Autor Wątek:  Mam do wyboru laptopa...  (Przeczytany 4992 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2959
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 320
Mam do wyboru laptopa...
« dnia: 07 Października 2012, 15:25:57 »
... a konkretnie, na chwilę obecną dwa modele. Powiedzcie mi, czy parametry które przedstawię, będą wystarczające aby programy graficzne i dźwiękowe, chodziły w miarę wydajnie. No i żeby symek osiągał całkiem przyzwoite wyniki.
               1) Lenovo G580                                   2)HP Pavilion
Procesor:  Intel Pentium B960 2x 2.20 GHz         Intel Core i3-2330M 2x2.2 GHz,
RAM:          4GB DDR3                                           8GB DDR3, taktowanie 1333 MHz
Grafika:     NVIDIA GeForce GT 610 1 GB DDR3     Intel HD Graphics 3000,
Dysk:         500GB                                                 320GB

Osobiście, najbardziej podobają mi się "wnętrzności" w tym Lenovo, a pracuję ostatnio również na jednym, z procesorem 2x 2.0, tyle że grafiką ATI. MaSzyna osiąga na nim na nowej wersji Całkowa w środku lasu piękne 36 FPSu na paczce DDS. Ciut gorzej paczka TGA i exe SPKS, ale wiadomo, to exe ma inną wydajność. Po prostu nie mogę się zdecydować, a wiem że HP nie są znowuż jakieś rewelacyjne. Poszukuję opinii od kogoś, kto najczęściej pracuje na laptopach. Ja niestety głównie na stacjonarnych i więcej wiem o nich.
A, i co możecie mi powiedzieć o obu grafikach?
Pomocy ;)

Offline Tolein

  • Wiadomości: 483
  • Kanapowy Toromistrz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Mam do wyboru laptopa...
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Października 2012, 16:19:30 »
Nie jestem żadnym specem, niemniej odnoszę wrażenie, że przesłanki którymi się kierujesz, są błędne.
To co powinno interesować cię przede wszystkim, jeśli chodzi o nieduże nakłady finansowe, a odczuwalną różnicę przede wszystkim RAM. Poza tym HP dysponuje lepszym procesorem, głównie w zakresie obsługiwanych instrukcji, bo to może być istotne, no i obsługuje HT, co nie wiem czy w symku się przyda, z tego co pamiętam, @Ra wspominał, że MaSzyna nie bangla na wielu wątkach, więc teoretycznie nie powinno to wiele wnieść do tematu.
Natomiast na korzyść Lenovo przesądza GPU nvidia GF oraz moje osobiste doświadczenie z pawilonami, które są piękne, mają jednoczęściową obudowę ze szczotkowanego aluminium, ale niestety raz, że łatwo je zakurzyć w środku, a dwa że leży w nich chłodzenie, trzy, że piękna obudowa alu grzeje się niemiłosiernie szybko i po krótkim czasie użytkowania mamy mały prodiż na kolanach, robiący, krótko mówiąc jaja na twardo, a klawiatura i touchpad parzą w palce i nadgarstki. Tak przynajmniej było w pavilionach wyższej nieco półki, jakiś rok temu (kolega miał takiego z i7 i resztą bajerów, po czym zrezygnował praktycznie z użytkowania go jako laptopa, tzn podpinał pod monitor, podłączał klawiaturę oraz mysz, często też podpinał do sprężarki do dmuchania opon (z powodu kurzu). Smutne)

Rzuć okiem na:
http://www.cpu-world.com/CPUs/Pentium_Dual-Core/Intel-Pentium%20Mobile%20B960.html
http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GT-610M.64589.0.html
http://www.notebookcheck.pl/Intel-HD-Graphics-3000.45927.0.html
« Ostatnia zmiana: 07 Października 2012, 16:21:47 wysłana przez Tolein »
"Podejrzewam, że:
1. poświęcają na to niewiele czasu,
2. mają ograniczoną liczbę zwojów mózgowych, przez co są w stanie wykonywać tylko proste i powtarzalne czynności,
3. wydaje im się, że mogą nawet podbić kosmos, ale życie weryfikuje im to negatywnie."

