Autor Wątek:  Imprezy Kolejowe  (Przeczytany 184091 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ariel Ciechański

 • Wiadomości: 39
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Imprezy Kolejowe
« Odpowiedź #90 dnia: 18 Listopada 2013, 13:44:35 »
W skierniewickiej parowozowni.
Mamy kolejne dobre informacje dla wszystkich zainteresowanych tegorocznym Świętem Kolejarza w Parowozowni Skierniewice. Nasze zaproszenie do udziału w obchodach przyjęły także Przewozy Regionalne. Każdy, kto tego dnia (tj. 23.11.2013 r.) przyjedzie do Skierniewic pociągiem Przewozów Regionalnych, będzie mógł, na podstawie biletu TAM z pieczęcią nagłówkową PSMK, nieodpłatnie powrócić do miejsca rozpoczęcia podróży korzystając z pociągów Regio, InterRegio i RegioExpress. Pieczątkę nagłówkową Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei, która uprawni do bezpłatnego przejazdu pociągiem PR na określonych wyżej zasadach, będzie można uzyskać WYŁĄCZNIE na portierni Parowozowni Skierniewice (w trakcie wejścia na teren lub opuszczania parowozowni). Tym samym znamy już cały program imprezy i jej uczestników.

A więc do zobaczenia w Skierniewicach!

Usunąłem zbędne spacje.
Benek
« Ostatnia zmiana: 18 Listopada 2013, 13:46:07 wysłana przez Benek »

Offline EU07-483

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 2307
 • EU07-483
  • Zobacz profil
  • Super spółka :)
 • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Imprezy Kolejowe
« Odpowiedź #91 dnia: 02 Grudnia 2013, 11:14:36 »
Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie zaprasza na Dzień Kolejarza na Dworcu Głównym w Krakowie, który odbędzie się w dniu 8 grudnia 2013 w godzinach od 10.00 do 16.00.
W programie zwiedzanie szopy na Prokocimiu, nastawni KG i Bieżanów, centrum monitoringu oraz megafonu. Do tego na peronie pierwszym wystawa taboru.
Więcej na http://smk.rail.pl/joomla/index.php/dk-2013 oraz FB www.facebook.com/smkkrakow
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline EU07-483

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 2307
 • EU07-483
  • Zobacz profil
  • Super spółka :)
 • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Imprezy Kolejowe
« Odpowiedź #92 dnia: 10 Grudnia 2013, 21:54:04 »
Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie zaprasza po raz siódmy na imprezę sylwestrową w Specjalnym Pociągu. Tym razem  pociąg-sala balowa wyruszy do Zakopanego. Po więcej szczegółów zapraszam na stronę Stowarzyszenia - www.smk.rail.pl
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline ic_kolobrzeg

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 536
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 51
Odp: Imprezy Kolejowe
« Odpowiedź #93 dnia: 03 Marca 2014, 20:30:48 »
[Impreza zapowiedź] - Rumunem po dolnośląskim
Witam.
Zdecydowaliśmy się jednak z Iwanem na imprezę kolejową
Data: sobota 24.05.2014 r.
Trasa: Wrocław Główny - Wrocław Muchobór - Wielkie Piekary podg (linią kolejową numer 296) - Miłkowice -Węgliniec - Bielawa Dolna - Węgliniec -Zebrzydowa – Ławszowa (linią kolejową 283) - Zebrzydowa -Miłkowice -Legnica - Jawor – Borów (linią kolejową numer 331) -Jawor - Strzegom -Grabina Śląska (lina kolejową 302) - Strzegom - Jaworzyna Śląska - Wrocław Zachodni - Wrocław Główny.
Zaliczamy: obwodnicę towarową Legnicy, Ławszową, Węgliniec-Bielawa Dolna,Strzegom-Grabina Śląska, Jawor-Borów.
Tabor: lokomotywa ST43 MD Kamieniec Ząbkowicki (mamy nadzieję, że się uda) +3 wagony IC 111A lub 112A
Staramy się, aby wszystko co zaplanowaliśmy udało się przejechać, ale nie dajemy jeszcze 100% pewności wykonania planu.
Cena będzie zanana po kalkulacji z Cargo i podana w ogłoszeniu.

Wszelkie uwagi mile widziane - jedyne co termin nie ulegnie żadnej zmianie.
« Ostatnia zmiana: 03 Marca 2014, 20:33:14 wysłana przez ic_kolobrzeg »
Zasubskrybuj mój kanał YT--> https://www.youtube.com/channel/UCAlVu9PI4F9bbKKffC5Eu3Q
Zestawienia pociągów Spółki PKP IC ->http://bocznica.eu/
PKP Polskie Linie Kolejowe, Zakład Linii Kolejowych  Szczecin, Sekcja Eksploatacji Koszalin

Offline Jaco

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 1065
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 487
Odp: Imprezy Kolejowe
« Odpowiedź #94 dnia: 17 Marca 2014, 19:16:05 »
Jak zmienicie czoło w Bielawie Dln. (D29-295)?
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline SMemek

 • Wiadomości: 129
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Imprezy Kolejowe
« Odpowiedź #95 dnia: 27 Marca 2014, 17:02:28 »
Witam,
Czy wiadomo już (czy) gdzie i kiedy odbędą się DTK 2014? Wyszukiwanie w google nic nie daje.

