Autor Wątek:  Losowe i bez żadnych errorów zamykania Symka.. (rozwiązany)  (Przeczytany 6694 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ep0ka

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Witam, od pewnego czasu mam problem z symulatorem. Z niewiadomych dla mnie przyczyn (brak jakiegokolwiek komunikatu) w losowych miejscach oraz sceneriach, aplikacja (symulator) potrafi się sama wyłączyć. Najczęściej dzieje się to po parunastu minutach jazdy i przeważnie, lecz nie zawsze w czasie hamowania. Scenerie, które wręcz uwielbiają się sypać, to linia61 - każda z nich, za każdym razem. Sprawdzane również na innych z podobnym, ale nie aż takim częstym "wykolejaniem" się. Stawiałem na sterowniki do karty graficznej, ale na najnowszych i starszych ta sama przypadłość. Karta graficzna: GForce 9500 GT, komputer stacjonarny, gdzie na lapku z Radeon 4670 wszystko jest w porządku, przypominam, że sterowniki podmieniane i nadal to samo. Symulator odpalany na Win 7 HP 64bit, wymieniane sterowniki, również pod ten system. Brak mi sił i nie wiem w zasadzie w czym mam jeszcze szukać problemu, bo tak jak na początku wspomniałem, zaczęło się to dziać bez żadnych ingerencji w system bądź samego symka.. Problem dość dziwny, a jedyna sceneria która "jedzie" bez fikołków to .... TD :/
« Ostatnia zmiana: 22 Marca 2012, 21:36:38 wysłana przez ep0ka »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6312
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 340
Odp: Losowe i bez żadnych errorów zamykania Symka..
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Marca 2012, 23:13:25 »
Mi się parę razy tak wysypał, jak mu brakowało pamięci. Czyli najczęściej jak miałem kilka programów uruchomionych.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline ep0ka

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Losowe i bez żadnych errorów zamykania Symka..
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Marca 2012, 23:25:17 »
Symek odpalany zaraz po uruchomieniu systemu. Dodam, że w kompie jest 4 GB ramu.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Losowe i bez żadnych errorów zamykania Symka..
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Marca 2012, 10:39:29 »
Symek odpalany zaraz po uruchomieniu systemu. Dodam, że w kompie jest 4 GB ramu.
... a wolnej?
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Tomaszek_Łódź

  • Wiadomości: 852
    • Zobacz profil
    • http://www.youtube.com/user/Tomaszek1980lodzlodz?feature=guide
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Losowe i bez żadnych errorów zamykania Symka..
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Marca 2012, 10:54:04 »
Może log jakiś ze scenerii?

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Losowe i bez żadnych errorów zamykania Symka..
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Marca 2012, 11:06:32 »
Witam, od pewnego czasu mam problem z symulatorem. Z niewiadomych dla mnie przyczyn (brak jakiegokolwiek komunikatu) w losowych miejscach oraz sceneriach, aplikacja (symulator) potrafi się sama wyłączyć. Najczęściej dzieje się to po parunastu minutach jazdy i przeważnie, lecz nie zawsze w czasie hamowania. Scenerie, które wręcz uwielbiają się sypać, to linia61 - każda z nich, za każdym razem. Sprawdzane również na innych z podobnym, ale nie aż takim częstym "wykolejaniem" się. Stawiałem na sterowniki do karty graficznej, ale na najnowszych i starszych ta sama przypadłość. Karta graficzna: GForce 9500 GT, komputer stacjonarny, gdzie na lapku z Radeon 4670 wszystko jest w porządku, przypominam, że sterowniki podmieniane i nadal to samo. Symulator odpalany na Win 7 HP 64bit, wymieniane sterowniki, również pod ten system. Brak mi sił i nie wiem w zasadzie w czym mam jeszcze szukać problemu, bo tak jak na początku wspomniałem, zaczęło się to dziać bez żadnych ingerencji w system bądź samego symka.. Problem dość dziwny, a jedyna sceneria która "jedzie" bez fikołków to .... TD :/
Moim zdanie usuń z komputera całą paczkę i pobierz ją jeszcze raz, ale tym razem z innego linku. Być może wystąpił jakiś błąd podczas pobierania lub rozpakowywania paczki.

Offline ep0ka

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Losowe i bez żadnych errorów zamykania Symka..
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Marca 2012, 19:28:50 »
... a wolnej?
Wolnej pamięci, spokojnie ponad 2.5 GB.

Może log jakiś ze scenerii?
W tej chwili nie jestem w stanie podesłać pliku log.

Moim zdanie usuń z komputera całą paczkę i pobierz ją jeszcze raz, ale tym razem z innego linku. Być może wystąpił jakiś błąd podczas pobierania lub rozpakowywania paczki.
Zgrywalem kopię, którą mam na drugim komputerze i nadal to samo, a na komputerze źródłowym - laptop, jazda odbywa się bez żadnego problemu.

