Autor Wątek:  Nowa trasa - Coming Soon ;)  (Przeczytany 39631 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wasyl

  • Wiadomości: 276
  • Permanentny Inwigilator Sieciowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowa trasa - Coming Soon ;)
« dnia: 10 Października 2004, 00:28:50 »
Witam!!!
Właśnie dziś zaczołem pracę nad nową trasą - pomysł rodził się w głowie od ponad miesiąca. Trasa będzie fikcyjna ale za to pojawi się sporo możliwości w prowadzeniu pociągów.
Staram się optymalizować trase na słabsze maszyny. Mogę jedynie zapewnić, że trasa bedzie posiadała szlak SBL, 2 szlaki dwutorowe i jeden jednotorowy, gdzie będą one się łączyć na jednej większej stacji węzłowej (4 perony). Do tego powstaną 2 lub 3 mniejsze stacje (maxymalnie 2 perony i 2 drogi przejazdowe) oraz kilka przystanków.
Rezultaty dzisiejszej pracy można oglądać pod dresem: http://81.168.222.10/maszyna/trasa.html
Jeśli ktoś ma jakieś propozycje w sprawie nowej trasy proszę pisać na e-mail - obiecuje, że rozpatrzę każdą uwagę.
Trase planuje oddać do użytku przed Świętami Bożego Narodzenia (taki mały prezent pod choinkę będzie ;) ).
P.S.: Jak zawsze obietnic tworzenai tras dotrzymuje więc wywiąze się i z tej obietnicy - no chyba, że komp pujdzie mi z dymem ;).
Przygarnę fotki na tekstury obiektów!

Offline Doktor M

  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowa trasa - Coming Soon ;)
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Października 2004, 08:17:06 »
Screeny wyglądają bardzo zachęcająco.
Trzymam kciuki i życzę powodzenia!

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Nowa trasa - Coming Soon ;)
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Października 2004, 10:18:13 »
No nieźle, naprawdę nieźle. Zapowiada się bardzo obiecująco. Ze swojej strony życzę wytrwałości i trzymam kciuki za powodzenie. Dobra robota.

Offline CTL

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 383
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 56
Nowa trasa - Coming Soon ;)
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Października 2004, 10:43:45 »
Trasa zapowiada sie swietnie, z tego co zobaczylem. Nasowaja mi sie takie pytania, poniewaz wole prowadzic pociagi towarowe chcialem zapytac czy stacje beda w stanie zmiescic sklady zlozone z jamnika i 40 weglarek?, oraz czy w planie budoy terenu jest zrobienie jakis wzniesien wiekszych i mniejszych co urozmaica znacznie prowadzenie jakiegos ciezkiego pociagu?:-) To na tyle prosze o wypowiedz autora i zycze powodzenia:-)
Pozdrawiam

Offline wasyl

  • Wiadomości: 276
  • Permanentny Inwigilator Sieciowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowa trasa - Coming Soon ;)
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Października 2004, 12:14:02 »
Witam!!!
Jedna cześć trasy bedzie przeznaczona tylko na pociągi towarowe. Zrobiłem 2 długie tory na w/w stacji które mam nadzieje pomieszczą 40 węglarek.
Wzniesienia też będą.
Przygarnę fotki na tekstury obiektów!

Offline Inter City

  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowa trasa - Coming Soon ;)
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Października 2004, 12:39:10 »
Trasa zapowiada się świetnie. Dołączam siędo życzeń wytrwałości i już teraz czekam na surprajsa pod choinkę :D
Inter City - Polskie Porządne Pociągi

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Nowa trasa - Coming Soon ;)
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Października 2004, 13:47:42 »
a jakis szybszy odcinek dla loków powyżej 120 km/h ?? fajnie by było :) Życze owocnej pracy nad nową trasą :) I czekam cierpliwie na efekty :)

Pozdrawiam Serdecznie Maciek "KoZi"
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline CTL

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 383
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 56
Nowa trasa - Coming Soon ;)
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Października 2004, 16:02:00 »
Cytat: "wasyl"
Witam!!!
Jedna cześć trasy bedzie przeznaczona tylko na pociągi towarowe. Zrobiłem 2 długie tory na w/w stacji które mam nadzieje pomieszczą 40 węglarek.
Wzniesienia też będą.

