Autor Wątek:  Szybkie pytanie o bilet na TLK.  (Przeczytany 15870 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Szybkie pytanie o bilet na TLK.
« dnia: 07 Lipca 2012, 21:17:08 »
Szykuje mi się wycieczka Tanimi Liniami Kolejowymi z Bielska-Białej do Tczewa. Będzie jedna przesiadka i rezerwacja miejsca w obu składach (nie mam zamiaru 10 godzin stać). Jako, że serwis internetowy Intercity umożliwia zakupienie biletu tylko na pociągi bezpośrednie, musiałbym kupić dwa osobne bilety Bielsko - Poznań i Poznań - Tczew. Wyjdzie mnie to drożej jak kupno w kasie biletowej PKP IC i czy kasjerka wypisze mi też dwa bilety na dwa pociągi, czy jeden? I opłaca się rezerwować miejsce w pociągu do którego wsiadamy na jego stacji początkowej, w okresie wakacyjnym (odjazd 23:35)?

Offline KlimaT

  • Wiadomości: 191
  • Rąbiniak.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Szybkie pytanie o bilet na TLK.
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Lipca 2012, 21:19:54 »
1. Szczerze? Nie pamiętam, jak to jest z tymi TPR ic, ale taniej raczej wyjdzie łączny bilet kupić w kasie. (Bielsko Biała -Tczew przez Poznań) Pierwszą klasą masz zamiar jechać? W innym wypadku przecież nie ma rezerwacji (chyba że całkowicie rezerwowany TLK). Ja tam bym nie ryzykował, jeśli nie chcesz stać, to kup. Dycha więcej tylko.
« Ostatnia zmiana: 07 Lipca 2012, 21:23:44 wysłana przez KlimaT »

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Szybkie pytanie o bilet na TLK.
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Lipca 2012, 21:21:20 »
Szykuje mi się wycieczka Tanimi Liniami Kolejowymi z Bielska-Białej do Tczewa. Będzie jedna przesiadka i rezerwacja miejsca w obu składach (nie mam zamiaru 10 godzin stać). Jako, że serwis internetowy Intercity umożliwia zakupienie biletu tylko na pociągi bezpośrednie, musiałbym kupić dwa osobne bilety Bielsko - Poznań i Poznań - Tczew. Wyjdzie mnie to drożej jak kupno w kasie biletowej PKP IC i czy kasjerka wypisze mi też dwa bilety na dwa pociągi, czy jeden? I opłaca się rezerwować miejsce w pociągu do którego wsiadamy na jego stacji początkowej, w okresie wakacyjnym (odjazd 23:35)?

W kasie dostaniesz jeden bilet na całą trasę (taniej około 10 zł). Czy jedziesz bezpośrednio, czy z ośmioma przesiadkami, to nie ma znaczenia. Jedynie rezerwacje kupujesz podwójną (w przypadku jednej przesiadki) na oba pociągi. Bo na miejscówce masz podany numer pociągu, wagonu oraz miejsca.

W kwestii rezerwacji - Jeśli pociąg objęty jest całkowitą rezerwacją miejsc, to nie ważne, czy wakacje czy ferie, czy święta. Miejscówkę musisz wykupić.
« Ostatnia zmiana: 07 Lipca 2012, 21:22:24 wysłana przez PanMechanik »

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Szybkie pytanie o bilet na TLK.
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Lipca 2012, 21:51:33 »
Miejscówkę musisz wykupić.
No tak a jeśli wszystkie miejsca w pociągu będą zajęte to co? Kup bilet najlepiej tak wcześnie jak to jest możliwe.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Szybkie pytanie o bilet na TLK.
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Lipca 2012, 22:33:12 »
Co prawda wyjazd dopiero za 2 tygodnie, ale jak mówisz, to może się do kasy przejdę:)

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Szybkie pytanie o bilet na TLK.
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Lipca 2012, 01:13:39 »
Odnośnie tych miejscówek, to co konkretnie pod nie podchodzi? Miejsce w przedziale, czy te na korytarzach, na tych rozkładanych krzesełkach też?
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Grand

