Autor Wątek:  Zatrzymanie i wznowienie symulacji  (Przeczytany 8539 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Zatrzymanie i wznowienie symulacji
« dnia: 14 Listopada 2012, 00:46:11 »
Zdarza się tak, że dobrze by było zatrzymać symulację. Aby potem można było wznowić.
Pewnym rozwiązaniem jest hibernacja komputera.
W opcjach zasilania aktywujemy hibernację. Ustawiamy przycisk zasilania na obudowie, tak aby po przyciśnięciu nastapiła hibernacja. Można też to zrobić przyciskiem Power na klawiaturze, jeżeli taki posiada. Tylko wtedy trzeba włączyć w BIOSie.
Jeśli chcemy zatrzymać symulację, najlepiej to zrobić przy zatrzymaniu składu.
Wciskamy przycisk zasilania, następuje hibernacja.
Po pewnym czasie uruchamiamy komputer, logujemy się. Po chwili widzimy kontynuację symulacji na monitorze.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9228
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 748
Odp: Zatrzymanie i wznowienie symulacji
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Listopada 2012, 07:57:34 »
Tylko po co aż tak kombinować? Wystarczy za pomocą kombinacji klawiszy Alt+Tab zmieniać okienka, zrobić co tam mamy do zrobienia i potem ponownie powrócić wybierając okienko z uruchomioną symulacją.
« Ostatnia zmiana: 14 Listopada 2012, 07:58:59 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Zatrzymanie i wznowienie symulacji
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Listopada 2012, 09:00:55 »
Ale to nie jest to samo. Przecież klawiszami Alt+Tab otwieram tylko okienka które są zminimalizowane.
Tu chodzi o to aby wyłączyć komputer, nie tracąc dotychczsowej symulacji. Jedynym wyjściem jest hibernacja komputera.
Jest to propozycja alternatywna do opcji zapisu symulacji.

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Zatrzymanie i wznowienie symulacji
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Listopada 2012, 09:55:48 »
To raczej kiepska alternatywa. Już nawet z punktu widzenia upierdliwości wdrażania. Logiczny kontrargument: jeśli dzisiaj zatrzymam symulację i będę ją chciał wznowić za 3 dni, to mam przez ten czas komputera nie wyłączać?

Offline oscyp

  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zatrzymanie i wznowienie symulacji
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Listopada 2012, 15:41:34 »
Pozdrawiam

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Zatrzymanie i wznowienie symulacji
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Listopada 2012, 00:11:28 »
Cytat: pol102
To raczej kiepska alternatywa. Już nawet z punktu widzenia upierdliwości wdrażania. Logiczny kontrargument: jeśli dzisiaj zatrzymam symulację i będę ją chciał wznowić za 3 dni, to mam przez ten czas komputera nie wyłączać?
To masz na ten czas lepszą alternatywę. Jak musisz przerwać symulację i potem dokończyć. Nie masz. Oczywiście zawsze można wymyslać argumenty, jak ja będę chciał wznowićz 3 dni.
Cytat: oscyp
Było głosowanie nad tym.
Ale tego jeszcze niema. Czyli jakie masz wyjście.

Ja prowadziłem w Quarkmc2007 EN57, jest to dość długotrwała symulacja. Musiałem ją zatrzymać i wznowić.
Ma kto lepszą alternatywę nac dzisieszy dzień, niż ja przedstawiłem?

Offline Darth Luk

  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zatrzymanie i wznowienie symulacji
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Listopada 2012, 08:37:41 »
@Anrej - klawisz "Pause Break"?
Zapraszam na Mgławicę Mocy http://mglawicamocy.pl

Offline Szycha441

  • Wiadomości: 159
  • Ruszyła Maszyna, której nie można zatrzymać...!!:)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zatrzymanie i wznowienie symulacji
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Listopada 2012, 09:22:31 »
Trochę szkoda prądu na "Pause Break". Hibernacja jest póki co chyba najlepszą opcją wstrzymania symulacji na dłuższy czas.
Ruszyła Maszyna, której nie można zatrzymać...!!:)

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9228
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 748
Odp: Zatrzymanie i wznowienie symulacji
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Listopada 2012, 09:30:00 »
Tylko, że nie zawsze to działa. Np u mnie jak sam po jakimś upływie czasu komp wjedzie w taki stan potrafi się zwiesić i muszę wtedy go zresetować.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Szycha441