Witam
No to super, jesli cos takiego zostało przewidziane. Mam jeszcze pytanie o budynek lokomotywowni czy został tez przewidziany: wachlarz, a moze prostokatna??
Pozdrawiam

Offline Pit

  • Wiadomości: 372
    • Zobacz profil
    • http://www.pit.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowa trasa - Coming Soon ;)
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Października 2004, 19:11:45 »
A to bedzie w jakis sposob powiazane z Brzesko-Bochnia ?
Reaktywacja ?

Offline dehu

  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowa trasa - Coming Soon ;)
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Października 2004, 19:14:57 »
a ja mam pytanie.. czemu np nie przedłużysz trasy Bochnia - Brzesko tylko bierzesz sie za coś nowego? nie żebym sie czepiał, ale czy takie cos nie bylo by prostsze? z kazdym wiekszym odcinkiem udostępniać to i wkońcu wyjdzie ładny kawałek trasy..
a co do próśb to ja bym chciał mijać inne pociągi, przepuszczać składy, a nie tylko mieć zielone powodzenia..
Teraz to mnie to lotto..
Dzień bez wazeliny dniem straconym..

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Nowa trasa - Coming Soon ;)
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Października 2004, 20:12:52 »
Ja mam pytanie - czy będzie jakiś wyższy peron, bo jak narazie to wszystkie sa niskie. Fajne byłyby takie perony powyżej jednego schodka np. Bdu. Po za tym trzymam kciuki i życze powodzenia w budowie trasy!!!

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4338
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
Nowa trasa - Coming Soon ;)
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Października 2004, 20:19:25 »
Widzę że wszyscy zalewają wasyla pytaniami to i ja o coś zapytam. Ja z koleji bardzo lubię długą jazde i w miare szybką tzn ile kilometrów będzie miał najdłuższy odcinek pasażerski? Fajnie by było jechać jakiś dłuższy czas np pospiesznym 2.5 godziny.... :) co mniej więcej odpowiada 130 kilometrom (np Bydgoszcz-Poznań).
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Adam88

  • Gość
Nowa trasa - Coming Soon ;)
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Października 2004, 21:32:28 »
Cytat: "EP08_015"
Ja z koleji bardzo lubię długą jazde i w miare szybką tzn ile kilometrów będzie miał najdłuższy odcinek pasażerski? Fajnie by było jechać jakiś dłuższy czas np pospiesznym 2.5 godziny.... :) co mniej więcej odpowiada 130 kilometrom (np Bydgoszcz-Poznań).




Ale taka trasa by była troche nudna i nie wiadomo czy kazdy by dojechał do jej końca. Mozna by było zrobic jakiś tam odcinek na 140km/h albo na 160km/h ale do tego by trzebabyło 4-stawną SBL. Na szlaku jedno torowym mozna by zrobic ograniczenia predkosci np. na przejazdach nie strzeżonych.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4338
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
Nowa trasa - Coming Soon ;)
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Października 2004, 22:39:34 »
Cytuj
Ale taka trasa by była troche nudna i nie wiadomo czy kazdy by dojechał do jej końca.


Dlaczego taka trasa miała by być nudna? Moze krajobrazowo i tak ze względu na fps. Na takim długim odcinku może się wiele wydarzyć pozatym ciekawe by było trzymanie planowej szybkości zgodnie z rozkładem jazdy czyli więcej hamowań i rozruchów itp. No i oczywiście czas jazdy. Ja rozumię że niektórzy wolą krótkie trasy inni długie może dlatego wolę długie gdyż od dziecka pragnołem jeździć a nigdy nie będę, i chodź przez chwilę można wczuć się w role takiego mechanika co jedzie i jedzie i jedzie.... aż dojedzie a w między czasie walczy o każdą wyrobioną minute na trasie.

Ja podchodze do tego symulatora jak do rzeczywistości a staje się on coraz bardziej do niej zbliżony dlatego może i z czasem pojawią sie takie trasy.

Jak mam ochote pojeździć długo to odpalam MSTS gdzie wybieram traske i pociąg i jeade te 4 godziny.

