Autor Wątek:  3... 2... 1... - Trapez!  (Przeczytany 5852 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartek46

  • Wiadomości: 30
  • Początkujący fotograf teksturowy
    • Zobacz profil
    • Mój blog :)
  • Otrzymane polubienia: 1
3... 2... 1... - Trapez!
« dnia: 31 Sierpnia 2012, 20:59:07 »
 Witam! Jako że za oknem pogoda nie napawa człowieka żadnymi chęciami do wyjścia z domu, więc zostało się trochę nacieszyć tymi ostatnimi chwilami tegorocznych wakacji w domach. Dzisiaj spożytkowałem ten czas i oto przedstawiam Wam teksturę lokomotywy EU07-321. Autorem fotografii jest @darek71wrc.
 Prosiłbym o jakieś wskazówki, które mógłbym wykorzystać aby ewentualnie poprawić teksturę. Jeżeli jednak uwag nie będzię postaram się wrzucić teksturę do działu testu, abym nie tylko ja mógł podpinać do symulatorowego składu ładnego "Trapeza".
 

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: 3... 2... 1... - Trapez!
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Sierpnia 2012, 21:28:49 »
Na pierwszy rzut oka jest wporządku. Wrzuć do testu, to zobaczymy.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline matfre96

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 594
  • m-sta
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 40
Odp: 3... 2... 1... - Trapez!
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Sierpnia 2012, 22:03:16 »
Zacny trapez, milordzie. A tak po za tym ładna tekstura, ale mógłbyś ją lekko wyostrzyć.
Autoryzacja: EU07, EP07, EP08, EP09, EU160, ED160, ED161, ED250, SM42, 18D, 6Dh-1, 15D, E6ACTd, E6ACTadb, T448p, 6Dg

Offline mati189

  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: 3... 2... 1... - Trapez!
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Września 2012, 07:23:33 »
No wygląda Dobrze czekamy na wydanie

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: 3... 2... 1... - Trapez!
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Września 2012, 12:11:39 »
Może ja troszkę dorzucę do pieca, abyś na testach nie spotkał cię fakt iż będziesz musiał to dodać. A wiec lepiej teraz ci to napisać. A więc tak, dodaj cienie pod mocowania buforów oraz pod sprzęg, taka lekka obwódka wokół tych elementów. Teraz zauważyłem że nad napisem na czole jest jakiś dziwny czy to cień czy jakaś smuga, nie wiem, ale bynajmniej troszkę to dziwnie wygląda. Chyba że na fotce tak było i cienia nie było w tym miejscu. To już sam zdecyduj. Kolejny detal. Dodaj pod mocowania wielokrotne ten taki detalik, który mocuje nam te wtyki to łączenia maszyn do lokomotywy. W załączniku pokazuję Ci o co mi chodzi. (patrz zal1.jpg) Doda to trochę realizmu twojemu lokowi, no i potem dodaj taki lekki cień (ściemnianie liniowe tak na 10-20% max) pod te łączenie wielokrotne. A ogólnie to zbytnio nie mogę i nie możemy ocenić co nie spasowane i itp, ponieważ od tego są testy aby co nieco z bliska wyłapać jakie błędy bądź niedociągnięcia. A więc to co powyżej napisałem dodaj/popraw i ślij na testy. ;) Powodzenia.!
« Ostatnia zmiana: 01 Września 2012, 12:13:12 wysłana przez hanys »

Offline Tolein

  • Wiadomości: 483
  • Kanapowy Toromistrz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: 3... 2... 1... - Trapez!
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Września 2012, 15:52:09 »
Wiem, że nie leży to w zakresie moich kompetencji, ale jest to jeden z tych błędów, które nie dają mi spokoju.
nie wiem, ale bynajmniej troszkę to dziwnie wygląda
"Podejrzewam, że:
1. poświęcają na to niewiele czasu,
2. mają ograniczoną liczbę zwojów mózgowych, przez co są w stanie wykonywać tylko proste i powtarzalne czynności,
3. wydaje im się, że mogą nawet podbić kosmos, ale życie weryfikuje im to negatywnie."

Offline Bartek46

  • Wiadomości: 30
  • Początkujący fotograf teksturowy
    • Zobacz profil
    • Mój blog :)
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: 3... 2... 1... - Trapez!
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Września 2012, 16:18:48 »
Może ja troszkę dorzucę do pieca, abyś na testach nie spotkał cię fakt iż będziesz musiał to dodać. A wiec lepiej teraz ci to napisać. A więc tak, dodaj cienie pod mocowania buforów oraz pod sprzęg, taka lekka obwódka wokół tych elementów. Teraz zauważyłem że nad napisem na czole jest jakiś dziwny czy to cień czy jakaś smuga, nie wiem, ale bynajmniej troszkę to dziwnie wygląda. Chyba że na fotce tak było i cienia nie było w tym miejscu. To już sam zdecyduj. Kolejny detal. Dodaj pod mocowania wielokrotne ten taki detalik, który mocuje nam te wtyki to łączenia maszyn do lokomotywy. W załączniku pokazuję Ci o co mi chodzi. (patrz zal1.jpg) Doda to trochę realizmu twojemu lokowi, no i potem dodaj taki lekki cień (ściemnianie liniowe tak na 10-20% max) pod te łączenie wielokrotne. A ogólnie to zbytnio nie mogę i nie możemy ocenić co nie spasowane i itp, ponieważ od tego są testy aby co nieco z bliska wyłapać jakie błędy bądź niedociągnięcia. A więc to co powyżej napisałem dodaj/popraw i ślij na testy. ;) Powodzenia.!
Faktycznie :) Musiałem to po prostu przeoczyć. Tekstura obecnie jest w fazie testów, aczkolwiek jak widać - muszę poprawić parę rzeczy i powinno być ok :)