Offline Ariel Ciechański

 • Wiadomości: 39
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Imprezy Kolejowe
« Odpowiedź #96 dnia: 01 Kwietnia 2014, 11:02:18 »
Jakie DTK... Jedyne na co można JESZCZE liczyć obecnie to wystawy organizowane przez PSMK w Skierniewicach, SMK Kraków w Krakowie i KSK we Wrocławiu. Biorąc pod uwagę, że coraz trudniej wyrwać tabor od spółek to dopowiedzcie sobie sami...

« Ostatnia zmiana: 01 Kwietnia 2014, 11:10:38 wysłana przez Ariel Ciechański »

Offline loko

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 226
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Imprezy Kolejowe
« Odpowiedź #97 dnia: 23 Kwietnia 2014, 18:59:43 »
Majówka w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku
"Przez cały długi weekend 26.04 – 4.05.2014 organizowane będą przejazdy zabytkowym taborem kolejowym po tzw. Trasie Parowozowej – kolejowej trasie wiodącej po najważniejszych częściach Muzeum, prezentującej ważne dla techniki kolejowej obiekty – m.in. żuraw węglowy i wodny, dźwig bramowy, zapadnię kolejową, obrotnicę czy budynki olejarni i piaskowni. Zwiedzanie odbywa się w trakcie przejazdu składem prowadzonym przez polską lokomotywę SM03-422 (1963r.) lub czechosłowackim wagonem motorowym  Motorak (1955r.). Zachęcamy również do zwiedzania naszych muzealnych kolekcji z Przewodnikiem."
Źródło:
http://www.muzeumtechniki.pl/index.php?menu_id=2&parent_id=10&artykul_id=187
Może to świetna okazja do zdobycia jakichś materiałów dla SM03, 810 - jeśli jakieś są podobieństwa, lub do stworzenia kolejnego Motoraka?


Offline Ariel Ciechański

 • Wiadomości: 39
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Imprezy Kolejowe
« Odpowiedź #98 dnia: 12 Maja 2014, 12:19:22 »
Informacyjnie za www.psmk.org.pl

17 maja 2014 r. Kolejowa Noc Muzeów już po raz piąty zawita do Rogowa i Skierniewic! Podczas jedynej takiej nocy w roku, swoje podwoje otworzy Parowozownia Skierniewice (Skierniewice, ul. Łowicka 1) oraz muzeum zabytkowej Kolei Wąskotorowej Rogów – Rawa – Biała (Rogów, ul. Dworcowa 37). W nocnej scenerii będzie można poznawać historię kolei oraz zrobić niepowtarzalne zdjęcia.

Tegoroczna, jubileuszowa Kolejowa Noc Muzeów odbywa się pod honorowym patronatem  Zbigniewa Klepackiego - Podsekretarza w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju oraz Witolda Stępnia – Marszałka Województwa Łódzkiego.

Duże atrakcje czekają na zwiedzających w Skierniewicach (godz. 20.00-0.00). Historyczne zabudowania zabytkowej parowozowni kryją w sobie zabytkowe lokomotywy i wagony pochodzące z XIX i XX w. Specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy iluminowaną wystawę taboru kolejowego (jedyny raz w roku!), a także istnieje możliwość zwiedzania wystawy urządzeń sterowania ruchem kolejowym, hali maszyn, kuźni i wystaw czasowych. Zmęczeni turyści będą mogli posilić się na terenie parowozowni potrawami z grilla serwowanymi przez pizzerię Atmosfera. Dodatkowo uczestnicy będą mogli zaliczyć nocny spacer po mieście lub skorzystać z bezpłatnych miejskich autobusów, które dowiozą do innych atrakcji (m.in.  Pałac Prymasowski, Brama Parkowa, Biuro Wystaw Artystycznych, Miejski Ośrodek Kultury, Regionalna Akademia Twórczej Przedsiębiorczości, Izba Historii Skierniewic, Miejska Biblioteka Publiczna).

W Rogowie (godz. 18.30-22.30) na uczestników Nocy czeka możliwość zwiedzania stacji, izby muzealnej oraz kuźni zabytkowej Kolei Wąskotorowej Rogów – Rawa – Biała. Wizyta w Rogowie zakończy się przejazdem wąskotorowym pociągiem. Informacje o rozkładzie jazdy nocnego wąskotorowego pociągu Rogów – Jeżów – Rogów, system rezerwacji miejsc na ten przejazd oraz inne informacje dostępne są na www.kolejrogowska.pl.

Uwaga: w tym roku ze względu na coraz większe zainteresowanie uczestników nie ma bezpłatnych pociągów specjalnych i nie obowiązuje system rezerwacji. Dojazd zapewnią rozkładowe pociągi PKP Intercity i Przewozów Regionalnych, które przygotowały specjalną ofertę promocyjną (tzw. powrót gratis pociągiem danego przewoźnika na podstawie biletu TAM tego samego przewoźnika). Każdy, kto tego dnia przyjedzie do Skierniewic i Rogowa pociągiem danego przewoźnika, będzie mógł, na podstawie biletu TAM z pieczęcią „Kolejowa Noc Muzeów Rogów-Skierniewice”, nieodpłatnie powrócić do miejsca rozpoczęcia podróży pociągiem tego samego przewoźnika).

