Autor Wątek:  Autorzy  (Przeczytany 9331 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Duras

  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
    • http://www.motorforum.xt.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Autorzy
« dnia: 03 Listopada 2004, 19:30:53 »
Tak sobie przegladalem grupy az w koncu doszedlem do Devs....
I szok...
Bardzo duzo ludzi jest w tej grupie, normalenie tyle ile w polskiej firmie wydajacej gry :P
Oni wszyscy robia Nebule ??
Jesli tak to powinna sie szybko pojawic....
Tramwaj fajna rzecz... www.motor.xt.pl

Marcin_EU

  • Gość
Autorzy
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Listopada 2004, 19:36:42 »
Nowa wersje robimy tylko ja i mw, pozostali z devs robia modele a inni to sa po prostu 'krewni i znajomi krolika' :)

Offline Duras

  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
    • http://www.motorforum.xt.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Ech...
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Listopada 2004, 19:39:37 »
Czyli prozno czekac na Nebule w tym roku....
Tramwaj fajna rzecz... www.motor.xt.pl

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Autorzy
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Listopada 2004, 19:41:47 »
Nie wydaje mi się, aby wszyscy DEVS-owie ją robili..... :( Ale może? Kto wie?

Offline Duras

  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
    • http://www.motorforum.xt.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Proste
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Listopada 2004, 19:45:03 »
Cytat: "Mutopompka"
Nie wydaje mi się, aby wszyscy DEVS-owie ją robili..... :( Ale może? Kto wie?


Po prostu dwoch programuje a 16 robi textury :)
Tramwaj fajna rzecz... www.motor.xt.pl

Offline Wojtek M

  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Proste
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Listopada 2004, 09:27:38 »
Cytat: "Duras"
Cytat: "Mutopompka"
Nie wydaje mi się, aby wszyscy DEVS-owie ją robili..... :( Ale może? Kto wie?


Po prostu dwoch programuje a 16 robi textury :)



Są też tacy co piszą trasy, robią modele, dźwięki nagrywają. Więc cierpliwości.
Pozdrawiam
Wojtek z Krakowa

Offline Kakish

  • Wiadomości: 178
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Proste
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Listopada 2004, 10:52:13 »
Cytat: "Duras"
Cytat: "Mutopompka"
Nie wydaje mi się, aby wszyscy DEVS-owie ją robili..... :( Ale może? Kto wie?


Po prostu dwoch programuje a 16 robi textury :)


Nie rozumiem Twojej insynuacji. Tworzenie MaSzyny sklada sie z wielu elementow, nie tylko z przenoszenia sie na srodowisko nebuli, w devs zatem znajduja sie rozne osoby ktore zajmuja sie szeroko pojetym symulatorem i raczej nie robia one tekstur. Wynikajace z twoje wypowiedzi dychotomiczne traktowanie ludzi na tych co programuja i tych co robia "***" jest nieco krzywdzace dla tych ktorzy spedzaja wiele godzin chociazby na trasopisanie, albo modelowanie. Nie mowie ze jest to najwazniejsze, ale pomysl jakby wygladal symulator bez tych wszystkich ludzi.

P.S. Aha i wrzucenie McZapkiego do "teksturujacych" zakrawa juz na MaSzyn-owe bluznierstwo

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Autorzy
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Listopada 2004, 11:29:52 »
Kakish, pozwole sobie zauważyć fakt że tych tras nie jest znowu tak dużo, a nie wszyscy trasopisaże i modelarze należą do devs! Wiele osób coś robi dla maszyny lub stara się coś robić i nie są w grupie devs a informacje które się na tamtym forum znajdują mogłyby się im przydać w tworzeniu. Zauważ że nadal nie ma dość porządnej dokumentacji jak tworzyć modele i często trzeba ludziom którzy coś już umieją zawracać... głowę... na GG.

Cytat: "Winger"
Nie bede podawal kto, prawde mowiac dziwie sie ze te osoby tam sie znajduja - ale nie ja dodalem, wiec nie ja bede usuwal.


Cytat: "MatEUzs"
To jest grupa dla znajomych i krewnych króliczka :|

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Autorzy
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Listopada 2004, 21:53:09 »
Cytat: "hejnal"
Kakish, pozwole sobie zauważyć fakt że tych tras nie jest znowu tak dużo, a nie wszyscy trasopisaże i modelarze należą do devs! Wiele osób coś robi dla maszyny lub stara się coś robić i nie są w grupie devs a informacje które się na tamtym forum znajdują mogłyby się im przydać w tworzeniu.


