Autor Wątek:  Kabina ST44  (Przeczytany 6202 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Siódemek

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Kabina ST44
« dnia: 06 Października 2012, 11:11:24 »
Cześć. Mam problem. Chciałbym zmienić kabinę Gagara ze starej na taką:

Mam paczkę z plikami ale jak wrzucam do folderu to kabina się nie zmienia. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Kabina ST44
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Października 2012, 11:17:25 »
Ten dodatek nie był oficjalnie wydany, więc wsparcia brak. Ale dodam od siebie, że użycie go nie jest zbyt skomplikowane.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Siódemek

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kabina ST44
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Października 2012, 11:26:52 »
Dobrze ale w czym mam pogrzebać? W .mmd? I co zmienić?

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Kabina ST44
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Października 2012, 11:44:20 »
Nie w mmd. Skoro kabina się nie zmienia, to zapewne podajesz ścieżkę do starego modelu. Raczej będzie Ci ciężko dokonać zmian, jeśli nie orientujesz w jakich plikach jest fizyka, a w jakich model.

Offline Siódemek

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kabina ST44
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Października 2012, 11:46:24 »
No ok, a jest na forum jakaś instrukcja do zmieniania kabin w lokach?

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Kabina ST44
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Października 2012, 12:02:09 »
Instrukcji jako takiej zamieniania kabin nie ma. Ale np opisałem niedawno w jaki sposób użyć kabiny SM42 do modelu SU42, który jest bez kabiny http://eu07.pl/forum/index.php/topic,21905.msg303739.html#msg303739 jednak zaznaczyłem, to prowizorka, której nie popieram.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Kabina ST44
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Października 2012, 12:02:55 »
A w tej paczce nie miałeś czasem mmd? Z tego co pamiętam, to był tam komplet, tylko dźwięki trzeba było podmienić, bo się wysypywała symulator, gdy włączało się dźwięk (odpalenie silnika, klakson).

Offline Siódemek

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kabina ST44
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Października 2012, 13:18:17 »
no w tej paczce jest .mmd kabin [różnych rodzai], dźwięki [silnik, syrena itp.], .chk i tekstury kabin.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Kabina ST44
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Października 2012, 13:25:29 »
Twój model musi mieć taką samą nazwę jak plik .mmd. Czyli gdy plik mmd nazywa się ABC.mmd i jest umieszczony w folderze pkp\KATALOG-DOCELOWY i chcesz nałożyć na niego teksturę o nazwie NAZWA-TEKSTURY, to ścieżka w pliku scn powinna wyglądać tak:
node 800 0 ST44 dynamic pkp\KATALOG-DOCELOWY NAZWA-TEKSTURY ABC 0.0 headdriver 0 0 enddynamic

Offline Tyrystor

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Kabina ST44
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Października 2012, 04:46:24 »
Kiedyś doprowadziłem te kabiny do stanu takiego żeby działały w PC odrazu po wklejeniu do folderów. Obecnie przy sobie tego nie mam, ale w necie możesz znaleźć dostosowane do Paczki Całościowej te kabinki.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Kabina ST44
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Października 2012, 08:20:43 »
W samym użyciu tych kabin do ST44 nie ma filozofii. Trzeba ogólnie wiedzieć co z czym i jak działa. Dla ułatwienia dodam, że samo nadpisanie plików i wypakowanie ich prawidłowo nie wystarczy. Trzeba jeszcze zmodyfikować odpowiednio plik textures.txt. Dopiero wtedy gdy to zrobimy owe kabiny nam się wczytają poprawnie.
« Ostatnia zmiana: 08 Października 2012, 08:29:33 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".