Autor Wątek:  MaSzynowa spółka kolejowa  (Przeczytany 13562 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hubo221

  • Wiadomości: 174
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
MaSzynowa spółka kolejowa
« dnia: 27 Czerwca 2012, 12:26:23 »
Witam.
Mam pewien pomysł, który wymyśliłem w podróży z Gdańska (oczywiście pociągiem). A mianowicie chodzi o to, że można by w formie zabawy założyć jakąś naszą MaSzynową spółkę kolejową. Będzie grafik do którego będą wpisywani nasi maszyniści, a po służbie będą musieli złożyć do "dyrekcji" opisaną taśmę. Oczywiście podejmę się organizacji itd.  I co wy na to?

Offline mikol

  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: MaSzynowa spółka kolejowa
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Czerwca 2012, 12:45:45 »
Pomysł bardzo ciekawy, podoba mi się. Ale chyba widziałem, że jest na forum temat gdzie wstawia się taśmy ze służb.
Pozdrawiam!
Symulator Pojazdów Szynowych MaSzyna EU07-424

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: MaSzynowa spółka kolejowa
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Czerwca 2012, 12:47:21 »
Pomysł ciekawy lecz mało realny. Idą wakacje, dużo osób wyjeżdża, co z tego że oni będą ''wpisani w kalendarzyk'' jak może im się nie chcieć grać, nie ma ich w domu, czy inna sprawa.
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: MaSzynowa spółka kolejowa
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Czerwca 2012, 13:43:07 »
Witam.
Założyć jakąś naszą MaSzynową spółkę kolejową. Będzie grafik do którego będą wpisywani nasi maszyniści, a po służbie będą musieli złożyć do "dyrekcji" opisaną taśmę. Oczywiście podejmę się organizacji itd.  I co wy na to?
Dyrekcja w maSzynie już jest, taśmy oddaje się też do specjalnego wątku, nie wiem po co nowelizacja ustawy, która określa wszystko:)

Offline TheArejon

  • Wiadomości: 170
  • I like horn ST44!
    • Zobacz profil
    • Youtube
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: MaSzynowa spółka kolejowa
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Czerwca 2012, 13:50:41 »
Witam.
Założyć jakąś naszą MaSzynową spółkę kolejową. Będzie grafik do którego będą wpisywani nasi maszyniści, a po służbie będą musieli złożyć do "dyrekcji" opisaną taśmę. Oczywiście podejmę się organizacji itd.  I co wy na to?
Dyrekcja w maSzynie już jest, taśmy oddaje się też do specjalnego wątku, nie wiem po co nowelizacja ustawy, która określa wszystko:)

Nie zawsze te taśmy ktoś sprawdza.
Kolejowa Galeria TheArejon'a thearejon.cba.pl

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: MaSzynowa spółka kolejowa
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Czerwca 2012, 13:54:48 »
Nie zawsze te taśmy ktoś sprawdza.
To trzeba pytać dyrekcji odpowiedzialnej za stan ustawy, gdzie są kontrolujący ten wątek.

Offline Sebek

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: MaSzynowa spółka kolejowa
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Czerwca 2012, 15:30:35 »
Pomysł ciekawy i to bardzo. Ja osobiście bym uporządkował pewne rzeczy. Moglibyśmy zrobić to na zasadzie "przyjęć" do spółek PR, IC, czy Cargo. Miejsca "przyjęć" do spółek byłyby ograniczone, w ten sposób wyeliminowali byśmy problemy " wakacje" " nie chce mi się grać" itp. Zawsze w spółce Cargo, PR, IC, znalazłby się ktoś kto może kogoś zastąpić. Moim zdaniem można by było nawet ustalić tabor, którym będzie operować dana spółka.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: MaSzynowa spółka kolejowa
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Czerwca 2012, 15:47:32 »
Pomysł ciekawy i to bardzo.
Ale umrze śmiercią naturalną jak ten: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,20413.0.html
Jestem tego pewien.

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: MaSzynowa spółka kolejowa
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Czerwca 2012, 15:57:58 »
Pomysł ciekawy i to bardzo.
Ale umrze śmiercią naturalną jak ten: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,20413.0.html
Jestem tego pewien.
Trzeba jednak sprawdzających trochę zmobilizować do pracy, kto w końcu ma tu status kontroli?

