Autor Wątek:  Kibice usiłowali wykoleić pociąg  (Przeczytany 8993 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Kibice usiłowali wykoleić pociąg
« dnia: 30 Kwietnia 2012, 13:01:55 »
Cytuj
Siedem osób odpowie za chuligańskie wybryki przed wczorajszym meczem Legii Warszawa z Jagiellonią Białystok, w trakcie spotkania i po nim. Zatrzymani to szalikowcy stołecznej drużyny. Trzech ma odpowiedzieć za próbę wykolejenia pociągu, którym wracali z meczu kibice z Białegostoku.

Źródło: rmf24.pl   http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-kibole-legii-probowali-wykoleic-pociag-z-fanami-jagiellonii,nId,602785

Bydło! Inaczej się tego opisać nie da. Czekam tylko na wojnę kibiców i rozlew krwi podczas Euro 2012.

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Kibice usiłowali wykoleić pociąg
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Kwietnia 2012, 14:08:42 »
Bydło!

Im wlasnie o to chodzi, aby sklocic ludzi miedzy soba. Rozumiem Twoja reakcje, ale jest nieco przesadzona.
Pozdrawiam, Karol

Offline TomKot

  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • Moje foty
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Kibice usiłowali wykoleić pociąg
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Kwietnia 2012, 15:30:41 »
Wg mnie nie każdy kibic jest kibolem, ale kibole to bydło. Kropka. Tak, chcą zwrócić na siebie uwagę i są bezkarni jak cholera, widać to.
known as a Kitek

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Kibice usiłowali wykoleić pociąg
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Kwietnia 2012, 16:46:12 »
I znowu Legia..
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline klimczok_mk

  • Wiadomości: 1315
  • tester
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Kibice usiłowali wykoleić pociąg
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Kwietnia 2012, 16:52:09 »
I znowu Legia..
Na razie jak ja to obserwuję to połowę awantur wywołują kibice Legii. Nikt inny tylko oni. Jak mają zakazy stadionowe i na stadionie nie mogą się tłuc to idą na ulice, czy dajmy na to na tory zatrzymać pociąg z kibicami drużyny przeciwnej. To jest trochę chore.

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Kibice usiłowali wykoleić pociąg
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Kwietnia 2012, 17:17:14 »
A dla zainteresowanych, dziś mecz. Derby, Wisła Kraków - Cracovia. 1000 policjantów będzie czuwać nad bezpieczeństwem, ale ja to czarno widzę. Dwie najzacieklej między sobą walczące grupy pseudokibiców w tym samym czasie, na jednych trybunach .... Rzeźnia.
« Ostatnia zmiana: 30 Kwietnia 2012, 17:54:39 wysłana przez PanMechanik »

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Kibice usiłowali wykoleić pociąg
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Kwietnia 2012, 18:20:27 »
W ogóle to powinni tam nie wysyłać policji, tylko pozwolić im się nawzajem pozabijać. Więcej spokoju później będzie.
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Online ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2958
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 319
Odp: Kibice usiłowali wykoleić pociąg
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Kwietnia 2012, 18:28:55 »
A dla zainteresowanych, dziś mecz. Derby, Wisła Kraków - Cracovia. 1000 policjantów będzie czuwać nad bezpieczeństwem, ale ja to czarno widzę. Dwie najzacieklej między sobą walczące grupy pseudokibiców w tym samym czasie, na jednych trybunach .... Rzeźnia.
Rzeźnia to będzie po meczu na większości "kibolowskich" osiedli w Krakowie: Kurdwanów, Wola duchacka, Kazimierz etc etc. Dlatego też wolałem dzisiaj odpuścić i nie pójść. Jeszcze mi życie miłe.

Swoją drogą, i na Wiśle i na cracovii, są wyznaczone sektory "zagorzałych kibiców", w tym przypadku dla Wisły jest to sektor C (poniekąd też i G). Jednak już samo to, że "rzut granatem" od stadionu Wisły, jest stadion cracovii i osedle przez nich w większości zamieszkane, już dostatecznie zniechęca do pójścia.
« Ostatnia zmiana: 30 Kwietnia 2012, 18:38:46 wysłana przez ST44-003 »

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Kibice usiłowali wykoleić pociąg
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Kwietnia 2012, 18:48:32 »
W ogóle to powinni tam nie wysyłać policji, tylko pozwolić im się nawzajem pozabijać. Więcej spokoju później będzie.

