Autor Wątek:  Jaki mandat za jazdę na wagonie towarowym?  (Przeczytany 12757 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grand

  • Wiadomości: 382
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jaki mandat za jazdę na wagonie towarowym?
« dnia: 29 Kwietnia 2012, 15:51:54 »
Witam, mam nietypowe pytanie. W jakiej wysokości grozi mandat gdy zostaniemy złapani na jeździe na wagonie kolejowym np. typu platforma?
/ \  / \  / \

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Jaki mandat za jazdę na wagonie towarowym?
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Kwietnia 2012, 15:57:41 »
Witam, mam nietypowe pytanie. W jakiej wysokości grozi mandat gdy zostaniemy złapani na jeździe na wagonie kolejowym np. typu platforma?

Możesz przypłacić nawet i życiem. Upadek, porażenie prądem z przewodu jezdnego. Ogólnie to bardzo nietrafiony pomysł. Lepiej wsiądź w pociąg regio i jedź do celu pewnie i bezpiecznie.

Offline TomKot

  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • Moje foty
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Jaki mandat za jazdę na wagonie towarowym?
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Kwietnia 2012, 18:24:13 »
Pieniężnie? 5 tysięcy za spowodowanie zatrzymania składu, (tak dostali znajomi kumpla) jak Was złapią. Ale nie polecam, ręka, noga, cokolwiek Ci źle się ułoży, a wózki nie patrzą, jak jadą, tylko Cię wciągnie. Ja Ci zakazać nie mogę, ale zwyczajnie rekomenduję rozsądek i nie robienie tego.
known as a Kitek

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Jaki mandat za jazdę na wagonie towarowym?
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Kwietnia 2012, 21:09:20 »
Podejrzewam że taryfa przejazdu Eaos-em jest dużo dużo droższa niż taryfa przewozowa IC ;)
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Grand

  • Wiadomości: 382
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jaki mandat za jazdę na wagonie towarowym?
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Kwietnia 2012, 12:07:46 »
Dziękuje za odpowiedzi. Szkoda, liczyłem na jakieś 50 zł mandatu. Zniechęciliście mnie...
/ \  / \  / \

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Jaki mandat za jazdę na wagonie towarowym?
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Kwietnia 2012, 12:17:09 »
Dziękuje za odpowiedzi. Szkoda, liczyłem na jakieś 50 zł mandatu. Zniechęciliście mnie...

Nie ma ceny, która jest wyższa od ceny ludzkiego zdrowia i życia. Olej mandat pieniężny. Zanim zrobisz taką głupotę, to pięć razy pomyśl o sobie, o swojej przyszłości, o rodzinie i bliskich.
« Ostatnia zmiana: 30 Kwietnia 2012, 12:24:02 wysłana przez PanMechanik »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Jaki mandat za jazdę na wagonie towarowym?
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Kwietnia 2012, 22:02:41 »
Dziękuje za odpowiedzi. Szkoda, liczyłem na jakieś 50 zł mandatu. Zniechęciliście mnie...
Mam nadzieję, że to żart. Jedną z ważniejszych rzeczy na tym świecie jest zdrowie, chyba o tym zapomniałeś. Niestety głupotę jest łatwo zrobić, raz dwa i już. Jednak nie zapominaj o jej konsekwencjach, które czasem ciągną się latami, więc nie warto.
« Ostatnia zmiana: 30 Kwietnia 2012, 22:03:49 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline matfre96

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 594
  • m-sta
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 40
Odp: Jaki mandat za jazdę na wagonie towarowym?
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Kwietnia 2012, 22:24:05 »
Zdecydowanie odradza się jazdę w wagonach do tego nie przystosowanych. Niestety przez coś takiego zginął mój kolega. Kiedy wskoczył na węglarkę, to osunęła mu się noga i chciał się chwycić czegoś i chwycił się słupa... Nie będę dalej o tym pisać, ale raczej wiecie jak to się skończyło.
Autoryzacja: EU07, EP07, EP08, EP09, EU160, ED160, ED161, ED250, SM42, 18D, 6Dh-1, 15D, E6ACTd, E6ACTadb, T448p, 6Dg

