Autor Wątek:  Udźwiękowienie scenariuszy na niektórych sceneriach  (Przeczytany 14462 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mikol

  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Udźwiękowienie scenariuszy na niektórych sceneriach
« dnia: 03 Września 2012, 22:05:03 »
Witajcie. Jak nam pewnie wszystkim wiadomo, MaSzyna staje się coraz poważniejszym projektem, który stale się rozwija, pnie się w górę. "Przeglądając" niektóre scenariusze uznałem, że pasowałoby powstawiać do nich dźwięk. Mowa tu, między innymi, o Drawinowie. Sceneria idealna ale nie mamy niestety zapowiedzi stacyjnych czy też sygnału odjazdu pociągu podawanego przez kierownika pociągu poprzez radio. Na scenariuszach gdzie mamy do czynienia ze składami towarowymi (drawinowo_et22-1 i drawinowo_et22-2) można by powstawiać jakieś rozmowy przez radio. W folderze "sounds" mamy tego do zatrzęsienia. W kwestii udźwiękowienia można by poprawić także Krzyżową2. Dużo składów, nie mamy zapowiedzi ani żadnych rozmów na radiu. Nie mniej jednak proszę o nadsyłanie rozmów, powstawiamy to w scenariuszach. Myślę, że niewykluczona będzie tu również pomoc @ZiomalaCl, który nadesłane nagrania z przyjemnością obrobi :) Co Państwo na taki lifting?
Pozdrawiam!
Symulator Pojazdów Szynowych MaSzyna EU07-424

Offline matikolejarz

  • Wiadomości: 240
  • EP07- 361
    • Zobacz profil
    • Shakes and Fidget
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Udźwiękowienie scenariuszy na niektórych sceneriach
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Września 2012, 22:16:55 »
Genialny pomysł. Właśnie chciałem napisać żeby udźwięcznić Drawinowo ale mnie ubiegłeś. Powodzenia życzę.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Udźwiękowienie scenariuszy na niektórych sceneriach
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Września 2012, 22:19:36 »
Nic z tego Wam nie wyjdzie. To nie jest złośliwość.

Offline matikolejarz

  • Wiadomości: 240
  • EP07- 361
    • Zobacz profil
    • Shakes and Fidget
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Udźwiękowienie scenariuszy na niektórych sceneriach
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Września 2012, 22:22:30 »
Dlaczego?

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Udźwiękowienie scenariuszy na niektórych sceneriach
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Września 2012, 22:25:51 »
Bo jeszcze nie widziałem ani jednego projektu, tylko same posty co by można zrobić. Co ciekawe, gdzieś w testach dodatków są już porobione zapowiedzi do Drawinowa i tak sobie leżą już kilka miesięcy, bo nie ma chętnego, który by to zrobił.

Offline mikol

  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Udźwiękowienie scenariuszy na niektórych sceneriach
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Września 2012, 22:28:28 »
@Benku - może jesteś chętny do pomocy?
Pozdrawiam!
Symulator Pojazdów Szynowych MaSzyna EU07-424

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Udźwiękowienie scenariuszy na niektórych sceneriach
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Września 2012, 22:31:26 »
Nie, mam ważniejsze sprawy w symulatorze do roboty. Poza tym jak mam coś poprawiać, to zazwyczaj wolę napisać nowe, inne.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1232
Odp: Udźwiękowienie scenariuszy na niektórych sceneriach
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Września 2012, 22:34:19 »
Dokładnie, szczególnie w przypadku scenariuszy na pociągach pasażerskich - tutaj prościej będzie moim zdaniem po prostu od nowa napisać scenariusze.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline mikol

  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Udźwiękowienie scenariuszy na niektórych sceneriach
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Września 2012, 22:35:57 »
Czyli twierdzicie, że udźwiękowienie nie ma sensu?
Pozdrawiam!
Symulator Pojazdów Szynowych MaSzyna EU07-424

