Autor Wątek:  Rozwój MaSZyny przez naprawę grzechów młodości  (Przeczytany 16781 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline popatrz

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Rozwój MaSZyny przez naprawę grzechów młodości
« dnia: 24 Października 2012, 18:50:54 »
Sparafrazuję słynne słowa JFK: Nie pytaj, co twoja MaSZyna może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojej MaSZyny.

Dane wejściowe
Scenariusze (pliki scn i skojarzone z nimi pliki scm i inc), które istnieją w Paczce Całościowej 2011
Problemy
Kategoria 1 - "krytyczne": Wszelkie ograniczające wydanie nowych wersji EXE (od 372 włącznie wzwyż)
Kategoria 2 - "ważne": Niewpływające na funkcjonalność scenariusza w nowych wersjach EXE ale niewłaściwie i rażąco źle odwzorowane w symulatorze
Kategoria 3 - "estetyczne": nie kwalifikujące się do kat.1 i kat.2
Narzędzia i wymagania
Wykorzystanie pracy i umiejętności forumowiczów poszukujących i chcących rozwijać projekt MaSZyna zgodnie z ideą tego działu. Działania polegające na zastosowaniu odpowiednich narzędzi (Notepad2/Notepad++, edytora Rainsted, porównywarki txt np. WinMerge i innych), wiedzy zawartej w załączonym Scenery.doc, na forum (przekazywanej też w tym wątku) i znajdywanej w innych źródłach.
Cel
1) Eliminacja problemów krytycznych - umożliwienie wydawania Paczek Całościowych zawierających nowe wersje EXE, które wprowadzają wiele istotnych poprawek i nowych funkcji:
Głównie chodzi tu o analizę scenariuszy pod kątem występowania zdarzeń (eventów) o tych samych nazwach i ich właściwą naprawę, odpowiednie modyfikowanie obsługi pociągów prowadzonych przez AI. Dodatkowo - naprawienie błędów wykazanych w pliku errors.txt
2) Eliminacja problemów ważnych - usunięcie rażących błędów działania sygnalizacji, rogatek, zabezpieczeń kolejowych, naprawa złego umieszczenia wskaźników i/lub ich właściwe umieszczenie w scenerii (m.in. W4, W5 aktywnie wpływające na AI)
3) Korygowanie widocznych problemów estetycznych. Najniższy priorytet. Nie będzie to wchodziło w zakres działań naprawczych tutaj omawianych do czasu usunięcia problemów kategorii 1 i 2.

Mamy więc ogólnie zarysowaną definicję. Proszę o przemyślane, konstruktywne propozycje co do jej zmian albo rozszerzeń. Wszelkie wartościowe pomysły mile widziane. Proszę się nie zrażać skalą – "nie od razu Kraków zbudowano". Zajmę się teraz opracowaniem Metodyki Działania – czegoś w rodzaju podstawowego, krótkiego kursu objaśniającego jak się za to zabrać.
« Ostatnia zmiana: 24 Października 2012, 18:58:55 wysłana przez popatrz »

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Rozwój MaSZyny przez naprawę grzechów młodości
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Października 2012, 20:07:40 »
Chwila, to co opisujesz, to zadania wydziału paczek całościowych. Rozumiem, że chcesz pomóc, ale wielu osobom, pomimo najszczerszych chęci, brakuje wiedzy na temat kierunku rozwoju symka i można nadrobić tylko bałaganu. Jeśli chcesz pomóc to zgłoś się do administracji o przyjęcie do wydziału pc. Oczywiście musisz udowodnić, że umiesz także w praktyce wykorzystać swoje teorie i dobrze radzić sobie w zespole.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Rozwój MaSZyny przez naprawę grzechów młodości
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Października 2012, 20:14:24 »
Kolega @popatrz był w WPC. Chociaż jako koordynator nie miałem bladego pojęcia, dlaczego został przyjęty i usunięty…
« Ostatnia zmiana: 24 Października 2012, 20:17:09 wysłana przez Patrykos »
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Rozwój MaSZyny przez naprawę grzechów młodości
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Października 2012, 20:37:48 »
Kolega @popatrz sam może się podzielić informacją, dlaczego już nie jest w tej grupie. To była jego decyzja.

