Autor Wątek:  Edytor E3D  (Przeczytany 4414 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomnord15

  • Wiadomości: 603
  • Fan ET21
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Edytor E3D
« dnia: 16 Maja 2012, 19:26:17 »
Mam pytanie odnośnie edycji plików E3D, czy obecnie istnieje jakiś program do edytowania E3D? Chcę pozmieniać coś w plikach a zwykłym notatnikiem nie można.
T.N

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Edytor E3D
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Maja 2012, 19:37:10 »
Na razie nie. Musisz poczekać na paczkę dla twórców z plikami t3d.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Edytor E3D
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Maja 2012, 19:37:55 »
Tworze taki edytor. Na chwile obecna program potrafi tylko pokazac hierarchie i informacje o kazdym z submodeli. Wyglada tak (zalacznik). Propozycje funkcjonalnosci mile widziane (od razu mowie, ze podgladu 3D i zmiany mapowania nie bedzie na pewno).
Pozdrawiam, Karol

Offline Tomnord15

  • Wiadomości: 603
  • Fan ET21
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Edytor E3D
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Maja 2012, 19:45:34 »
Tworze taki edytor. Na chwile obecna program potrafi tylko pokazac hierarchie i informacje o kazdym z submodeli. Wyglada tak (zalacznik). Propozycje funkcjonalnosci mile widziane (od razu mowie, ze podgladu 3D i zmiany mapowania nie bedzie na pewno).
A czy edytor będzie wydany dla zwykłych userów? I czy będzie możliwość np. Zmiany wpisów w E3D odnoszących się do tekstur w modelu? Nie wiem jak fachowo to opisać. Bo chciałem sobie zmienić w lokomotywie 3E zez szyby na te z 3E2.
T.N

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Edytor E3D
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Maja 2012, 19:48:35 »
Tak, bedzie wydany i bedzie mozliwosc. Tylko potrzeba, aby ktos pokazal jak to ma wygladac od strony interfejsu (czyli narysowal [moze byc nawet w Paincie] co i gdzie sie pojawia, jak wygladaja jakies pola do edycji nazw itp.). Jak juz kiedys wspomnialem - ten program ma zastapic notatnik, ktory sluzyl do drobnych zmian w modelach. Do zmian powazniejszych nadal pozostaje 3ds.
« Ostatnia zmiana: 16 Maja 2012, 19:49:50 wysłana przez libertyn89 »
Pozdrawiam, Karol

Offline Tomnord15

  • Wiadomości: 603
  • Fan ET21
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Edytor E3D
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Maja 2012, 19:55:04 »
Tak, bedzie wydany i bedzie mozliwosc. Tylko potrzeba, aby ktos pokazal jak to ma wygladac od strony interfejsu (czyli narysowal [moze byc nawet w Paincie] co i gdzie sie pojawia, jak wygladaja jakies pola do edycji nazw itp.). Jak juz kiedys wspomnialem - ten program ma zastapic notatnik, ktory sluzyl do drobnych zmian w modelach. Do zmian powazniejszych nadal pozostaje 3ds.
Właśnie chodzi mi o drobne zmiany w modelach. Wcześniej w plikach T3D edytowałem je notatnikiem. Czyli do drobnych zmian wystarczyłby program o funkcjonalności notatnika, z możliwością wyszukiwania nazw. Z tego co widzę to program będzie bardziej funkcjonalny niż notatnik?
T.N

Online matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6089
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2066
Odp: Edytor E3D
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Maja 2012, 19:55:36 »
Mógłbyś zrobić, aby transform, nazwa i obiekt nadrzędny był wyświetlany w textboxach?
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Edytor E3D
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Maja 2012, 20:09:58 »
Czyli do drobnych zmian wystarczyłby program o funkcjonalności notatnika, z możliwością wyszukiwania nazw. Z tego co widzę to program będzie bardziej funkcjonalny niż notatnik?

Czyli tak:
- zamiana nazw submodeli
- zmiana rodzica ("parenta")
- zmiana tekstury

Wyszukiwanie - niezbyt wiem po co. Czy dobrze rozumiem (poprzez analogie do notatnika), ze masz np. 5 submodeli z tekstura "abc" i chcesz we wszystkich pieciu zmienic to "abc" na "xyz"? Jesli tak, to wyszukiwanie nie bedzie potrzebne. Wystarczy mozliwosc edycji listy z nazwami tekstur.

Te 4 rzeczy sa bez problemu osiagalne, tylko znowu powtorze, ze potrzebowalbym propozycje jak to ma wygladac.


@matek123: w sensie, ze na takim bialym tle, jak nazwa pliku 201e_EXE336.e3d?
Pozdrawiam, Karol

Online matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6089
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2066
Odp: Edytor E3D
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Maja 2012, 20:12:25 »
Tak, żeby można było od razu tam zmieniać wartości. I jeszcze przycisk, którym by się zatwierdzało zmianę.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Edytor E3D
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Maja 2012, 20:15:36 »
Okej. To jeszcze, czy przycisk ma zapisywac zmiane do pamieci programu czy od razu do E3D, a jesli tak, to czy ma byc mozliwosc wyboru pomiedzy nadpisaniem istniejacego, a utworzeniem jakiegos nowego?
Pozdrawiam, Karol

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Edytor E3D
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Maja 2012, 20:18:22 »
Ja bym na Twoim miejscu zrobił na górze menu "Plik", a w nim "Otwórz", "Zapisz", "Zapisz Jako..." i ewentualnie "Zamknij".
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Edytor E3D
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Maja 2012, 20:20:58 »
Oczywiscie ze bedzie, a nawet planuje mozliwosc otworzenia kilku plikow i zakladke dla kazdego.
Pozdrawiam, Karol

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Edytor E3D
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Maja 2012, 20:27:23 »
A co do edycji własności, moja propozycja to zrobienie czegoś takiego podobnie jak w Visualu, w tabeli (ewentualnie treeView) i możliwość "zwijania" rzadziej używanych parametrów.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.