Offline LHS_ST40S

  • Wiadomości: 472
  • OSx86 is the best!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: MaSzynowa spółka kolejowa
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Czerwca 2012, 16:32:23 »
To nie ma prawa istnienia. Nowe exe jak i kilka poprzednich nie obsługują zapisu parametrów do pliku i nie da się wygenerować taśmy w HTV. Ostatnie exe obsługujące taki bajer nie jest kompatybilne z każdą scenerią z pc'11. Przykładowo Bałtyk IR będzie działał poprawnie tylko na najnowszym exe.
Cud zdarza się tylko kiedy nie ma znaczenia.

Offline hubo221

  • Wiadomości: 174
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: MaSzynowa spółka kolejowa
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Czerwca 2012, 16:53:58 »
Ja dałem tylko pomysł do przemyślenia. Po to chyba jest ten dział żeby takie pomysły były tu podawane. Oczywiście będzie urlop (nie więcej niż 2 tyg.), dni na żądanie (4 w miesiącu) i każdy będzie mógł wybrać sobie dzień lub dni w których jest w stanie się pobawić. A po drugie to nie będzie przymus. Kto będzie chciał i czuł że podoła takiej fikcyjnej pracy może się zapisać.
Zawsze można w następnym exe przywrócić zapis taśmy.

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: MaSzynowa spółka kolejowa
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Czerwca 2012, 17:10:09 »
To jednak trzeba uderzyć wyżej, do Dyrektora Naczelnego, Dyrekcji Głównego Naczelnika.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: MaSzynowa spółka kolejowa
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Czerwca 2012, 19:09:32 »
Witam.
Mam pewien pomysł, który wymyśliłem w podróży z Gdańska (oczywiście pociągiem). A mianowicie chodzi o to, że można by w formie zabawy założyć jakąś naszą MaSzynową spółkę kolejową. Będzie grafik do którego będą wpisywani nasi maszyniści, a po służbie będą musieli złożyć do "dyrekcji" opisaną taśmę. Oczywiście podejmę się organizacji itd.  I co wy na to?
Zabawa powiadasz. A co jeśli nie złożą takiej taśmy hm? Opisz ten swój pomysł szerzej.

  Dodano: 27 Czerwca 2012, 19:11:58
I w jaki sposób chcesz go zrealizować?
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwca 2012, 19:11:58 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline darigrad

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: MaSzynowa spółka kolejowa
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Czerwca 2012, 19:18:13 »
Jestem jak najbardziej za tym pomysłem. Każdy z nas gra w symulator bo lubi kolej i pracę maszynisty, niektórzy z nas nie mogą spełnić tego "marzenia" w życiu codziennym ze względu np. na stan zdrowia. Maszynowa spółka godna przemyślenia przez całe grono ponieważ może coś wnieść do realizmu maszynowego maszynisty. Grafik mógłby być tak dostosowany żeby każdemu dopasowało. Powrót do taśm jak najbardziej, może to się nie uda w najbliższym czasie, ale nie zapominajmy, że już tak było. W nowej paczce mamy już troszeczkę realizmu - ws załącza się jak w realu, mamy nadmiarowy przetwornic i sprężarki. Marzeniem byłoby, gdyby wrócono do załączania baterii, przełączanie cks w bykach, siódemkach i jamnikach oraz woltomierz NN mógłby reagować na załączenie przetwornic, wentylatorów na rusie (tak już chyba było na exe Kursa, ale nie jestem pewny).

Offline MichałŁ

  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: MaSzynowa spółka kolejowa
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Czerwca 2012, 21:28:30 »
Mnie zastanawia dlaczego wybija mi nadmiarowy przetwornicy w sputniku kiedy właczam sprężarkę ?

Offline hubo221

  • Wiadomości: 174
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: MaSzynowa spółka kolejowa
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Czerwca 2012, 22:39:42 »
Cytuj
A co jeśli nie złożą takiej taśmy hm?
Odpowiedz sobie sam, jeżeli jakiś maszynista nie wywiązuje się w pełni ze swoich obowiązków, albo w ogóle nie przyjdzie na służbę co się dzieje...  Najpierw będą ostrzeżenia, a potem jeżeli to nie zadziała no niestety. Ale myślę że żaden maszynista tak nie robi, bo zawód maszynisty to przede wszystkim pasja i związanie z koleją. Będziemy rozmawiali kiedy poszczególni maszyniści mogą pojechać, a gdy komuś coś wypadnie znajdziemy zastępstwo albo ja pojadę. Nikt tu nie ucierpi. Wszystko będzie pokojowo rozgrywane i na luzie.
Do czasu kiedy nie przywrócimy do exe zapisu z taśmy znajdę sposób żeby nasi maszyniście zdawali raport z podróży. 
Cytuj
I w jaki sposób chcesz go zrealizować?
Prawdopodobnie założę inne forum jeżeli tutaj nie otrzymam odpowiedniego działu.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: MaSzynowa spółka kolejowa
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Czerwca 2012, 22:43:24 »
Nierealne. Zabawy zabawami, ale większość odpala symulator tylko w celu przejechania się, odprężenia. Dla garstki zapaleńców żadnych działów robić nie będziemy, bo tak jak wspomnieli koledzy wcześniej - umrze to śmiercią naturalną bardzo szybko.