Offline Tyrystor

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Rozwój MaSZyny przez naprawę grzechów młodości
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Października 2012, 21:06:58 »
W sumie nie jest tak źle że @popatrz udostępnił czym zajmuje się Wydział Paczek Całościowych. Może wśród forumowiczów ktoś posiada szeroką wiedzę spełniającą kryteria i jest w stanie stawić czoło problemom, a ta lista być może podkusi tę osobę do pomocy.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Rozwój MaSZyny przez naprawę grzechów młodości
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Października 2012, 21:08:31 »
Macie szanse się wykazać. Paweł zapoczątkował ten etap.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline popatrz

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Rozwój MaSZyny przez naprawę grzechów młodości
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Października 2012, 21:10:43 »
Jestem Paweł. WPC jest na pewno najwłaściwszym miejscem na tego typu koncepcje i nikomu w kompetencje wchodzić nie chciałem. Wręcz przeciwnie - zachęcić do aktywnego wkładu w projekt i naukę większą grupę ludzi. Niestety WPC według mnie jest zbyt małym zespołem, żeby sobie poradzić ze skalą koniecznych zmian, dlatego przeniosłem pomysł na forum ogólne z nadzieją że za jakiś czas więcej osób może będzie w stanie zająć się tym tematem. Dlaczego nie skorzystać w WPC z efektów pracy która może się tu znaleźć? Ta praca ma być bezinteresowna przecież i nikt sobie praw autorskich rościł nie będzie.
PS. Powody moich decyzji na forum ogólnym chyba nie mają znaczenia, jeśli ktoś jest takimi błahostkami zainteresowany, odpowiem na PW.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Rozwój MaSZyny przez naprawę grzechów młodości
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Października 2012, 21:54:23 »
W sumie nie jest tak źle że @popatrz udostępnił czym zajmuje się Wydział Paczek Całościowych. Może wśród forumowiczów ktoś posiada szeroką wiedzę spełniającą kryteria i jest w stanie stawić czoło problemom, a ta lista być może podkusi tę osobę do pomocy.
Jeśli uważasz, że tylko tym się zajmuje WPC jesteś w błędzie. Niestety prawda jest taka, że nawet gdyby wyjaśnić dokładnie Wam co i jak, to mało kto by się za to zabrał. Bo to wymaga grzebania w plikach i odpalania np jeden sytuacji po kilka razy. Aczkolwiek kto wie, może wśród Was znajdą się prawdziwi zapaleńcy. Pożyjemy zobaczymy. Wszak ktoś kiedyś rzekł "najlepszymi BT są sami użytkownicy, gdyż nieświadomie bądź świadomie testują, a nawet nie są tego świadomi". :).
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Rozwój MaSZyny przez naprawę grzechów młodości
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Października 2012, 22:10:30 »
Ja bym chciał zwrócić uwagę na jedną rzecz. Otóż mam wrażenie, że stworzył się taki mit wokół grup zamkniętych, którzy działają nad rzeczami niestworzonymi, nieosiągalnymi, czyli posiadają "wiedzę tajemną". Jeśli już ktoś wkroczy w te tajemne komnaty (jak to ktoś kiedyś nazwał) to ujrzy skrzynię pełną unoffów, tras, modeli, lokomotyw i innych dodatków. Przecież Wydział Paczek Całościowych robi te tajne projekty, do których nikt nie ma dostępu.

Otóż tak nie jest!
Każdy developer posiada te same narzędzia, które mogą mieć lub mają userzy bez grupy. W MaSzynie nie ma żadnej filozofii. Paczkę Całościową może tworzyć każdy i w zasadzie tak powinno być, jednak ludzie wolą czekać na gotowe. I moim zdaniem ci co cierpliwie czekają - są w porządku. Ale wielu jest tu "bogów symulatora" co to nic nie robią, a koncepcji mają setki albo setki bzdurnych postów. A czy nie lepiej tak wziąć się samemu do roboty? A jak się nie chce robić, to podrzućcie ze 2 zł na wafelki i sok, co by się przyjemniej pracowało.
A teraz Wam sprzedam bardzo tajemną wiedzę z działów zamkniętych. Jakby odłożyć na osi X zmienną (czas), a na osi Y zmienną (wydajność devs), to moglibyście opisać tą funkcję (bardzo z grubsza) równaniem Y=aX+b, gdzie a należy do rzeczywistych i jest ujemne :>