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Mam do wyboru laptopa...
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Października 2012, 10:49:26 »
Jeśli chcesz mieć do grafiki i gier to Lenovo. HD3000 to jest intelowska integra.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline Tolein

  • Wiadomości: 483
  • Kanapowy Toromistrz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Mam do wyboru laptopa...
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Października 2012, 11:42:40 »
Swoją drogą, dlaczego akurat taki wybór?
Bo z tego co się orientuję, śmiało można znaleźć laptopa z i3, 8gb ramu i gt610 na pokładzie i wcale nie trzeba na to fortuny.
"Podejrzewam, że:
1. poświęcają na to niewiele czasu,
2. mają ograniczoną liczbę zwojów mózgowych, przez co są w stanie wykonywać tylko proste i powtarzalne czynności,
3. wydaje im się, że mogą nawet podbić kosmos, ale życie weryfikuje im to negatywnie."

Offline Tomnord15

  • Wiadomości: 603
  • Fan ET21
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Mam do wyboru laptopa...
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Października 2012, 12:31:39 »
Moim zdaniem HP ma lepsze parametry niż Lenovo. Tylko ta karta graficzna Intel- nie wiem jakie ma parametry a co do karty Ge Force GT610 to masz artykuł w linku. Osobiście też przymierzam się do zmiany komputera ale nie kupiłbym  z kartami graficznymi serii GT.

http://www.komputerswiat.pl/blogi/blog-redakcyjny/2012/05/nvidia-prezentuje-nowe-%28stare%29-karty-graficzne-gracze-powinni-omijac-je-szerokim-lukiem!.aspx
« Ostatnia zmiana: 08 Października 2012, 12:36:45 wysłana przez Tomnord15 »
T.N

Offline raf49

  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Mam do wyboru laptopa...
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Października 2012, 13:44:44 »
Moim zdaniem HP ma lepsze parametry niż Lenovo. Tylko ta karta graficzna Intel- nie wiem jakie ma parametry a co do karty Ge Force GT610 to masz artykuł w linku. Osobiście też przymierzam się do zmiany komputera ale nie kupiłbym  z kartami graficznymi serii GT.

http://www.komputerswiat.pl/blogi/blog-redakcyjny/2012/05/nvidia-prezentuje-nowe-%28stare%29-karty-graficzne-gracze-powinni-omijac-je-szerokim-lukiem!.aspx

W tej chwili w laptopach montowane są karty nividii serii GT z tym, że kolega zapomniał dopisać literki do modelu M, czyli mobilna i w laptopach sprawują się bardzo dobrze sam użytkuję i nie mam żadnych problemów.
W tym samym laptopie mam też inelowską  HD 3000 i maszyna ma średnio ok 38 fps a na mocno zurbanizowanym terenie spadek fps do jakiś 25. Na GF fps cały czas 60, z innymi grami i programami graficznymi zero problemów i piszę o wymagających tytułach. Co prawda u mnie siedzi i5 i 8 GB, w tej chwili jak dobrze poszukasz to dobrego lapka kupisz za bardzo rozsądne pieniądze.

Offline TomKot

  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • Moje foty
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Mam do wyboru laptopa...
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Października 2012, 02:33:33 »
Pracowałem w Media Markt niegdyś i na przerwach nasłuchałem się od kolegi, że mam kijem nie dotykać HP. O ile drukarki są spoko, o tyle lapki już nie. I rzeczywiście, statystyki są nieciekawe, to taka Alfa Romeo laptopów :D. Koleżanka ma Lenovo leciwego już jak na dzisiejsze półki sklepowe, ale śmiga bezproblemowo, w ramach piwa robię czasami jej przeglądy serwisowe.
known as a Kitek

Offline ryba825

  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Mam do wyboru laptopa...
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Października 2012, 00:02:21 »
Lapki HP to grzejniki. :) Jakość plastiku obudów zostawia dużo do życzenia...

Offline blondasek

  • Wiadomości: 50
  • Lubię placki. I EU06.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Mam do wyboru laptopa...
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Października 2012, 00:05:42 »
A może podaj budżet? Bo GT 610m to wcale demon prędkości nie jest...
66105 odjazd.

Offline Tolein

  • Wiadomości: 483
  • Kanapowy Toromistrz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Mam do wyboru laptopa...
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Października 2012, 00:38:57 »
@blondasek, nietrudno chyba spojrzeć sobie w szeroko pojęte internety i na bazie podanego modelu oraz specyfikacji wyszukać podobny artykuł oraz jego cenę.

Reg. Zakazy: 6
Poprawiłem na pogrubienie.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 11 Października 2012, 22:11:50 wysłana przez Rozi »
"Podejrzewam, że:
1. poświęcają na to niewiele czasu,
2. mają ograniczoną liczbę zwojów mózgowych, przez co są w stanie wykonywać tylko proste i powtarzalne czynności,
3. wydaje im się, że mogą nawet podbić kosmos, ale życie weryfikuje im to negatywnie."