Prosimy o zapoznanie się z warunkami poszczególnych ofert promocyjnych.
Szczegóły oferty promocyjnej PKP Intercity

Każdy, kto tego dnia przyjedzie do Skierniewic i Rogowa pociągiem PKP Intercity, będzie mógł, na podstawie biletu TAM z pieczęcią „Kolejowa Noc Muzeów Rogów-Skierniewice”, nieodpłatnie powrócić do miejsca rozpoczęcia podróży, w obrębie całego kraju, korzystając z pociągów przewoźnika spółki PKP IC. Pieczątkę „Kolejowa Noc Muzeów Rogów-Skierniewice” będzie można uzyskać w Skierniewicach (Parowozownia, ul. Łowicka 1) oraz w Rogowie (stacja Rogów Towarowy Wąsk., ul. Dworcowa 37). Specjalnie tego dnia w Rogowie zatrzymają się wybrane pociągi TLK.
Szczegóły oferty promocyjnej Przewozów Regionalnych

Każdy, kto tego dnia przyjedzie do Skierniewic i Rogowa pociągiem Przewozów Regionalnych, będzie mógł, na podstawie biletu TAM z pieczęcią „Kolejowa Noc Muzeów Rogów-Skierniewice”, nieodpłatnie powrócić do miejsca rozpoczęcia podróży, w obrębie województwa łódzkiego i śląskiego z kierunku Częstochowy, korzystając z pociągów przewoźnika spółki Przewozy Regionalne. Pieczątkę „Kolejowa Noc Muzeów Rogów-Skierniewice” będzie można uzyskać w Skierniewicach (Parowozownia, ul. Łowicka 1) oraz w Rogowie (stacja Rogów Towarowy Wąsk., ul. Dworcowa 37).

Takie rozwiązanie zapewni Państwu większą swobodę, indywidualny wybór atrakcji w zależności od czasu i zainteresowań oraz podjęcie decyzji w ostatniej chwili bez konieczności wcześniejszej rezerwacji miejsca w pociągach normalnotorowych do Rogowa i Skierniewic (uwaga: rezerwacja dotyczy wyłącznie pociągu wąskotorowego w Rogowie).

Ze względu na powrót w późnych godzinach nocnych prosimy o zabranie ciepłego ubrania oraz posiłków regeneracyjnych.

 Serdecznie zapraszamy!

Offline MaciejM

 • Wiadomości: 4100
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 1247
Odp: Imprezy Kolejowe
« Odpowiedź #99 dnia: 12 Maja 2014, 12:38:44 »
Cytuj
Każdy, kto tego dnia przyjedzie do Skierniewic i Rogowa pociągiem PKP Intercity, będzie mógł, na podstawie biletu TAM z pieczęcią „Kolejowa Noc Muzeów Rogów-Skierniewice”, nieodpłatnie powrócić do miejsca rozpoczęcia podróży, w obrębie całego kraju, korzystając z pociągów przewoźnika spółki PKP IC. Pieczątkę „Kolejowa Noc Muzeów Rogów-Skierniewice” będzie można uzyskać w Skierniewicach (Parowozownia, ul. Łowicka 1) oraz w Rogowie (stacja Rogów Towarowy Wąsk., ul. Dworcowa 37). Specjalnie tego dnia w Rogowie zatrzymają się wybrane pociągi TLK.
Szczegóły oferty promocyjnej Przewozów Regionalnych

Każdy, kto tego dnia przyjedzie do Skierniewic i Rogowa pociągiem Przewozów Regionalnych, będzie mógł, na podstawie biletu TAM z pieczęcią „Kolejowa Noc Muzeów Rogów-Skierniewice”, nieodpłatnie powrócić do miejsca rozpoczęcia podróży, w obrębie województwa łódzkiego i śląskiego z kierunku Częstochowy, korzystając z pociągów przewoźnika spółki Przewozy Regionalne. Pieczątkę „Kolejowa Noc Muzeów Rogów-Skierniewice” będzie można uzyskać w Skierniewicach (Parowozownia, ul. Łowicka 1) oraz w Rogowie (stacja Rogów Towarowy Wąsk., ul. Dworcowa 37).
Świetna sprawa, koszty dojazdu o wiele niższe. Podobnie było w połowie września 2013, z czego sam skorzystałem. Jednakże miałem problemy z powrotem, gdyż kierownik / konduktor PR nic o tej akcji nie wiedział, gdzieś tam dzwonił i w końcu mnie (nas) zostawił w spokoju. Zatem zwracam się z prośbą do organizatorów (@Ariel Ciechański?) żeby albo udostępniły jakieś pismo czy inny dokument potwierdzający to, że można na podstawie takiego biletu odbyć podróż powrotną, albo żeby kierownicy / konduktorzy zostali odpowiednio poinformowani. Obstawiam za opcją pierwszą.

Pozdrawiam, Maciej.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Ariel Ciechański

 • Wiadomości: 39
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Imprezy Kolejowe
« Odpowiedź #100 dnia: 12 Maja 2014, 14:56:33 »
Cześć,
w zeszłym roku na św. Kolejarza w tym celu mieliśmy wydruki. Trzeba będzie o tym pomyśleć i tym razem ;-). Prawdopodobni podobna ofertę przygotują KM-y.

