pracy mogą wysłuchać opini przyszłych użytkowników. Po co napracować się nad czymś co i tak później ew. trzeba będzie zmienić. Szkoda czasu autorów.

Cytat: "Bart"
Szymon masz u mnie zajebistą kreche!!!! :[


Ja też bym chciał SM48, oraz kilka innych. Czy to oznacza, że mam u ciebie krechę? :|

Uważam, że Szymonowi należą się przeprosiny.

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
www.nicolass.eu07.pl
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Listopada 2004, 10:54:04 »
Więc tak: Bart potrzebuje miejsca na dyskusje na temat trasy (Lublin), dlatego miało być to forum. Chce mieć wszystko w jednym miejscu, więc pytanie do adminów: czy istnieje możliwość utworzenia działu NA TYM FORUM Trasa Lublin czy coś w tym stylu (oczywiście kiedy trasa ujrzy światło dzienne, bo teraz skoro jej jeszcze nie ma to nie ma sensu czegoś takiego tworzyć)? I Bart miałby wszystkie dyskusje na temat Lublina w jednym miejscu i nie tworzyłoby się następne forum (bo to jest głownym tematem dyskusji). Ot, taki kompromis...

Offline Negroth

  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
www.nicolass.eu07.pl
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Listopada 2004, 11:09:21 »
Ja niewidze niczego złego w tym aby Bart, Nicolass i inni stworzyli takowa stronę/warsztat... myśle nawet że to dobry pomysł.

P.S Winger, fajny emblemacik... hehehehe
Krzychu :)

Offline Tomi

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
www.nicolass.eu07.pl
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Listopada 2004, 11:28:15 »
Cytat: "|andy|"
czy istnieje możliwość utworzenia działu NA TYM FORUM Trasa Lublin czy coś w tym stylu (oczywiście kiedy trasa ujrzy światło dzienne, bo teraz skoro jej jeszcze nie ma to nie ma sensu czegoś takiego tworzyć)

Od tego jest dzial Trasy.
Samo powstanie ww strony uwazam za bezsensowne. Stroną MaSzyny i dodatków do niej jest www.eu07.pl. I niech tak zostanie. Bart, jeśli dla Ciebie liczą się inni userzy, a nie Twoje ambicje, to dodatki bedą na eu07.pl.
Pozdro z Wielkiego Kacka
Tomek

Offline Wojtek M

  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
www.nicolass.eu07.pl
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Listopada 2004, 12:28:57 »
Cytat: "Bart"
Co do słów Wojtka: TAK TO SĄ TROCHĘ ZAMOCNE SŁOWA!!! wkońcu jeśli się coś kocha to czemu miałbym robić stronę o czymś innym?? bo strona MaSzyny już jest? to nie może być drugiej?? Włóżmy wszystkie jajka do jednego koszyka... jak upadnie to wszystkie szlak trafi..!!

...


Cześć

Ostatnio w Krakowie powstał jakiś drugi klub miłośników i się zarejestrowali. Połapali przypadkowe osoby z pl.misc.kolej, ktoś nawet zabrał swoją sympatię żeby osiągnąc minimum 15 osób do rejestracji.
Od początku było to poronionym pomysłem, bo argumantacja, że klub istniejący od 1975 nic nigdy nie zorganizował była wydumana i głupia.
Efekt jest taki, że kilka osób się ze sobą posprzeczało i zrobił się wielki burdel a będzie jeszcze większy.
Co do osobnych stron, następne dźwięki będą na mojej... żartuję oczywiście.
Nie rozumiem dlaczego nie można zrobić w dziale trasy postu TRASA BARTA, tak jak to ma miejsce z poradnikiem dla lam (przepraszam za porównanie). Drugie forum spowoduje dublowanie się pytań. A co umieszczania dodatków na swojej stronie. Wszyscy dzielimy się swoją pracą w dziale download na eu07.pl, po co tworzyc inna pobieralnie? Co się stanie, jak każdy uniesie się ambicją zrobi zwoją stronę i umieści na nie swoje dodatki.
Cieszę się, że dużo robisz Bart ale przemyśl czy w dobrym kierunku.
Pozdrawiam
Wojtek z Krakowa

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
www.nicolass.eu07.pl
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Listopada 2004, 13:56:51 »
Fajnie jak wy tam weszliście? ja mam taki komunikat

Forbidden
You don't have permission to access / on this server.


--------------------------------------------------------------------------------

Apache/1.3.26 Server at www.nicolass.eu07.pl Port 80


Nikolass moze podasz jakiś link co? zareklamuj się troche....
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
www.nicolass.eu07.pl
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Listopada 2004, 15:26:40 »
Cytat: "EP08_015"
Fajnie jak wy tam weszliście? ja mam taki komunikat (...)


Strona została zablokowana przez autorów.

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
www.nicolass.eu07.pl
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Listopada 2004, 20:17:12 »
Jak najbardziej dzial projektu Looblyn moze istniec jako czesc strony eu07.pl - osobny dzial - i to mnie wlasnie dziwi ze zaczeto tworzyc osobna strone zamiast skontaktowania sie z Iwanem lub ze mna. Bart, czytam te argumenty:

Cytuj
wkońcu jeśli się coś kocha to czemu miałbym robić stronę o czymś innym?? bo strona MaSzyny już jest? to nie może być drugiej?? Włóżmy wszystkie jajka do jednego koszyka... jak upadnie to wszystkie szlak trafi..!!