Jeden z kolegów podesłał mi info, żebym otworzył kompa i zobaczył jak wygląda sprawa z wentylacją procka i karty. Na to nie wpadłem, a może być to kluczowym elementem. Jutro będę miał dostęp do stacjonarnego komputera, także sprawdzę co mogę i dam znać.
« Ostatnia zmiana: 16 Marca 2012, 19:31:21 wysłana przez ep0ka »

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Losowe i bez żadnych errorów zamykania Symka..
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Marca 2012, 20:28:51 »
Czekaj, czekaj. Napisałeś jaką masz konfigurację sprzętową, ale nie napisałeś z jakiej paczki korzystasz. Czy masz na pewno Paczkę Całościową 2010? Choć wątpię, żeby było inaczej, czasami z niewiadomych względów ktoś pobiera pc2009 a nawet nieoficjalną paczkę z 2006 roku. Na paczce całościowej 2009 (a konkretnie węgierskiej modyfikacji z teksturami TGA, choć na DDS było podobnie) symulator  też mi się czasami wysypywał. Jeśli jest u Ciebie pc2010 to wersja z teksturami TGA czy DDS? Pamiętaj, że wersja DDS jest wydajniejsza i polecana użytkownikom ze słabszym sprzętem. Pamiętaj też, że dzięki nowym wersjom pliku wykonywalnego EXE (do pobrania z publikacji) też możesz zwiększysz wydajność (jeśli masz na przykład problem z FPSem - pokaz slajdów).
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline ep0ka

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Losowe i bez żadnych errorów zamykania Symka..
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Marca 2012, 20:54:09 »
Tak, na obu kompach wgrana jest PC2010, a jeżeli chodzi o tekstury to DDS. Symka wykonuję EXE o wadze 905 906 KB. Ładowałem już na nowszych, ale zauważyłem, że eventy na niektórych lubianych przeze mnie sceneriach, niestety całkowicie się sypały.
« Ostatnia zmiana: 16 Marca 2012, 21:01:24 wysłana przez ep0ka »

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Losowe i bez żadnych errorów zamykania Symka..
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Marca 2012, 21:12:52 »
A ile masz wolnego miejsca na dysku systemowym oraz ile zajmuje u Ciebie plik wymiany?

Jakie masz temperatury procka oraz karty graficznej po graniu w jakąkolwiek gierkę?

Offline ep0ka

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Losowe i bez żadnych errorów zamykania Symka..
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Marca 2012, 21:56:45 »
Hmm.. Pracuję na dysku o pojemności 1 TB. Partycja systemowa ~250 GB i reszta na dane, gdzie znajduje się MaSzyna. Dysk C - wolne miejsce ~170 GB, Dysk D - ~710 GB. Plik wymiany ile zajmuje, nie mam pojęcia.

Z tego co sobie przypominam, temperatury jakie osiąga karta graficzna, to maks 60-65*..

------- EDIT ------------

W załączniku LOG z "krzyżowa2" na EP09-047 .. 2 minuty jazdy i nagle zonk.
« Ostatnia zmiana: 17 Marca 2012, 12:10:58 wysłana przez ep0ka »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9228
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 748
Odp: Losowe i bez żadnych errorów zamykania Symka..
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Marca 2012, 12:20:54 »
Faktycznie dziwna sprawa, bo ten Twój log wygląda na ok i nie powinno się sypać. Taka mała porada. Nie pakuj loga. Następnym razem umieść go bezpośrednio z głównego folderu. Spróbuj też wczytać tą samą scenerię na innej wersji exe i sprawdź jak będzie.
« Ostatnia zmiana: 17 Marca 2012, 12:26:23 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline ep0ka

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Losowe i bez żadnych errorów zamykania Symka..
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Marca 2012, 12:57:50 »
Na EXE 291 jazda ~10 minut - linia61-tlk. LOG w załączniku.

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Losowe i bez żadnych errorów zamykania Symka..
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Marca 2012, 13:04:20 »
Nie znam się aż tak dobrze na Win7, ale sprawdź w logach systemowych, czy nie ma wpisów dot. wykrzaczania się symka. Chodzi o wpisy dot. błędy eu07.exe
Zapisy te sa w panelu sterowania -> narzedzia administracyjne - podgląd zdarzeń czy jakoś tak.

Tam poszukaj, czy nie ma zapisanych błędów.

Offline ep0ka

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Losowe i bez żadnych errorów zamykania Symka..
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Marca 2012, 13:16:22 »
Tam poszukaj, czy nie ma zapisanych błędów.
Znalazłem błąd - sterownik nVidia, który bez wątpienia jest powodem sypania się Symka..
Nazwa aplikacji powodującej błąd: EU07_291.EXE, wersja: 1.6.289.291, sygnatura czasowa: 0x00000000
Nazwa modułu powodującego błąd: nvoglv32.DLL, wersja: 8.17.12.6099, sygnatura czasowa: 0x4cb9da73
Kod wyjątku: 0xc0000005
Przesunięcie błędu: 0x00514051
Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x360
Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01cd04337f360bc0
Ścieżka aplikacji powodującej błąd: D:\PC2010_DDS\EU07_291.EXE
Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Windows\system32\nvoglv32.DLL
Identyfikator raportu: 07810bf0-7028-11e1-9d25-002522c45e8e

Analogicznie przy starszym EXE. Na każdym sterowniku ten sam błąd..

