Autor Wątek:  Klawiszologia  (Przeczytany 3131 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dominik333

  • Wiadomości: 212
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Klawiszologia
« dnia: 08 Czerwca 2012, 10:03:16 »
Mam problem tego typu, że gdy wciskam Insert albo Delete to komputer mi się wyłącza co najmniej jak bym nacisnął F12. Gdy nacisnę F4 i "latam" po scenerii to klawiszami Page Up/Down nie mogę zmienić wysokości.  Wszystko zaczęło się gdy chciałem sobie pojeździć na Manewrowie i chcąc zmienić oświetlenie chciałem przejść odpowiednio klawiszami End/Home z kabiny do kabiny. A jako że ja zapomniałem iż w Stonce nie można tak robić (ten problem był już chyba zgłaszany na forum). Na początku myślałem, że nie mogę załączyć szybkiego i klikałem sobie ctrl+shift+np n. I domyślam się, że właśnie kliknąłem jakąś nieodpowiednią kombinacje klawiszy przez co mam w/w problem. Mam nadzieję, że mi pomożecie.
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwca 2012, 10:04:19 wysłana przez Dominik333 »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Klawiszologia
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Czerwca 2012, 08:06:21 »
Co do przechodzenia w stonkach ten problem został tymczasowy rozwiązany. Tu nie chodzi o to, że nie można przechodzić w nich (choć to jednokabinowa lokomotywa oczywiście), tylko o niedopracowane pozycje. Teraz jest już to poprawione i pojawią się one w SP1. Co do Twojego problemu proponuje byś nagrał filmik byśmy mogli dostrzec jak to u Ciebie dokładnie wygląda.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Klawiszologia
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Czerwca 2012, 09:19:52 »
Klawiszologii popsuć nie można, jest to ewidentna sprawa komputera. Nie napisałeś jaki masz komputer. Pewnie jest to laptop, w którym niektóre klawisze mają podwójną funkcję. Pozostaje przeczytać dokładnie instrukcję obsługi. Napisz jaki masz komputer, może ktoś z forum ma taki i wie co poprzestawiałeś.

Offline mikol

  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Klawiszologia
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Czerwca 2012, 11:15:59 »
Nie wiem dlaczego kolega tego nie napisał w temacie, ale za to napisał to mi na PW:
Nie wiem jakim cudem ale samo sie naprawiło, poprostu wyłączyłem komputer na 1h i wszystko jest ok:)
Ja natomiast zapytałem się o to jaki posiada komputer.
Pozdrawiam!
Symulator Pojazdów Szynowych MaSzyna EU07-424

Offline Dominik333

  • Wiadomości: 212
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Klawiszologia
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Czerwca 2012, 14:12:20 »
Mam zwykłego PC, jako że problem sam mi się rozwiązał nie widzę potrzeby podawać teraz parametrów. Osobiście myślałem, że po prostu kliknąłem jakąś kombinacje klawiszy przez co miałem ten problem (wcześniej nie wiedziałem np że kombinacje klawiszy ctrl+shift zamieniają y na z i odwrotnie). Tak mi się teraz przypomniało jeszcze, że przed wyłączeniem komputera, zaktualizowałem sterownik klawiatury więc może dzięki temu wszystko działa ok. Reasumując temat można zamknąć jednocześnie dziękując wszystkim za podjęcie próby pomocy.