Autor Wątek:  Misja manewrowa na L61  (Przeczytany 9778 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EN_Jan.Kiepura

  • Wiadomości: 70
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Misja manewrowa na L61
« dnia: 03 Sierpnia 2012, 20:41:44 »
Mam takie małe pytanie. Chciałbym wnieść coś do maszyny, od siebie. Planuję zrobić krótką misję manewrową na stacji, Częstochowa Stradom. Czy zaznajomienie się z plikiem scenery.doc i zrozumienie go wystarczy do stworzenia krótkiej misji?. Chciałbym zrobić coś w stylu podstawienia wagonów osobowych, przez "stonke" potem np. EP09 podpina się i zabiera je w dalszą trase, inne wagony z kolei odstawiam na bocznicę, lub jadę do Gnaszyna po kolejne wagony. Brakuje mi czegoś takiego.
 Od czego zacząć i jakie pliki i informacje potrzebne mi będą do rozpoczęcia pracy.

Offline matikolejarz

  • Wiadomości: 240
  • EP07- 361
    • Zobacz profil
    • Shakes and Fidget
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Misja manewrowa na L61
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Sierpnia 2012, 20:47:15 »
Ja już kiedyś założyłem taki wątek : http://eu07.pl/forum/index.php?topic=20528.0

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Misja manewrowa na L61
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sierpnia 2012, 20:47:44 »
Czy zaznajomienie się z plikiem scenery.doc i zrozumienie go wystarczy do stworzenia krótkiej misji?
Oczywiście. Ale nie będzie łatwo - scenery.doc nie jest poradnikiem i nie przypomina go nawet w najmniejszym stopniu.

PS. Od pół roku zajmuję się rozwojem programu, dzięki któremu można tworzyć misję nie znając się na eventach...
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Misja manewrowa na L61
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Sierpnia 2012, 20:48:38 »
Przeczytaj sobie jeszcze instrukcję od generatora eventów, nawet jeżeli nie będziesz nim się posługiwać. W nim wiedza jest bardziej skoncentrowana na eventach.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Misja manewrowa na L61
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Sierpnia 2012, 20:49:47 »
Po drugie, dość wysoko postawiłeś sobie poprzeczkę. Misja manewrowa wymaga dodatkowo użycia komend do AI, blokowania eventów komórkami pamięci, coś jeszcze się znajdzie...
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline EN_Jan.Kiepura

  • Wiadomości: 70
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Misja manewrowa na L61
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Sierpnia 2012, 20:53:20 »
Ok, ale czy będzieto polegało na podpieraniu się gotową scenerią i dodaniu tylko niektórych eventów i taboru. ?? I zmianie komend.?  Czy będzie trzeba napisać wszystkie ewenty, multiple itd. od nowa.
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpnia 2012, 20:54:22 wysłana przez EN_Jan.Kiepura »

Offline matikolejarz

  • Wiadomości: 240
  • EP07- 361
    • Zobacz profil
    • Shakes and Fidget
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Misja manewrowa na L61
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Sierpnia 2012, 20:56:17 »
Ja proponuję ci zrobienie misji niekoniecznie manewrowej (choć takie są najlepsze) na linii 144. Jest to linia jednotorowa więc zbyt dużego ruchu AI nie będzie.

No oczywiście że tak chyba że chcesz zrobić tą misję na własnej scenerii.

  Dodano: 03 Sierpnia 2012, 20:57:58
Pousuwasz eventy, wstawisz tabor jaki chcesz i robisz misję.
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpnia 2012, 20:57:58 wysłana przez matikolejarz »

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Misja manewrowa na L61
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Sierpnia 2012, 20:58:55 »
To będzie polegało na usunięciu z dotychczasowej scenerii wszystkich pojazdów i wszystkich eventów o dodaniu własnych. Do tego dochodzą setki godzin testów, a jeśli to mają być manewry, to bez schematów blokowych się nie obejdzie (obejdzie, ale ja je zawsze stosuję przy skomplikowanych eventach i moim zdaniem to najlepsza metoda).


@matikolejarz, teraz wszyscy robią misje na L144, może warto wybrać inną scenerię ;)
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpnia 2012, 20:59:57 wysłana przez SKP »
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline matikolejarz

  • Wiadomości: 240
  • EP07- 361
    • Zobacz profil
    • Shakes and Fidget
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Misja manewrowa na L61
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Sierpnia 2012, 20:59:35 »
BTW, jakie jest twoje obeznanie w robieniu misji ?

Offline EN_Jan.Kiepura

  • Wiadomości: 70
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Misja manewrowa na L61
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Sierpnia 2012, 21:07:15 »
Coś widzę że na początek to warto pokombinować na TD, aby zobaczyć jak to wszystko działa i jest skonstruowane, i "co z czym się je", bo widzę że jest to naprawdę ciężkie i żmudne.

  Dodano: 03 Sierpnia 2012, 21:07:53
To będzie polegało na usunięciu z dotychczasowej scenerii wszystkich pojazdów i wszystkich eventów o dodaniu własnych. Do tego dochodzą setki godzin testów, a jeśli to mają być manewry, to bez schematów blokowych się nie obejdzie (obejdzie, ale ja je zawsze stosuję przy skomplikowanych eventach i moim zdaniem to najlepsza metoda).