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1232
Odp: Udźwiękowienie scenariuszy na niektórych sceneriach
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Września 2012, 22:40:19 »
Nikt tego nie powiedział.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Udźwiękowienie scenariuszy na niektórych sceneriach
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Września 2012, 22:42:33 »
Ma. Tylko potrzeba konkretnych osob, ktore z wlasnej woli sie za to zabiora i zrobia to same w 100% (oczywiscie mam na mysli tylko eventy, dzwieki mozna, a nawet trzeba robic grupowo). Jesli @mikol jestes zdeterminowany, by to zrobic, a ponadto czujesz sie na silach, to mozesz sie tego podjac.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline Maszynistaa

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Udźwiękowienie scenariuszy na niektórych sceneriach
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Września 2012, 22:43:18 »
Czyli twierdzicie, że udźwiękowienie nie ma sensu?
Ma sens. Tylko jak widać nikt się za to zabrać nie chce a przydałoby się to :)

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6093
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2069
Odp: Udźwiękowienie scenariuszy na niektórych sceneriach
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Września 2012, 22:51:18 »
Zrobiłem, eventy dźwiękowe dla Bałtyku, jednak z pewnych względów technicznych mogę je wydać dopiero za pewien czas.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Tolein

  • Wiadomości: 483
  • Kanapowy Toromistrz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Udźwiękowienie scenariuszy na niektórych sceneriach
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Września 2012, 11:37:11 »
Ja mogę się przyczynić nagrywając coś. Mogę załatwić ze 3-5 głosów do nagrań, w tym żeńskie, tylko potrzebuję konkretnego tekstu.
"Podejrzewam, że:
1. poświęcają na to niewiele czasu,
2. mają ograniczoną liczbę zwojów mózgowych, przez co są w stanie wykonywać tylko proste i powtarzalne czynności,
3. wydaje im się, że mogą nawet podbić kosmos, ale życie weryfikuje im to negatywnie."

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Udźwiękowienie scenariuszy na niektórych sceneriach
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Września 2012, 11:41:16 »
Ja mogę się przyczynić nagrywając coś. Mogę załatwić ze 3-5 głosów do nagrań, w tym żeńskie, tylko potrzebuję konkretnego tekstu.

Będą głosy - będą teksty. Ja mogę podjąć się pisania stenogramów. Również mam do dyspozycji 4/5 głosów męskich oraz żeńskich w wieku 25/58 lat. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek propozycje, co do treści rozmów - czekam na propozycję.

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Udźwiękowienie scenariuszy na niektórych sceneriach
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Września 2012, 12:36:00 »
@PanMechanik, co do Drawinowa, zrobiłem wraz z @Sektorem77 nagrania głosowe. Niestety od paru miesięcy nikt się za to nie wziął, mimo że nagrania te robione były pod konkretne zamówienie. Także pomysł był już jakiś czas temu i nic się w tej sprawie nie robi. Nie mniej jednak gdyby trzeba było ja ze swojej strony oferuję pomoc przy udźwiękowianiu (nie wiem jak Sektor77). Gdyby ktoś miał stengoramy to proszę przysłać na PW, nagram i obrobię odpowiednio. Jednocześnie odsyłam do wątku, w którym temat udźwiękowiania scenerii już się przewinął.
http://eu07.pl/forum/index.php/topic,20494.0.html

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Udźwiękowienie scenariuszy na niektórych sceneriach
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Września 2012, 12:50:02 »
@PanMechanik, co do Drawinowa, zrobiłem wraz z @Sektorem77 nagrania głosowe. Niestety od paru miesięcy nikt się za to nie wziął, mimo że nagrania te robione były pod konkretne zamówienie. Także pomysł był już jakiś czas temu i nic się w tej sprawie nie robi. Nie mniej jednak gdyby trzeba było ja ze swojej strony oferuję pomoc przy udźwiękowianiu (nie wiem jak Sektor77). Gdyby ktoś miał stengoramy to proszę przysłać na PW, nagram i obrobię odpowiednio. Jednocześnie odsyłam do wątku, w którym temat udźwiękowiania scenerii już się przewinął.
http://eu07.pl/forum/index.php/topic,20494.0.html


Tomku, nie miałem na myśli jedynie Drawinowa, mamy wiele scenariuszy, które należało by urozmaicić o radio. Zwróć się z tymi nagraniami dla Drawinowa do @mikola. Skoro on jest pomysłodawcą, niech zacznie pisać eventy wyzwalające te dźwięki. A my zajmiemy się resztą scenerii.

