Autor Wątek:  Znowu pytanie i propozycja  (Przeczytany 7976 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Znowu pytanie i propozycja
« dnia: 18 Listopada 2004, 15:08:37 »
Mam pytanie.
Co się dzieje, że nie mogę włączyć przetwornicy? mam 220204+220604

Propozycja.
możnaby przyspieszyć MaSzynę jeśli tabor zawierałby np teksturę czoła(ze wszystkim) i byłaby utworzona płaszczyzna z tą teksturą i powiedzmy przy odległości 250m płaszczyzna znikłaby i pojawił model. a idąc tą ścieżką można zrobić jeżdżące prostopadłościany oteksturowane, z detalami(sprzęgi, zderzaki, światła, pantografy itp.). przy 500 czy nawet 300m pojawia się normalny model. zmiana niby mała, a przyspieszy MaSzynę.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Re: Znowu pytanie i propozycja
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Listopada 2004, 16:17:03 »
Cytat: "youBy"
Mam pytanie.
Co się dzieje, że nie mogę włączyć przetwornicy? mam 220204+220604


A podniosles pantografy?

Cytuj
Propozycja.
możnaby przyspieszyć MaSzynę jeśli tabor zawierałby np teksturę czoła(ze wszystkim) i byłaby utworzona płaszczyzna z tą teksturą i powiedzmy przy odległości 250m płaszczyzna znikłaby i pojawił model. a idąc tą ścieżką można zrobić jeżdżące prostopadłościany oteksturowane, z detalami(sprzęgi, zderzaki, światła, pantografy itp.). przy 500 czy nawet 300m pojawia się normalny model. zmiana niby mała, a przyspieszy MaSzynę.


To by przyspieszylo, ale o tak znikomy procent iz zmiana bylaby calkowicie niezauwazalna.
Minimum 50% zasobow wykorzystywanych przez symulator to moc obliczeniowa procesora, wykorzystywana przy liczeniu fizyki.
Przy sceneriach o wiekszej ilosci taboru jest to nawet 70-80%.
Pozdrawiam,
Winger

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Znowu pytanie i propozycja
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Listopada 2004, 21:29:10 »
Co do przyspieszania:

1. Właśnie jestem w 70% na ukończeniu tutoriala do Maszyny co i jak ustawić (nawet w Biosie) aby wydajność sprzętu graficznego wzrosła.
2. Jak możesz to edytuj pliki *.scn i skracaj składy
3. Wyłącz przeszkadzajki
4. Wyłącz trakcję

Także jak widzisz, sposobów jest kilka na podniesienie FPS. No i najważniejsze. Wydajność symka zależy od mocy obliczeniowej Twojego sprzętu!!!

++ cooky ++

  • Gość
Re: Znowu pytanie i propozycja
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Listopada 2004, 23:21:22 »
witam

a ja mam inną propozycję:
skoro obliczanie wszystkich parametrów wymaga tylu obliczeń, czy nie dałoby się  stosować do wszelkiego AI maksymalnie uproszczonej fizyki
(tzn pociąg przesuwa się z określoną prędkością i np hamuje z określonym opóźnieniem) a "zaparkowany" gdzieś na boku tobor wyświetlać jako statyczny model?

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Re: Znowu pytanie i propozycja
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Listopada 2004, 23:24:12 »
Cytat: "++ cooky ++"
skoro obliczanie wszystkich parametrów wymaga tylu obliczeń, czy nie dałoby się  stosować do wszelkiego AI maksymalnie uproszczonej fizyki
(tzn pociąg przesuwa się z określoną prędkością i np hamuje z określonym opóźnieniem) a "zaparkowany" gdzieś na boku tobor wyświetlać jako statyczny model?


Ale właśnie taka jest idea symka! Autorzy dążą do jaknajbardziej realnego zachowania pociągów, więc wydaje mi się, że to by wypaczało samą ideę projektu... Ale, co ja tam wiem... Niech autorzy się wypowiedzą.

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Znowu pytanie i propozycja
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Listopada 2004, 23:57:59 »
Optymalizacja fizyki w kodzie jest niemozliwa. Jesli fizyka jes liczona mniej niz 100 razy na sekunde dla poruszajacego sie obiektu to wariuja sprzegi. Jesli zmieni sie stale odpowiedzialne za zachowanie sie sprzegow, to robia sie wtedy gumowe...
Pozdrawiam,
Winger

Marcin_EU

  • Gość
Re: Znowu pytanie i propozycja
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Listopada 2004, 00:05:13 »
Cytat: "++ cooky ++"

a ja mam inną propozycję:
skoro obliczanie wszystkich parametrów wymaga tylu obliczeń, czy nie dałoby się  stosować do wszelkiego AI maksymalnie uproszczonej fizyki
(tzn pociąg przesuwa się z określoną prędkością i np hamuje z określonym opóźnieniem) a "zaparkowany" gdzieś na boku tobor wyświetlać jako statyczny model?