@matikolejarz, teraz wszyscy robią misje na L144, może warto wybrać inną scenerię ;)

SKP dzięki o taką odpowiedź mi chodziło. :)

Offline matikolejarz

  • Wiadomości: 240
  • EP07- 361
    • Zobacz profil
    • Shakes and Fidget
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Misja manewrowa na L61
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Sierpnia 2012, 21:09:42 »
A żebyś wiedział. Jak zobaczyłem co inni napisali w moim wątku to też się przeraziłem i sam próbowałem zdziałać coś na TD

  Dodano: 03 Sierpnia 2012, 21:13:22
@SKP bo ta linia jest the best ;-)
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpnia 2012, 21:13:22 wysłana przez matikolejarz »

Offline mikol

  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Misja manewrowa na L61
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Sierpnia 2012, 09:34:08 »
Zrób coś na Bałtyku. Pamiętam jak Maciek powiedział mi, że ta sceneria daje szerokie pole do popisu scenarzystom. I to jest prawda.
Coś widzę że na początek to warto pokombinować na TD, aby zobaczyć jak to wszystko działa i jest skonstruowane, i "co z czym się je", bo widzę że jest to naprawdę ciężkie i żmudne.
Taka rada. Z EventGeneratora (tak, tak Krzysiek to jest naprawdę świetny program) [to nie jest sarkazm] najpierw spróbuj sobie powstawiać semafory na TD, potem załap jak wyświetlić sygnał no i.. Co ja się będę rozpisywał jak Krzysiek zrobić pomoc.pdf do Generatora ;)
BTW, jakie jest twoje obeznanie w robieniu misji ?
@matikolejarz - wytłumacz mi jakie potrzeba mieć obeznanie w tworzeniu misji? Ja się szczerze przyznam, że nie miałem żadnego jak zacząłem tworzyć Bałtyk_express. Mamy EventGenerator który pozwala na tworzenie misji bez znajomości składni eventów. I tu po raz kolejny plik pomoc.pdf robi swoje.
To będzie polegało na usunięciu z dotychczasowej scenerii wszystkich pojazdów
A dlaczego akurat "usunięciu"? Czyż ktoś, komu akurat takie pojazdy się podobają i są dla niego wygodne nie mogą zostać?
@SKP bo ta linia jest the best ;-)
Nie żebym jakoś ranił Twoje być może uczucia do tej scenerii, ale uwierz mi, że są bardziej klimatyczne scenerie niż L144 :)
Od czego zacząć i jakie pliki i informacje potrzebne mi będą do rozpoczęcia pracy.
Zacznij od zaopatrzenia się w cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość, bo to rzecz najważniejsza. Bez niej nie zrobisz swojej upragnionej misji. Tymczasem życzę Tobie wytrwałości w pracy :) Pozdrawiam!
Pozdrawiam!
Symulator Pojazdów Szynowych MaSzyna EU07-424

Offline matikolejarz

  • Wiadomości: 240
  • EP07- 361
    • Zobacz profil
    • Shakes and Fidget
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Misja manewrowa na L61
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Sierpnia 2012, 10:27:20 »
@mikol chodziło mi o to czy chłopak wie np.: jak wstawić semafor lub inny pojazd na scenerię. A co do tego która linia jest najbardziej klimatyczna to każdy może mieć własne zdanie ;)

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Misja manewrowa na L61
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Sierpnia 2012, 14:17:01 »
Wstawienie pojazdu do scenerii, to nie jest zbyt wielka filozofia, więc spokojna Twoja rozczochrana chłopak sobie poradzi :).
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline EN_Jan.Kiepura

  • Wiadomości: 70
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Misja manewrowa na L61
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Sierpnia 2012, 20:30:35 »
Ok parę pytań. Przeczytałem poradnik przy Generatorze Eventów, myślę że wiele mi rozjaśnił. Chce teraz TD otworzyć w Rainsted.
Jak mam to zrobić aby uzyskać tam podgląd terenu?. Chciałbym zrobić aby automatycznie mi przestawiło zwrotnicę na ten boczny tor, na końcu semafor z s1, przy dojechaniu do około połowy długości wskakuje s2. Żeby postawić semafor muszę mieć współrzędne gdzie go wstawić, myślę że dobrym tokiem myślenia idę.

Offline joey

  • Deweloper
  • Wiadomości: 420
  • the Invisible Man
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 207
Odp: Misja manewrowa na L61
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Sierpnia 2012, 20:33:45 »
W Maszynie stań w miejscu, gdzie powinien stanąć semafor i wciśnij 1 (nie na numpadzie). W logu powinny pojawić się współrzędne tego punktu.