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Udźwiękowienie scenariuszy na niektórych sceneriach
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Września 2012, 13:11:00 »
Rozumiem, ale nie będę się nigdzie zwracał. Wiesz miałem sporo zamówień, a z tego co wiem to tylko do Bałtyku chyba było coś wykorzystane.

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Udźwiękowienie scenariuszy na niektórych sceneriach
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Września 2012, 01:47:04 »
Do Drawinowa leżą jakieś eventy z dźwiękami. Nie wiem czy to są od nagrań o których Wy mówicie ale podejrzewam że tak.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline Tolein

  • Wiadomości: 483
  • Kanapowy Toromistrz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Udźwiękowienie scenariuszy na niektórych sceneriach
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Września 2012, 00:00:44 »
Ja mogę się przyczynić nagrywając coś. Mogę załatwić ze 3-5 głosów do nagrań, w tym żeńskie, tylko potrzebuję konkretnego tekstu.

Będą głosy - będą teksty. Ja mogę podjąć się pisania stenogramów. Również mam do dyspozycji 4/5 głosów męskich oraz żeńskich w wieku 25/58 lat. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek propozycje, co do treści rozmów - czekam na propozycję.
Konkretniej rzecz biorąc jestem raz/dwa/trzy razy w tygodniu u mojego perkusisty, na próbie. Mamy sprzęt do nagrywania, mamy dobry pojemnik (Audio Technica 4040), perkman skończył AFiT na kierunku realizacji. Gadałem przy okazji z członkami zespołu, bez większego problemu mogę im wyjąć trochę czasu z życia i ponagrywać jakieś teksty. Jeśli sugerujesz, że mam nagrać coś zanim dostanę stenogram, to raczej odpada.
"Podejrzewam, że:
1. poświęcają na to niewiele czasu,
2. mają ograniczoną liczbę zwojów mózgowych, przez co są w stanie wykonywać tylko proste i powtarzalne czynności,
3. wydaje im się, że mogą nawet podbić kosmos, ale życie weryfikuje im to negatywnie."

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Udźwiękowienie scenariuszy na niektórych sceneriach
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Stycznia 2013, 18:09:53 »
Pozwolę sobie na odkop, bo sam pomysł oczywiście jest według mnie jak najbardziej trafiony
Bo jeszcze nie widziałem ani jednego projektu, tylko same posty co by można zrobić. Co ciekawe, gdzieś w testach dodatków są już porobione zapowiedzi do Drawinowa i tak sobie leżą już kilka miesięcy, bo nie ma chętnego, który by to zrobił.
Przejrzę zobaczę co da się w tej kwestii zrobić. Ogólnie pomysł ze wzbogaceniem scenariuszy o nagrania jest dobrym kierunkiem, tylko myślę sedno problemu leży w tym, że ludzie sami boją się spróbować. Wiem coś o tym. Sam swego czasu o czym Ty dobrze wiesz Przemku, @Woku, @MasterYoda i inni  bałem się eventów jak ognia. Myślenie kule, ale to czarna magia, to nie dla mnie znam aż za dobrze. Grunt by próbować swoich sił i się nie poddawać. Uwierzcie chłopaki jest jeszcze sporo rzeczy do zrobienia w MaSZynie, dlatego warto próbować do skutku, by po czasie potem spojrzeć np na PW lub w archiwum GG na wiadomości i śmiać się z siebie jak mogłem tego wówczas nie pojmować :).
EDIT:
Naprawdę warto o tym pomyśleć, bo chłopaki @sektor77 i @Tomaszek_Łódź tworzą mnóstwo fajnych nagrań i szkoda by było żeby to sobie tylko leżało, bo jakby nie spojrzeć oni to tworzą pod konkretne zamówienie. Tak więc do dzieła.
« Ostatnia zmiana: 13 Stycznia 2013, 18:31:24 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline inoworclawpkp