Reasumując to co napisałem to kwestia podejścia do tego symka bo albo ktoś chce się w pełni wczuć w role maszynisty i jechać albo nie wtedy tak dla rozrywki krótkie trasy są najlepsze.

Żeby ktoś nie zrozumiał mnie źle jestem wdzieczny każdemu autorowi chodź za najmniejszą i najskromniejszą trasę jaką stworzył i jestem pełen podziwu dla niego, gdyż ja sam nie połozyłbym nawet jednego metra toru.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Tomi

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowa trasa - Coming Soon ;)
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Października 2004, 22:49:13 »
Sorry Wasyl za off topic:
skoro juz mowa o dluuuugich trasach. Czy mysleliscie (pyt. kieruje do autorow tras) o polaczeniu scenerii przez Was zbudowanych? Zrobiliscie juz kilka ladnych tras i polaczenie ich mogloby przyniesc ciekawy efekt. Mielibysmy kilka godzin bardzo ciekawej jazdy :). Problem wiazalby sie tylko z prawami autorskimi, no ale moze dogadalibyscie sie jakos ;). Trzebaby tylko dorobic eventy, ale to juz nie jest taki problem.
Co o tym myslicie?
Pozdro z Wielkiego Kacka
Tomek

Offline wasyl

  • Wiadomości: 276
  • Permanentny Inwigilator Sieciowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowa trasa - Coming Soon ;)
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Października 2004, 23:44:14 »
Witam!!!
Lokomotywowni jeszcze nie przewidziałem ale trza będzie jakąś postawić.
Co do kontynuacji trasy Bochnia-Brzesko - tego projektu nie zaniedbałem jednak powstało troche problemów - głównie chodzi tu o Tarnów - zbyt skromna wiedza na temat tej stacji. Sam szlak to nie problem tylko ten Tarnów troszkę mnie przeraża (Trochę trasę przedłużyłem - o 1 przystanek dopiero).  Dlatego chwilowo ten rojekt przełożyłem na inny termin - za 2 miesiące spędze troche czasu w tym mieście wieć zgromadzę troche potrzebnych mi informacji.
Trasy jakie przewiduje w mojej nowej scenie: jedna o predkości 120km/h (pociągi osobowe, 140 trochę nie ma możliwości bo brak 4-o stawnego SBL), jedna trasa w miare kręta i z wzniesieniami dla pociągów towarowych i kilka mniejszych dla pociągów o prędkosci 80, 100 i 120. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Trasa nie będzie powiązana z moją poprzednią trasą.
A jeśli chodzi o perony - będą wyższe :) - zawsze zapominam je poprawić - nawet ktoś mi już zwraca regularnie uwage na to - tym razem będą odpowiednio wysokie :).
Co do połączenia tras - to troche kłopotliwe - na niektórych kompach wydajność Maszyny gwałtownie spadnie. Ale czas na załadowanie gry pomiędzy dwoma trasami można sobie tłumczyć jako wyjście maszynisty do stołówki albo WC ;).
Przygarnę fotki na tekstury obiektów!

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Nowa trasa - Coming Soon ;)
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Października 2004, 07:38:31 »
Cytat: "wasyl"
Witam!!![ciach]
 140 trochę nie ma możliwości bo brak 4-o stawnego SBL)[ciach]

Mam gdzies u siebie....podeslac?

Offline pROSiAczek

  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
    • http://www.furel.elblag.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowa trasa - Coming Soon ;)
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Października 2004, 09:46:46 »
no mateusz pochwal sie 4-stawna ;) a w kwestii laczenia tras to proponuje zeby kazda trasa zaczynala sie na plaskim terenie oraz z torem na wysokosci 0,2... latwiutko bedzie zrobic merge wtedy... powodzenia w tworzeniu traski - mi jakos nie idzie ostatnio za dobrze z linia 418 :(
Power is nothing without control

hunter

  • Gość
Nowa trasa - Coming Soon ;)
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Października 2004, 12:47:58 »
Jak nie ma SBL 4-stawnej?? Była chyba w trasie Grudy-Nowiny...
Pozdrawiam.