...i nie rozumiem o co Ci chodzi. Strona zostala skomentowana w takiej formie w jakiej istniala wczoraj - wszystko poza ciekawa galeria kolejowa okolic Lublina wskazywalo na chec utworzenia alternatywnej (konkurencyjnej) strony. Tylko w jakim celu? Nie denerwuj sie teraz na nas wszystkich bo kazdy swoja opinie wydal po obejrzeniu tego co tam bylo, a nie tego jak Ty to widzisz w planach. Skad mamy wiedziec jakie masz plany odnosnie tej strony?

Napisales:

Cytuj
Co do poradników to rzeczywiscie nie było zgody (choć ja o tym niewiedziałem) ale poprostu czuliśmy się jako "inny pokój w całości projektu" bo czy podając linka na forum do poradnika musze pytać się o pozwolenie? więc tak samo ze stroną (o czymś co kochamy). Zresztą zdawało mi się że poradnik wyrzuca nas na stronę www.eu07.pl / edycja...


Nie rozumiem tutaj kwestii 'innego pokoju w calosci projektu'. Jakis rok temu opieprzyles mnie na gg za to ze umiescilem w jednej z nieoficjalnych paczek tekstury EN57 Twojego autorstwa, stwierdziles ze chcesz je wydac w odpowiednim czasie, sam. A teraz pytasz czy umieszczajac na osobnej, 'alternatywnej' stronie poradniki ktore napisano dla eu07.pl musisz pytac o pozwolenie...

Teraz sa dwie mozliwe drogi: albo Bart/Nicolass zamkna sie przed swiatem i tak jak pisze Bart nie bedzie zadnej informacji o pracach (chociaz naprawde nie wiem komu w tym momencie zrobicie na zlosc, bo to po prostu brzmi jak jakas zemsta po opiniach dot. osobnej strony), albo zrobia cos czego do tej pory chyba nie wzieli po uwage - utworzenie nowego dzialu w ramach eu07.pl. Wspolpraca, a nie separacja.
Spotkalem sie z opiniami sugerujacymi jakoby Bart i Nicolass mieli na uwadze swoje interesy (slawe i uznanie). Wierze ze tak nie jest i ze chlopaki to udowodnia.
Pozdrawiam,
Winger

Offline jaras

  • Wiadomości: 224
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
www.nicolass.eu07.pl
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Listopada 2004, 23:03:00 »
Witajcie.

Ja również byłem na tej stronie... I wiecie co? Miałem wrażenie, że to wszystko co się tam znajduje nie dotyczy w ogóle "symka" i pracy nad jego rozwojem. Gdyby nie screeny, to by ktoś mógł powiedzieć: "aaa, jacyś goście sobie założyli stronkę ze stuffem do jakiegoś symulatora kolejowego". Zapewne znowu przesadzam, ale po prostu nie podoba mi się to.

Może i można by było zrobić osobną stronę, ale przede wszystkim:
    [*]za zgodą autorów i w porozumieniu z nimi opisywać na niej symulator MaSzyna;[*]umieścić na niej mnóstwo banerów prowadzących zarówno do strony WWW, jak i forum dyskusyjnego;[*]wyraźnie podkreślić, że projekt ten nie powstaje "w oderwaniu" od samego symulatora, lecz jest jego integralną częścią.[/list]Pamiętajcie jednak, że symulator MaSzyna, to nie tylko plik eu07.exe oraz ludzie, którzy go utworzyli. To także scenerie, trasy, tekstury, modele i wszystko, co razem z wymienionym plikiem tworzy jedną CAŁOŚĆ oraz też ludzie, którzy je tworzą albo poprawiają.

    Dlatego nie jestem za tym, aby taka strona powstawała. W zupełności zgadzam się z @ Wingerem. Można na przykład dogadać się z kimś z administracji, aby utworzył dla jakiegoś specjalnego projektu dla "symka" oddzielny dział na forum, aby wyznaczył do tego działu moderatorów, a może nawet, aby utworzył dla Was grupę z odpowiednimi uprawnieniami na forum i wówczas mielibyście swoje małe "państewko w państwie" - wilk syty i owca cała. Ale odwracać się tyłem i robić sobie swoje? To po co jest to forum i cała ta strona WWW? Wygląda to tak, jakby: "eee tam, niech sobie robią z symkiem co chcą, my sobie zrobimy po swojemu". Niedawno napisałem, że według mnie trochę spada poziom postów na forum - chcecie jeszcze go obniżyć odchodząc "na swoje"?

    Pomyście nad tym.

    Pozdrawiam Was serdecznie.
    Jarosław Krasuski (@ jaras)

    Doc: tutaj.
    No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.

