Autor Wątek:  Odstraszanie dzików  (Przeczytany 5546 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odstraszanie dzików
« dnia: 12 Listopada 2012, 13:26:02 »
Zupełnie poważnie. Wyobraźcie sobie, że idziecie lasem, a przed Wami stoi wkurzona locha z małymi. Jak się zachować, by wyjść cało z takiego spotkania? Zastanawiam się czy pomogłoby użycie trąbki na sprzężone powietrze. Jest to dość głośne urządzenie. Niestety  nie mam wśród znajomych żadnego leśniczego, może ktoś z Was jest w stanie mi doradzić?

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Odstraszanie dzików
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Listopada 2012, 13:37:31 »
Jak na moje, to takim hałasem tylko wkurzysz dzika. Najlepiej jest uciekać na drzewo:).
A tak na poważnie, na początku roku miałem takie spotkanie nad morzem. Ludzie robili sobie zdjęcia, a locha z warchlakami  po prostu spacerowała. Jeśli więc sam nie sprowokujesz dzika, to nie masz co panikować.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Odstraszanie dzików
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Listopada 2012, 13:42:48 »
Trąbka to raczej ostateczność, gdy takie stado zaczęło by na mnie biec. Taka trąbka może wywołać ból i dezorientacje. No i niestety obudzi połowę lasu. W każdym razie słyszałem, że niektórzy przeganiali dziki krzykiem, stojąc za drzewem.

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Odstraszanie dzików
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Listopada 2012, 13:57:21 »
Ale czemu miało by biec na Ciebie stado? Dzikie zwierzęta (nie takie, co chodzą po miastach) przeważnie boją się ludzi i same uciekają, jak tylko ich usłyszą. Musiał byś na prawdę podejść bardzo blisko tych dzików, lub je zaskoczyć, żeby Cię zaatakowały.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Odstraszanie dzików
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Listopada 2012, 16:02:40 »
Benek, ja mam w rowerze AirZounda, dzików to nie rusza. Często spotykam je w lesie, niestety są aż nadto oswojone z ludźmi. Jest kilka dobrych porad:
Pozdrawiam

Offline ryba825

  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Odstraszanie dzików
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Listopada 2012, 19:53:01 »
Te nadmorskie dziki to są takie wpół oswojone, nic do ludzi nie mają, chyba że się poczują zagrożone.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Odstraszanie dzików
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Listopada 2012, 20:09:01 »
Benek, robisz jakieś badania socjologiczne w zakresie popularności niemerytorycznych wątków?
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Odstraszanie dzików
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Listopada 2012, 20:16:25 »
Nie.

  Dodano: 13 Listopada 2012, 00:03:23
Ale czemu miało by biec na Ciebie stado? ... Musiał byś na prawdę podejść bardzo blisko tych dzików, lub je zaskoczyć, żeby Cię zaatakowały.
Właśnie o to chodzi, że od czasu do czasu będę musiał pieszo przemierzać drogę na nasypie ok. 2 metrowym, gdzie wokół niej są lasy i mokradła. I czasem może się zdarzyć powrót wieczorem w totalnych ciemnościach, gdzie będę tylko miał latarkę. A dziki w tym miejscu po prostu są i jest to pewna rzecz. Zdarza się, że wchodzą na tę drogę, choć częściej przebywają u podnóża nasypu.
« Ostatnia zmiana: 13 Listopada 2012, 00:04:25 wysłana przez Benek »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Odstraszanie dzików
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Listopada 2012, 06:58:47 »
Najlepiej jest uciekać na drzewo:).
@adsim od razu przypomniała mi się Akademia Pana Kleksa :). "Dzik jest dziki dzik jest zły, dzik ma bardzo ostre kły, kto spotyka w lesie dzika ten na drzewo zaraz zmyka"

Trąbka to raczej ostateczność, gdy takie stado zaczęło by na mnie biec. Taka trąbka może wywołać ból i dezorientacje. No i niestety obudzi połowę lasu. W każdym razie słyszałem, że niektórzy przeganiali dziki krzykiem, stojąc za drzewem.
Może i tak tylko w wypadku gdy zwierzę jest wściekłe taki krzyk lub hałas może je jeszcze bardziej rozjuszyć. Nigdy nie wiadomo na jaki typ zwierzęcia się trafi, a to już igranie.
« Ostatnia zmiana: 13 Listopada 2012, 07:05:02 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Odstraszanie dzików
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Listopada 2012, 07:14:29 »
Moja rada: Sam go zaatakuj zwierze będzie zdezorientowane i to Ty odniesiesz zwycięstwo w tej potyczce.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline ryba825

  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Odstraszanie dzików
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Listopada 2012, 16:50:29 »
Moja rada: Sam go zaatakuj zwierze będzie zdezorientowane i to Ty odniesiesz zwycięstwo w tej potyczce.
Na wszelki wypadek przygotuj się do biegu z prędkością ~80 km/h. ;)