Reg. obowiązki 11a.
Proszę poprawić.
Benek
« Ostatnia zmiana: 12 Maja 2014, 15:47:31 wysłana przez Ariel Ciechański »

Offline pachwał

 • Wiadomości: 119
 • CT Śląski
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Imprezy Kolejowe
« Odpowiedź #101 dnia: 19 Maja 2014, 13:52:36 »
"Już w najbliższą sobotę, 24 maja, zapraszamy do Skoczowa (województwo śląskie) na wyjątkowy Piknik Kolejowy!
Na stacji PKP Skoczów przez cały dzień będzie czekało na Was wiele atrakcji. W programie między innymi wystawa modeli i makiet kolejowych, pokaz mycia lokomotywy oraz przejażdżki drezyną stowarzyszenia TEK. Podczas pikniku nie zabraknie również prezentacji naszego taboru.
Serdecznie zapraszamy!"
12.12.12 - Maszynista spalinowych pojazdów trakcyjnych
Autoryzacja: SM31, SM42, SM42-12xx (6Dg), ST44-12xx, ST48

Offline Piotr93

 • Deweloper
 • Wiadomości: 1688
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 1102
Odp: Imprezy Kolejowe
« Odpowiedź #102 dnia: 20 Maja 2014, 14:22:00 »
W dniu 31.05.2014 spółka Lotos organizuje Dni Techniki Kolejowej wraz z dniem dziecka w Gdańsku, impreza podobna jak w 2011 roku, skład SKM podstawiony w Gdyni o godzinie 10:10 planowany przyjazd do bazy lotosu to 10:55.
« Ostatnia zmiana: 20 Maja 2014, 14:26:06 wysłana przez andru »

Offline SMemek

 • Wiadomości: 129
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Imprezy Kolejowe
« Odpowiedź #103 dnia: 20 Maja 2014, 20:04:25 »
Może trochę więcej informacji lub ich źródło?

Offline hanys

 • Deweloper
 • Wiadomości: 2479
  • Zobacz profil
  • Trainz Download Center
 • Otrzymane polubienia: 1093
Odp: Imprezy Kolejowe
« Odpowiedź #104 dnia: 20 Maja 2014, 20:07:01 »
Takie małe sprostowanie do pikniku w Skoczowie, który odbędzie się w sobotę 24 maja. Koleje Śląskie zrezygnowały w współorganizowaniu pikniku oraz wystawie taboru, z powodu braku funduszy. Pozdrawiam.

Offline marczi-arczi

 • Wiadomości: 65
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Imprezy Kolejowe
« Odpowiedź #105 dnia: 21 Maja 2014, 14:29:29 »
Pociąg do Wakacji!
« Ostatnia zmiana: 21 Maja 2014, 21:59:19 wysłana przez marczi-arczi »

Offline norbis97

 • Wiadomości: 38
  • Zobacz profil
  • Pomorska Kolej w Obiektywie
 • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Imprezy Kolejowe
« Odpowiedź #106 dnia: 29 Maja 2014, 21:35:53 »
Może trochę więcej informacji lub ich źródło?
Impreza rozpocznie się o godz. 11 na terenie Lotos Kolej.. Wydarzenie zakończy się godz. 15.30.

Specjalny pociąg SKM odjedzie o godz. 9:45 z Gdyni Głównej, przez Sopot (9:58), Gdańsk Wrzeszcz (10:10) i Gdańsk Główny (10:24). Przyjazd do Lotos Kolej zaplanowano na godz. 10:50.

W Dniach Techniki Kolejowej z okazji Dnia Dziecka będą również uczestniczyć GATX Rail Poland, Przewozy Regionalne, PKP Intercity, PKP Energetyka, PKP PLK, Wars oraz Polska Izba na Rzecz Kolei.

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=7&cad=rja&uact=8&ved=0CF0QFjAG&url=http%3A%2F%2Fwww.kurierkolejowy.eu%2Faktualnosci%2F19679%2FDni-Techniki-Kolejowej-na-terenie-Lotos-Kolej.html&ei=CoyHU46tA8XP4QTt2ICIAQ&usg=AFQjCNFelYLPVrLVZdyBCgMc4E3CucRuQQ&sig2=ijjJqHSKRmTIF4PSw1g9yg&bvm=bv.67720277,d.bGE

Offline Jaco

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 1065
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 487
Odp: Imprezy Kolejowe
« Odpowiedź #107 dnia: 16 Października 2014, 08:30:29 »
170-lecie Kolei Dolnośląsko-Marchijskiej (otwarcie odcinka Wrocław-Legnica) - 19.10.2014

Szybki "Latający Dolnoślązak”

