Autor Wątek:  Linia61+l144_towarowy_1  (Przeczytany 13995 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Linia61+l144_towarowy_1
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Października 2012, 21:16:48 »
Proponowałbym zamknąć wątek, sposób jest prosty - wybierać skład dla siebie nie dla AI.
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Linia61+l144_towarowy_1
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Października 2012, 21:27:48 »
Mało tego dodatkowo przejrzymy pliki scenerii i dopiszemy do składów prowadzonych przez AI stosowne opisy. By było to jasne i zrozumiałe dla użytkowników.
« Ostatnia zmiana: 25 Października 2012, 21:29:12 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline mikol

  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Linia61+l144_towarowy_1
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Października 2012, 21:46:32 »
W takim razie ja się tym zajmę. Podopisuję do wszystkich składów, które są prowadzone przez AI stosowną informację. To nie jest arcytrudne zadanie więc mogę się tym zająć :)
Pozdrawiam!
Symulator Pojazdów Szynowych MaSzyna EU07-424

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Linia61+l144_towarowy_1
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Października 2012, 21:50:04 »
Wolałbym nie, bo miałeś coś skończyć chyba co nie? Więc lepiej na tym się skup.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Linia61+l144_towarowy_1
« Odpowiedź #34 dnia: 25 Października 2012, 22:02:35 »
W takim razie ja się tym zajmę. Podopisuję do wszystkich składów, które są prowadzone przez AI stosowną informację. To nie jest arcytrudne zadanie więc mogę się tym zająć :)
Ale po co chcesz się zajmować zbędnymi zadaniami? Jeśli w pliku scn pod linią z komendą trainset umieści się taki znak:
//$o -to w starterze, w trybie prostym i normalnym, składy prowadzone przez AI się nie pojawią. Natomiast w trybie specjalnym (dla twórców) w okienku po prawej stronie pojawi się napis:
Cytuj
Pojazd prowadzony przez komputer.
Nie powinniście używać trybu specjalnego, jeśli tylko używacie symulatora w celu pojeżdżenia sobie. Jeśli brakuje tego znaczka, który napisałem wyżej, to jest wina scenarzysty i betatesterów, którzy przeoczyli to podczas testów.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Linia61+l144_towarowy_1
« Odpowiedź #35 dnia: 25 Października 2012, 22:07:30 »
A niech używają trybu jakiego sobie chcą, to ich wybór. I nam nic do tego, po to one są.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6308
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 337
Odp: Linia61+l144_towarowy_1
« Odpowiedź #36 dnia: 25 Października 2012, 22:08:21 »
No, po tym minusie można napisać, że to skład mijany na takim szlaku, albo czekamy, aż wjedzie na jakiejś stacji...
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Linia61+l144_towarowy_1
« Odpowiedź #37 dnia: 25 Października 2012, 22:12:56 »
A niech używają trybu jakiego sobie chcą, to ich wybór. I nam nic do tego, po to one są.
Czy ja coś narzucam? Skoro niektórzy mają problem z czytaniem, to rada jest taka, by używali najprostszych ustawień. Nie warto tutaj siać filozofii.
No, po tym minusie można napisać, że to skład mijany na takim szlaku, albo czekamy, aż wjedzie na jakiejś stacji...
Uważam, że to zbędne. Jest napisane, że skład jest prowadzony przez komputer. To w zupełności wyklucza go z prowadzenia. Skoro ktoś jest na tyle ogarnięty, że umie zmienić tryb, to tym bardziej powinien umieć przeczytać proste zdanie i je zrozumieć.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6308
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 337
Odp: Linia61+l144_towarowy_1
« Odpowiedź #38 dnia: 25 Października 2012, 22:16:30 »
Uważam, że to zbędne. Jest napisane, że skład jest prowadzony przez komputer. To w zupełności wyklucza go z prowadzenia. Skoro ktoś jest na tyle ogarnięty, że umie zmienić tryb, to tym bardziej powinien umieć przeczytać proste zdanie i je zrozumieć.
Dla końcowego użytkownika tak. Chodziło mi o komentarz na użytek autora bądź kogoś, kto coś chce poprawić.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Linia61+l144_towarowy_1
« Odpowiedź #39 dnia: 25 Października 2012, 22:25:59 »
Tak apropos brakuje jeszcze opisu do prowadzonej przez nas ET42. Dodam go w najbliższym czasie.
EDIT:
Gotowe. Wrzucę niebawem wraz z innymi drobnymi poprawkami do repo.
« Ostatnia zmiana: 25 Października 2012, 23:03:57 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Veritek

  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia61+l144_towarowy_1
« Odpowiedź #40 dnia: 26 Października 2012, 13:30:08 »
oscyp napisał:
Cytuj
Jest ustawiony tryb normalny. Nawet jak mam dla początkujących to i tak się pojawiają te składy.
I u mnie jest dokładnie tak samo. Wiem że istnieje coś takiego jak "tryb pracy" i jak go zmieniać.
Zazwyczaj go nie używam wiec ustawiony jest na początkującego "gracza".

Sawi napisał:
Cytuj
... resztę wyszczególnionych składów prowadzi AI. Zauważ, że szczegółowy opis służby jest tylko przy wyborze byczka. Nigdzie więcej go nie znajdziesz. Samo to już daje do myślenia.
Owszem dało by mi do myślenia gdybym w ogóle wybrał ET-22. Sugerując się, że inne składy są dostępne wybrałem zmodernizowanego kibelka (bo widziałem jego jazdę na youtubie), a  potem przesiadłem się na pośpieche z EU-07 gdy semafor nie pokazywał Sz, by sprawdzić czy pojawia się ten sam "błąd".

Ilość składów do wybrania sprawiły, iż potraktowałem tą scenerie jak Krzyżową, quarka, Trainowo lub Bałtyk. Nie jestem (niestety) trasopisarzem i nie znam niektórych komend które się tam używa.
Ktoś zapomniał postawić jakiegoś znaczka - bywa - świat się nie zawalił, a ja i inni "gracze" są mądrzejsi o przypadek, który może się jeszcze kiedyś pojawić, wtedy może nam się przypomni i nie będziemy pisać zbędnych postów.

« Ostatnia zmiana: 26 Października 2012, 14:22:05 wysłana przez Veritek »
Szlaki:W-wa Praga, Kutno, Ostrów Wlkp; Skierniewice, Zduńska Wola Karsznice,
Autoryzacja: SM(SP)-42, SM-31, EU-06, EU-07, EU-07/303Eb, ET-22/201E, ET-22/El

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1232
Odp: Linia61+l144_towarowy_1
« Odpowiedź #41 dnia: 26 Października 2012, 14:07:26 »
Zostanie w każdym razie to poprawione.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Linia61+l144_towarowy_1
« Odpowiedź #42 dnia: 06 Listopada 2012, 13:20:07 »
Zostało to już poprawione. Jakiś czas temu poprawka trafiła na repo, więc myślę można ten temat zakończyć.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".