Bardzo gorąco pozdrawiam i zachęcam do grzebania przy symulatorze. Wszak tkwi w Was potencjał.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Rozwój MaSZyny przez naprawę grzechów młodości
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Października 2012, 22:24:43 »
Fajnie to określiłeś Przemek tajemne komnaty he he :). Nie ma filozofii fakt, tylko rzecz w tym, że tak się ludziska nauczyli iż czekają na gotowce, nie wszyscy oczywiście, bo kto chce coś se tam dłubać to dłubie i tyle. Ale co poniektórzy się tego nauczyli, bo mam wrażenie My ich po części tego sami nauczyliśmy. Więc ludziska zmieńcie front i nie bójcie się. Sam bałem się eventów jak ognia heh. Dopiero po czasie jak się przymusiłem i przestałem uczyć się regułek powoli systematycznie zaczynam je pojmować. Po prostu grunt to logika.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Tolein

  • Wiadomości: 483
  • Kanapowy Toromistrz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Rozwój MaSZyny przez naprawę grzechów młodości
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Października 2012, 22:27:00 »
@popatrz - jak rozumiem dokonales na dobry poczatek odpowiednich zmian w scenery.doc? Bo chyba przede wszystkim trzeba zapobiec powtarzaniu tych bledow w przyszlosci. Powiem wiecej, dobra praktyka wydaje mi sie umieszczanie na scenerii roznych elementow, nawet jesli nie sa obslugiwane przez maszyne. Np odcinki izolowane trakcji, czy podstacje zasilajace, elementy srk, etc. Umieszczenie czegos w ten desen na scenerii nie przyniesie dzis wymiernej korzysci, ale w przyszlosci byc moze pozwoli uniknac, albo choc ulatwic prace zwiazane z dostosowywaniem scenerii do nowych standardow, w szczegolnosci jesli odtwarzamy realna trase na bazie planow i schematow.
Ps. Benek uprzedzil mnie swoim postem, ale mimo to, jak przystalo na "boga symulatora" podziele sie swoja koncepcja w ramach tego bezsensownego postu.
"Podejrzewam, że:
1. poświęcają na to niewiele czasu,
2. mają ograniczoną liczbę zwojów mózgowych, przez co są w stanie wykonywać tylko proste i powtarzalne czynności,
3. wydaje im się, że mogą nawet podbić kosmos, ale życie weryfikuje im to negatywnie."

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Rozwój MaSZyny przez naprawę grzechów młodości
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Października 2012, 22:35:35 »
Ps. Benek uprzedzil mnie swoim postem, ale mimo to, jak przystalo na "boga symulatora" podziele sie swoja koncepcja w ramach tego bezsensownego postu.
Kolego Tolein, za dużo energii tracisz na pisanie postów, przemyśleń i udoskonaleń. Są wyznaczone pewne trendy i trzeba to poprawiać, a jest zbyt mało rąk do pracy. Widać że masz zapał, może nie masz odwagi? Po cichu wierzę, że w końcu przedstawisz w Teście Dodatków jakiś bardzo ciekawy dodatek, solidnie wykonany. Wychwalę Cię wtedy na forum i będę popierał, być może się czegoś od Ciebie nauczę - będzie mi bardzo miło. Bo dobry developer to taki, który oprócz wielu pomysłów produkuje też jakiekolwiek dodatki lub wprowadza szereg poprawek, które sugeruje głównie Ra (mózg projektu). A jak nie masz pomysłu na dodatki, tutaj kolega Popatrz ma dla Ciebie (i innych) ofertę w poście nr 1.

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Rozwój MaSZyny przez naprawę grzechów młodości
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Października 2012, 22:49:16 »
Dobry developer jest niewidoczny (patrz Q), jeszcze lepszy jest trudny do zauważenia ale to co przekazuje uznaje się za skarby (Ra), są też developerzy idealiści z nieskończoną pasją do dłubania w bardzo wąskim spektrum (yB). Parafrazując mojego kolegę z klocków hamulcowych powiem tak, żeby być płodnym i dobrym developerem nie można mieć dziewczyny/rodziny. WPC to mało. Ciężko jest testować i poprawiać jednocześnie. To tak tytułem mojego zdania.

