Autor Wątek:  Na początek WKD  (Przeczytany 5464 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline koniu

  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Na początek WKD
« dnia: 02 Sierpnia 2012, 16:31:07 »
Witam, czy ktoś jest chętny do tworzenia WKD-ki? Osobiście mógłbym zająć się fotografowaniem obiektów i pojazdów.

TABOR:
 - EN80 - słyszałem że ktoś już zrobił więc z bańki
 - EN94 - jak wyżej, lecz przydałoby się więcej numerków
 - EN95 - do zrobienia (chyba)
 - EN97 - do zrobienia (na pewno)

TRASA:
Myślę że dobrze będzie robić trasę po części (proponuje taki podział):
 - ETAP Ia: Grodzisk Mazowiecki Radońska (wraz z wagonownią) - Podkowa Leśna Główna
 - ETAP Ib: Podkowa Leśna Zachodnia - Milanówek Grudów
 - ETAP II: Podkowa Leśna Główna - Komorów
 - ETAP III: Komorów - Warszawa Śródmieście WKD
 - ETAP IV: Komorów - Pruszków PKP

Oczywiście przy każdym etapie trzeba zrobić mnóstwo fotografii, ale na szczęście jest to zabudowa niska (poza takimi obiektami jak Hotel Zachodni w Wawie) jednak myślę że jeden wysoki budynek nie zaprzepaści całego projektu. Kilka pobliskich torów na terenie Warszawy, więc może nawet z czasem sceneria by się rozwinęła (zamiast zaczynać od średnicowej, czy otwockiej). Proszę o szczere opinie na ten temat.

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Na początek WKD
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Sierpnia 2012, 16:36:23 »
Dlaczego sam nie zrobisz swojej wymarzonej trasy? Położenie samych torów w Gmaksie to pikuś (w Rainstedzie jeszcze łatwiej, ale trzeba poświęcić trochę czasu na naukę).
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Na początek WKD
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Sierpnia 2012, 19:00:59 »
@koniu nie do końca tak z bańki, bo np EN80, EN94 wyleciały z PC. Druga sprawa, jak ma wyglądać Twój wkład? Ty tylko zlecasz i już, czy jak?
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Na początek WKD
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Sierpnia 2012, 21:30:49 »
Materiał na kabinę oraz pudła dwóch jednostek en94 kiszą się w odpowiednim miejscu. Nigdy nie robiło się taboru pod scenerie jednakże w tym przypadku należałoby zrobić jakąś, chociażby fikcyjną.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Na początek WKD
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Sierpnia 2012, 21:37:26 »
Do takiej scenerii należało by zrobić modele wskaźników używanych tylko na trasie WKD.
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpnia 2012, 22:05:46 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Na początek WKD
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Sierpnia 2012, 21:56:41 »
Moim skromnym zdaniem nie ma co myśleć o wskaźnikach, bo pierw autor tematu musi zrobić scenerię. I tak jak Sawi dobrze napisał, tu nie ma "zlecania", trzeba się wziąć samemu do roboty. A tworzenie scenerii samo w sobie trudne nie jest. Są 2 opcje - GMAX lub Rainsted. Można jeszcze tworzyć scenerie dość drogim programem Autodesku, ale jest on dość podobny do Gmaksa i to od niego należy zacząć swoją przygodę z trasopisarstwem. Co do Rainsteda, jego opanowanie może być dla początkującego trudne (niwelety, itd. - przynajmniej ja miałem z nim większe problemy niż ze wszystkim innym), ale jak już go opanujesz, możesz w mgnieniu oka położyć setki kilometrów torów.

PS. Matek, tak na przyszłość - http://lukaszrokicki.pl/2012/04/11/marketingowy-belkot-dedykowany/ ;)
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline wkd

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Na początek WKD
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Września 2012, 12:37:10 »
Witam, odgrzeję kotleta.(od tego miejsca poprawiam aby było poziomo) Nie znam sie na kompach a tym bardziej na programach(przed kropką nie ma potrzeby wciskania spacji). Nie mam pojęcia jak się je obsługuje itp><. ale Mogę dostarczyć wszelkie materiały na temat EN94,foty., pomiary.,(w tym przypadku adekwatne są przecinki zamiast kropek) co tylko bedzie potrzeba><. Bardzo bym chciał żeby była taka symulacja><, zwłaszcza, że EN 94 jeszcze trochę i przestaną istnieć><.Już 5 szt poszłyo w niepamięć.

REWIZOR
« Ostatnia zmiana: 22 Września 2012, 09:13:21 wysłana przez REWIZOR »

Offline Tyrystor

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Na początek WKD
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Września 2012, 12:56:44 »
@Macius5991 dostarczył bardzo dużo materiałów dla EN94, ale jeżeli chcesz pomóc to takowa będzie mile widziana. Im więcej materiałów tym lepiej :)

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Na początek WKD
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Września 2012, 12:59:24 »
Maciek dostarczył zdjęcia. Rysunki pudła widziałem gdzieś w internecie. Natomiast przydały by się wymiary wnętrza kabiny.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline wkd

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Na początek WKD
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Września 2012, 13:06:41 »
Napiszcie co dokładnie chcecie i bedzie wam dane :)

Teraz wiesz co miałem na myśli ?:)

REWIZOR
« Ostatnia zmiana: 22 Września 2012, 09:01:44 wysłana przez REWIZOR »