Tylko niech nie demolują stadionów i ich najbliższego otoczenia. Jutro komunikat w wydarzeniach: Wojna kibiców na ulicach Krakowa (...) Wstępnie straty oszacowano na ... :( Nie dobrze się dzieje. W innych krajach sobie z tym radzą, tylko u Nas w Polsce jakoś nie są w stanie tego zwalczyć.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Kibice usiłowali wykoleić pociąg
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Kwietnia 2012, 21:48:04 »
Wg mnie nie każdy kibic jest kibolem, ale kibole to bydło. Kropka. Tak, chcą zwrócić na siebie uwagę i są bezkarni jak cholera, widać to.
Jedna z większych bzdur jaką czytałem. Guzik wiesz. Znasz w ogóle jakiś jak to nazwałeś kiboli? Uświadomię Cię są dwie grupy kibice i rządni mocnych wrażeń. Jak nie znasz Tych środowisk to się nie udzielaj i nie pisz bzdur.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Kibice usiłowali wykoleić pociąg
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Maja 2012, 00:15:52 »
Cytuj
Wisła Kraków - Cracovia Kraków 1:0 do przerwy
Bramki: 1:0 Maor Melikson
Sędzia: Robert Małek (Zabrze). Widzów 25 000.
W 39. min ze względu na zamieszki na trybunach na obiekt musiała wejść policja, ale meczu nie przerwano.

No to było, że tak powiem "w miarę" spokojnie.
« Ostatnia zmiana: 01 Maja 2012, 00:26:52 wysłana przez PanMechanik »

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kibice usiłowali wykoleić pociąg
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Maja 2012, 11:35:15 »
Może i kilku to naprawdę psychole i do więzienia z nimi, ale czemu nikt nie informuje tak o akcjach pro-społecznych albo charytatywnych? Po prostu - krew lepiej się sprzedaje no porównajcie sobie "Kibole spowodowali wypadek kolejowy!" a "Patriotyczne akcje znów organizowane przez Kiboli"?
http://www.youtube.com/watch?v=cIDkhBjOS3w
http://www.youtube.com/watch?v=zT_9tcDBpzI
Wygooglujcie sobie więcej info na ten temat i nie wierzcie mediom masowym.

Edit:
http://www.youtube.com/watch?v=uOUEZ0B1KiE - film dokumentalny.
http://dziennikarzpress.pl/czytaj_publikacje/556/P%C5%82occy+kibice+charytatywnie - charytatynie
http://egorzow.pl/sport/Gorzowscy_kibice_charytatywnie_38974.html
« Ostatnia zmiana: 01 Maja 2012, 11:39:04 wysłana przez 7play4game »
Powróciło średniowiecze, ale bronią nie są miecze...

Offline TomKot

  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • Moje foty
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Kibice usiłowali wykoleić pociąg
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Maja 2012, 12:31:48 »
Wg mnie nie każdy kibic jest kibolem, ale kibole to bydło. Kropka. Tak, chcą zwrócić na siebie uwagę i są bezkarni jak cholera, widać to.
Jedna z większych bzdur jaką czytałem. Guzik wiesz. Znasz w ogóle jakiś jak to nazwałeś kiboli? Uświadomię Cię są dwie grupy kibice i rządni mocnych wrażeń. Jak nie znasz Tych środowisk to się nie udzielaj i nie pisz bzdur.

Nie znasz mnie nawet... Znałem, aż za dobrze, to wystarczy mi. Ba, znam też kibiców i ci normalni kibice raczej nie kopią w grupie pojedynczego kolesia, który nawet nie wie, jak się osłonić.
Rządni mocnych wrażeń powiadasz... Survival, inne atrakcje pozwalające się wyładować czekają, raczej ja ani reszta społeczeństwa nie mamy ochoty przyglądać się amatorom mocnych wrażeń w demolkach, walkach na ulicach ich bezkarności itd...
Kibol to kibol i nie trawię tego, kibic to kibic i wielu z nich jest na prawdę normalnymi ludźmi, no ale obok zaraz zawsze może znaleźć się ten pierwszy.
W Anglii rząd zadziałał. Skutecznie.
Aha, mam prawo do swojego zdania, nie musi Ci ono pasować.
known as a Kitek

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kibice usiłowali wykoleić pociąg
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Maja 2012, 12:39:40 »
Obejrzyj chłopie ten dokument, gorąco polecam daję do myślenia.
Powróciło średniowiecze, ale bronią nie są miecze...

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Kibice usiłowali wykoleić pociąg
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Maja 2012, 15:02:49 »
ale czemu nikt nie informuje tak o akcjach pro-społecznych albo charytatywnych?

