Autor Wątek:  Szybkie zmiany scenerii = problem z Rainstedem  (Przeczytany 5890 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TomKot

  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • Moje foty
  • Otrzymane polubienia: 2
Szybkie zmiany scenerii = problem z Rainstedem
« dnia: 13 Kwietnia 2012, 09:29:03 »
Witam, mam dziwny problem, ściągnąłem sobie wersję DDS PC 2010 (postanowiłem się przesiąść z TGA co by mi komputer nie eksplodował).
Kilka dodatków standardowo, zrobiłem, jak instrukcja kazała, aktualizacja no to czas zagrać. Klikam po sceneriach i zawias - wyskakuje okienko "Postęp wykonania" z paskami ładowania plików SCN, SCM, tworzenia drzewa itd. I tak stoi. Alt+F4 zamyka okienko, następne kliknięcie = jak wyżej, ale Alt+F4 = "Acces violation at address 0041F340 in module "Rainsted.exe". Read of address 00000078", zdarzy się czasem jeszcze zamiast tego "Cannot open file"
Nie ma reguły po ilu kliknięciach na scenerię tak się stanie.

Chciałem sobie testowo odpalić mapkę TD, co by zobaczyć co się dzieje i mój angielski mówi mi, że ciągle wyskakujące linijki "Degenerated triangle ignored" chyba nie są zbyt dobre.
Pierwszy raz mam jakiekolwiek problemy z tym symulatorem. Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
TomKot

EDIT: Choć symulator się uruchomił i wydaje mi się, że tekstury chodzą, a trójkąty są gdzieś w modelach, a nie znam się. Jadę w każdym bądź razie w tym momencie (musiałem bezpośrednio wybrać co potrzebuję inaczej spotkałby mnie problem zawieszenia się jakby, które opisałem powyżej).
« Ostatnia zmiana: 14 Kwietnia 2012, 23:08:36 wysłana przez TomKot »
known as a Kitek

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Problem z jakimiś plikami chyba
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Kwietnia 2012, 09:32:19 »
Log by się zdał.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline TomKot

  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • Moje foty
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Problem z jakimiś plikami chyba
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Kwietnia 2012, 09:33:50 »
Właśnie po to odpaliłem TD, żeby dało się zrobić loga. Umieszczam.
known as a Kitek

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 744
Odp: Problem z jakimiś plikami chyba
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Kwietnia 2012, 09:43:27 »
Dzięki.
Degenerated triangle ignored
Oznacza iż są ignorowane zdegenerowane trójkąty. Po prostu to taka informacja o tym zawarta w logu. Nie jest to żaden błąd.
« Ostatnia zmiana: 13 Kwietnia 2012, 09:47:29 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6308
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 337
Odp: Problem z jakimiś plikami chyba
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Kwietnia 2012, 10:27:23 »
Cytuj
Degenerated triangle ignored
To jest informacja dla autora modelu, że zrobił trójkąty, które mają dwa wierzchołki w tym samym miejscu. Symulator pomija takie twory, dawno temu powodowały spadki FPS.

Rainsted nie lubi, jak się zmienia szybko scenerie, szczególnie po uruchomieniu którejś. Trzeba by to poprawić, ale na razie są inne priorytety.
« Ostatnia zmiana: 13 Kwietnia 2012, 10:29:41 wysłana przez Ra »
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline TomKot

  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • Moje foty
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Problem z jakimiś plikami chyba
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Kwietnia 2012, 11:12:59 »
Dobra, dam sobie rade :). Ważna jest stabilność i tak, podziwiam to, ze Wam się chce to robić.
Idę szukać info, czy tym znanym błędem exe 291 pt brak działającego SHP jest brak migotania lampki od SHP / CA, co mi się trafiło chwilę temu.
« Ostatnia zmiana: 14 Kwietnia 2012, 04:14:16 wysłana przez TomKot »
known as a Kitek

Offline PanMechanik

  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Problem z jakimiś plikami chyba
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Kwietnia 2012, 00:54:17 »
Dobra, dam sobie rade :). Ważna jest stabilność i tak, podziwiam to, ze Wam się chce to robić.
Idę szukać info, czy tym znanym błedem exe 291 pt brak działającego SHP jest brak migotania lampki od SHP / CA, co mi sie trafiło chwilę temu.

Wyłącz tryb testowy "Debugemode" I lampki od CA/SHP będą świecić;)

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1232
Odp: Problem z jakimiś plikami chyba
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Kwietnia 2012, 01:08:18 »
Na exe 291 CA/SHP nie działają, niezależnie od trybu.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!