Offline popatrz

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Rozwój MaSZyny przez naprawę grzechów młodości
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Października 2012, 22:59:23 »
dokonales na dobry poczatek odpowiednich zmian w scenery.doc
Nie bo to jest opis "języka programowania" scenerii, który jest dobry. Załączyłem ten plik z premedytacją, bo sam swego czasu mocno się go naszukałem.
Na dobry początek określiłem zakres zmian konieczny do przeniesienia działających do tej pory scenariuszy w obecne standardy wymagane przez EXE. Restrykcje te związane są m.in. z koniecznością uporządkowania "kodu", żeby te nowe funkcje mogły działać. Cytując @Ra z pamięci: "Teraz będzie gorzej, żeby mogło być lepiej".
« Ostatnia zmiana: 24 Października 2012, 23:00:29 wysłana przez popatrz »

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Rozwój MaSZyny przez naprawę grzechów młodości
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Października 2012, 07:55:57 »
@popatrz: Nie wiadomo dlaczego nagle sie obraziles na WPC, powiedziales ze zabierasz zabawki i wychodzisz, nie wspominajac wczesniej ze brakuje Ci ludzi. Miales podobny plan w WPC, dostales 'dowodztwo' nad najblizsza PC, ktorej zadaniem bylo poki co uporzadkowanie rozkladow. Teraz wychodzisz z tymi propozycjami tutaj - pytanie jakie sa Twoje oczekiwania po tym jak straciles nasze zaufanie nieodpowiedzialnym zachowaniem?

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Rozwój MaSZyny przez naprawę grzechów młodości
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Października 2012, 09:17:49 »
@ShaXee według mnie nie ma sensu dalej tego rozdmuchiwać, tylko dać szansę Pawłowi by powrócił do składu. Zna się na tym jak mało kto. W końcu to on zapoczątkował ten etap. Dajcie jemu szansę. Człowiek nie raz coś palnie w przypływie emocji i potem tego żałuję. Wiem, że Paweł właśnie tego żałuję. Nie ma ideałów. Każdy z nas potyka się w mowie i w czynach. Przeważnie każdego dnia. Zapomnijcie o tym i niech pójdzie to w niepamięć.
« Ostatnia zmiana: 25 Października 2012, 09:24:45 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Rozwój MaSZyny przez naprawę grzechów młodości
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Października 2012, 11:01:20 »
Tylko dlaczego to zawsze Ty musisz zabierac za kogos glos? Sam nie moze tego napisac? A potem masz pretensje miedzy innymi do mnie, ze traktowany jestes jako osoba, ktora wtyka nos w nie swoje sprawy.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Rozwój MaSZyny przez naprawę grzechów młodości
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Października 2012, 11:02:52 »
Z Tobą nie dyskutuje, bo Ty zawsze wiesz lepiej. Pogodziłem się z tym. Mam zdanie wyrobione o Tobie i go nie zmienię. Kiedyś byłeś inny. Szło z Tobą normalnie pogadać. Teraz Ty wiesz lepiej i tylko to się liczy.
« Ostatnia zmiana: 25 Października 2012, 11:05:58 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Rozwój MaSZyny przez naprawę grzechów młodości
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Października 2012, 11:08:52 »
Jw.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Rozwój MaSZyny przez naprawę grzechów młodości
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Października 2012, 11:16:57 »
Ziomal daruj sobie. Kogo chcesz oszukać? Masz władzę absolutną na tym forum, więc wiesz lepiej. Nawet gdyby szary użytkownik miał racje, to i tak jemu jej nie przyznasz. Nie ma równego traktowania tutaj. To jak walka z wiatrakami. Mam momentami wrażenie, że oczekujesz od ludzi doskonałości i jakiegoś posłuszeństwa. Jak już ktoś Tobie podpadnie ma pozamiatane bez względu na to czy coś zrozumiał po czasie, czy też nie. Zapominasz, że ludzie mają swój honor i nie będą się łasić do Ciebie i podkulać ogona.
EDIT:
By zamknąć ten temat do końca proszę o to PW od Pawła:
Cytuj
Odp: (Bez tematu)
« Wyślij do: Sawi dnia: Dzisiaj o 12:23:22 »