  • Wiadomości: 382
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szybkie pytanie o bilet na TLK.
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Lipca 2012, 09:43:23 »
Odnośnie tych miejscówek, to co konkretnie pod nie podchodzi? Miejsce w przedziale, czy te na korytarzach, na tych rozkładanych krzesełkach też?
Dobry żart z tym tymi krzesełkami na korytarzach.
/ \  / \  / \

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Szybkie pytanie o bilet na TLK.
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Lipca 2012, 09:45:02 »
Miejsce w przedziale oczywiście;) Z tego co wiem, rezerwacja 5 zł kosztuje, więc te 10 złotych to nie wielka cena, a całe 700 km będę sobie siedział i żaden moher mnie nie wypcha z miejsca;)

  Dodano: 08 Lipca 2012, 11:08:14
A tak swoją drogą, będę 2 godziny w Poznaniu - jest tam coś ciekawego na stacji? Słyszałem o SU45/46?
« Ostatnia zmiana: 08 Lipca 2012, 11:08:14 wysłana przez Kacu »

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Szybkie pytanie o bilet na TLK.
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Lipca 2012, 11:18:54 »
A tak swoją drogą, będę 2 godziny w Poznaniu - jest tam coś ciekawego na stacji? Słyszałem o SU45/46?
Bywają 45. Niedawno nawet przez kilka dni stała SP32-204. Do tego dochodzi parowozik na Wolsztyn. Ogólnie na stacji za dużo ciekawych rzeczy nie ma ;) Najciekawszy tabor stoi na szopie CARGO - SM42, SU45, a w hali multum starych i nowych stonek + jakiś ET22. Daj znać kiedy dokładnie będziesz bo Poznań to teraz moje nowe miejsce pracy ;)
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Szybkie pytanie o bilet na TLK.
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Lipca 2012, 11:20:27 »
22.07 (tj. niedziela) między 6:50 a 8:42.

  Dodano: 08 Lipca 2012, 11:32:16
I z tego co widzę, łapałbym się na promocje: "MAX-26" czyli zniżka 26 procentowa i "Bilet Podróżnika", o ile wyszedłby mnie taniej od biletu na moje pociągi:)
« Ostatnia zmiana: 08 Lipca 2012, 11:32:16 wysłana przez Kacu »

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Szybkie pytanie o bilet na TLK.
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Lipca 2012, 17:53:58 »
Szykuje mi się wycieczka Tanimi Liniami Kolejowymi z Bielska-Białej do Tczewa. Będzie jedna przesiadka i rezerwacja miejsca w obu składach (nie mam zamiaru 10 godzin stać). Jako, że serwis internetowy Intercity umożliwia zakupienie biletu tylko na pociągi bezpośrednie, musiałbym kupić dwa osobne bilety Bielsko - Poznań i Poznań - Tczew. Wyjdzie mnie to drożej jak kupno w kasie biletowej PKP IC i czy kasjerka wypisze mi też dwa bilety na dwa pociągi, czy jeden? I opłaca się rezerwować miejsce w pociągu do którego wsiadamy na jego stacji początkowej, w okresie wakacyjnym (odjazd 23:35)?
Zawsze jak jezdzilem rzezniami w wakacje to kupowalem bilet bez rezerwacji i zawsze siedzialem. ;) Kwestia odpowiedniego 'podstawienia sie na peron' przed pociagiem. :P
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Szybkie pytanie o bilet na TLK.
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Lipca 2012, 19:11:58 »
Szykuje mi się wycieczka Tanimi Liniami Kolejowymi z Bielska-Białej do Tczewa. Będzie jedna przesiadka i rezerwacja miejsca w obu składach (nie mam zamiaru 10 godzin stać). Jako, że serwis internetowy Intercity umożliwia zakupienie biletu tylko na pociągi bezpośrednie, musiałbym kupić dwa osobne bilety Bielsko - Poznań i Poznań - Tczew. Wyjdzie mnie to drożej jak kupno w kasie biletowej PKP IC i czy kasjerka wypisze mi też dwa bilety na dwa pociągi, czy jeden? I opłaca się rezerwować miejsce w pociągu do którego wsiadamy na jego stacji początkowej, w okresie wakacyjnym (odjazd 23:35)?
Zawsze jak jezdzilem rzezniami w wakacje to kupowalem bilet bez rezerwacji i zawsze siedzialem. ;) Kwestia odpowiedniego 'podstawienia sie na peron' przed pociagiem. :P
Teraz często spotykane są pociągi objęte całkowitą rezerwacją miejsc, więc chcąc nie chcąc - rezerwację trzeba kupić. :)