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Nowa trasa - Coming Soon ;)
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Października 2004, 13:33:02 »
a to co ci pisałem na PW to bedziesz robil czy nie zabardzo (kwesia FPS) fajne by to bylo :) a co do trasy jednotorowej mozna by zrobic ograniczenie do 15 z powodu przechylenia toru na zakrecie :>  albo(nie tylko do tej jednotorowej) jakis wiadukt lub cos tak jak w trasie Wingera :> tylko ze pod nami idzie droga a wiaduktem idzie tor :) to by ekstra bylo jakis most moze (mozna mosty zelazne?? czy tylko takie betonowe klocki?(na screenach z nebuli widac fajny most :d wlasnie taki jest ekstra :) )) narazie tyle pomyslów :)

Pozdrawiam Serdecznie Maciek KoZi
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline wasyl

  • Wiadomości: 276
  • Permanentny Inwigilator Sieciowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowa trasa - Coming Soon ;)
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Października 2004, 18:52:13 »
Witam!!!
Kozi - prawdopodobnie zrealizuje twój pomysł - wielkie THX.
Przygarnę fotki na tekstury obiektów!

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Nowa trasa - Coming Soon ;)
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Października 2004, 19:38:16 »
Ciesze się miło będzie to zobaczyc :)  Jak jeszcze mi cos wpadnie do głowy to napisze :)

Pozdrawiam Maciek KoZi
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline wasyl

  • Wiadomości: 276
  • Permanentny Inwigilator Sieciowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowa trasa - Coming Soon ;)
« Odpowiedź #22 dnia: 31 Października 2004, 01:04:59 »
Witam!!!
Pod adresem http://81.168.222.10/maszyna/trasa.html można zobaczyć postęp co do tworzonej przezemnie nowej trasy. Jak już ktoś zauważył trasa jeszcze nie ma nazwy więc wdzięczny byłbym za propozycję stacji (tej największej już nazwałem dzwięczne brzmienie - Moczniki Zdrój ;) ).
Co do terminu - prawdopodobnie się wyrobię więc spokojna głowa.
Przygarnę fotki na tekstury obiektów!

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Nowa trasa - Coming Soon ;)
« Odpowiedź #23 dnia: 31 Października 2004, 01:36:15 »
Cytat: "wasyl"
Witam!!!
Jak już ktoś zauważył trasa jeszcze nie ma nazwy więc wdzięczny byłbym za propozycję stacji (tej największej już nazwałem dzwięczne brzmienie - Moczniki Zdrój ;) ).
Co do terminu - prawdopodobnie się wyrobię więc spokojna głowa.


Jezu.... Powaliło mnie na kolana... A nazwa stacji.... WASYLOWO - od Twórcy....

PS. jak tam się mają FPS-y ????

Offline CTL

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 383
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 56
Nowa trasa - Coming Soon ;)
« Odpowiedź #24 dnia: 31 Października 2004, 02:41:30 »
EEE Albercik jest w szoku:P No super podoba mi sie, jest super:D

Offline Doktor M

  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nowa trasa - Coming Soon ;)
« Odpowiedź #25 dnia: 31 Października 2004, 09:15:11 »
Screeny prezentują się fantastycznie!!!!
Tylko jak będzie z fpsami?

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Nowa trasa - Coming Soon ;)
« Odpowiedź #26 dnia: 31 Października 2004, 10:29:18 »
Bomba, prezentuje się fantastycznie. Kolejny raz w tym tygodniu szczęka do ziemi ;).

hunter

  • Gość
Nowa trasa - Coming Soon ;)
« Odpowiedź #27 dnia: 31 Października 2004, 11:15:27 »
No nieźle, nieźle...... :)
Pozdrawiam.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Nowa trasa - Coming Soon ;)
« Odpowiedź #28 dnia: 31 Października 2004, 16:37:56 »
Fajnie...ale znów nie ma odciągów :(((
pozdrawiam...
Aha...2 druty jezdne daj tylko na torach z ktorych mozliwy jest wjazd/wyjazd z predkoscia powyzej 40 km/h...(glownie glowne zasadnicze )
pozdrawiam..

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Nowa trasa - Coming Soon ;)
« Odpowiedź #29 dnia: 31 Października 2004, 18:20:46 »
Noooo... nareszcie porządne perony :)