  • Wiadomości: 159
  • Ruszyła Maszyna, której nie można zatrzymać...!!:)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zatrzymanie i wznowienie symulacji
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Listopada 2012, 09:50:52 »
Ale jest duża szansa, że symulację będzie można kontynuować np. po powrocie z Kościoła. :D Według mnie zapis stanu symulacji to powinien być priorytet w rozwoju Smyka.
Ruszyła Maszyna, której nie można zatrzymać...!!:)

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Zatrzymanie i wznowienie symulacji
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Listopada 2012, 11:30:00 »
Tylko, że nie zawsze to działa. Np u mnie jak sam po jakimś upływie czasu komp wjedzie w taki stan potrafi się zwiesić i muszę wtedy go zresetować.
Zawsze zadziała. Tylko że zawsze jest prawdopodobieństwo, że komputer zwiesi się przy uruchomieniu po hibernacji. Wtedy oczywiście tylko restart i traci cały zapis hibernacji.
Ale jak to się powtarza, jest to wina komputera. Ja tak miałem na starym komputerze, trzeba było go kilka razy uruchamiać.

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Zatrzymanie i wznowienie symulacji
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Listopada 2012, 20:09:06 »
Tylko, że w momencie pojawienia się zapisu symulacji, to nie będzie już symulator - to będzie gra.

Offline 201E-003

  • Wiadomości: 252
  • Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zatrzymanie i wznowienie symulacji
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Listopada 2012, 22:14:19 »
No tak, bo mechanicy, którzy żądają podmiany to nie mechanicy tylko clowni. Prawdziwy mechanik bierze wyłącznie pociąg ze stacji początkowej, najlepiej z szopy i kończy na końcowej (najlepiej w szopie).

Offline mikol

  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zatrzymanie i wznowienie symulacji
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Listopada 2012, 22:20:25 »
Są gusta i guściki. Każdy będzie sobie robił po swojemu. Jak będzie chciał to zatrzyma, jak nie będzie chciał to nie zatrzyma. Sprawa otwartą była, jest i będzie. Osobiście jednak popieram zdanie @201E-003.
@Anrej - klawisz "Pause Break"?
A pomyślałeś o tym, że w niektórych laptopach nie ma takiego klawisza (przykład: u mnie)?
Pozdrawiam!
Symulator Pojazdów Szynowych MaSzyna EU07-424

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Zatrzymanie i wznowienie symulacji
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Listopada 2012, 22:24:49 »
Tylko, że nie zawsze to działa. Np u mnie jak sam po jakimś upływie czasu komp wjedzie w taki stan potrafi się zwiesić i muszę wtedy go zresetować.
Tutaj Piotruś mylisz dwa pojęcia, hibernacji z uśpieniem. Hibernacja to zapisanie stanu komputera (wszystkiego co w danym momencie jest uruchomione na komputerze) a następnie jego całkowite wyłączeni. Natomiast uśpienie to zmniejszenie poboru prądu. Mój komputer prawie zawsze ma problemy z powrotem do normalnego stanu z trybu uśpienia.

  Dodano: 15 Listopada 2012, 22:25:46
Cytat: mikol
A pomyślałeś o tym, że w niektórych laptopach nie ma takiego klawisza (przykład: u mnie)?
A pod klawiszami Fn?
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline mikol

  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zatrzymanie i wznowienie symulacji
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Listopada 2012, 22:28:59 »
A pod klawiszami Fn?
Te Fn-ki to ja mam na użycie np. F4, F6 itp. Zwykle "Pause Break" znajduje się obok i nie jest przypisany do żadnego F...
Pozdrawiam!
Symulator Pojazdów Szynowych MaSzyna EU07-424

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Zatrzymanie i wznowienie symulacji
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Listopada 2012, 01:08:13 »
Cytat: pol102
Tylko, że w momencie pojawienia się zapisu symulacji, to nie będzie już symulator - to będzie gra.
Cytat: 201E-003
No tak, bo mechanicy, którzy żądają podmiany to nie mechanicy tylko clowni. Prawdziwy mechanik bierze wyłącznie pociąg ze stacji początkowej, najlepiej z szopy i kończy na końcowej (najlepiej w szopie).
Jak widać co niektórzy po przyjściu z pracy, uczelni lub szkoły, mają drugą szychte przy symulatorze i nie można przerwać symulacji.

Chociaż kiedyś było takie zdarzenie. Maszynista stwierdził, że czas jego pracy się skończył i poszedł do domu. Pasażerowie zostali.

Panowie już wyeksplorowali wątek. Robi się offtop. Jest odpowiedni wątek do składania propozycji.
Zamykam.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 17 Listopada 2012, 14:14:14 wysłana przez Rozi »