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Szybkie pytanie o bilet na TLK.
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Lipca 2012, 22:35:46 »
Szykuje mi się wycieczka Tanimi Liniami Kolejowymi z Bielska-Białej do Tczewa. Będzie jedna przesiadka i rezerwacja miejsca w obu składach (nie mam zamiaru 10 godzin stać). Jako, że serwis internetowy Intercity umożliwia zakupienie biletu tylko na pociągi bezpośrednie, musiałbym kupić dwa osobne bilety Bielsko - Poznań i Poznań - Tczew. Wyjdzie mnie to drożej jak kupno w kasie biletowej PKP IC i czy kasjerka wypisze mi też dwa bilety na dwa pociągi, czy jeden? I opłaca się rezerwować miejsce w pociągu do którego wsiadamy na jego stacji początkowej, w okresie wakacyjnym (odjazd 23:35)?
Zawsze jak jezdzilem rzezniami w wakacje to kupowalem bilet bez rezerwacji i zawsze siedzialem. ;) Kwestia odpowiedniego 'podstawienia sie na peron' przed pociagiem. :P
W jeżdżeniu pociągami wyszedłem z wprawy, więc podejrzewam, że kiepsko by wyszło mi ustawienie się na peronie, szczególnie jak to Podhalanin z Zakopanego do Szczecina, sezon wakacyjny = pełen pociąg. 10 zł na dwa pociągi to nieduży wydatek, a jak pisałem będę miał zapewnione miejsce;)

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Szybkie pytanie o bilet na TLK.
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Lipca 2012, 16:55:17 »
Odgrzewając temat, jestem zły na TLK, a dokładniej IC. Jechałem TLK Przemyślanin na odcinku Bochnia-Rzeszów Główny.
Bilet kupowałem w Bochni i co? Pociąg z pełną rezerwacją, ale miejscówki nie dostanę - bo nie można kupić na stacjach pośrednich, mimo to, cały 1 wagon był prawie pusty (po 1-2 osoby w przedziale). Więc jaki sens ma to rezerwowanie :/ Bilet kupowałem godzinę przed przyjazdem pociągu do Bochni. Totalny bezsens.. bo komputer nie pozwala.... (w kasie)
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Szybkie pytanie o bilet na TLK.
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Lipca 2012, 18:24:28 »
To co się dzieje w kasach to są cyrki. Często brak konkretnych informacji dla pasażera, albo problemy z systemem.
Przykład? Podróżni chcą kupić miejsce sypialne - system mówi że BRAK. Ja dostaję do ręki diagram i wyraźnie widać, że są 2 puste przedziały.
Czasami kasjerki nie chcą robić sobie dodatkowej roboty (czyt. nie chce im się) i załatwiają klienta na odwal się - sam przez to kilkukrotnie przechodziłem, dlatego już wiele rzeczy mnie nie zdziwi.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Szybkie pytanie o bilet na TLK.
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Lipca 2012, 21:54:43 »
I tu jest pies pogrzebany heh. Nie ma dziwne, że potem potencjalnych pasażerów w przedziałach tyle co na lekarstwo i długi rosną.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Szybkie pytanie o bilet na TLK.
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Lipca 2012, 22:05:21 »
Ja tam w Bielsku mam uprzejmego pana kasiera, spytałem co do rezerwacji, to powiedział, że na Podhalanina obowiązkowa a na ten z Poznania w ogóle nie ma, spytałem, czy barowe jadą, sprawdził i odpowiedział, dokładnie godziny odjazdów i przyjazdów sprawdził. Miejscówkę przy oknie dał (a może to dla tego, że półtorej tygodnia przed wyjazdem po prostu były wolne:) ), więc ja tam na swojego nie narzekam. A bajlet już czeka, zostało mu jeszcze 97 i pół godziny do odjazdu:)
« Ostatnia zmiana: 17 Lipca 2012, 22:06:32 wysłana przez Kacu »

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Szybkie pytanie o bilet na TLK.
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Lipca 2012, 21:23:57 »
Pytanie moje głupie i dziwne.