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: MaSzynowa spółka kolejowa
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Czerwca 2012, 22:45:49 »
Cytuj
Najpierw będą ostrzeżenia, a potem jeżeli to nie zadziała no niestety.
Raczysz żartować?
Swego czasu wziąłem udział w projekcie "Karty znajomości szlaku" @mechatronika, jednak później jakoś tak wyszło, że nie mogłem nawet uruchomić MaSzyny (16 ton kurzu), więc puściłem to w niepamięć. Aktualnie mógłbym codziennie "grać", ale wolę zamiast tego odpalić gmaxa/notatnik. I co, w takim wypadku, dostanę ostrzeżenie? A może mnie zbanują? Bez sensu...
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline hubo221

  • Wiadomości: 174
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: MaSzynowa spółka kolejowa
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Czerwca 2012, 22:51:16 »
@SKP było napisane, że ten kto chce. Pragnę także zauważyć, że niestety tylko użytkownicy z rangami są przeciwni takiemu projektowi, a zwykłym użytkownikom (takim jak ja) podoba się ten projekt.
Dobra koniec tematu. Do zamknięcia, bo i tak już nic nie wskóram z taką "polityką".

Offline klimczok_mk

  • Wiadomości: 1315
  • tester
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: MaSzynowa spółka kolejowa
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Czerwca 2012, 22:56:10 »
@SKP było napisane, że ten kto chce. Pragnę także zauważyć, że niestety tylko użytkownicy z rangami są przeciwni takiemu projektowi, a zwykłym użytkownikom (takim jak ja) podoba się ten projekt.
Dobra koniec tematu. Do zamknięcia, bo i tak już nic nie wskóram z taką "polityką".
@hubo221 zacząłeś pisać jak ja na samym początku, że ''ja nic mogę a ci co mają rangę robią to co chcą i wszystko mogą''. A nie prawda! Każdy ma równe szanse. Ten z rangą czy ten bez niej.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: MaSzynowa spółka kolejowa
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Czerwca 2012, 22:56:47 »
Pragnę także zauważyć, że niestety tylko użytkownicy z rangami są przeciwni takiemu projektowi, a zwykłym użytkownikom (takim jak ja) podoba się ten projekt.
Nie z rangami, tylko z doświadczeniem. To już niczyja wina, że jedno i drugie idzie w parze.
@SKP było napisane, że ten kto chce.
To sobie napisz ogłoszenie w jakimś nowym temacie, że zbierasz chętnych. Ktoś się może zgłosi, to zobaczysz jak długo będziecie się bawić w mechaników.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: MaSzynowa spółka kolejowa
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Czerwca 2012, 22:57:29 »
@hubo221, pozwolę Ci przypomnieć, że znaczna większość włącza symulator tylko i wyłącznie dla zabawy. Jednym z elementów tej zabawy są właśnie elementy odwzorowania papierkowej pracy maszynisty, czyli właśnie taśmy, Karty Znajomości Szlaku czy MaSzynowe Prawa Kierowania. Taśmy nie wymagają ciągłej pracy inicjatora tej części projektu, natomiast już KZS czy MaSzynowe Prawa Kierowania muszą mieć stałą osobę opiekującą się tymi sprawami. Z racji tego, że nie każdy jest w stanie poświęcać czas na takie rzeczy, te projekty upadły. W razie realizacji i zainteresowania Twojego pomysłu będziesz w stanie opiekować się tym (lub zapewniać taką osobę)? Też przystąpiłem do projektu KZS i powiem szczerze że było to czymś naprawdę ciekawym. [propozycja] Można by dołączyć taki bloczek jako pdf do wydrukowania i dołączyć do kolejnej PC [/propozycja].

