Autor Wątek:  Zakup telefonu  (Przeczytany 4462 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz144

  • Wiadomości: 82
  • Historia
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Zakup telefonu
« dnia: 20 Października 2012, 22:57:51 »
Witam, planuję zakupić nowy telefon komórkowy, gdyż mój ma już 5 lat. Dodam, że jest to SE K800i:). Planuję zakupić SE C905 i mam pytanie co do kupna. Na allegro jest mnóstwo ofert sprzedaży,jednak wszystkie telefony są wysyłane z Chin. Czy mieliście kiedyś z czymś takim do czynienia? Mnie wydaję się to bardzo podejrzliwe. Jak mam wydać te 500zł na tel to nie chciałbym zostać oszukanym.

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Zakup telefonu
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Października 2012, 23:03:22 »
Na allegro jest mnóstwo ofert sprzedaży,jednak wszystkie telefony są wysyłane z Chin.
Bezedura.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Zakup telefonu
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Października 2012, 10:10:51 »
Witam, planuję zakupić nowy telefon komórkowy, gdyż mój ma już 5 lat. Dodam, że jest to SE K800i:). Planuję zakupić SE C905 i mam pytanie co do kupna. Na allegro jest mnóstwo ofert sprzedaży,jednak wszystkie telefony są wysyłane z Chin. Czy mieliście kiedyś z czymś takim do czynienia? Mnie wydaję się to bardzo podejrzliwe. Jak mam wydać te 500zł na tel to nie chciałbym zostać oszukanym.

Poproś mamę lub tatę, żeby wzięli Ci telefon w mixie na doładowania. Przykładowo w plusie masz fajnego fona za złotówkę i płacisz wyłącznie 30 złotych (lub więcej - w zależności jaki wybierasz telefon), w postaci doładowania konta.

Offline Tomasz144

  • Wiadomości: 82
  • Historia
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zakup telefonu
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Października 2012, 10:50:07 »
Tak, ale C905 już nie dostaniesz w taki sposób.

Offline KlimaT

  • Wiadomości: 191
  • Rąbiniak.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zakup telefonu
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Października 2012, 21:10:56 »
Cóż; jak nie zostać oszukanym na allegro? Czytać DOKŁADNIE opisy aukcji, a także kupować od tych z jak najmniejszą liczbą negatywów (najlepiej bliską 0).

Swoją drogą, właśnie do dokładnego czytania...
Gość sprzedawał dość drogi telefon, wart 2000zł, za 500zł. Wystarczyło jedno słowo, a za ZDJĘCIE TELEFONU dostał te 5 stówek. Nie za telefon. ''Sprzedam ZDJĘCIE telefonu''. Strzeż się tego.
« Ostatnia zmiana: 21 Października 2012, 21:16:51 wysłana przez KlimaT »

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Zakup telefonu
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Października 2012, 21:24:07 »
Na allegro jest mnóstwo ofert sprzedaży,jednak wszystkie telefony są wysyłane z Chin.
Bezedura.

Dostaniesz za pół roku, bo będzie płynął statkiem albo dotrze drogą lądową.
Nie baw się w to... no chyba, że chcesz utopić  500 zł z nadmiaru kasy ;)
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1232
Odp: Zakup telefonu
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Listopada 2012, 20:51:24 »
Korzystając z okazji nie będę zakładać nowego wątku. Mam pytanie do smartfoniarzy, jaki pakiet danych (internet) warto sobie wykupić? Korzystam można powiedzieć dość intensywnie (m.in. forum w wersji WAP2, YTube, FB, strona rozkładów jazdy PKP - to najczęściej).
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline qamil

  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Zakup telefonu
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Listopada 2012, 21:02:00 »
Jeśli masz już telefon, to najlepiej ściągnij sobie program typu My Data Manager, który zmierzy ci ile w jakim okresie danych pobierasz. Ciężko jest to jakoś wyznaczyć, bo wszystko zależy od tego w jaki sposób będziesz korzystał. W przypadku youtube zależy to od rodziałki filmu (można to łatwo sprawdzić ściągając film na PC, ale raczej to może sporo pakietu zeżreć - lepiej ściągnąć ten film gdy jest się w zasięgu wifi i obejrzeć offline), internet zależy od przeglądarki (Opera Mini w jakiś tam sposób kompresuje dane i zużywa mniej transferu, nie wiem jak to dokładnie działa), a jeśli np. zamiast wchodzić na stronę z rozkładem jazdy pociągów użyjesz aplikacji (Bilkom) to jeszcze więcej zaoszczędzisz. Może najpierw zarzuć informacją jaka sieć/abonament/karta, ewentualnie wykup sobie najtańszy dostępny pakiet i sprawdź na ile wystarczy :)

Offline ŁukaszWrocław

  • Wiadomości: 69
  • Linia 355 - km 53 :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zakup telefonu
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Listopada 2012, 22:04:15 »
Korzystając z okazji nie będę zakładać nowego wątku. Mam pytanie do smartfoniarzy, jaki pakiet danych (internet) warto sobie wykupić? Korzystam można powiedzieć dość intensywnie (m.in. forum w wersji WAP2, YTube, FB, strona rozkładów jazdy PKP - to najczęściej).

Zależy jeszcze jaką masz sieć. Jeżeli SimPlus/36i6 to najlepiej za 15 zł "Pakiet internetowy non stop 15" Nadaje się on właśnie gdy dużo "śmigasz" po internecie. Sam z niego korzystam. Nie mam powodów do narzekania.
Jeśli masz problem z symulatorem pisz na forum w dziale "Pomoc Doraźna" Przedtem upewnij się czy nie ma już gdzieś odpowiedzi na Twoje pytanie. Przeczytaj także plik readme.html. Jeżeli jednak nie znajdziesz odpowiedzi na problem, wtedy napisz temat.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1232
Odp: Zakup telefonu
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Listopada 2012, 22:08:54 »
T-mobile, jestem podpięty pod firmę mojego ojca. Po pomiarze ilości pobieranych danych odpowiem.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline qamil

  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Zakup telefonu
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Listopada 2012, 11:49:43 »
http://www.t-mobile.pl/pl/indywidualni/oferta/kolejna_oferta/internet/w_smartfonie_
Przejrzyj sobie tutaj pakiety - każdy z nich (przynajmniej na kartę, nie wiem jak na abonament) po przekroczeniu pakietu ogranicza prędkość do 16 kbit/sek, różnią się tylko ilością danych dostępnych z pełną prędkością. Nie wiem tylko jak jest z "podpięciem pod firmę", pewnie działają te pakiety: http://www.t-mobile.pl/pl/biznes/telefony/uslugi/internet_w_telefonie (ale najlepiej o tym się dowiedz dokładnie do których masz dostęp).