W 1844 r. pomiędzy Wrocławiem a Legnicą przejechał pierwszy pociąg. 170 lat później, dokładnie 19 października, przejadą tą trasą jedne z najnowocześniejszych pociągów w kraju - 36WEa Impuls Kolei Dolnośląskich. Pojazdy te zostały zakupione w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską. Zapraszamy na dworzec kolejowy w Legnicy, gdzie będzie można zobaczyć, jak wygląda współczesna, nowoczesna kolej.
Pociąg Kolei Dolnośląskich złożony z dwóch elektrycznych zespołów trakcyjnych 36WEa Impuls pokona trasę z Wrocławia do Legnicy w 37 minut.  W oficjalnej prezentacji taboru na dworcu w Legnicy weźmie udział Jerzy Michalak Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego. Na pasażerów naszych promocyjnych pociągów przygotowaliśmy niespodziankę. Zapraszamy więc do naszych promocyjnych pociągów „Latający Dolnoślązak” już w najbliższą niedzielę.
Bezpłatnemu przejazdowi, w ramach obchodów 170 rocznicy otwarcia połączenia Wrocław - Legnica, towarzyszyć będzie wiele atrakcji. Mieszkańców Legnicy zapraszamy na wystawę taboru, która odbywać się będzie na dworcu w Legnicy. Będzie można usiąść za pulpitem sterowniczym takich lokomotyw jak: EU07A, BR285 z rodziny „Traxx” udostępnionych przez naszych partnerów PKP Intercity oraz Lotos Kolej, a także szynobusu SA135 w barwach KD SA. Na torze 11 przy peronie 4 dla wszystkich śmiałków niespodzianka -  przejażdżka drezyną ręczną - o ile „pary” wystarczy. Moc atrakcji czeka również na najmłodszych miłośników kolei - pokazy, animacje i drobne kolejowe upominki. Na parkingu przy dworcu Straż Ochrony Kolei będzie prezentowała specjalistyczny wóz, gdzie będzie można obejrzeć jak strażnicy dbają o bezpieczeństwo ludzi i ładunków oraz dowiedzieć się co na kolei robi pies.
Przy peronie 4 będzie można również obejrzeć „bohaterów” całego wydarzenia - 36WEa Impuls oraz dowiedzieć się dlaczego te pojazdy są najnowocześniejszymi w kraju. Najnowsze pociągi Kolei Dolnośląskich, to trójczłonowe elektryczne zespoły trakcyjne o wysokim standardzie wykończenia wnętrz, które mają 165 miejsc siedzących w układzie otwartym. Każdy z pojazdów wyposażony jest w klimatyzację, wi-fi,  indywidualne gniazdka elektryczne, system informacji pasażerskiej na zewnątrz i wewnątrz składu.
Producent pojazdów, nowosądecka firma Newag, położył duży nacisk na wygodę podróżowania osób niepełnosprawnych. Oprócz specjalnie przystosowanych miejsc dla pasażerów poruszających się na wózkach inwalidzkich, do dyspozycji są urządzenia ułatwiające wjazd do pociągu, wysuwane stopnie zakrywające szczelinę między pojazdem a peronem, oraz specjalnie przystosowane toalety. Dla osób podróżujących z małymi dziećmi dostępny jest przewijak.
Pojazdy mogą rozwijać prędkość do 160 km/h. Na tory Dolnego Śląska wyjadą w grudniu bieżącego roku i zostaną włączone do obsługi pasażerów na liniach: Wrocław - Wałbrzych, Wrocław – Jelenia Góra oraz Szklarska Poręba Górna  - Jelenia Góra, Wałbrzych, Wrocław.
Projekt zakupu 6 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu to 81 486 270, 00 PLN, wkład Unii Europejskiej to 56 306 975,00 PLN.

Program ogólny:

Data: 19 października 2014 r.
Miejsce: Legnica, Dworzec Kolejowy

09:00-16:00 - Wystawa taboru kolejowego (lokomotywy PKP Intercity, Lotos Kolej, Koleje Dolnośląskie) dworzec w Legnicy, peron 5, tor 12
10:00 - 14:30 - Przejazdy drezyną ręczną, dworzec w Legnicy, peron 5, tor 11
10:00 - 15:00 - Pokazy i  animacje dla dzieci, dworzec w Legnicy, peron 5
10:00 - 14:30 - Prezentacja Straży Ochrony Kolei - wóz monitorujący oraz przewodnik z psem - pokaz, parking przy dworcu kolejowym  w Legnicy
10:00 - 10:37 - Wrocław Główny: odjazd 10:00 „Latający Dolnoślązak” - bezpłatny przejazd promocyjny z Wrocławia do Legnicy nowymi elektrycznymi zespołami trakcyjnymi „Impuls” 36WEa Kolei Dolnośląskich
10:40 - 11:10 - Część oficjalna: przywitanie gości, przedstawienie linii Wrocław- Legnica oraz prezentowanych pojazdów (peron 4)
11:10 - 14:15 - Prezentacja elektrycznego zespołu trakcyjnego Impuls 36WEa, dworzec w Legnicy, peron 4,
12:00 - odjazd pierwszego pociągu do Wrocławia (Podczas jazdy wykład: Bogusław Molecki, „170 lat linii kolejowej Wrocław - Legnica”)
14:30 - odjazd drugiego pociągu do Wrocławia (Podczas jazdy wykład: Franciszek Restel, „Latający Ślązak - historia pierwszej śląskiej kolei dużych prędkości”)

Źródło: materiały reklamowe Kolei Dolnośląskich

https://www.facebook.com/KolejeDolnoslaskieSA/photos/a.237957196301559.48768.229527113811234/642831295814145/?type=1&theater
https://www.kolejedolnoslaskie.eu/pl/aktualności/zapraszamy-na-przejazd-promocyjny-170-lecie-kolei-dolnośląsko-marchijskiej.html


« Ostatnia zmiana: 16 Października 2014, 18:27:11 wysłana przez Jaco »
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline ic_kolobrzeg

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 536
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 51
Odp: Imprezy Kolejowe
« Odpowiedź #108 dnia: 21 Października 2014, 21:59:15 »
Impreza: Polsatem wokół Szczecina

Praktycznie wszystkie kwestie formalne związane z organizacją pociągu specjalnego na tasie:

Szczecin Główny – Stargard Szczeciński – Pyrzyce – Stargard Szczeciński – Szczecin Dąbie SDA – Szczecin Dąbie SDC – Kliniska – Szczecin Dąbie – podg. Szczecin Wstowo – Szczecin Wzgórze Hetmańskie – Szczecin Pomorzany – Police – Police Chemia – Police – Trzebież Szczeciński – Szczecin Turzyn – Szczecin Główny – Szczecin Port Centralny – Szczecin Wstowo – Szczecin Główny
zostały dopięte, w związku z tym zaczynamy przyjmować zgłoszenia na tę imprezę.