  • Wiadomości: 125
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Udźwiękowienie scenariuszy na niektórych sceneriach
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Stycznia 2013, 19:02:31 »
Ja próbowałem ze sceneria Krzyżowa bo naprawdę też by się na tej scenerii przydały.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Udźwiękowienie scenariuszy na niektórych sceneriach
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Stycznia 2013, 19:12:30 »
No i pięknie i tak trzymaj. Grunt to choćby i nawet powoli, ale do przodu.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline inoworclawpkp

  • Wiadomości: 125
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Udźwiękowienie scenariuszy na niektórych sceneriach
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Stycznia 2013, 19:19:06 »
Słabo idzie, ale muszę spróbować od nowa.

Offline bprog

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Udźwiękowienie scenariuszy na niektórych sceneriach
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Stycznia 2013, 19:33:14 »
Przy okazji - posiadam zapisy rozmów ze skanera nasłuchowego. Oprócz normalnych zgłoszeń i sprawdzania łączności są również sygnały odjazdu i trochę luźnych rozmów. W razie zainteresowania proszę skrobnąć PW, a je udostępnię, bo nie widzę odpowiedniego wątku. W razie potrzeby mogę kontynuować nagrywanie. Wystarczy napisać :)

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Udźwiękowienie scenariuszy na niektórych sceneriach
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Stycznia 2013, 19:37:42 »
Jest do tego jak najbardziej odpowiedni wątek.
« Ostatnia zmiana: 13 Stycznia 2013, 19:39:23 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline mareczek

  • Deweloper
  • Wiadomości: 653
    • Zobacz profil
    • Galeria Fotograficzna Mareczka
  • Otrzymane polubienia: 317
Odp: Udźwiękowienie scenariuszy na niektórych sceneriach
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Stycznia 2013, 20:10:25 »
Można też wziąć dwa radyjka, stanąć w sąsiednim pokoju i sobie nagrywać. Kiedyś tak wygadałem całe manewrowo, nawet je chyba używam ;)

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Udźwiękowienie scenariuszy na niektórych sceneriach
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Stycznia 2013, 20:22:36 »
Można też wziąć dwa radyjka, stanąć w sąsiednim pokoju i sobie nagrywać. Kiedyś tak wygadałem całe manewrowo, nawet je chyba używam ;)
Dokładnie tak jak napisałeś też i ja robię. Ustawiam jedno radyjko przy dyktafonie a przez drugie czytam stenogramy nadsyłane przez zamawiających,także do dzieła.

Offline 201E-003

  • Wiadomości: 252
  • Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Udźwiękowienie scenariuszy na niektórych sceneriach
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Stycznia 2013, 20:57:49 »
Udostępnianie nagrań z radia/skanera nasłuchowego jest chyba nielegalne? ZTCW można ich słuchać, ale wyłącznie samemu/na własny użytek - uzyskanych informacji udostępniać nie wolno (a tutaj wrzucanie ich do MaSzyny raczej się pod to łapie). Z tego względu nie nagrywam rozmów z "mojego" radiotelefonu, chociaż "kłepanie na radiu" ma miejsce cały czas, z wieeeloma ciekawymi wypowiedziami ;)

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Udźwiękowienie scenariuszy na niektórych sceneriach
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Stycznia 2013, 21:04:17 »
Udostępnianie nagrań z radia/skanera nasłuchowego jest chyba nielegalne?
Tak samo jak wykorzystywanie logo przewoźnika, które widnieje na teksturze lokomotywy. Jak chcesz być prawy, to nie powinieneś korzystać z maszyny.