I tu muszę przyznać rację Hejnałowi.... Niestety, tak to już jest, że cześć z Was stara się robić dużo. Ale zdarzają się osoby, które pomimo, że są betatesterami czekają tylko na "pliki" i nic nie robią. Smutne to, ale moje przypuszczenia mogą być prawdziwe... :(

Offline Gneisenau

  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Autorzy
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Listopada 2004, 22:08:20 »
Cytat: "Mutopompka"
[Ale zdarzają się osoby, które pomimo, że są betatesterami czekają tylko na "pliki" i nic nie robią. Smutne to, ale moje przypuszczenia mogą być prawdziwe... :(

Betatesterzy jak sama nazwa wskazuje testują stuff  który ludzie z devs od czasu do czasu podrzucą, w celu wyłapania ewentualnych błędów i ostatecznej weryfikacji. A że od dawna nie było nic nowego   to już inna bajka:P
*Snuff*
Bo to miłość.. do tabaki

Offline lukaszqx

  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Autorzy
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Listopada 2004, 22:20:39 »
Właśnie przezszukałem grupe  betatesterów, u niektorych jest po zero postów, niektórzy mają po klika, ale nic nie pisali w betatestach, chociarz niektóre błędy mogą być wymienione.

Mutopompka ma racje, że odoby są w tej grupie dla plików, żeby mieć najnowsze aktualizacje w testach itp.
Pozdrowiam

Offline Gneisenau

  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Autorzy
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Listopada 2004, 22:26:06 »
Cytat: "lukaszqx"

Mutopompka ma racje, że odoby są w tej grupie dla plików, żeby mieć najnowsze aktualizacje w testach itp.

Być może i są, to jest już sprawa moderatora grupy :>
Z drugiej jednak strony zobacz kiedy ostatnio dostaliśmy cokolwiek do testów?Osobiście uważam, że grupa ta traktowana jest po macoszemu, a większość ważnych dla symka decyzji zapada w devsach :(
*Snuff*
Bo to miłość.. do tabaki

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Autorzy
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Listopada 2004, 22:48:46 »
Jak powstaje cos nowego co NADAJE SIE do testowania to jest to na grupie dla betatesterow podawane. Moze i sa jakies robocze wersje innych najnowszych projektow, ale osoby ktorym zalezy na takich rzeczach i sa w stanie cos pozytecznego z nimi zrobic nie beda mialy problemow z ich znalezieniem. Wystarczy chciec. Jesli komus sie nie chce porzadnie poszukac, poczytac, pogrzebac, to tymbardziej nie bedzie mu sie chcialo niczego przydatnego robic - podobnie okreslil Marcin kwestie opublikowania kodow zrodlowych w ogolnodostepnym miejscu.

Co do Betatesterow, w najblizszym czasie (dzis? jutro?) bede usuwal z tej grupy osoby ktore nie sa aktywne w testowaniu i ocenianiu nowosci. Bo grupa jest liczna, a testowaniem na powazne zajmuje sie tylko kilka osob.
A po to ta grupa wlasnie istnieje.
Pozdrawiam,
Winger

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Autorzy
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Listopada 2004, 22:49:21 »
Cytat: "lukaszqx"
Mutopompka ma racje, że odoby są w tej grupie dla plików, żeby mieć najnowsze aktualizacje w testach itp.

Może i mam rację, może i nie? :)
Cytat: "Gneisenau"
Osobiście uważam, że grupa ta traktowana jest po macoszemu, a większość ważnych dla symka decyzji zapada w devsach :(

Czyli można powiedzieć, że ten dział, czyli betatesterzy to juz zaczyna być martwą komórką? :( Szkoda by było.

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Autorzy
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Listopada 2004, 23:00:28 »
Cytat: "Mutopompka"
Cytat: "Gneisenau"
Osobiście uważam, że grupa ta traktowana jest po macoszemu, a większość ważnych dla symka decyzji zapada w devsach :(

Czyli można powiedzieć, że ten dział, czyli betatesterzy to juz zaczyna być martwą komórką? :( Szkoda by było.


Juz jest martwa komorka, bo tylko kilka osob robi to co powinna ta grupa robic (testuje). Co jest najlepszym dowodem iz zdecydowanej wiekszosci osob chodzi o dostep do plikow dla wlasnej przyjemnosci, a nie zeby tworcom pomagac. Dlatego grupa zostanie powaznie ograniczona.
Pozdrawiam,
Winger

Offline Gneisenau

  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Autorzy
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Listopada 2004, 14:34:09 »
Winger, apropo nieoficjalnej wersji z początku czerwca... W sumie to nie wiem co się z tym dzieje, wypisaliśmy błędy i bugi i poki co cisza na ten temat. Jest w ogóle w planie wypuszczenie wersji bez błędów jako zwieńczenie maszyny opartej na obecnym silniku?
*Snuff*
Bo to miłość.. do tabaki

Offline Tomi

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Autorzy
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Listopada 2004, 15:45:33 »
Cytat: "Winger"
Juz jest martwa komorka, bo tylko kilka osob robi to co powinna ta grupa robic (testuje). Co jest najlepszym dowodem iz zdecydowanej wiekszosci osob chodzi o dostep do plikow dla wlasnej przyjemnosci, a nie zeby tworcom pomagac. Dlatego grupa zostanie powaznie ograniczona.