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Losowe i bez żadnych errorów zamykania Symka..
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Marca 2012, 13:21:25 »
Czyli posypała się biblioteka win32 - często się to zdarza, głównie odpowiada, to za audio.

Offline ep0ka

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Losowe i bez żadnych errorów zamykania Symka..
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Marca 2012, 13:28:53 »
... głównie odpowiada, to za audio.
Jesteś tego pewien? Skoro tak, to ogram go ostatnimi dostępnymi sterownikami nForce dla mojej płyty i będę testował.

Offline sektor 77

  • Wiadomości: 212
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
    • Zobacz profil
    • rock
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Losowe i bez żadnych errorów zamykania Symka..
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Marca 2012, 13:37:23 »
Moim zdaniem tak jest - pliki win32 tworzą bibliotekę audio w systemie i tak jak pisałem w poście wyżej, że mógł wystąpić błąd przy ściąganiu paczki lub jej rozpakowaniu. Najlepiej nie wypakowywać do partycji systemowej tylko innej.

Offline ep0ka

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Losowe i bez żadnych errorów zamykania Symka..
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Marca 2012, 13:56:26 »
Najlepiej nie wypakowywać do partycji systemowej tylko innej.
Nie wypakowywałem tego na systemową partycję, to raz, a dwa, nagrywałem na DVD dwie wersje, spakowaną i nie. Oba sposoby z najmniejszą możliwą prędkością, oraz sprawdzeniem poprawności nagranych danych w opcji 2, czyli niespakowanego materiału. Żadnych błędów, nawet podczas kopiowania z dysku na dysk..

Ograłem system najnowszymi sterownikami nForce oraz VIA - audio. Za moment odpalam Symka i jazda, dam znać czy to coś pomogło.

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Losowe i bez żadnych errorów zamykania Symka..
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Marca 2012, 14:08:11 »
Czyli posypała się biblioteka win32 - często się to zdarza, głównie odpowiada, to za audio.
Hmm... Ciekawe. Ja tam nie widzę w sygnaturze błędu ŻADNEGO odwołania do audio!
Przecież ewidentnie widać, błąd wywołała biblioteka GRAFIKI nvoglv32.DL a rozszyfrowując ją:
nv - nvidia
ogl - OpenGL
v32 - wersja dla 32bitowego zarządzania systemem

kod wyjątku 0xc0000005 oznacza błąd inicjalizacji.

Nie jestem programistą ale sprawdziłbym inne exeki/sterowniki do grafy (starsze, stabilne wersje).

Offline ep0ka

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Losowe i bez żadnych errorów zamykania Symka..
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Marca 2012, 14:37:19 »
Ehh.. Ogrywałem trzema sterownikami, z każdym ta sama bajka.

Dobra koledzy, na razie muszę wstrzymać dyskusję, bo niedługo wyjeżdżam i dopiero za ~tydzień, będę miał dostęp do kompa stacjonarnego. Możliwe, że w wolnym czasie, zrobię backup systemu, format, wgram na nowo, ogram sterownikami i będę testował.

Dzięki za zainteresowanie, temat na pewno będę wałkował dalej w najbliższym czasie.

Pozdro!

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Losowe i bez żadnych errorów zamykania Symka..
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Marca 2012, 15:42:52 »
Ehh.. Ogrywałem trzema sterownikami, z każdym ta sama bajka.
A odinstalowywałeś poprzednie całkiem, z użyciem dodatkowych narzędzi czyszczących?
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline ep0ka

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Losowe i bez żadnych errorów zamykania Symka..
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Marca 2012, 17:17:36 »
Nie, tylko standardowy deinstalator. Jak będę przy stacjonarce, to usunę sterowniki z użyciem np. RevoUninstaller'a i zobaczymy co z tego wyjdzie ciekawego.

---- edit ----

Witam ponownie. Właśnie dokonałem deinstalacji oprogramowania sterownika z pomocą wcześniej wspomnianej aplikacji. Przeszukałem folder systemowy w celu znalezienia pliku powodującego błąd.. Brak owego pliku ;) Zainstalowałem pierwsze ze starszych wersji sterownika (czyt: ostatnie z listy dostępnej pod tą kartę graficzną), omawianego ów pliku nie ma.. Za to znalazł się podobny, tylko już z 64 w nazwie, co oznacza, że jest pod 64 bitowe systemy. Dziwne, bo wcześniej również instalowałem pod x64 i nie było takich zmian.

Za moment odpalam Symka i jadę w najczęściej sypiącą się scenerię. Dam znać.

---- edit 2 ----

Dzięki za pomoc koledzy. Symek działa już bez żadnych fikołków. Czasem zdarzy mu się klatkować, ale dzielnie jedzie dalej ;)

Pozdrawiam serdecznie.
« Ostatnia zmiana: 22 Marca 2012, 21:35:47 wysłana przez ep0ka »