Otoz to. W swoim poprzednim poscie moze niezbyt jasne sie wyrazilem. Piszac "Im wlasnie o to chodzi, aby sklocic ludzi miedzy soba" mialem na mysli glownonurtowe (czesto polskie tylko z nazwy) media, ktore robia wszystko, aby kreowac taki a nie inny obraz pewnych grup spolecznych (zbydleceni kibole, psychicznie chorzy faszysci, pelzajacy pucz PiS-u, itp.). Oczywiscie, ze sa wsrod kibicow tacy, ktorych nalezy surowo potepiac, ale nie wolno generalizowac i z gory zakladac, ze stanie sie cos strasznego.
« Ostatnia zmiana: 01 Maja 2012, 15:03:58 wysłana przez libertyn89 »
Pozdrawiam, Karol

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Kibice usiłowali wykoleić pociąg
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Maja 2012, 15:27:57 »
W każdym zbożu znajdziemy to zepsute ziarno.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Kibice usiłowali wykoleić pociąg
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Maja 2012, 16:32:27 »
Nie znasz mnie nawet... Znałem, aż za dobrze, to wystarczy mi. Ba, znam też kibiców i ci normalni kibice raczej nie kopią w grupie pojedynczego kolesia, który nawet nie wie, jak się osłonić.
Rządni mocnych wrażeń powiadasz... Survival, inne atrakcje pozwalające się wyładować czekają, raczej ja ani reszta społeczeństwa nie mamy ochoty przyglądać się amatorom mocnych wrażeń w demolkach, walkach na ulicach ich bezkarności itd...
Kibol to kibol i nie trawię tego, kibic to kibic i wielu z nich jest na prawdę normalnymi ludźmi, no ale obok zaraz zawsze może znaleźć się ten pierwszy.
W Anglii rząd zadziałał. Skutecznie.
Aha, mam prawo do swojego zdania, nie musi Ci ono pasować.
Vice versa, bo Ty też mnie kompletnie nie znasz, a jak akurat wiem o czym piszę. Wskaż mi zdanie w którym napisałem, że wszyscy są tacy. Napisałem krótko są dwie grupy kibice i rządni mocnych wrażeń. Jako, że znam te oba środowiska nie podoba mi się używanie zwrotu kibole, psychofani itp. Nie pochwalam w żadnym wypadku w jaki sposób się zachowują Ci tak zwany ludzie chętni mocnych wrażeń, ale nie zapominajmy o jednym nie wrzucajmy ludzi z tego środowiska do jednego worka. To tak jakbyś chciał oskarżyć kogoś lub ukarać, bo akurat ma pecha i jest w tej ekipie. Ludzie, których ja znam jeżdżą na ustawki itd, ale na co dzień nie wyróżniają się z tłumu, więc nazwanie ich kibolami jest bardzo nie na miejscu, bo w ten sposób przyszywasz im wszystkim łatkę, że to zło bez skrupułów i zasad. Wbrew pozorom to dobrzy ludzie i ja w życiu bym się nie odważył powiedzieć o nich kibole, czy bydło, bo to mimo wszystko istoty ludzkie, a nie zwierzęta. Nikt z nas nie jest idealny. Wszyscy jak jeden się potykamy w słowach i czynach każdego dnia, dlatego ja staram się być z daleka od osądu innych. Porównanie rządów Polski i Anglii, to tak jakby porównywać merca do malucha, zupełnie dwie inne bajki. W Polsce nie od dziś rządzący przymykają oko na wiele spraw.Taka jest prawda. Fakt faktem na tym najbardziej cierpią szarzy obywatele, jak to zwykle przeważnie bywa. Co do Twojego zdania, mogę równie dobrze rzec Tobie to samo. Z moim się też nie musisz zgadzać. Nie chodzi tu o przekomarzanie się, lecz o sam fakt, nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora, bo nie mamy kompletnie do tego prawa. Nie do nas osąd należy i tyle.
« Ostatnia zmiana: 01 Maja 2012, 16:52:51 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kibice usiłowali wykoleić pociąg
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Maja 2012, 18:51:21 »
Chciałbym jeszcze dodać, że słowo kibol ze słownika j.polskiego - kibic kibicujący fanatycznie tylko jednej drużynie będący z nią w każdej sytuacji czy to przegrana czy wygrana. A kibic to jest tym samym tylko on może mieć wiele drużyn albo po prostu lubić ten sport a nie koniecznie trzymać z jednymi, no ale naszym mediom ładnie udało się postawić znak równości miedzy kibol=bandyta.
Tak jak robią nacjonalizm=faszyzm... a bydło to ślepo wierzący każdej medialnej bredni ludzie zza szybki.
Powróciło średniowiecze, ale bronią nie są miecze...