Wez tylko jeszcze pod uwage to, ze nie kazdy betatester ma czas w dniu, w ktorym ktos umieszcza jakies dzielo w BUGS, na przetestowanie tegoż. A na drugi dzien zazwyczaj wszystkie bledy sa wychwycone i opisane. Chyba, ze zalezy Ci na tym aby pisac mimo wszystko; i tak powstaje watek na 5 stron, w ktorym mimo zaznaczenia przez autora, ze chodzi wyłącznie o eventy, ludzie pisza o bledach "natury budowlanej";), predkosciach szlakowych i czyms tam jeszcze, nawet po kilka razy o tym samym.
A pisanie postu w stylu: "zgadzam sie z przedmowcami" chyba mija sie z celem, prawda?
Pozdro z Wielkiego Kacka
Tomek

Offline Leszek

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Autorzy
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Listopada 2004, 16:00:14 »
Cytat: "Tomi"
Cytat: "Winger"
Juz jest martwa komorka, bo tylko kilka osob robi to co powinna ta grupa robic (testuje). Co jest najlepszym dowodem iz zdecydowanej wiekszosci osob chodzi o dostep do plikow dla wlasnej przyjemnosci, a nie zeby tworcom pomagac. Dlatego grupa zostanie powaznie ograniczona.

Wez tylko jeszcze pod uwage to, ze nie kazdy betatester ma czas w dniu, w ktorym ktos umieszcza jakies dzielo w BUGS, na przetestowanie tegoż. A na drugi dzien zazwyczaj wszystkie bledy sa wychwycone i opisane. Chyba, ze zalezy Ci na tym aby pisac mimo wszystko; i tak powstaje watek na 5 stron, w ktorym mimo zaznaczenia przez autora, ze chodzi wyłącznie o eventy, ludzie pisza o bledach "natury budowlanej";), predkosciach szlakowych i czyms tam jeszcze, nawet po kilka razy o tym samym.
A pisanie postu w stylu: "zgadzam sie z przedmowcami" chyba mija sie z celem, prawda?

Właśnie powinienem to napisać, że się zgadzam :)
A na serio - od paru tygodni mam poważne problemy z kompem i wersję 077 udało mi się dopiero dziś uruchomić (w dodatku bez dźwięku, bo coś jeszcze nie tak z kompem) - no i kiszka, żadnego nowego buga nie znalazłem :)
Pozdrawiam, Leszek

Offline Duras

  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
    • http://www.motorforum.xt.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Proste
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Listopada 2004, 16:13:53 »
Cytat: "Kakish"
Cytat: "Duras"
Cytat: "Mutopompka"
Nie wydaje mi się, aby wszyscy DEVS-owie ją robili..... :( Ale może? Kto wie?


Po prostu dwoch programuje a 16 robi textury :)


Nie rozumiem Twojej insynuacji. Tworzenie MaSzyny sklada sie z wielu elementow, nie tylko z przenoszenia sie na srodowisko nebuli, w devs zatem znajduja sie rozne osoby ktore zajmuja sie szeroko pojetym symulatorem i raczej nie robia one tekstur. Wynikajace z twoje wypowiedzi dychotomiczne traktowanie ludzi na tych co programuja i tych co robia "***" jest nieco krzywdzace dla tych ktorzy spedzaja wiele godzin chociazby na trasopisanie, albo modelowanie. Nie mowie ze jest to najwazniejsze, ale pomysl jakby wygladal symulator bez tych wszystkich ludzi.

P.S. Aha i wrzucenie McZapkiego do "teksturujacych" zakrawa juz na MaSzyn-owe bluznierstwo



Chodzilo mi oto ze dwoch (Ok 3 sorry McZapki) prgramuje a reszta zajmuje sie jedna (Na tej fazie projektu nieistotna) rzecza...
Tramwaj fajna rzecz... www.motor.xt.pl

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Autorzy
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Listopada 2004, 23:54:42 »
Cytat: "Gneisenau"
Winger, apropo nieoficjalnej wersji z początku czerwca... W sumie to nie wiem co się z tym dzieje, wypisaliśmy błędy i bugi i poki co cisza na ten temat. Jest w ogóle w planie wypuszczenie wersji bez błędów jako zwieńczenie maszyny opartej na obecnym silniku?


Tak, sa bardzo konkretne plany i prace wykanczajace trwaja.
Pozdrawiam,
Winger