Pomysł, który podałeś to będzie w zasadzie kolejna odsłona wątku "Nasze taśmy ze służb", jednakże chcesz aby taśmy tam wstawiane były regularnie pod pewnego rodzaju przymusem - tak to przynajmniej zrozumiałem. Ja chęci nie wyrażam.
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwca 2012, 22:59:29 wysłana przez macius5991 »
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: MaSzynowa spółka kolejowa
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Czerwca 2012, 23:06:59 »
@SKP było napisane, że ten kto chce. Pragnę także zauważyć, że niestety tylko użytkownicy z rangami są przeciwni takiemu projektowi, a zwykłym użytkownikom (takim jak ja) podoba się ten projekt.
Dobra koniec tematu. Do zamknięcia, bo i tak już nic nie wskóram z taką "polityką".
O, kolega tu jakąś politykę raczył zauważyć. Już nie zakładasz swojego forum? To był taki argument na postrach? Robimy to dla przyjemności: budowanie, jeżdżenie, zdjęcia, modele i wiele innych... I jest to spółka MaSzyna. Wszelkie próby robienia czegoś w zaproponowanym stylu skończyły się niczym. To jest symulator pojazdów szynowych, z grą monopol nie ma nic wspólnego, więc nie będziemy budować przedsiębiorstwa.
Jakoś nie widzę poklasku, dla Twojego pomysłu i nie dopatruj się polityki bo marnie na tym wyjdziesz.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: MaSzynowa spółka kolejowa
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Czerwca 2012, 23:14:18 »
Cytuj
Robimy to dla przyjemności: budowanie, jeżdżenie, zdjęcia, modele i wiele innych... I jest to spółka MaSzyna.
Piękne słowa. Ostatnio sobie rozmyślałem nad tym - jak to pięknie jest zrobić coś tak wielkiego i zaawansowanego, jednocześnie przedstawiającego tak błahy dla wielu temat jakim jest kolej.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline czakulec1825

  • Wiadomości: 152
  • Koleje Dolnośląskie S.A.
    • Zobacz profil
    • Legnicka Galeria Kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: MaSzynowa spółka kolejowa
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Czerwca 2012, 02:38:36 »
Fajnie by to wyglądało jakby spółka MaSzynowa miała swoje Malowanie na Lokach :p .
Koleje Dolnośląskie S.A

Windows 8 32bit, 2GB RAM, Nvidia Geforce GT220 1GB.

Offline DRE

  • Wiadomości: 63
  • D29-131
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: MaSzynowa spółka kolejowa
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Czerwca 2012, 21:48:21 »
A ja mam jeszcze inną wizję. Zamiast robić coś nierealnego, bo przecież nie istnieje spółka MaSzynowa, stworzyć realne spółki jak: IC, PR, Cargo, CTL, DB Shenker, ORLEN itd. Wykorzystamy istniejący już tabor i nie trzeba nic kombinować. Cała zabawa polega na wykonywaniu kilku służb na tydzień lub inaczej. Z każdej jazdy będzie potrzebna taśma oraz reszta dokumentów, w miarę możliwości. Na tej podstawie wylicza się wirtualne wynagrodzenie, awanse itd. Były organizowane egzaminy na prawo kierowania, co jeszcze bardziej urealnia zabawę.

To oczywiście moja wizja, z którą możecie się nie zgodzić. Szczegóły można ustalić później, jeżeli będą jacyś chętni.

Offline ZT-POZNAN

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 493
  • PKP Cargo S.A
    • Zobacz profil
    • Wszystko o ET22
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: MaSzynowa spółka kolejowa
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Czerwca 2012, 14:30:22 »
Pomysł ma swoje plusy, ale znając praktykę - każdy będzie chciał jeździć, nikomu nie będzie chciało obrabiać się dokumentów ;-)
www.et22.pl - zapraszam

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: MaSzynowa spółka kolejowa
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Czerwca 2012, 14:45:07 »
Mi nawet nie przeszkadzałoby wypełnianie dokumentacji, ale co z tego jak nie zawsze mam czas, żeby grać? Zostanę kolokwialnie mówiąc wywalony? Tu każdy gra dla przyjemności, a są ważniejsze rzeczy niż stosowanie się do MaSzynowego grafiku ;)

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: MaSzynowa spółka kolejowa
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Czerwca 2012, 18:39:43 »
To może od razu załóżmy ZZM w tej MaSzynowej spółce. Jak real, to real.;)
MaSzynowe prawa kierowania nie umarły. Zdobyłem takowe i zachęcam pozostałych do podejścia do egzaminu, który zdaje się jak w realu. No chyba, że się na przepisach nie znacie..
A tak w ogóle to jak sobie wyobrażacie składanie taśm ze służb, skoro na PC2011 exe nie ma współpracy z Haslerem.
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwca 2012, 18:42:32 wysłana przez EU40 »
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: MaSzynowa spółka kolejowa
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Lipca 2012, 18:07:02 »
Takowy projekt juz byl i nazywal sie Virtual. Potem upadl i na nowo sie odrodzil i sprawowal nad nim kontrole @Zuk.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.