Ankieta

Czy myślicie że wspólnymi siłami dało by się stworzyć parowóz do maszyny?

Tak
41 (71.9%)
Nie
16 (28.1%)

Głosów w sumie: 57

Autor Wątek:  Pomoc przy TY2  (Przeczytany 6259 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ligus

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Pomoc przy TY2
« dnia: 10 Września 2012, 18:24:00 »
Witam was!
[enter] Zanim stałem się użytkownikiem nowszych wersji maszyny usiłowałem zgromadzić jak największą ilość potrzebnych do naszego parowozu rzeczy: dźwięki, tekstury itp. Większość stanowiły jednak tekstury, które udało mi się zgromadzić stąd: http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=10741&postdays=0&postorder=asc&start=30
[enter] Jest to pewna strona modelarska, w której pewien Pan zrobił tak świetny model, że wygląda on nie możliwe realistycznie z wszystkich części stron. Do stworzenia modelu mogłem pozapisywać sobie kilka dobrych zdjęć, które można by było wykorzystać na tekstury. Jako że rozmawiamy tu o parowozie, problem może tkwić w ruchomych teksturach min. tłoki, para, ogień w palenisku. Zapraszam do obejrzenia tej stronki, bo myślę że są tu skarby ;) Wiele myślałem o tym by w końcu do maszyny wjechały, bądź na razie wjechał jakiś parowóz. Oczywiście owy parowóz zagościł już w symulatorze wcześniej, był on stojącym w lokomotywowni parowozem o słabych teksturach i tłokami na opak dosłownie! Koła ok, zaś tłoki kręciły się w innym kierunku a jak oddaliło się kamerę, to tłoki wyrwały się z lokomotywy i latały w okół pociągu. Wyglądało to co najmniej śmiesznie. Zapraszam również do obejrzenia jednego z mych filmików na YT, gdzie nasz bohater ukazuje się w klipie
&feature=plcp Pozdrawiam!

Tak powinien wyglądać ten post. Brakowało około 15 znaków interpunkcyjnych...
Rozi
« Ostatnia zmiana: 10 Września 2012, 23:10:37 wysłana przez Rozi »

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pomoc przy TY2 ;D
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Września 2012, 18:47:44 »
Problemy do rozwiązania:
-fizyka,
-sterowanie,
-dokumentacja,

Ps. Ktoś, bodajże CTL(jeśli się mylę to poprawcie) ma juz zrobiony model Ty51...
Po za tym by już wątek o parowozach.
Powróciło średniowiecze, ale bronią nie są miecze...

Offline hubo221

  • Wiadomości: 174
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Pomoc przy TY2 ;D
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Września 2012, 19:26:00 »
@7play4game jeszcze jest kwestia pary i dymu, bo co to za parowóz który "nie kopci". Do tego dochodzi potencjalne wodowanie itp. "Prawa ręka" maszynisty tzn. pomocnik mechanika (bo jakoś węgiel musi być wrzucany). No i chyba by trzeba do tego wykonać jakąś specjalną mapę z parowozownią itd.
Nie znam się za bardzo na "fundamencie" symulatora, ale i tak wiem, że jeśli się zacznie to będzie to ogromny projekt do MaSzyny.


Offline szogun

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 5636
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 570
Odp: Pomoc przy TY2 ;D
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Września 2012, 19:52:29 »
Ps. Ktoś, bodajże CTL(jeśli się mylę to poprawcie) ma juz zrobiony model Ty51...
No i jest PT47, ale nikt się nie garnie do pomocy przy poprawkach rozrządu.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio

Offline Ligus

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pomoc przy TY2 ;D
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Września 2012, 21:02:17 »
@7play4game jeszcze jest kwestia pary i dymu, bo co to za parowóz który "nie kopci". Do tego dochodzi potencjalne wodowanie itp. "Prawa ręka" maszynisty tzn. pomocnik mechanika (bo jakoś węgiel musi być wrzucany). No i chyba by trzeba do tego wykonać jakąś specjalną mapę z parowozownią itd.
Nie znam się za bardzo na "fundamencie" symulatora, ale i tak wiem, że jeśli się zacznie to będzie to ogromny projekt do MaSzyny.

Myślę że właśnie tutaj wrzucanie węgla do pieca mogło by być na enterze podobnie jak pompowanie ciśnienia w reszcie lokomotyw. Zastanawiam się nad tym czy mogło by to być TY2 jako cała lokomotywa czy TY2+TY2tender.
« Ostatnia zmiana: 10 Września 2012, 21:03:33 wysłana przez Ligus »

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Pomoc przy TY2 ;D
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Września 2012, 21:18:59 »
Masz zgodę autora na wykorzystanie tych zdjęć?

Poza tym nie rozumiem tego całego tematu? Niedługo to ludzie będą zakładać wątek o tym, czy mogą założyć kolejny wątek, by zapytać w tym kolejnym wątku czy mogą w ogóle pomóc i że fajnie by było zrobić nowy dodatek. Dodatkowo poinformują w tym ostatnim wątku, że pojawi się nowy wątek w którym będą sporządzać listy z zapisami kto jest chętny do pomocy... Poza tym w podlinkowanym filmie są przekleństwa. Nic do przekleństw nie mam, ale czasem to trzeba wiedzieć kiedy wypada użyć brzydkiego słowa, a czasem to po prostu nie pasuje, zwłaszcza jak mówi syntezator mowy.

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 104
Odp: Pomoc przy TY2 ;D
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Września 2012, 22:30:12 »
Masz zgodę autora na wykorzystanie tych zdjęć?

Poza tym nie rozumiem tego całego tematu? Niedługo to ludzie będą zakładać wątek o tym, czy mogą założyć kolejny wątek, by zapytać w tym kolejnym wątku czy mogą w ogóle pomóc i że fajnie by było zrobić nowy dodatek. Dodatkowo poinformują w tym ostatnim wątku, że pojawi się nowy wątek w którym będą sporządzać listy z zapisami kto jest chętny do pomocy... Poza tym w podlinkowanym filmie są przekleństwa. Nic do przekleństw nie mam, ale czasem to trzeba wiedzieć kiedy wypada użyć brzydkiego słowa, a czasem to po prostu nie pasuje, zwłaszcza jak mówi syntezator mowy.
Nie obraźcie się proszę, ale administracja jest zupełnie inna na tym forum niż jeszcze rok temu. A szkoda.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Pomoc przy TY2
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Września 2012, 00:15:39 »
Cytujesz usera, wspominasz o administracji. Nie rozumiem, rozwiń swoją wypowiedź proszę.

Pozdrawiam.
Pozdrawiam

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Pomoc przy TY2
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Września 2012, 11:41:13 »
Cytujesz usera, wspominasz o administracji. Nie rozumiem, rozwiń swoją wypowiedź proszę.

Pozdrawiam.
Ja wiem o co chodzi... chodzi o swobodę hasania i trolowania a forum.

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 104
Odp: Pomoc przy TY2
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Września 2012, 22:02:24 »
Chodzi mi tylko o to, że według mnie (inni mogą się nie zgadzać, mogę kogoś urazić) jest troszkę większa swoboda na forum, nie jest tak ostro jak kiedyś, przez co jest tak jak pisze @pol102
Cytuj
Ja wiem o co chodzi... chodzi o swobodę hasania i trolowania a forum.
Może to i dziwnie zabrzmi, ale podobało mi się jak było dawniej:)
« Ostatnia zmiana: 12 Września 2012, 11:34:53 wysłana przez kamils »