    Offline ABu

    • Zasłużony dla Symulatora
    • Wiadomości: 511
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 45
    www.nicolass.eu07.pl
    « Odpowiedź #27 dnia: 21 Listopada 2004, 23:28:03 »
    I zrobił nam się spór, z posta na post niestety coraz gorętszy...

    Najgorsze jest komentowanie na gorąco, dlatego wydaje mi się, że dobrze byłoby pozostawić wątek na kilka dni, i powrócić do niego ponownie, jak emocje już trochę opadną. Teraz niepotrzebnie możemy się poobrażać wszyscy nawzajem, a za kilka dni będziemy tego żałowali. Tylko że wtedy może już być za późno...

    pozdrawiam
    ABu

    PS. Racja z reguły leży po środku.
    ABu

    Offline iwan

    • Administrator
    • Wiadomości: 596
      • Zobacz profil
      • Fotki na TWB
    • Otrzymane polubienia: 30
    www.nicolass.eu07.pl
    « Odpowiedź #28 dnia: 22 Listopada 2004, 09:29:50 »
    Cytat: "ABu"
    I zrobił nam się spór, z posta na post niestety coraz gorętszy...


    IMHO bez sensu - chlopaki sobie cos dlubia i chwala im za to. Owszem fajnie by bylo gdyby to bylo zamieszczone na oficjalnej stronie, ale...
    Po pierwsze jak zrozumialem strona miala dotyczyc w pelni projektu trasy w Lublinie. Gdyby na oficjalnej stronie skoncentrowac sie w duzym stopniu nad jedna trasa to przycmilo by to troszke to o czym strona traktuje. Jezeli na glownej stronie mozna by pobrac te trase w dziale download itd to co Wam przeszkadza istnienie strony domowej projektu?

    Druga sprawa - strona oficjalna jest rozwijana przez uzytkownikow symka i jezeli wszyscy wpadna na ten pomysl to bedzie po prostu zbieranina odnosnikow do innych stron ;-)

    Jezeli chlopaki chca moga uzyskac spora dowolnosc w ksztaltowaniu oficjalnej strony symka - z korzyscia dla wszystkich. Wiadomo, ze jedna osoba nie zrobi serwisu ktory bedzie odpowiednio wypasiony ;-)
    /Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
    tel: +48667841589
    ********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

    Offline Bart

    • Zasłużony dla Symulatora
    • Wiadomości: 415
      • Zobacz profil
    • Otrzymane polubienia: 0
    www.nicolass.eu07.pl
    « Odpowiedź #29 dnia: 22 Listopada 2004, 10:54:38 »
    Dobra to mój komentarz. Mialo być to tak:

    Stronka powstawała sobie w zaciszu, żeby nikt się właśnie nie czepiał. Miał powstać download z trasą, modelami, teksturami. Nicolass tworzył szablon strony który ja zapełniałem odpowiednimi fotkami oraz tekstami (niektóre powstawały bardzo szybko żeby zapełnić pustkę/zobaczyć jak bedzie wyglądać).

    jak miało działać:
    wchodzimy na www.eu07.pl/forum tam w jednym z działów np. tabor jest przyklejony post: nt warsztatu modeli z linkiem (+opis stronki w skrócie). Po kliknięciu przenosi nas na stronę tę co widzieliście).
    Ktoś inny wchodzi do download (też na stronie www.eu07.pl) i tam widzi: NAJNOWSZY MODEL EU07 klika na niego i nie zaczyna sie pobieranie tylko otwiera sie okienko i otwiera sie w nim strona downloadu z tej MLP strony. Można wtedy kliknąć na zdjęcie powiększać, ściągnać i pooglądać sobie strone. To wszystko odbywało by sie za pośrednictwem www.eu07.pl. Czy jak ktoś kliknie o jeden raz więcej niż musi to mu sie cos stanie??. I tak po jakimś czasie (2 - 3 tygodnie modele znalazły by sie w paczce całościowej)

    Chciałem porozmawiać z Iwanem żeby była taka możliwość. Strony MLP (ta moja i Nicolassa) byłyby obustronie podlinkowane. Nie musiałbym pisać żadnych tekstów o MaSzynie bo byłby tam tylko dział foto galerii Lublina oraz download modeli do którego byłby dostęp tylko za pośrednictwem download ze strony eu07.pl.

    Czy to taki grzech?
    Winger: słowa alternatywnej nie traktuj tak na serio. Kiedyś napisałem ten tekst i tu nic nie ma jeszcze formy ostatecznej.

    Co do Szymona... gdyby nie ten adres strony nie byłoby dyskusji, ja bym stronkę skończył podał na DEVS tam byśmy pousuwali co najbardziej boli (takie alternatywne teksty:))

    I tak na koniec:
    Nad modelem siódemki pracowałem 6 miesięcy (a już mam kilka materiałów więcej i jeszcze moge dorobić: hehe dzien otwarty węzła Lublin -> wsztstko wolno focić:P ) i jedyne co chce to to żeby były do ściągnięcia z MLP strony zanim trafią do wspólnej paczki... czy to tak dużo? Zobaczcie że pojawiło sie ostatnio sporo taboru... ale nic w download niema... to już wam nie przeszkodziło...przecież ja chcę dokładnie tego samego...
    Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
    wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa