Autor Wątek:  Wydzielone z: Materiały filmowe na dźwięki do MaSzyny  (Przeczytany 1776 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Wydzielone z: Materiały filmowe na dźwięki do MaSzyny
« dnia: 21 Czerwca 2012, 21:02:05 »
No to spróbuję jeszcze raz ;D http://www.youtube.com/watch?v=BoPcl5TAPZs Od 0:43 piękna zapowiedź Żeromsiego
Poza znalezieniem nagrania należałoby też posiadać zgodę autora na jego wykorzystanie. Kontaktowałeś się z kolegą @ziuru (z YouTube) w tej sprawie?
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline InterCity

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Odp: Materiały filmowe na dźwięki do MaSzyny
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Czerwca 2012, 23:02:44 »
Śmieszą mnie teksty o prawach autorskich. Jakby każdy miał na to patrzeć, to nagrywający musiałby się pytać PKP czy może sobie nagrać RP1. Totalny bezsens, a żaden normalny typ nie będzie autoryzował sobie dźwięków, tylko dlatego że je nagrał.
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwca 2012, 09:18:35 wysłana przez InterCity »

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Odp: Materiały filmowe na dźwięki do MaSzyny
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Czerwca 2012, 16:59:02 »
Znalazłem nowy filmik. Odpalanie fiata i chodzenie na niskich obrotach

Nagrywany z kabiny?

  Dodano: 28 Czerwca 2012, 17:03:36
Śmieszą mnie teksty o prawach autorskich. Jakby każdy miał na to patrzeć, to nagrywający musiałby się pytać PKP czy może sobie nagrać RP1. Totalny bezsens, a żaden normalny typ nie będzie autoryzował sobie dźwięków, tylko dlatego że je nagrał.

W tym nie ma nic śmiesznego. Nie jesteś autorem filmu, czy nagrania - musisz mieć zgodę osoby, która film nagrała. Kiedyś były z tego tytułu kwasy na forum, bo autor (właściciel filmu, czy nagrania) wyłapał w jakimś dodatku coś, co było jego autorstwa. Chcąc uniknąć podobnych sytuacji, odruchem powinno być wysłanie wiadomości do autora z zapytaniem o zgodę, jeszcze przed umieszczeniem linku do materiału w tym wątku.
Masz zgodę? Umieszczasz do woli, nie masz? Aparat w łapkę i sam zdobywasz materiały.
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwca 2012, 17:06:03 wysłana przez PanMechanik »

Offline matikolejarz

  • Wiadomości: 240
  • EP07- 361
    • Zobacz profil
    • Shakes and Fidget
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Odp: Materiały filmowe na dźwięki do MaSzyny
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Czerwca 2012, 17:08:18 »
Cytuj
Nagrywany z kabiny?

O w mordę — zapomniałem, że mają to bycć materiały tylko z kabiny. nNagrywane z zewnątrz.

Kamils
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwca 2012, 23:34:37 wysłana przez kamils »

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Odp: Materiały filmowe na dźwięki do MaSzyny
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Czerwca 2012, 17:09:05 »
O w mordę zapomniałem że mają to byc materiały tylko z kabiny. nagrywane z zewnątrz

No więc niestety, nie przejdzie.

Offline kamils

  • Wiadomości: 137
  • Wydział SPT
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Odp: Materiały filmowe na dźwięki do MaSzyny
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Czerwca 2012, 23:03:50 »
Śmieszą mnie teksty o prawach autorskich.
W tym nie ma nic śmiesznego.
To raczej śmiech przez łzy --- pranie mózgu robione na lewo i prawo przez niektóre korporacje powoduje, że ludzie coraz bardziej wierzą w bezwarunkową wyższość niematerialnych praw własności nad materialnymi.

Cytuj
Masz zgodę? Umieszczasz do woli, nie masz? Aparat w łapkę i sam zdobywasz materiały.
Tutaj dyskusja tyczyła się dźwięku. Ochrona zdjęć działa trochę inaczej niż ochrona nagrań dźwiękowych. Zupełnie inną sprawą jest to, że grzecznie spytać i uzyskać zgodę warto niezależnie od kwestii aktualnie obowiązującego prawa.

W ramach uczytelniania wątku przerzuciłem OT na bocznicę. Jeśli ktoś jeszcze chce uczestniczyć w tej dyskusji, to proszę o PW, znajdziemy jakieś miejsce w innych niekolejowych dla niej.

Kamils
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwca 2012, 00:17:25 wysłana przez kamils »