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Misja manewrowa na L61
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Sierpnia 2012, 20:36:23 »
Punkt 3.1 pomoc.pdf. O wszystkim pomyślałem, trzeba tylko czytać ;)
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Misja manewrowa na L61
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Sierpnia 2012, 20:39:00 »
.
Chce teraz TD otworzyć w Rainsted. Jak mam to zrobić aby uzyskać tam podgląd terenu?
No to tak odpalasz starter Rainsted zaznaczasz interesującą Cię scenerię następnie zakładka Struktura klikasz na Wczytaj wszystkie include bez parametrów później przechodzisz do zakładki Debugger i wybierasz Podgląd terenu.
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpnia 2012, 20:47:19 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline EN_Jan.Kiepura

  • Wiadomości: 70
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Misja manewrowa na L61
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Sierpnia 2012, 20:58:14 »
Sawi dziękuje za pomoc. .Net Framework pobrany. Mam jednak głupie pytanie, jutro niedziela chciałem cały dzień popróbować na TD, jak wstawić ten semafor, poprostu dodać wpis takiego semafora jako obiektu??

  Dodano: 04 Sierpnia 2012, 20:58:47
tak jak przy zmianie np. taboru we wpisie.

Offline matikolejarz

  • Wiadomości: 240
  • EP07- 361
    • Zobacz profil
    • Shakes and Fidget
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Misja manewrowa na L61
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Sierpnia 2012, 21:02:12 »
W eventgeneratorze masz odpowiednią zakładkę musisz tylko podać współrzędne i nazwę pliku.

  Dodano: 04 Sierpnia 2012, 21:07:54
Już wyjaśniam co to znaczy podać nazwę pliku. W tym tutorialu masz wszystko opisane musisz go tylko pobrać. http://eu07.pl/forum/index.php/topic,6307.0.html
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpnia 2012, 21:07:54 wysłana przez matikolejarz »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Misja manewrowa na L61
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Sierpnia 2012, 22:33:44 »
Sawi dziękuje za pomoc.Mam jednak głupie pytanie, jutro niedziela chciałem cały dzień popróbować na TD, jak wstawić ten semafor, poprostu dodać wpis takiego semafora jako obiektu??
Nmzc. EN_Jan.Kiepura wybierając np z zakładki Multiple Zdarzenie masz do wyboru Sygnalizator, Rozjazd, Inne i -Brak zdarzenia. To jako np sygnał. A jako obiekt to zakładka Wstawienie Sygnalizatorów musisz tam podać nazwę, plik include i współrzędne. Jeśli jestem w błędzie proszę mnie poprawić i sprostować.
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpnia 2012, 22:39:56 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Misja manewrowa na L61
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Sierpnia 2012, 22:45:11 »
Jeśli jestem w błędzie proszę mnie poprawić i sprostować.
Nie jesteś w błędzie ;) Multiple -> Sygnalizator = zmiana sygnału na semaforze; Wstawianie Sygnalizatów = model (i oczywiście inne rzeczy z INCa...).
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline EN_Jan.Kiepura

  • Wiadomości: 70
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Misja manewrowa na L61
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Sierpnia 2012, 11:35:38 »
Wiecie co mam dość dobry aparat, więc chyba zajmę sie robieniem zdjęć na tekstury. Potrzeba jakichś zdjęć ze stacji częstochowa osobowa?

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Misja manewrowa na L61
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Sierpnia 2012, 11:45:06 »
Fotografuj wszystko co się da. Każdy element kolejowej infrastruktury się przyda. Zdjęcia umieść w odpowiednim wątku. Na pewno ktoś to wykorzysta jak będzie taka potrzeba.

Offline EN_Jan.Kiepura

  • Wiadomości: 70
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Misja manewrowa na L61
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Sierpnia 2012, 11:52:26 »
A skoro jesteśmy przy L61. Chciałem ją wykorzystać, bo jestem z Częstochowy, i interesuje mnie czy Częstochowa Osobowa będzie dodana do L61 czy nie. Jeśli czegoś brakuje, zrobię fotki i podeślę komu potrzeba.

Offline Pawel205

  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Misja manewrowa na L61
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Sierpnia 2012, 12:14:35 »
Kolego, poczytaj tutoriale i obfoć wszystko co się da na Cz-wie Osobowej. Nie ważne czy ktoś dołączyłby ją do L61. Może kiedyś ktoś będzie chciał zrobić np. linię S1 (albo chociaż fragment) i twoje fotki się przydadzą.
« Ostatnia zmiana: 05 Sierpnia 2012, 12:18:14 wysłana przez Pawel205 »

Offline Matz32

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 71
  • Raczkujacy ;) Scenarzysta.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Misja manewrowa na L61
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Sierpnia 2012, 21:48:39 »
A skoro jesteśmy przy L61. Chciałem ją wykorzystać, bo jestem z Częstochowy, i interesuje mnie czy Częstochowa Osobowa będzie dodana do L61 czy nie. Jeśli czegoś brakuje, zrobię fotki i podeślę komu potrzeba.

ZROB a nie pytaj !.Wprawdzie  ja mialem zamiar jechac obfocic za 2 tygodnie jak bede w POLSCE ale skoro sie oferujesz .To obfoc teren/ obiekty wkolo Czetsochowy Stradom I Osobowej. Kolega BohunIC bedzie wdzieczny ! i bedzie mogl wrescie konczyc ta nowa wersje scenerii :P
NA Warsztacie

Baltyk SKM - 60%
Prace  po problemach wznowione