    Odpowiedz
    Cytuj
    Usuń

Patrząc na obecne klimaty na forum, jak napiszę to mnie zbanują. Powody zawarłem w jednym zdaniu - było tam o braku koordynacji działań w WPC, zbyt małej liczbie osób które pracują i braku odpowiedniego wsparcia. Jeśli chcesz, to fragment tej wiadomości np. od "Powody zawarłem..." do "...i administrację" i prześlij w odpowiednie miejsce, tam gdzie uważasz za konieczne. Nie lubię polityki. Wiesz o tym.
Tak też zrobiłem. Paweł mógł to zrobić osobiście nie zrobił. Zrobiłem to ja. To wszystkie powody sprawiły, że zbyt pochopnie podjął decyzje o swoim zabraniu grabek. Jest perfekcjonistą i jak coś nie idzie po jego myśli tak reaguje.Teraz tego żałuje, ale jest po ptakach... Dlatego ja wystąpiłem w niewdzięcznej roli adwokata. Paweł nie bój się. Tu nie banują za byle co. Po prostu następnym razem wyjaśnił wszystko od razu.
« Ostatnia zmiana: 25 Października 2012, 12:47:29 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline popatrz

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Rozwój MaSZyny przez naprawę grzechów młodości
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Października 2012, 12:36:39 »
Teraz wychodzisz z tymi propozycjami tutaj - pytanie jakie sa Twoje oczekiwania.
Ja oczekiwań co do Was nie mam żadnych. Zamiary moje to opisywanie w jaki sposób naprawić błędy w sceneriach, naprawianie ich i ewentualne zainteresowanie tym zagadnieniem innych osób.

  Dodano: 25 Października 2012, 12:50:12
Powody opuszczenia grupy zna @AtapiCl i @ShaXbee bo były (może zbyt lapidarnie ale jednak) zawarte w PW. W/g mnie rozkłady na obecnym etapie mają dużo niższy priorytet niż wprowadzanie nowych wersji EXE. A jak wiadomo wymaga to podjęcia działań naprawczych. IMHO moja pozycja "nowego" w tym towarzystwie nie była na tyle mocna żeby administratorom sugerować zmianę priorytetów a Koordynatorowi zadawać pytanie dlaczego nie koordynuje. Więc po co mam w takim środowisku na siłę siedzieć, dla rangi? Dziękuję @Sawi'emu za wsparcie i chęć wspólnego poruszenia ciężkiego tematu.
« Ostatnia zmiana: 25 Października 2012, 12:50:12 wysłana przez popatrz »

Offline szogun

  • Wiadomości: 5630
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 562
Odp: Rozwój MaSZyny przez naprawę grzechów młodości
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Października 2012, 13:12:27 »
Tak sobie to czytam i dochodze do wniosku ze forum od 2009 przewrocilo sie do gory nogami. Gdyby tak przestac w kolko dyskutowac o tym samym na pewno userzy zostana zacheceni do pracy - aktualnie mamy wieczne wojenki glownie miedzy tworcami. To odrzuca osoby "niewtajemniczone".
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Rozwój MaSZyny przez naprawę grzechów młodości
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Października 2012, 13:15:38 »
Ale po to wlasnie jest ten dzial, by sugerowac zmiany. I trzeba bylo odwaznie tam o tym napisac -
;)

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Rozwój MaSZyny przez naprawę grzechów młodości
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Października 2012, 13:28:28 »
Widzisz Ziomal i tu jest sedno. Większość użytkowników zarówno tych z pozycjami, jak i bez po prostu się Was boi. Boi się, że jak się wychyli z jakimś pomysłem, dostanie zaraz za to po głowie. Dlatego tego nie robi i siedzi zazwyczaj cicho. Mimo iż ten pomysł okazałby się strzałem w dziesiątkę. Pora obalić ten mit i  znaczny dystans jaki się stworzył między użytkownikiem, a administratorem. Już od niejednej osoby słyszałem wypowiedź typu "lepiej nie zostaw, to tak jak jest. Oni mają władzę i ostateczne zdanie należy do nich. Nie warto się wychylać". Podobnie jest jak coś przeskrobiemy i zrozumiemy to czy owo po czasie. Nie raz, nie dwa dla spokoju przyznajemy racje. Tak czy siak grunt, że kolejne nieporozumienie zostało wyjaśnione. Zróbcie coś by ludzie przestali się Was bać.
« Ostatnia zmiana: 25 Października 2012, 13:43:24 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Rozwój MaSZyny przez naprawę grzechów młodości
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Października 2012, 15:03:49 »
Powody opuszczenia grupy zna @AtapiCl i @ShaXbee bo były (może zbyt lapidarnie ale jednak) zawarte w PW. W/g mnie rozkłady na obecnym etapie mają dużo niższy priorytet niż wprowadzanie nowych wersji EXE. A jak wiadomo wymaga to podjęcia działań naprawczych. IMHO moja pozycja "nowego" w tym towarzystwie nie była na tyle mocna żeby administratorom sugerować zmianę priorytetów a Koordynatorowi zadawać pytanie dlaczego nie koordynuje. Więc po co mam w takim środowisku na siłę siedzieć, dla rangi? Dziękuję @Sawi'emu za wsparcie i chęć wspólnego poruszenia ciężkiego tematu.