Linie kolejowe jakie przejeżdżamy:
351: Szczecin Główny - Stargard Szczeciński
411: Stargard Szczeciński - Pyrzyce
857: Szczecin Dąbie SDA - Szczecin Dąbie SDC
401: Kliniska - Szczecin Dąbie
432: Szczecin Wstowo - Szczecin Wzgórze Hetmańskie - Szczecin Turzyn
406: Szczecin Główny - Trzebież Szczeciński
431: Police - Police Chemia
273: Szczecin Główny - Szczecin Port Centralny
993: Szczecin Port Centralny - Dziewoklicz

Obsługa trakcyjna: SU42-506 "Polsat" PR Wielkopolski

Skład: 2 wagony Bdhpumn

Trasa przejazdu łącznie liczy ~240 km

Termin imprezy: sobota 22 listopada 2014.

Wyjazd ze Szczecina Głównego w okolicach godziny 6:00 - 6:30

Przyjazd do Szczecina planujemy na godzinę 16:00

Możliwy dojazd na nasz pociąg:

z Warszawy i Poznania pociągiem TLK18203 Szczecinianin
Warszawa Centralna 22:45
Poznań Główny 02:36
Szczecin Główny 05:43

z Krakowa, Katowic, Wrocławia pociągiem TLK38206 Uznam
Kraków Główny 16:30
Katowice 18:33
Wrocław Główny 22:04
Szczecin Główny 05:19

Do Szczecina Głównego wrócimy na godzinę 16:00 - odjazdy:

do Poznania pociągiem TLK87100 Orkan
Szczecin Główny 17:40
Poznań Główny 20:21

do Warszawy pociągiem TLK81200 Szczecinianin
Szczecin Główny 23:04
Warszawa Centralna 06:23
w Poznaniu możliwość przesiadki na TLK56200 do Wrocławia

do Katowic i Krakowa TLK83200 Przemyślanin
Szczecin Główny 19:28
Katowice 04:04
Kraków Główny 06:18

Podane godziny nie są gwarantowane - w przypadku awarii, wydłużenia czasu jazdy, możemy się mniej lub bardziej obsunąć - będziemy się jednak bardzo starać, by skomunikowania zachować.

Składka za przejazd w przedpłacie do 12 listopada 2014 wynosi 160zł, po tym terminie i w pociągu 200zł.UWAGA - osoby wpłacające składki na poczcie proszone są o odpowiednio wcześniejsze dokonywanie wpłat ze względu na dłuższy czas realizacji wpłaty. Jeżeli czyjaś wpłata nie wpłynie do końca dnia 12 listopada  2014, będzie traktowana jako wpłata po terminie. Nie będziemy tutaj robić wyjątków i nie pomogą tłumaczenia, że "ja wpłaciłem w terminie".

Kobiety płacą składkę za przejazd całej trasy w wysokości 130 zł, po terminie i w pociągu 170 zł.

Dzieci w wieku 3 - 12 lat płacą 50% stawki (wyłącznie pod opieką osoby dorosłej i nie mogą brać udziału w fotostopach poza stacjami).

Dzieci do lat 3 jadą za darmo (wyłącznie pod opieką osoby dorosłej).

Nie przewidujemy niższych składek za przejazd części trasy. Skład  podsyłany będzie z Krzyża i trzeba będzie za to zapłacić.

Osoby goniące samochodem - składka dobrowolna mile widziana (proszę brać  pod uwagę wysoki koszt uruchomienia pociągu).

Żeby impreza się odbyła na rachunku organizatora musi znaleźć się odpowiednia kwota. Jeżeli do północy 12 listopada 2014 suma wpłat będzie niewystarczająca, impreza zostanie odwołana,wpłacone pieniądze  odesłane nadawcom.

Zaznaczamy również, że wpłaconych pieniędzy nie zwraca się, z wyjątkiem zwrotów w przypadku odwołania imprezy.

Na imprezie przewidziano fotostopy w ograniczonej ilości (krótki dzień). W tej chwili przepisy nie pozwalają na zatrzymywanie pociągu na szlaku, więc FSy będą się odbywać tylko na stacjach/przystankach (no chyba, że obsługa pociągu pójdzie nam na rękę). Organizacją fotostopów zajmuje się Krzysztof Waszkiewicz.

Zgłoszenia przyjmujmy od teraz mailowo: ziemowit_czerski at wp.pl wraz z kopią (CC/DW): iwan at eu07.pl (wysyłamy jedno zgłoszenie na *obydwa* podane adresy jednocześnie).

PROSZĘ NIE KOPIOWAĆ TREŚCI TEGO OGŁOSZENIA W SWOIM ZGŁOSZENIU.

W temacie koniecznie proszę wpisać "Polsatem wokól Szczecina"

W treści zgłoszenia proszę wpisać ilość osób, ich imiona i nazwiska, adres e-mail, zadeklarować formę i termin wpłaty składki oraz informację gdzie dana osoba wsiada do naszego pociągu.

Można też zawrzeć dodatkowe informacje kontaktowe (telefon).

W przypadku braku informacji o wpłacie w pociągu lub po terminie przyjmujemy, że dana osoba wpłaci składkę przed ustalonym terminem.

Jeśli tego nie zrobi, zostanie skreślona z listy zgłoszeń i zastąpiona kolejna osoba z listy rezerwowej (o ile chętnych będzie więcej niż miejsc w pociągu).

Liczba miejsc jest ograniczona.