Offline Grand

  • Wiadomości: 382
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jaki mandat za jazdę na wagonie towarowym?
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Kwietnia 2012, 23:03:19 »
Zgadza się życie i zdrowie najważniejsze. Ale już odbiegając od tych wszystkich aspektów to 1. jesteśmy dorośli, 2. Jeśli chodzi o kwestie czysto techniczne wejście na ostatni wagon w składzie typu platforma (myślę, że najbardziej się nadaje i jest jednym z bezpieczniejszych jeśli chodzi o wagony towarowe) w momencie postoju jest w miarę bezpieczne. 3. zejście z wagonu podczas postoju składu od jego tylnej strony eliminuje zjawisko ewentualnego przejechania. 4. prędkość takiego pociągu to max 60km (na lokalnych trasach). Nikomu nie polecam, sam też nie mam zamiaru nic takiego robić ale myśl w głowie się pojawiła jakby to mogło wyglądać aby było w miare bezpiecznie. Nie traktujcie tego aż tak poważnie jak w komentarzach powyżej :)
/ \  / \  / \

Offline Paczkuś

  • Wiadomości: 433
  • Mój nick się odmienia przez przypadki.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jaki mandat za jazdę na wagonie towarowym?
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Kwietnia 2012, 23:06:57 »
"Dorośli"? Może używajmy słowa "pełnoletni".
W BHP prac torowych zabronione jest chodzenie środkiem toru z drutem. Czemu? Bo sieć może spaŚć. Jak na platformę spadnie to tragedia.
« Ostatnia zmiana: 30 Kwietnia 2012, 23:12:35 wysłana przez Paczkuś »
Solo oración!

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Jaki mandat za jazdę na wagonie towarowym?
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Kwietnia 2012, 23:09:37 »
Bo sieć może spać.
Niech śpi ;D. Zdrowy sen to jedna z podstaw. A tak na poważnie mimo wszystko za duże ryzyko.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Jaki mandat za jazdę na wagonie towarowym?
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Kwietnia 2012, 23:13:52 »
Bo sieć może spać.
Niech śpi ;D

Przypuszczam, że Paczkusiowi chodziło o określenie spaść.

@Paczkuś, byłeś szybszy ;)

Offline Exe

  • Wiadomości: 581
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Jaki mandat za jazdę na wagonie towarowym?
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Kwietnia 2012, 23:16:54 »
Jeżeli ktoś ma na serio nie poukładane w głowie, to pojedzie w takim EAOSIE pustym, ale jeżeli sobie coś zrobi to będzie tylko jego wina. Nie polecam jazdy w wagonach towarowych.
Maszynista Stażysta - PKP Cargo Północny Zakład Spółki, Sekcja Przewozów i Eksploatacji Bydgoszcz

Offline LHS_ST40S

  • Wiadomości: 472
  • OSx86 is the best!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 27
Odp: Jaki mandat za jazdę na wagonie towarowym?
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Kwietnia 2012, 23:23:15 »
Platforma to zdecydowanie zły pomysł z każdego możliwego powodu. Z praktycznego punktu widzenia jedynie wagony o budowie takiej jak Gags się nadają do tego, zapewniając jednocześnie, że coś na nas nie spadnie i że my też nie spadniemy. O tym że w takim wagonie nikt "pasażera" nie zobaczy chyba nie muszę wspominać. Tyle jak ja to widzę. W zastosowaniu to polecam się przejechać w lokomotywie, tam na 100% będzie bezpiecznie.
« Ostatnia zmiana: 30 Kwietnia 2012, 23:28:21 wysłana przez LHS_ST40S »
Cud zdarza się tylko kiedy nie ma znaczenia.

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Jaki mandat za jazdę na wagonie towarowym?
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Maja 2012, 09:26:37 »
Praktycznie, to nadają się tylko wagony typu G z końcówką -t w oznaczeniu literowym, czyli do przewozu wojska.
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...