Jadąc w 2 osoby pociągiem 83512 (Przemyślanin) na trasie Szczecin-Kraków w 1 klasie szwagierka zapłaciła tyle samo, gdzie jedna osoba jechała na studencki, a druga na max 26. Wracając TLK "Uznam" - ta sama trasa 38204 babka powiedziała, że nie ma zniżek dla studentów na 1 klase bo to IC (?)... Więc kupili 2x 26 MAX i zapłacili tyle samo co w Przemyślaninie. Zastanawiam się, gdzie tu logika i w jaki sposób to się udało.. bo w końcu jeden bilet zamiast 51% taniej mieli 26%.

PS. Jeszcze pytanie laika, który nigdy się jedynką nie buja - czy zawsze są rozkładane fotele? Bo w "Uznamie" nie mieli.
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Tolein

  • Wiadomości: 483
  • Kanapowy Toromistrz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Szybkie pytanie o bilet na TLK.
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Lipca 2012, 22:13:18 »
Pierwsze słyszę, żeby ktokolwiek honorował zniżki ustawowe dla studentów w 1 kl.
Jak już, to chyba można taki myk, że kupujesz w 2kl ze zniżką, a potem dokupujesz 1klasę do biletu, ale też nie mam pewności, czy nie dopłacasz wtedy do pełnej sumy biletu w 1 kl.
Max 26 jest dostępna w klasie dowolnej.
"Podejrzewam, że:
1. poświęcają na to niewiele czasu,
2. mają ograniczoną liczbę zwojów mózgowych, przez co są w stanie wykonywać tylko proste i powtarzalne czynności,
3. wydaje im się, że mogą nawet podbić kosmos, ale życie weryfikuje im to negatywnie."

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Szybkie pytanie o bilet na TLK.
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Lipca 2012, 22:27:45 »
To pewno coś namotali, może też mieli max 26 ;)

Fakt, poszła dopłata do 1 klasy
« Ostatnia zmiana: 26 Lipca 2012, 22:33:12 wysłana przez jageer »
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Bartek46

  • Wiadomości: 30
  • Początkujący fotograf teksturowy
    • Zobacz profil
    • Mój blog :)
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Szybkie pytanie o bilet na TLK.
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Lipca 2012, 00:06:22 »
To ja się tak jeszcze zapytam :)
W połowie sierpnia planuję z rodziną wyjazd z Bolesławca do Gdańska. Wygląda to ta, że z Bolesławca do Wrocławia Głównego jedziemy pociągiem regio, więc tutaj problemu nie ma, aczkolwiek we Wrocławiu Głównym wsiadamy w TLK Pomorzanin. Oczywiście chcemy podróżować w wagonie pierwszej klasy. W rozkładzie internetowym jest zaznaczone, że jest obowiązek wykupienia "miejscówki". I tutaj mam pytanie. Czy kupując bilet w kasie na dworcu w Bolesławcu otrzymam bilet na pierwszą klasę + miejscówkę na pociąg z Wrocławia do Gdańska (a właściwie do Gdyni), czy raczej nastawić się na kupienie biletu przez internet? Po drugie: Jeżeli mam miejscówkę kupioną, to czy na niej jest zaznaczony nr wagonu, przedział oraz miejsce (koło okna, przy drzwiach od przedziału etc.) Czy działa to na zasadzie mam miejscówkę - mam miejsce ale nie wskazane czyli siadam tam gdzie jest po prostu wolne miejsce?