Przyjmujemy, że każda osoba, która dokona wpłaty, zapoznała się z regulaminem imprezy i wyraża na niego zgodę.

Regulamin oraz dane do przelewu podamy w odpowiedzi na maila ze zgłoszeniem. Jest to jednocześnie potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.

Jeżeli będzie taka potrzeba (np. zmienią się podane powyżej godziny), informacje o rozkładzie jazdy podamy do wiadomości uczestników gdy otrzymamy go od PLK (po złożeniu zamówienia na pociąg). Jeżeli wymagana kwota znajdzie się na koncie organizatora wcześniej, będziemy mogli wcześniej zamówić pociąg i wcześniej otrzymamy rozkład jazdy. Prosimy więc o możliwe szybkie wpłacanie pieniędzy.

W przypadku rezygnacji z udziału w imprezie po dokonaniu zgłoszenia, prosimy o jak najszybszą informację w celu zwolnienia miejsca dla kogoś innego.

Pozdrawiamy i zapraszamy do uczestnictwa:
Krzysztof Waszkiewicz i Ziemowit Czerski
Zasubskrybuj mój kanał YT--> https://www.youtube.com/channel/UCAlVu9PI4F9bbKKffC5Eu3Q
Zestawienia pociągów Spółki PKP IC ->http://bocznica.eu/
PKP Polskie Linie Kolejowe, Zakład Linii Kolejowych  Szczecin, Sekcja Eksploatacji Koszalin

Offline Ariel Ciechański

 • Wiadomości: 39
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Imprezy Kolejowe
« Odpowiedź #109 dnia: 20 Listopada 2014, 11:05:46 »
25 listopada 2014 r. przypada święto patronki kolejarzy – św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Z tej okazji zapraszamy do Parowozowni Skierniewice (ul. Łowicka 1) na obchody Święta Kolejarza. Zgodnie z coroczną  już tradycją, odbędą się one w sobotę najbliższą temu dniu. W tym roku zapraszamy 22 listopada 2014 r. w godz. 11.00-14.00 na zwiedzanie indywidualne.

W programie:


11.00-14.00 – wystawa współczesnego taboru kolejowego wykorzystywanego do  remontu/modernizacji linii kolejowych
–     wystawa urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz wystawy stałe i okolicznościowe
12.00-12.45 –     uroczysta prezentacja dwóch najnowszych eksponatów z kolekcji PSMK
ok. 13.30      –    spotkanie dla emerytowanych kolejarzy (impreza zamknięta).

Przypominamy, że w trakcie Święta Kolejarza nie udostępniamy do zwiedzania wnętrza hali wachlarzowej!

Zmęczeni turyści będą mogli posilić się na terenie Parowozowni potrawami z grilla serwowanymi przez pizzerię Atmosfera.

Dojazd zapewnią rozkładowe pociągi Przewozów Regionalnych, które przygotowały specjalną ofertę promocyjną (tzw. powrót gratis pociągiem Przewozów Regionalnych na podstawie biletu TAM tego samego przewoźnika). Każdy, kto tego dnia przyjedzie do Skierniewic pociągiem Przewozów Regionalnych, będzie mógł, na podstawie biletu TAM opatrzonego pieczęcią PSMK, którą można uzyskać w portierni w Parowozowni Skierniewice, nieodpłatnie powrócić do miejsca rozpoczęcia podróży pociągiem Przewozów Regionalnych.

Na wszystkie imprezy wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

W niedzielę 23 listopada w skierniewickim kościele p/w św. Jakuba odbędzie się o godz. 12.30 nabożeństwo w intencji kolejarzy.

Offline ic_kolobrzeg

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 536
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 51
Odp: Imprezy Kolejowe
« Odpowiedź #110 dnia: 19 Lutego 2015, 11:42:09 »
Witam.
W imieniu swoim i @Krzysztofa Waszkiewicza zapraszam do udziału w imprezie "Dolnośląskie zakamarki"
Wszelkie info i szczegóły:

http://iwan.eu07.pl/wp/?p=117

  Dodano: 19 Lutego 2015, 22:11:02
Lista podstawowa została zamknięta w 10h.
« Ostatnia zmiana: 19 Lutego 2015, 22:11:02 wysłana przez ic_kolobrzeg »
Zasubskrybuj mój kanał YT--> https://www.youtube.com/channel/UCAlVu9PI4F9bbKKffC5Eu3Q
Zestawienia pociągów Spółki PKP IC ->http://bocznica.eu/
PKP Polskie Linie Kolejowe, Zakład Linii Kolejowych  Szczecin, Sekcja Eksploatacji Koszalin

Offline Piotr93

 • Deweloper
 • Wiadomości: 1688
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 1102
11. edycja Międzynarodowych Targów Kolejowych
« Odpowiedź #111 dnia: 08 Maja 2015, 10:26:15 »
TRAKO to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego. Prezentacja aktualnego poziomu rozwoju systemów transportowych oraz infrastruktury kolejowej w Polsce, Europie i na świecie.