Ja to ciagle powtarzalem ale jak zwykle nikt mnie nie sluchal :)

Offline Kakish

  • Wiadomości: 178
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Znowu pytanie i propozycja
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Listopada 2004, 08:42:30 »
Cytat: "Marcin_EU"
Cytat: "++ cooky ++"

a ja mam inną propozycję:
skoro obliczanie wszystkich parametrów wymaga tylu obliczeń, czy nie dałoby się  stosować do wszelkiego AI maksymalnie uproszczonej fizyki
(tzn pociąg przesuwa się z określoną prędkością i np hamuje z określonym opóźnieniem) a "zaparkowany" gdzieś na boku tobor wyświetlać jako statyczny model?


Ja to ciagle powtarzalem ale jak zwykle nikt mnie nie sluchal :)


Moze nie powiniennem akurat w tej kwestii zabierac glosu, ale zgadzam sie i ++cooky++ i z Marcinem, moze mozna obciac dla dumbow czestotliwosc liczenia fizyki nawet kosztem glebszej modyfikacji w programie.

Mozna oczywiscie podniesc larum, ze nie warto robic nic dla starego symka, ale mam wrazenie ze przesiadka na NEBULE jeszcze nieco potrwa.

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Znowu pytanie i propozycja
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Listopada 2004, 09:00:16 »
OK, to jeszcze przekonaj McZapkiego/Marcina zeby to zrobili, bo poza nimi chyba nikt nie zalapie jak to zrobic... :>
Pozdrawiam,
Winger

Offline Kakish

  • Wiadomości: 178
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Znowu pytanie i propozycja
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Listopada 2004, 11:05:34 »
@ Winger

Mam nadzieje ze te wypowiedz :
Cytat: "Marcin_EU"

Ja to ciagle powtarzalem ale jak zwykle nikt mnie nie sluchal :)

mozna przyjac jako dobra monete :P

Ale tak na serio to aktualna sytuacja jaka jest w symku jest typowa dla kazdej zmiany systemowej :
- nikt nie chce ulepszac starego systemu, bo wiadomo ze bedzie nowy
- nowego ciagle nie ma i nie wiadomo kiedy bedzie

i w ten sposob do pewnego stopnia tkwimy w stanie zawieszenia

++ cooky ++

  • Gość
Znowu pytanie i propozycja
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Listopada 2004, 13:01:52 »
Cytat: "Winger"
Optymalizacja fizyki w kodzie jest niemozliwa. Jesli fizyka jes liczona mniej niz 100 razy na sekunde dla poruszajacego sie obiektu to wariuja sprzegi. Jesli zmieni sie stale odpowiedzialne za zachowanie sie sprzegow, to robia sie wtedy gumowe...


Nie miałem na myśli optymalizowania, chodziło mi o to żeby do przesuwania jadącego pociągu brano pod uwagę jedynie prędkość i ewentulanie przyspieszenie, a sprzęgi na przykład zrobić sztywne - jak zawiasy (ewentualnie jeszcze obrót wokół poziomej osi, żeby pociąg mógł pod górkę wjeżdżać). Oczywiście nie istotna by była masa pociągu, współczynnik tarcia o szyny itp. - uważam, że mijanie się z takim pociągiem na trasie nic by nie ujmowało symulacji jazdy (a nawet ją poprawiło, bo płynniej by sie wyświetlała)

oczywiście to tylko propozyzja, sam bym tego chyba w życiu nie zrobił, ale pomyślałem, że skoro pewien zdolny pan :) potrafił tak ładnie animować patyki...

pozdrawiam

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Znowu pytanie i propozycja
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Listopada 2004, 18:33:54 »
Animowane pantografy to proste animacje i kilka wzorow matematycznych i zaleznosci.
Fizyka w symulatorze to na chwile obecna szara ;-) magia dla mnie (czarna nie, bo cos tam rozumiem ;).
Pozdrawiam,
Winger

Offline hexy

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
    • http://www.banghole.humor.pl/
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Znowu pytanie i propozycja
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Listopada 2004, 21:35:38 »
Cytat: "++ cooky ++"
(...) skoro obliczanie wszystkich parametrów wymaga tylu obliczeń (...)


Mam propozycje... obliczmy obliczenia tak, aby obliczenia nie wymagaly tylu obliczen...

;)