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Kibice usiłowali wykoleić pociąg
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Maja 2012, 21:00:57 »
Cytuj
Ludzie, których ja znam jeżdżą na ustawki itd, ale na co dzień nie wyróżniają się z tłumu, więc nazwanie ich kibolami jest bardzo nie na miejscu, bo w ten sposób przyszywasz im wszystkim łatkę, że to zło bez skrupułów i zasad. Wbrew pozorom to dobrzy ludzie
Socjologiczna zagadka, to jak ich nazwać? Od kiedy ustawki itp działania są, lub mogą być akceptowane, aby nazwać ich uczestników ludźmi i traktować jak normalnych ludzi? Jeśli nie kibol, to zwykły przestępca, chuligan który na co dzień udaje niewiniątko zamienia się w bezmyślnego kretyna wyrywającego krzesełka. Opisywane zdarzenia to czyny przestępcze, a jak ktoś nie umie skierować emocji na działania twórcze tylko destrukcyjne, może na miano człowieka nie zasłużyć.
W każdym zbożu znajdziemy to zepsute ziarno.
Prawda, dlatego zepsute ziarna wyrzucamy.
« Ostatnia zmiana: 01 Maja 2012, 21:01:59 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Kibice usiłowali wykoleić pociąg
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Maja 2012, 22:51:50 »
@Krzysiek nigdy się nie biłeś po szkole? To coś w ten deseń tylko, że nie solo, ale ekipa na ekipę. Fakt niektórzy z tego grona przeginają niszcząc i demolując niejako własne mienie i niestety potem na tym cierpi przeważnie klub, bo płaci spore kary za tego typu zachowanie. Prosty przykład mecz Górnika Zabrze z Ruchem Chorzów. Jak wiadomo te kluby nie trawią się ze sobą nie od dziś. Wynik końcowy 20 tys zł kary dla klubu Górnika i 60 tys zł dla klubu Ruchu Chorzowa za ich ostatnie zachowanie. Do tego chcą wprowadzić zakaz wejścia na stadiony obu fanów klubów. Jednak należy pamiętać o tym nie wszyscy z tego środowiska są tacy i nikt mi tego nie wmówi. Są tacy, których energia rozpiera i rozładowują ją po przez ustawki, bo walczą dla klubu i w jego imię niezbyt tolerując inne drużyny, ale są i też tacy, którym ustawki nie wystarczą i stają się zadymiarzami, to właśnie oni psuja wizerunek swoich kolegów z tego środowiska. To jest ta różnica na, którą chciałem zwrócić uwagę, dlatego nie popadajmy w skrajność i nie nazywajmy tego środowiska bydłem, chuliganami, przestępcami itd, bo to, że robi tak większość nie oznacza iż każdy z nich taki jest.
« Ostatnia zmiana: 01 Maja 2012, 23:09:53 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline TomKot

  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • Moje foty
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Kibice usiłowali wykoleić pociąg
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Maja 2012, 12:17:28 »
O, zostałem doszkolony w kwestii słownikowej. Mnie też nie jest fajnie, jak słyszę, że znowu gdzieś była ustawka, gdzieś na stadionie przerwano mecz bo race itp itd. Szkoda tylko, że takich ludzi się wpuszcza. Ostatnio byłem na derbach Dolnego Śląska (WKS - Zagłębie Lubin), gdzie kibiców gości czyli Zagłębia nie wpuszczono, przechadzając się po stadionie widziałem rodziny z dziećmi - fajna sprawa, choć dzieci się nasłuchały trochę, co ultrasi sądzą o zagłębiu. Przynajmniej nie było żadnej boruty. Nikt nie odpalał rac itd. Trzeba coś zrobić z kulturą. Ultras nawoływał, żeby się zachowywali i w sumie 30 sekund bluzgów na 10 minut świetnego dopingu. Bardzo bym chciał, żeby tak było zawsze i wszędzie.

Odbiegliśmy od tematu zdaje się.
Próba wykolejenia, szczerze to mi odejmuje racjonalne myślenie. Nawet nie można tego porównać do zaciągnięcia awaryjnego na składzie, gdy pociąg zbliża się do miejsca ustawki, to już takie "normalniejsze " się wydaje. Szczerze brakuje mi słów.
known as a Kitek

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Kibice usiłowali wykoleić pociąg
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Maja 2012, 12:52:00 »
Ale ten awaryjny też nie fajny kiedyś jechałem z Wrocka do Węgla kiblem i mieliśmy 10 min postój w polu bo jakiś pijany pacan odpalił awaryjny i zanim to ogarnęli maszyniści, eh było nerwów.
Powróciło średniowiecze, ale bronią nie są miecze...