@popatrz: PW było bardzo emocjonalne i zupełnie nie odpowiadało Twoim postom, zamiast zakomunikować problem obraziłeś się nagle i porzuciłeś temat. Rozkłady jazdy zostały wybrane ze względu na to że mamy ograniczone ramy czasowe i chcemy wybierać jeden temat na każdy miesiąc prac, jeśli z tym się nie zgadzałeś wystarczyło napisać w odpowiednim dziale i poddać temat pod dyskusję. Co do zmian w EXE - @Ra ma też swoje życie i nie może wszystkiego naraz naprawić, dzięki niemu MaSzyna staje się powoli używalna dla twórców i użytkowników oraz poprawia się przewidywalność. Rozumiem całkowicie potrzebę zaorania scenerii od strony eventowej, ale warto jednak robić to etapami zamiast zaczynać budowę katedry, co jak wiem z własnego doświadczenia może się ciągnąć latami.

Co masz na myśli przez niższy priorytet? Priorytet ustalany przez WPC czy Twoją osobistą opinię?


Offline popatrz

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Rozwój MaSZyny przez naprawę grzechów młodości
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Października 2012, 17:07:35 »
PW było bardzo emocjonalne i zupełnie nie odpowiadało Twoim postom, zamiast zakomunikować problem obraziłeś się nagle i porzuciłeś temat.
No i tu wchodzimy w sferę odczuć subiektywnych-to była czysta, krótka i sucha sentencja opisująca moje ówczesne obserwacje.
Rozkłady jazdy zostały wybrane ze względu na to że mamy ograniczone ramy czasowe i chcemy wybierać jeden temat na każdy miesiąc prac, jeśli z tym się nie zgadzałeś wystarczyło napisać w odpowiednim dziale i poddać temat pod dyskusję.
Sam jestem za dochodzeniem do celu drobnymi krokami. Ale czy lepiej robić rozkłady dla użytkowników, czy może lepiej przygotować symulator do efektywnego ich wykorzystania także przez AI, które dopiero w nowych wersjach jest faktycznie dużo bardziej sprawne. Nie poddałem to pod dyskusję bo jak wspomniałem wyżej nie sądziłem że mam jakiekolwiek poparcie. Może dziś byłoby inaczej.
Co do zmian w EXE - @Ra ma też swoje życie i nie może wszystkiego naraz naprawić, dzięki niemu MaSzyna staje się powoli używalna dla twórców i użytkowników oraz poprawia się przewidywalność.
@Ra robi robotę za dziesięciu i czasami podejrzewam że ma dziesięć umysłów i dwadzieścia rąk ;) On wyprzedza znacznie to, co obecnie jest w sceneriach i to jest super. Dlatego nigdy nie pomyślałem i nie wyobrażam sobie żeby poprawiał scenerie które może zrobić średnio rozgarnięty informatyk (taki jak ja).
Rozumiem całkowicie potrzebę zaorania scenerii od strony eventowej, ale warto jednak robić to etapami zamiast zaczynać budowę katedry, co jak wiem z własnego doświadczenia może się ciągnąć latami.
Orać nie. Nie rewolucja - lepiej ewolucja. Zmiany na początek tylko konieczne żeby po prostu można było wydać nowsze zrobione już przez @Ra EXE. Na razie mamy taki stan że w 372 mamy stojące pociągi kierowane przez AI, zwrotnice źle pociągi kierują i sygnalizacja czasami nie działa bo kiedyś ktoś pisząc scenerię nie był świadom zmian, które teraz następują.
Co masz na myśli przez niższy priorytet? Priorytet ustalany przez WPC czy Twoją osobistą opinię?
Oczywiście, to moje osobiste zdanie.
Wywiązało się takie polskie piekiełko. Czy o to chodzi? Chciałem popracować w tym wątku dla MaSZyny a rozmawiamy o historii i sprawach organizacyjnych...