Godziny Otwarcia:

22 Września Wtorek 10:00-17:00
23 Września Środa 10:00-17:00
24 Września Czwartek 10:00-17:00
25 Września Piątek 10:00-16:00

http://trakotargi.amberexpo.pl/title,TRAKO,pid,216.html

Offline Piotr93

 • Deweloper
 • Wiadomości: 1688
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 1102
Dni Techniki Kolejowej Lotos 2015
« Odpowiedź #112 dnia: 23 Maja 2015, 16:42:43 »
W Dniach Otwartych Lotos Kolej organizowanych w ramach Dni Techniki Kolejowej. Tego dnia miłośnicy kolei z Trójmiasta i nie tylko będą mieli niepowtarzalną okazję, aby przejechać się lokomotywami Lotos Kolej, zwiedzić dyspozyturę pociągową czy zobaczyć pokaz różnych technik i sposobów wykonywania pracy manewrowej. Impreza odbędzie się na bocznicy kolejowej Lotos Kolej, gdzie uczestnicy z Trójmiasta i całej Polski przywiezieni przez specjalnie do tego celu przeznaczony skład SKM. Na drodze z Gdyni przez Sopot i Gdańsk pociąg zabierze kilku set miłośników kolei z Trójmiasta i nie tylko.
Więcej szczegółów ujawnimy wkrótce wraz z rozkładem jazdy pociągu SKM.
Info:
https://www.facebook.com/events/461365820687089/

Offline Jaco

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 1065
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 487
Odp: Dni Techniki Kolejowej Lotos 2015
« Odpowiedź #113 dnia: 23 Maja 2015, 16:51:44 »
Tego dnia miłośnicy kolei z Trójmiasta i nie tylko będą mieli niepowtarzalną okazję, aby przejechać się lokomotywami Lotos Kolej, zwiedzić dyspozyturę pociągową

Fajna sprawa, ale czy ktoś mi wytłumaczy co to jest dyspozytura pociągowa i czy poprowadzę TRAXX'a? Ogólnie uważam, że takie imprezy powinny się odbywać i dobrze, że Lotos je organizuje, ale komunikat jest słabo czytelny;)
 
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline lukasn26

 • Wiadomości: 216
 • Zbanowany!
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Imprezy Kolejowe
« Odpowiedź #114 dnia: 23 Maja 2015, 21:53:44 »
Dawno tych dni nie było w Bydzi, pamiętam że ostatnie były u nas w 2010r.

Offline blachamc

 • Wiadomości: 203
 • Puławskie Klimaty Kolejowe
  • Zobacz profil
  • Puławskie Klimaty Kolejowe
 • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Imprezy Kolejowe
« Odpowiedź #115 dnia: 04 Czerwca 2015, 14:49:25 »
Ma ktoś jakieś informacje na temat imprez w Lublinie. Szukam w sieci i cisza.
Nic z koleją mnie nie łączy poza pasją.
www.facebook.com/klimatykolej
www.youtube.com/playlist?list=PLmwojp1jg_bxDYm5UEGPKXQ5fapI-MzAE
CPU: Intel® Core™2 Quad Processor Q9300 3GHz, RAM: 8 GB
NVIDIA GeForce 9600GT 1GB, Win7 HP 64bit

Offline lukasz92

 • Wiadomości: 231
 • Nowy Sącz
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Imprezy Kolejowe
« Odpowiedź #116 dnia: 02 Sierpnia 2015, 12:26:03 »
Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei serdecznie zaprasza na cykl przejazdów w ramach projektu "Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej".

Plan przejazdów obejmuje przejazdy składami złożonymi z parowozu (Ty42, OKz32, TKt48) oraz zabytkowych wagonów róznych typów (Bi, BCi, Ci, Bhixt):

- Nowy Sącz - Krynica - Nowy Sącz (niedziela 6 września),
- Nowy Sącz - Biecz - Nowy Sącz (niedziela 20 września),
- Chabówka - Nowy Sącz - Chabówka (weekend 26-27 września, 9 października, 11 listopada)
- Chabówka - Zakopane - Chabówka (sobota 5 grudnia),

a także przejazdy promocyjne: Kraków Główny - Kraków Airport (elektrowóz EU06-01)i Chabówka - Mszana Dolna

Szczegóły programu oraz rezerwacja biletów na stronie www.kolejegalicyjskie.pl

W razie pytań, zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego: retro@nsmk.pl, tel. 731-331-617

Gorąco polecamy i zapraszamy!

Offline RoboBatman

 • Wiadomości: 1634
  • Zobacz profil
  • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
 • Otrzymane polubienia: 545
Odp: Imprezy Kolejowe
« Odpowiedź #117 dnia: 02 Sierpnia 2015, 14:02:45 »
Czy na pewno będzie EU06-01? Pytam ponieważ obiło mi się o uszy, że lokomotywa EU06-01 została wyłączona z ruchu, ponieważ nastąpił u niej koniec ważności świadectwa. Prosiłbym o zdementowanie/potwierdzenie tej informacji.

Offline Wokulski

 • Zasłużony dla Symulatora
 • Wiadomości: 2237
 • Izabela Łęcka była...
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Imprezy Kolejowe
« Odpowiedź #118 dnia: 15 Sierpnia 2015, 14:00:55 »
XI Parada Parowozów w Chabówce. Wszelkie informacje znajdują się w linku na dole. Tak, ja będę. Na szyi smycz z forum MaSzyny.
Link --> http://skansenchabowka.pl/wydarzenie/parowozjada-2015/
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal

Offline adsim

 • Moderator
 • Wiadomości: 3934
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Imprezy Kolejowe
« Odpowiedź #119 dnia: 10 Września 2015, 21:04:04 »
W dniach 22-25 września są w tym roku targi Trako w Gdańsku. Więcej informacji na stronie targów: http://trakotargi.amberexpo.pl/.
Ktoś się wybiera?
(: ɯɐıʍɐɹpzod