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Szybkie pytanie o bilet na TLK.
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Lipca 2012, 00:11:22 »
Cytuj
Czy działa to na zasadzie mam miejscówkę - mam miejsce ale nie wskazane czyli siadam tam gdzie jest po prostu wolne miejsce?
Miejscówkę kupić musisz, to pewne. Na miejscówce będzie opisane Twoje miejsce - wskazane dokładnie. Jednakże jeżeli nie będzie tłoku w pociągu to sądzę, że kierownik/konduktor wielkiej afery nie zrobi. Podejrzewam, że w przypadku tłoku będziesz zmuszony zająć swoje miejsce z miejscówki.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Bartek46

  • Wiadomości: 30
  • Początkujący fotograf teksturowy
    • Zobacz profil
    • Mój blog :)
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Szybkie pytanie o bilet na TLK.
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Lipca 2012, 00:24:17 »
Czyli może się zdarzyć taka sytuacja, że każda osoba (łącznie jadą 4 osoby) będzie siedziała w innym przedziale? Czy przy zakupie biletu mogę wskazać dokładnie miejsca które chce zarezerwować?

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Szybkie pytanie o bilet na TLK.
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Lipca 2012, 00:27:24 »
Czy kupując bilet w kasie na dworcu w Bolesławcu otrzymam bilet na pierwszą klasę + miejscówkę na pociąg z Wrocławia do Gdańska (a właściwie do Gdyni), czy raczej nastawić się na kupienie biletu przez internet?
Jeśli powiesz kasjerce dokładnie jaki bilet chcesz (połączenie, datę, klasę, miejsca) to w czym problem, aby Ci sprzedała bilet z miejscówką? :)

Cytuj
Jeżeli mam miejscówkę kupioną, to czy na niej jest zaznaczony nr wagonu, przedział oraz miejsce (koło okna, przy drzwiach od przedziału etc.) Czy działa to na zasadzie mam miejscówkę - mam miejsce ale nie wskazane czyli siadam tam gdzie jest po prostu wolne miejsce?
Nr wagonu + nr miejsca (opis np. OKNO). Siadasz tam gdzie masz zaznaczone miejsca, bo później często robi się bajzel i zamieszanie przy zamianie miejsc.

Offline Bartek46

  • Wiadomości: 30
  • Początkujący fotograf teksturowy
    • Zobacz profil
    • Mój blog :)
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Szybkie pytanie o bilet na TLK.
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Lipca 2012, 00:31:12 »
Okej, teraz już wiem trochę więcej na temat biletów z miejscówkami w TLK ;)
@macius5991 i @Cesky Kretek - dzięki za informacje!

Offline Tolein

  • Wiadomości: 483
  • Kanapowy Toromistrz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Szybkie pytanie o bilet na TLK.
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Lipca 2012, 02:28:08 »
Jeśli kupujesz miejscówki razem i odpowiednio wcześnie, to miejsca automatycznie sprzedawane są w jednym przedziale. A tak ogólnie w pierwszej kolejności zdaje się wyprzedają wszystkie okna, potem korytarze, na końcu miejsca w środku.
"Podejrzewam, że:
1. poświęcają na to niewiele czasu,
2. mają ograniczoną liczbę zwojów mózgowych, przez co są w stanie wykonywać tylko proste i powtarzalne czynności,
3. wydaje im się, że mogą nawet podbić kosmos, ale życie weryfikuje im to negatywnie."

Offline matikolejarz

  • Wiadomości: 240
  • EP07- 361
    • Zobacz profil
    • Shakes and Fidget
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szybkie pytanie o bilet na TLK.
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Lipca 2012, 09:25:51 »
Tak na szybko się zapytam: jaka jest frekwencja w pomorzaninie, ponieważ jestem zmuszony nim jechać.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Szybkie pytanie o bilet na TLK.
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Lipca 2012, 09:28:21 »
Z tego co wiem prognoza frekwencji jest dostępna na stronie IC, tam poszukaj. Sam jeszcze nie korzystałem.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Gonza

  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Szybkie pytanie o bilet na TLK.
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Lipca 2012, 00:08:24 »
Prognoza frekwencji jest dostępna na stronie IC w formie pliku PDF, jest na najbliższe 7 dni.

Czyli może się zdarzyć taka sytuacja, że każda osoba (łącznie jadą 4 osoby) będzie siedziała w innym przedziale?
Może się zdarzyć. W majowy weekend jak jechałem do Poznania, wsiadło małżeństwo z kilkuletnim dzieckiem, mieli bilety na 1 klasę - każde miejsce w innym przedziale. Ale jak już ktoś wspomniał, o ile kupisz bilety odpowiednio wcześniej, jest szansa że pojedziecie w jednym przedziale.