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Rozwój MaSZyny przez naprawę grzechów młodości
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Października 2012, 19:46:35 »
Wszystkim nam zależy żeby pchnąć ten temat do przodu. Sposób w jaki się zachowałeś był nieelegancki i nie potrafiłeś tego na spokojnie wyjaśnić na PW. Daję Ci szansę - jeśli jesteś zainteresowany to pisz na PW i dodam Cię ponownie do Wydziału PC.

Skoro poprawa samych rozkładów nie wystarcza proponuję trochę zmienić podejście - robicie wspólnie poprawki scenariuszy na jednej scenerii, testuje je więcej niż jedna osoba, po poprawieniu wszystkich scenariuszy na danej scenerii wydajecie poprawkę na forum. Jak dopasujecie wszystkie scenariusze do EXE 372+ to wydajemy kolejną PC. Jeśli brakuje Wam ludzi do pomocy to piszcie o tym otwarcie na forum - nikomu głowy za to nie utnę. Oczekuję po prostu że będziemy się zachowywać jak dorośli ludzie. Pasuje?

Offline popatrz

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Rozwój MaSZyny przez naprawę grzechów młodości
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Października 2012, 15:44:12 »
Taka forma retoryki osobiście działa na mnie jak czerwona płachta na byka. Nie wiem, może jestem za stary i za dużo w życiu już widziałem... Pierzecie niepotrzebnie "brudy" na forum publicznym zrażając tym nie tylko stronę dyskusji ale i czytających. Swoją drogą ciekaw jestem co na to tzw. "Dział promocji". Zauważcie, że ludzie jeśli już chcą pracować to będą robili to spontanicznie i bez konieczności słuchania że są nieeleganccy (osobiście uważam że nie byłem nieelegancki, tylko szczery) albo że mamy się "zachowywać jak dorośli". Okres wychowania zakończony kilkanaście lat temu przez moich rodziców uważam za zwieńczony jako takim sukcesem, bo w życiu nie słyszałem pod swoim adresem takich opinii. Lepiej zachęcać i uczyć niż piętnować i grzebać w historii oczekując później że adresat takich zabiegów da coś sam z siebie. Ideą tego wątku było zachęcenie i wspólna nauka. Dziękuję, ale nie skorzystam z zaoferowanej szansy bo kolidowałaby to czasowo z moim ogólnym podejściem do wspierania projektu przez tworzenie przyjaznego "środowiska" dla zdolnych i chętnych ludzi. Stajemy więc przed decyzją, czy warto to robić, czy odpuścić sobie?
« Ostatnia zmiana: 26 Października 2012, 15:54:47 wysłana przez popatrz »

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Rozwój MaSZyny przez naprawę grzechów młodości
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Października 2012, 10:39:20 »
Stajemy więc przed decyzją, czy warto to robić, czy odpuścić sobie?

Robic w ramach WPC, napisalem to w poprzednim poscie, na samym poczatku powiedzial Ci to tez @adsim:
Chwila, to co opisujesz, to zadania wydziału paczek całościowych. Rozumiem, że chcesz pomóc, ale wielu osobom, pomimo najszczerszych chęci, brakuje wiedzy na temat kierunku rozwoju symka i można nadrobić tylko bałaganu.

Wyjasnie teraz dlaczego - po pierwsze WPC ma dostep do nieopublikowanych jeszcze dodatkow, lepszy kanal komunikacji z tworcami i jest zlozony z ludzi ogarniajacych potrzebne tematy, poza tym ma dostep do narzedzi sluzacych zespolowi takich jak SVN i TRAC. Nie wiem czy byles na forum pare late temu, ale mielismy duze problemy z hasaczami publikujacymi dodatki, ktore byly dopiero w trakcie developmentu co skutecznie zniechecalo tworcow. W tym celu wprowadzilismy pewna hermetyzacje, dzieki czemu mamy mniej problemow z jakoscia. Nie widze sensu w dublowaniu kompetencji, stad moje pytanie i ponowne zaproszenie do WPC - prosic sie ponownie nie bede.